dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 41 z 56
Pokaż wyniki od 801 do 820 z 1116
  1. #801

    Domyślnie





    Witam,
    Nie jest zle . Jesli lodowka musi byc tu, gdzie jest, to w szafce obok mozna zrobic wysuwana polke na odstawianie rzeczy. Miedzy tymi dwoma drzwiczkami bedzie dobra wysokosc (to zreszta jest do dopasowania), a jej zrobienie jest bardzo proste.

    Zlew dwukomorowy zawsze jest przydatny - jesli tylko jest miejsce. Proponuje przesunac go pod okno - bedzie blizej plyty, i bedzie troche blatu przy piecyku. Zeby bateria nie przeszkadzala w otwieraniu okna, polecam baterie gietka - i nie tylko dlatego, po prostu jest swietna. Nie zamienilabym jej na zadna inna . ( Fabrykanci powinni chyba odpalic mi jakis procent za reklame )
    Ostatnio edytowane przez ariater ; 24-02-2020 o 11:22

  2. #802
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Rozważaliśmy różne warianty, ten nam się najbardziej podobał (teraz w kuchni mamy lodówkę bez blatów dookoła i nie widzę dyskomfortu w użytkowaniu - chociaż pomysł z wysuwaną półką ciekawy i do rozważenia).
    Zlew chcemy duży na pewno dwukomorowy - natomiast gdyby zrezygnować z osobnego ociekacza i przesunąć zlew w stronę okna pojawiłby się kawałek blatu obok piekarnika. Z drugiej strony zlew chciałem schować w rogu kuchni, bo w zlewie (przynajmniej u nas) jest zawsze największy bałagan

  3. #803
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Nie wiem jaki masz plan na zagospodarowanie tej wneki obok zlewu i piekarnika ale sieganie tam bedzie bardzo nieergonomiczne. Tylko prawą ręką twarza do piekarnika. Mam podobny uklad kuchnii i tez planowalem ustawic piekarnik obok lodowki ale zdecydowalem sie je rozdzielic i dac na przeciwlegla sciane. Zyskalem blat obok lodowki i zlewu na ktorego mi bardzo brakowalo. Kuchnia mniejsza od twojej.
    Zobacz czy uda Ci sie umiescic slupek z piekarnikiem po drugiej stronie po prawo od okna.

  4. #804
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Żonie taki układ odpowiada, więc ja się nie wtrącam
    A na budowie nadal tynkowanie - dzisiaj mają zakończyć kładzenie drugiej warstwy tynku na parterze i zostanie już tylko gładzenie i zacieranie.

    Dzisiaj zamawiąjąc styropian i folię na ocieplenie podłóg sprzedawca zapytał mnie czy będę dawał folię pod styropian na poddaszu. Zakładałem, że nie, ale skoro zapytał to i Was się podpytam. Dawaliście? Jaki to ma sens?

  5. #805

    Domyślnie

    Nie dawałem. I nie wiem jaki to ma sens.

  6. #806
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Dokładnie, też nie widze sensu dawać.
    Zastanawiam się na grubością sytropianu na poddaszu. W projekcie jest teoretycznie 10 cm, ale biorąc pod uwagę wysokość kanałów WM i rur z wodą wystarczy 7 cm. A co myślicie, żeby w pozostałych pomieszczeniach oprócz łazienki i pralni (tam są właśnie rury) dać tylko 5 cm styropianu? Czy płaski metalowy kanał WM powinien być przykryty z wierzchu sytropianem, czy może być na nim bezpośrednio folia i kable od podłógówki?
    Zawsze to będę miał wyższe pomieszczenia...

  7. #807

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Zawsze to będę miał wyższe pomieszczenia...
    I 2-centymetrowe progi?

  8. #808
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Dzięki, tempo również i nas zaskoczyło - pierwotnie zakładaliśmy że w tym okresie będziemy zamykać budynek, a nie przymierzać się do podłogłówki Teraz będzie spowolnienie, bo dopiero za rok mam termin na przyłączenie gazu.
    Łazienki będą otynkowane bez ostatniej warstwy - czyli do takiego stanu jak widać na zdjęciach w poście #791 - chłopaki mówią na to "tynk na ostro". Jeśli chodzi o puszki to są wyczyszczone z tynku, uszkodzeń nie zauważyłem.
    Dzięki za odpowiedź. Parę złotych zatem w kieszeni zostanie To kiszka trochę z tym gazem, serce by mnie bolało, że dom już gotowy, a mieszkać nie można. No ale z drugiej strony możecie wszystko na spokojnie wykańczać w tzw. międzyczasie. Zawsze to trochę więcej czasu na decyzje, a co za tym idzie mniej stresu. A nuż jednak gazownia nie dotrzyma terminu i uwinie się szybciej?!
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  9. #809
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Dzięki, tempo również i nas zaskoczyło - pierwotnie zakładaliśmy że w tym okresie będziemy zamykać budynek, a nie przymierzać się do podłogłówki Teraz będzie spowolnienie, bo dopiero za rok mam termin na przyłączenie gazu.
    Łazienki będą otynkowane bez ostatniej warstwy - czyli do takiego stanu jak widać na zdjęciach w poście #791 - chłopaki mówią na to "tynk na ostro". Jeśli chodzi o puszki to są wyczyszczone z tynku, uszkodzeń nie zauważyłem.
    I bardzo dobrze daruj sobie gaz i zrób PC

  10. #810
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź. Parę złotych zatem w kieszeni zostanie To kiszka trochę z tym gazem, serce by mnie bolało, że dom już gotowy, a mieszkać nie można. No ale z drugiej strony możecie wszystko na spokojnie wykańczać w tzw. międzyczasie. Zawsze to trochę więcej czasu na decyzje, a co za tym idzie mniej stresu. A nuż jednak gazownia nie dotrzyma terminu i uwinie się szybciej?!
    Żadna kiszka
    Z powodów nazwijmy to edukacyjnych - zmiana szkoły po 3 klasie - przeprowadzkę planowaliśmy na sierpień 2021. Poza tym mamy własne, wygodne mieszkanie więc żadnej presji na szybkie wykończenie nie ma - będzie czas żeby wszystko na spokojnie zrobić (również wokół domu).

  11. #811
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    I 2-centymetrowe progi?
    Są różne rozwiązania - np. listwy, położenie płytek pod skosem. Pytanie czy warto kombinować

  12. #812

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Żadna kiszka
    Z powodów nazwijmy to edukacyjnych - zmiana szkoły po 3 klasie - przeprowadzkę planowaliśmy na sierpień 2021. Poza tym mamy własne, wygodne mieszkanie więc żadnej presji na szybkie wykończenie nie ma - będzie czas żeby wszystko na spokojnie zrobić (również wokół domu).
    Widzę że kombinujecie jak my, zmiana szkoły po 3 klasie

  13. #813
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Żadna kiszka
    Z powodów nazwijmy to edukacyjnych - zmiana szkoły po 3 klasie - przeprowadzkę planowaliśmy na sierpień 2021. Poza tym mamy własne, wygodne mieszkanie więc żadnej presji na szybkie wykończenie nie ma - będzie czas żeby wszystko na spokojnie zrobić (również wokół domu).
    Kiszka polega na tym że w domu jest coraz więcej wyposażenia i taki pustostan kusi a złodziej raczej ma w dupie do jakiej szkoły chodzą twoje dzieci. Z wykończeniówką trzeba zachować pewną konsekwencję i dokończyć dom i się przeprowadzić żeby nie kusić drani albo się wstrzymać z drogimi detalami.

  14. #814

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Są różne rozwiązania - np. listwy, położenie płytek pod skosem. Pytanie czy warto kombinować
    A jakieś wygodne rozwiązania?

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Kiszka polega na tym że w domu jest coraz więcej wyposażenia i taki pustostan kusi a złodziej raczej ma w dupie do jakiej szkoły chodzą twoje dzieci. Z wykończeniówką trzeba zachować pewną konsekwencję i dokończyć dom i się przeprowadzić żeby nie kusić drani albo się wstrzymać z drogimi detalami.
    Co wartościowego można ukraść z pustostanu na etapie wykończeniówki?

  15. #815
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    A jakieś wygodne rozwiązania?


    Co wartościowego można ukraść z pustostanu na etapie wykończeniówki?
    armatury, piec do co, pc cwu, klimatyzację drzwi wewnętrzne, zabudowę kuchni oraz agd, napęd bramy garażowej. Ile za to od 50 k do 500k zależy od standardu.

  16. #816

    Domyślnie

    Przecież to są rzeczy, które i tak się z reguły montuje w ostatnim etapie.

  17. #817
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Przecież to są rzeczy, które i tak się z reguły montuje w ostatnim etapie.
    A o czym autor wątku napisał? O zalewaniu ław fundamentowych, czy poszukiwaniu działki , chyba o ponad rocznym przyspieszeniu i możliwości wprowadzi gdyby miał podłączony gaz, ale nie ma .

  18. #818
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    A o czym autor wątku napisał? O zalewaniu ław fundamentowych, czy poszukiwaniu działki , chyba o ponad rocznym przyspieszeniu i możliwości wprowadzi gdyby miał podłączony gaz, ale nie ma .
    Niezupełnie - nie planowałem przeprowadzki wcześniej niż ten wrzesień 2021. Gdybym planował to umowę z PSG podpisałbym dwa lata temu (gdy dostałem warunki), a nie w październiku zeszłego roku. Armaturę czy AGD montuje się miesiąc przed przeprowadzką - innych rzeczy takich jak podłogi, kominek, kostka, płot czy zabudowa garderoby raczej nikt nie będzie kradł.

  19. #819
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Niezupełnie - nie planowałem przeprowadzki wcześniej niż ten wrzesień 2021. Gdybym planował to umowę z PSG podpisałbym dwa lata temu (gdy dostałem warunki), a nie w październiku zeszłego roku. Armaturę czy AGD montuje się miesiąc przed przeprowadzką - innych rzeczy takich jak podłogi, kominek, kostka, płot czy zabudowa garderoby raczej nikt nie będzie kradł.
    raczej to dobre określenie, ja widziałem ukradzione drzwi zewnętrzne wykrojone razem z poro termem i ościeżnica juz nic mnie nie zdziwi.

  20. #820

    Domyślnie

    Jak pojedzie na wakacje też mu mogą wykroić.

Strona 41 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony