dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 50 z 56
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 1116
  1. #981
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Ekipa od płytek nas zaskoczyła i już od wczoraj działają z górną łazienką

  2. #982
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Kończy się rok, więc wypadałoby zrobić małe podsumowanie
    Rok 2020 na naszej budowie wyszedł zdecydowanie na plus. Jak wybuchła pandemia i wprowadzili lockdown realnie obawiałem się o realizację naszych planów budowlanych - czy nie będzie braków materiałów na rynku, czy wykonawcy się nie pochorują, w końcu czy nie zamkną mnie na kwarantannie i nie będę mógł koordynować prac. Na szczęście żaden czarny scenariusz się nie spełnił. W kończącym się roku udało się zrobić instalację elektryczną, tv, internet, wykonać tynki, podłogówkę, wylewki,instalację gazową, szambo, ocieplenie strychu, montaż rekuperacji, utwardzenia, kominek, wykonać i uruchomić kotłownię wraz ze stacją uzdatniania wody.
    Zakupiliśmy sporo materiałów na wykończeniówkę - płytki, panele, podpisaliśmy umowę na wykonanie kuchni, garderoby i schodów. I na koniec, z rzeczy papierkowych, uzyskałem odbiór kominiarski i instalacji elektrycznej.
    Oby w 2021 też wszystko szło zgodnie z planem

  3. #983
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Minęło dopiero 2 tygodnie nowego roku, a u nas na budowie przez ten czas sporo się zmieniło.
    Ekipa od płytek skończyła walkę z górną łazienką (zdjęcie z zeszłego tygodnia):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210102_115902.jpg
Wyświetleń:	215
Rozmiar:	69,2 KB
ID:	451987
    położyli też płytki w kuchni, a teraz działają z dolną łazienką, gdzie żona wymyśliła sobie jodełkę:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210114_082428.jpg
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	48,7 KB
ID:	451986
    Pierwsze wrażenia z efektów pracy są mocno pozytywne.
    W międzyczasie był pomiar drzwi i okazało się, że wszystkie otwory trzeba zwęzić, gdyż murarze przyjęli założenie, że będą ościeżnice stałe, a my finalnie wybraliśmy regulowane. Co ciekawe dwa otwory okazały się z kolei za niskie i trzeba było podkuwać. Na szczęście temat już ogarnięty przez naszą ekipę od wykończeniówki.
    Podczas gdy żona przywozi próbki i wybiera kolor ścian:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210111_171540.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	48,2 KB
ID:	451988
    panowie zaczęli już malować sufity na poddaszu na biało.
    Jak dobrze pójdzie w styczniu skończymy prace płytkarsko-malarskie.

  4. #984
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Dzwoniłem ostatnio do kierownika budowy żeby coś skonsultować. Przy okazji KB stwierdzi, że na tym etapie budowy może on zakończyć dziennik i wypisać mi zaświadczenie do nadzoru.
    Tak więc mam już komplet dokumentacji, brakuje tylko mapy, która już się robi. Trzymajcie kciuki, żeby odbiór przeszedł bezproblemowo.

  5. #985
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Wczoraj odebrałem mapkę i komplet dokumentów złożyłem do PINB-u. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie gładko.

    Tymczasem na budowie ekipa zakończyła kładzenie płytek w łazienkach, korytarzu i kuchni oraz malowanie ścian.
    Można powoli zabierać się za zakupy osprzętu elektycznego i białego montażu do łazieniek.
    Niestety zapowiadają w najbliższych tygodniach mrozy, więc realizacja ogrodzenia frontowego została odłożona pewnie na marzec.

  6. #986
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.287
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    To masz protokół pomiarów elektrycznych bez zamontowanych gniazdek włączników?

  7. #987
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Źle się wyraziłem, mechanizmy gniazdek i włączników jak najbardziej mam zamontowane. Pisząc o osprzęcie do kupienia miałem na myśli płytki czołowe, ramki, przyciski itp. oraz oczywiście wszelkie kinkiety, plafony, lampy itp.

  8. #988
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    W przyszłym tygodniu umówiłem się z elektrykiem na przyjazd i montaż anten TV i SAT więc wczoraj zrobiliśmy przejażdżkę po sklepach celem wyboru lamp, kinkietów, żyrandoli, żeby za jednym zamachem je pomontował.
    Zupełnie przy okazji wstąpiliśmy do sklepu a armaturą łazienkową i nabyliśmy 3 baterie umywalkowe i jedną ścienną marki grohe. Już kolejny raz w ostatnim czasie nieplanowane zakupy wychodzą nam najlepiej

  9. #989
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Elektryk nie pojawił się na budowie, ma być w tym tygodniu więc ja z nudów zabrałem się na montaż oświetlenia. Zamontowałem 8 kinkietów, 3 plafony i 3 tuby sufitowe, resztę zostawiam elektrykowi W zeszłym tygodniu wypożyczyłem wilgotnościomierz żeby skontrolować wilgotność wylewek. Wg mnie są już dobre, ale umawiam się pod koniec tygodnia na przyjazd montera paneli żeby też on sprawdził - wg umowy na początku marca mamy mieć montaż. No i jutro wchodzi ekipa od płotu

  10. #990
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Elektryk nie pojawił się na budowie, ma być w tym tygodniu więc ja z nudów zabrałem się na montaż oświetlenia. Zamontowałem 8 kinkietów, 3 plafony i 3 tuby sufitowe, resztę zostawiam elektrykowi W zeszłym tygodniu wypożyczyłem wilgotnościomierz żeby skontrolować wilgotność wylewek. Wg mnie są już dobre, ale umawiam się pod koniec tygodnia na przyjazd montera paneli żeby też on sprawdził - wg umowy na początku marca mamy mieć montaż. No i jutro wchodzi ekipa od płotu
    jest taki sposób na sprawdzenie wysuszenia trzeba na wylewce położyć kawałek foli i na to jakiś słój lub miskę. Zostawić na 24 h i zobaczyć co będzie pod folią

  11. #991
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Słyszałem o tym, przykleiłem kwadrat folii do podłogi, po kilku dniach nic się nie skropliło, ale znalazłem na olx gościa, w Twojej Rusi i za 60 zł wypożyczyłem. Pomierzyłem połogi, schody, nawet z ciekawości kilka klocków brzozy do kominka.

  12. #992
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Anteny, czujniki ruchu i oświetlenie schodowe pomontował mi elektryk, z pozostałym oświetleniem poradzę sobie sam. Dzisiaj kurier przywiózł ceramikę łazienkową, więc po weekendzie będę zamawiał hydraulika. No i może pod koniec tygodnia rozpocznie się montaż paneli podłogowych.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 26-02-2021 o 17:23

  13. #993
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie


    Mamy odbiór domu
    Nadzór budowalny nie zgłosił sprzeciwu, dzisiaj odebrałem ostemplowane zgłoszenie. Okazało się że moment budowy, którego się najbardziej obawiałem przeszedł w zasadzie niezauważalnie.

  14. #994
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post

    Mamy odbiór domu
    Nadzór budowalny nie zgłosił sprzeciwu, dzisiaj odebrałem ostemplowane zgłoszenie. Okazało się że moment budowy, którego się najbardziej obawiałem przeszedł w zasadzie niezauważalnie.
    Ogromne gratulacje ! to teraz zostało już tylko: numer porządkowy , zameldowaniem, wniosek do rejestru gruntów o naniesienie domu oraz adresu *tak trzeba niestety samo się nie zrobi), potem wypis z wysrysem z RG i wniosek o ujawnienie domu w KW. No i w międzyczasie parapetówki umowy na media i można już po prostu mieszkać w nowym domu i byc w nim "cholernie szczęśliwym"*

    *jak powiedziała D Stenka w filmie "nigdy w życiu"

    Poproszę o jakieś zdjęcia finalne jak wyszło.

  15. #995

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Ogromne gratulacje ! to teraz zostało już tylko: numer porządkowy , zameldowaniem, wniosek do rejestru gruntów o naniesienie domu oraz adresu *tak trzeba niestety samo się nie zrobi), potem wypis z wysrysem z RG i wniosek o ujawnienie domu w KW. No i w międzyczasie parapetówki umowy na media i można już po prostu mieszkać w nowym domu i byc w nim "cholernie szczęśliwym"*

    *jak powiedziała D Stenka w filmie "nigdy w życiu"

    Poproszę o jakieś zdjęcia finalne jak wyszło.
    Nie do końca jest tak jak piszesz bo adres domu to już jest nadawany na etapie PnB, wniosek do rejestru gruntów i do gminy jest zgłaszany z automatu po wykonaniu inwentaryzacji przez geologicznej którą wykonuje na zlecenie inwestora geodeta, co do ujawnienia w KW to nie powiem czy jest to obowiązek inwestora zgłoszenie tego.

  16. #996
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Mozna i na opak
    Ja mialem numer i meldunek jak na dzialce stal blaszak a dom jeszcze nie wyrósł z ziemi .... celem posiadania taryfy G a nie C w tauronie

    Na wniosku o nadnie numer byly 2opcje: dom w fazie budowy i dom wybudowany. Oczywiście zaznaczylem opcje nr1. Dużo ludzi tak robi by miec fizyczny adres na ktory moga dostawy/kurierzy przyjeżdżać.

    Oczywiście gratuluje

  17. #997

    Domyślnie

    Pisałem już, że co kraj to obyczaj. Mi kilka lat temu zabrali numer po rozbiórce domku letniskowego. Nie oddali do dziś mimo iż odbiór mam od dawna

  18. #998

    Domyślnie

    Bo w Tauronie można tak zrobić taki myk,w Enei taki numer nie przejdzie - sprawdzone na własnej skórze pomimo ze nr domu też miałem nadany nawet gdy na działce nic nie było.
    Gratulejszym dla Asi kemota

  19. #999
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.287
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Nie do końca jest tak jak piszesz bo adres domu to już jest nadawany na etapie PnB
    Co gmina, to obyczaj. U mnie adresy mają działki w lesie - wg MPZP leśne, nie można budować.

  20. #1000
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Ogromne gratulacje ! to teraz zostało już tylko: numer porządkowy , zameldowaniem, wniosek do rejestru gruntów o naniesienie domu oraz adresu *tak trzeba niestety samo się nie zrobi), potem wypis z wysrysem z RG i wniosek o ujawnienie domu w KW. No i w międzyczasie parapetówki umowy na media i można już po prostu mieszkać w nowym domu i byc w nim "cholernie szczęśliwym"*

    *jak powiedziała D Stenka w filmie "nigdy w życiu"

    Poproszę o jakieś zdjęcia finalne jak wyszło.
    Dzięki!
    Na razie jeszcze nic nie ma, to znaczy schodów, podłóg, drzwi, meble, WC i zlewy w pudełkach, ale KB stwierdził, że na tym etapie można kończyć budowę, zakończył dziennik, złożyliśmy dokumenty i gotowe. Wg planu przeprowadzka miała być w wakacje i tego się trzymamy.
    Dom już od ponad roku ma nadany numer porządkowy, Starostwo na podstawie informacji od geodety, który robił inwentaryzację powykonawczą przesłało do sądu zawiadomienie o zmianie w KW, więc ten temat chyba się sam zrobi.
    Co do zameldowania - chyba nie będziemy się wymeldowywać z mieszkania.

Strona 50 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony