dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 56
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1116
  1. #1001
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co gmina, to obyczaj. U mnie adresy mają działki w lesie - wg MPZP leśne, nie można budować.
    adres obecnie może być ale raczej na łące się nie zameldujesz coc są pewno wyjątki.

  2. #1002
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Nie do końca jest tak jak piszesz bo adres domu to już jest nadawany na etapie PnB, wniosek do rejestru gruntów i do gminy jest zgłaszany z automatu po wykonaniu inwentaryzacji przez geologicznej którą wykonuje na zlecenie inwestora geodeta, co do ujawnienia w KW to nie powiem czy jest to obowiązek inwestora zgłoszenie tego.
    Niezupełnie - o nadanie adresu wystąpiłem do Burmistrza gdy dom był w SSZ, co do ujawnienia domu w KW jest tak jak piszesz - wniosek wpłynął z automatu gdy geodeta robił mapkę.

  3. #1003
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    adres obecnie może być ale raczej na łące się nie zameldujesz coc są pewno wyjątki.
    Na 100% jak działce jest nadany numer wypisujesz wniosek ze sie chcesz tam zameldowac. Musi byc dokument wlasnosci np KW. Urząd nie ma podstawy prawnej by sprawdzic czy na danej dzialce jest jakas nieruchomość. Po prostu meldujesz sie pod danym adresem, dajesz skrzynke na listy na garaż, szopke i koniec. Tak wiem, ze jest to malo logiczne- wystarczylo ze wydz meldunkowy dogadalby sie z wydz budowlanym... ale po prostu nie moze wg. przepisów.
    Nie wiem tylko co by bylo jak sluzby by pod takibadres przyjechaly

  4. #1004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Zameldować się można tam, gdzie człowiek ZAMIESZKUJE. Może to być teoretycznie altanka czy nawet namiot.
    Ale przystąpienie do użytkowania domu za wcześnie, to złamanie art. 54 lub 55 PB i jak ktoś (nielegalnie) zamieszkuje to wprawdzie ma obowiązek zameldować się, ale wtedy sam się podkłada i grozi 5K zł kary.

  5. #1005
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Oczywiście gratuluje
    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Gratulejszym dla Asi kemota
    Raz jeszcze dziękuję, dla mnie był to chyba najbardziej stresujący moment budowy Miałem spory dysonans - z jednej strony naczytałem się w necie o różnych sytuacjach gdzie urząd zgłaszał sprzeciw , z drugiej strony mój projektant i KB w jednej osobie mówił, żeby się tych nie stresować. Na szczeście temat już za mną.
    Teraz już na spokojnie mogę robić wykończenie, oraz wykonać tarasy, których nie było w projekcie, czy altankę śmietnikową.

  6. #1006
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Raz jeszcze dziękuję, dla mnie był to chyba najbardziej stresujący moment budowy Miałem spory dysonans - z jednej strony naczytałem się w necie o różnych sytuacjach gdzie urząd zgłaszał sprzeciw , z drugiej strony mój projektant i KB w jednej osobie mówił, żeby się tych nie stresować. Na szczeście temat już za mną.
    Teraz już na spokojnie mogę robić wykończenie, oraz wykonać tarasy, których nie było w projekcie, czy altankę śmietnikową.
    Oraz możesz już skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej 53000

  7. #1007
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Hmm, piszesz to w formie żartu, czy na serio?
    Jeśli dobrze rozumiem intencje ustawodawcy, to do takiego odliczenia można zakwalifikować udokumentowane wydatki poniesione już po oddaniu budynku do użytkowania. Nie i nie wiem jak z podatnikami podatku liniowego.

  8. #1008
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Hmm, piszesz to w formie żartu, czy na serio?
    Jeśli dobrze rozumiem intencje ustawodawcy, to do takiego odliczenia można zakwalifikować udokumentowane wydatki poniesione już po oddaniu budynku do użytkowania. Nie i nie wiem jak z podatnikami podatku liniowego.
    Poważnie

    Ulga termomodernizacyjna w PIT-36L
    Gazeta Podatkowa nr 12 (167 z dnia 10.02.2020
    Agata Cieśla
    W prowadzonej jednoosobowej działalności gospodarczej od lat korzystam z opodatkowania podatkiem liniowym. Czy w sytuacji, gdy nie uzyskuję poza tym żadnych innych dochodów opodatkowanych według skali podatkowej, mogę w PIT-36L za 2019 r. skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej?

    TAK. Co prawda osoba fizyczna, która w prowadzeniu działalności gospodarczej korzysta z opodatkowania podatkiem liniowym, z mocy ustawy nie posiada prawa do uwzględniania w zeznaniu rocznym wielu odliczeń m.in. od dochodu. Jednak Począwszy od zeznań za 2019 r. podatnicy korzystający z podatku liniowego mają również prawo do korzystania z tzw. ulgi termomodernizacyjnej. Zasady stosowania w zeznaniu rocznym odliczenia wydatków związanych z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w budynku jednorodzinnym, którego podatnik jest właścicielem lub współwłaścicielem, zawarte zostały w art. 26h ustawy o pdof. W ramach ulgi odliczeniu podlegają mieszczące się w ustawowym limicie wydatki wymienione w rozporządzeniu Ministra Inwestycji i Rozwoju w sprawie określenia wykazu rodzajów materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięć termomodernizacyjnych (Dz. U. z 2018 r. poz. 2489). Wydatki te nie mogą być sfinansowane (dofinansowane) ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej lub zwrócone podatnikowi w jakiejkolwiek formie oraz nie mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów lub być uwzględnione przez podatnika w związku z korzystaniem z ulg podatkowych w rozumieniu Ordynacji podatkowej. Ponadto samo przedsięwzięcie termomodernizacyjne powinno zostać zakończone w okresie 3 kolejnych lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek.

    Z tej preferencji mają prawo skorzystać zarówno osoby fizyczne opłacające podatek dochodowy według skali, jak i opłacające podatek liniowy (art. 26h ust. 1 ustawy o pdof) oraz korzystające z opodatkowania ryczałtem ewidencjonowanym (art. 11 ust. 2 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym... - Dz. U. z 2019 r. poz. 43 ze zm.). Wszyscy ci podatnicy o wydatki rozliczane w ramach ulgi obniżają podstawę opodatkowania, której podstawę wyliczenia u liniowców stanowi uzyskany w roku podatkowym dochód.

  9. #1009

    Domyślnie

    Przyłączam się do gratulacji!
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  10. #1010
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał cypryski Zobacz post
    Przyłączam się do gratulacji!
    Dzięki
    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Poważnie

    Ulga termomodernizacyjna w PIT-36L
    (..)
    Dzięki, poczytam w wolnej chwili.

  11. #1011

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Niezupełnie - o nadanie adresu wystąpiłem do Burmistrza gdy dom był w SSZ, co do ujawnienia domu w KW jest tak jak piszesz - wniosek wpłynął z automatu gdy geodeta robił mapkę.
    No widzisz co kraj to obyczaj. U mnie przy składaniu PnB starostwo zażądało nr domu i musiałem z tym udać się do gminy aby nadała mi nr.

  12. #1012

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Hmm, piszesz to w formie żartu, czy na serio?
    Jeśli dobrze rozumiem intencje ustawodawcy, to do takiego odliczenia można zakwalifikować udokumentowane wydatki poniesione już po oddaniu budynku do użytkowania. Nie i nie wiem jak z podatnikami podatku liniowego.
    Oczywiście że ta ulga przysługuje tylko "starym" domom.

  13. #1013
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Tymczasem ekipa od ogrodzenia z lekkim poślizgiem dzisiaj dokończyła montaż bramy i furtki oraz wylali fundament pod przęsła.
    Wybraliśmy pustaki betenowe joniec gorc 22, kolor piryt. Przęsła - tak jak furtka i brama - ze sztachet metalowych z firmy Budmat.
    Jutro wchodzi ekipa od podłóg.

  14. #1014
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Na budowę przyjechały bloczki ogrodzeniowe łupane Joniec. Wykonawca chwali że są równe i budowa ogrodzenia pójdzie jak z klocków lego. Zabrakło tylko daszków czterospadowych.
    Przez najbliższy tydzień ma nie być mrozów więc mam nadzieję że uda się wymurować.

  15. #1015
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Podłogi położone, ekipa z firmy Fachowiec okazała się sprawna, czysta, nie ma się co czego przyczepić. Efekt nam się podoba
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210313_101348.jpg
Wyświetleń:	235
Rozmiar:	85,3 KB
ID:	454029

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210313_101748.jpg
Wyświetleń:	190
Rozmiar:	79,8 KB
ID:	454030

    Również ogrodzenie zaczyna przybierać docelowy kształt.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1_IMG_20210313_124030.jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	454031

    Do końca tygodnia mają też zostać wykonane tarasy.

    A my dzisiaj wybieraliśmy tynk na elewację. Udało się wybrać kolor i producenta w ciągu jednego dnia Za to nie mamy koncepcji na wykończenie cokołu. Cokół jest niski (30 cm w najwyższych punkcie), o nieregularnym kształcie (opaska z kostki położona jest zgodnie ze spadkiem terenu), więc mi najbliżej do położenia mozaiki zamiast bawienia się z odcinaniem płytek klinkierowych.
    A może macie jeszcze jakieś inne pomysły jak wykończyć cokół?

  16. #1016
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Mozaika ale zobacz sobie na caparol mika jest drogi ale wyglada naprawde dobrze. Bije cala inna mozaike bezkonkurencyjnie

  17. #1017
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Czyli jednak mozaika

  18. #1018
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Czyli jednak mozaika
    Mozaika u mnie było to połączenie 4 dowolnych kolorów.
    Ja wybrałem 4 razy ten sam i nie jest źle.
    Fakt, że ilość kolorów ograniczona i cieżko dopasować do czegoś na elewacji.
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  19. #1019
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, masz "groszki" w jednakowym kolorze? Akurat my z wybraniem koloru z dostępnej puli nie mamy problemu.

  20. #1020
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Tak, dobrze rozumiesz - mam groszki w 1 kolorze.


    W mieszalni był katalog i wybierałeś kolor.
    Na każdy składały się składniki 1, 2, 3, 4 + żywica.
    W katalogu była legenda jakies składniki trzeba wymieszać by wyszedł dany kolor.
    Można było jeszcze dosypać brokat itp....
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

Strona 51 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony