dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 37 z 56
Pokaż wyniki od 721 do 740 z 1116
  1. #721
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Mamy podobna wysokość zera nad gruntem. Też mój taras będzie wysoko. Musi być max 1cm poniżej ramy okna. Zastanawiam się czy robić go z plyt czy jednak z drewna.

    Co do schodów wejściowych. Ja narazie mam kilka palet ułożonych w 3 stopnie. Powiem szczerze. Gdyby palety ładnie rozmieścić, pomalować to wyjdą z tego wygodne schody. Nie chce nic lać ani sypać. Może zostanę przy tym albo przy drewnianych schodach.

    O jakich schodach pisałeś z gotowych stopni?
    W najwyższym punkcie działki mam chudziak jakieś 10 cm ponad poziom terenu, czyli poziom 0 wyjdzie ok. 40 cm. Natomiast tam gdzie tylny taras będzie pewnie z 80 cm, ale niżej domu sadowić nie chciałem.
    Schody wejściowe mam zamiar zrobić z gotowych stopni, coś takiego:
    https://cdn.galleries.smcloud.net/t/...442-nocrop.jpg

  2. #722
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Powoli przymierzam się do wyboru ekipy od tynków. Najpewniej zdecyduję się na tradycyjne tynki cementowo-wapienne.
    Pytanie jakie sobie teraz stawiam to ręczne, czy maszynowe.
    Które wybrać, jeśli mam dwie rekomendowane ekipy?

  3. #723
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Które wybrać, jeśli mam dwie rekomendowane ekipy?
    Wybieraj ekipę i to, w czym czują się pewniej.

  4. #724
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Wybór nie jest prosty bo jedna robi ręczne, druga maszynowe

  5. #725

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Wybór nie jest prosty bo jedna robi ręczne, druga maszynowe
    Też miałem taki sam wybór i zdecydowałem się na maszynowe.
    Te ręczne nie robili poza tym z gotowej zaprawy, tylko z piasku, wapna i cementu.
    Mam porównanie moich do takich i powiem tak, mówią, że tamte są zdrowsze i pewnie jest to prawda. Te co mam są jednak za to jakby twardsze i trwalsze. Choć fakt, że stosowałem Dolina Nidy Zewnętrzny (w opisie jest opisane, że można go stosować do środka) i może z tego to wynika.
    Ciężki wybór, choć w moim wypadku, w mojej ocenie okazał się trafiony.

  6. #726
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Wybór nie jest prosty bo jedna robi ręczne, druga maszynowe
    Drugorzędne ma IMO znaczenie, w jakiej technologii są dobrzy. Ważniejsze, jak dobrzy - a to ocenisz czytając opinie (jak mają w necie w miarę wiarygodne) czy oglądając ich dzieła (najlepiej starsze, gdzie ktoś już pomieszkał - ale i na ostatnią robotę możesz wpaść i pobawić się łatą i winklem).

  7. #727
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Dzisiaj do budynku wszedł elektryk, budowę odwiedził też szef ekipy tynkarzy, z którym podpisałem umowę - tynki będą cementowo-wapienne, robione ręcznie. Wstępnie rozmawiałem też z hydraulikiem o wykonaniu 2 etapu prac (podłogówki) i ekipą od posadzek. Od razu zapytam - jak u Was wyglądała kwestia położenia styropianu na chudziaku/stropie. Po czyjej stronie są to prace - hydraulika, czy posadzkarzy?

  8. #728
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Od razu zapytam - jak u Was wyglądała kwestia położenia styropianu na chudziaku/stropie. Po czyjej stronie są to prace - hydraulika, czy posadzkarzy?
    Sam układałem. Hydrauliki nie kładłem w posadzce - ale jakbym kładł, to "mój" hydraulik chciał 10zł/m2 ponad dwa lata temu za układanie styropianu. Ale nie da się tego zrobić dobrze za takie pieniądze, jak masz jakieś instalacje na podłodze.

    BTW. Tynki będzie Ci robił p. Bogdan?
    BTW2. Patrz elektrykowi na ręce, rób zdjęcia, wrzucaj. Ja dobrego nie spotkałem (no może w necie). Więc prawdopodobieństwo, że zepsuje coś graniczy z pewnością.

  9. #729
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    BTW. Tynki będzie Ci robił p. Bogdan?
    BTW2. Patrz elektrykowi na ręce, rób zdjęcia, wrzucaj. Ja dobrego nie spotkałem (no może w necie). Więc prawdopodobieństwo, że zepsuje coś graniczy z pewnością.
    Podobno są takie stawki 10-15 zł za m2 układania styropianu (20 cm), ale ani posadzkarze, ani hydraulik nie bardzo chcą się za to brać, rozumiem ich trochę, bo dużo więcej zarobią za metr swojej roboty. Będę szukał dalej.
    Ad. BTW1. Nie mam pojęcia o kim piszesz.
    Ad. BTW2. Facet na rynku działa od kilku dekad (teraz z synem, który jest w moim wieku), więc mam nadzieję, że zna się na swoim fachu.

  10. #730

    Domyślnie

    U mnie styropian kładła ekipa hydrauliczna. Co do elektryka, jak skończy pracę MUSISZ zrobić bardzo dokładne zdjęcia wszystkich ścian. Te zdjęcia będą bezcenne za kilka lat, uwierz mi
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  11. #731
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał cypryski Zobacz post
    U mnie styropian kładła ekipa hydrauliczna. Co do elektryka, jak skończy pracę MUSISZ zrobić bardzo dokładne zdjęcia wszystkich ścian. Te zdjęcia będą bezcenne za kilka lat, uwierz mi
    Co do tego nie mam wątpliwości, sfotografuję każdą ze ścian.
    Pamiętam jak rodzice budowali w 1998/2000, nie było wtedy cyfrówek a kliszę się oszczędzało - tata miał zeszyt, w nim rzut każdej ze ścian z rozrysowaną elektryką wraz z wymiarami. Zeszyt przydał się wiele razy - nie wykluczam, że sam też tak zrobię.

  12. #732

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Co do tego nie mam wątpliwości, sfotografuję każdą ze ścian.
    Pamiętam jak rodzice budowali w 1998/2000, nie było wtedy cyfrówek a kliszę się oszczędzało - tata miał zeszyt, w nim rzut każdej ze ścian z rozrysowaną elektryką wraz z wymiarami. Zeszyt przydał się wiele razy - nie wykluczam, że sam też tak zrobię.
    Ja zwymiarowałem przewody na ścianach kredą kolorową i zrobiłem zdjęcia.

  13. #733
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Dzisiaj byłem na budowie, instalacja elektryczna, tv i internet prawie na ukończenie. Żona zażyczyła sobie dodatkowego oświetlenia bocznego w salonie i wiatrołapie oraz przesunięcia kilku punktów.
    Zostanie jeszcze instalacja alarmowa i będziemy gotowi na tynki.

  14. #734
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    W miedzy czasie dostaliśmy wstępny projekt kuchni, na razie bez skupiania się na detalach wykończeniowych (fronty, uchwyty) tylko z rozplanowaniem funkcjonalnym na potrzeby wykonania instalacji elektrycznej i hydraulicznej.
    Załącznik 434521

    Załącznik 434522
    Cytat Napisał mrufka_bum Zobacz post
    Akurat detale jak z mojej kuchni Ale jak dla mnie płyta jest za blisko ściany. W takim układzie nie gotuje się zbyt wygodnie, nie mówiąc już, że chcielibyście gotować wspólnie. Tam już macie pion jakiś wentylacyjny pod okap zrobiony?
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Za mało blatu roboczego. W praktyce w rogu wyląduje pewnie jakiś ekspres, czajnik i inne graty. Zostaje tylko miejsce pod oknem. Zrezygnowałbym z drugiej komory w zlewie zyskując blat - przy zmywarce IMO zbędna.
    Cytat Napisał pstawik Zobacz post
    Pociągnijcie meble na prawej ścianie i tam zróbcie płytę.
    Cytat Napisał Lookatorka Zobacz post
    @kemot_p masz całkiem dużą tą kuchnię i w dodatku oddzieloną wiec praktycznie 4 ściany do dyspozycji a blatów jak na lekarstwo
    Zmieniamy koncepcję - zabudowa będzie w kształcie litery U na wszystkich 3 ścianach, natomiast rezygnujemy z wysokich szafek po prawej przy wejściu. Coś w tym stylu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia1.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	52,1 KB
ID:	439610
    W sobotę przyjeżdża na budowę stolarz - pomierzy kuchnię oraz szafę do przedpokoju i do garderoby na poddaszu.

  15. #735
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Zaczęły też do nas spływać wyceny wykończeniówki.
    I tak np:
    1. meble kuchenne (dwa słupki do sufitu, szafki z blatami 9 mb, szafki wiszące 5 mb)- ok. 25k
    2. ogrodzenie z pustaka łupanego 32 mb, przęsła metalowe proste, w tym furtka 1 mb i brama 5 mb - 20k
    3. kostka - 150zł/m2 materiały plus robocizna
    Jak sądzicie - czy są to ceny "rynkowe" na naszą okolicę?

  16. #736
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Zaczęły też do nas spływać wyceny wykończeniówki.
    I tak np:
    1. meble kuchenne (dwa słupki do sufitu, szafki z blatami 9 mb, szafki wiszące 5 mb)- ok. 25k
    2. ogrodzenie z pustaka łupanego 32 mb, przęsła metalowe proste, w tym furtka 1 mb i brama 5 mb - 20k
    3. kostka - 150zł/m2 materiały plus robocizna
    Jak sądzicie - czy są to ceny "rynkowe" na naszą okolicę?
    Nie to są ceny testu łosia. Wykonawcy sprawdzają czy jesteś łosiem.
    Nie taniej wyjdzie kuchnia z IKEA? ( https://www.ikea.com/pl/pl/rooms/kit...em-pub4903ce40) przynajmniej gwarancja na 25 lat, blat wyszedłby taniej u kamieniarza
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 21-01-2020 o 17:09

  17. #737

    Domyślnie

    Mam kuchnię z IKEA, zaprojektowana bez żadnych oszczędności (nie pamiętam ile mb blatów itd. ale sama kuchnia ma powierzchni ok. 15 m2) kosztowało na pewno poniżej 15 tys. To nie obejmuje zmywarki, lodówki, zlewu itd.

    Ogrodzenie frontowe 30 mb z podmurówką i metalowym wypełnieniem, furtka, brama 4 m z napędem, altanka śmieciowa z furtką ok. 4 m2 - razem ok. 35-40 tys. Do tego doszedł system wideodomofonu ok. 5 tys.

    Za kostkę płaciłem równe 100 zł/mb (ale słyszałem wiele razy, że ceny za kostkę poszły w górę w ostatnich 3-5 latach).

    Reasumując, wydaje mi się że kuchnia wychodzi Ci na pewno dość drogo, kostka być może zbyt drogo, a ogrodzenie raczej zbyt tanio.
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  18. #738
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Dzięki za opinie, dopiero robię rozeznanie w ekipach, liczę że będę miał inne wyceny i porównanie.
    Jeśli chodzi i kuchnię to w porównaniu z Ikea rzeczywiście wychodzi drożej, ale w porównaniu z innymi firmami robiącymi meble na wymiar cena jest całkiem konkurencyjna. No i mamy go z polecenia.

  19. #739
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Dzięki za opinie, dopiero robię rozeznanie w ekipach, liczę że będę miał inne wyceny i porównanie.
    Jeśli chodzi i kuchnię to w porównaniu z Ikea rzeczywiście wychodzi drożej, ale w porównaniu z innymi firmami robiącymi meble na wymiar cena jest całkiem konkurencyjna. No i mamy go z polecenia.
    Zmiana koncepcji kuchni zdecydowanie in plus ! Co do ceny to wszystko zależy co tam masz w środku (tzw osprzęt) no i z czego to będzie, tu diabeł tkwi w szczegółach - masz sporo szuflad a te tanie nie są, pewnie gdzieś jakieś cargo, co w narożnych ?, blaty wszędzie 60 czy pod oknami szersze żeby nie robić parapetu ?

  20. #740
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookatorka Zobacz post
    Zmiana koncepcji kuchni zdecydowanie in plus ! Co do ceny to wszystko zależy co tam masz w środku (tzw osprzęt) no i z czego to będzie, tu diabeł tkwi w szczegółach - masz sporo szuflad a te tanie nie są, pewnie gdzieś jakieś cargo, co w narożnych ?, blaty wszędzie 60 czy pod oknami szersze żeby nie robić parapetu ?
    Ma nie być parapetów tylko blat do samego okna. To co ma być w środku to już żona będzie ustalać z projektantem. Ja się w to nie mieszam

Strona 37 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony