dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 54 z 56
Pokaż wyniki od 1.061 do 1.080 z 1116
  1. #1061
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Play ma stronie jakieś przykładowe zestawienia ofert. Ale B818 (lub jak ktoś woli MF258K też agregujący 4 pasma) możesz go zestawić z czym chcesz. Idziesz i mówisz że chcesz B818+300GB wycenią i sprzedadzą, chcesz B818 z 400 lub 500 GB też dostaniesz.
    Z tego co zrozumiałem na infolinii B818(MF258K) w Play jest od 400 GB miesięcznie za 65 netto. W abonamencie 300 GB go nie dają. Ale mocno nie negocjowałem
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 25-04-2021 o 18:59

  2. #1062
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W necie tylko z 1000GB się skleja za 210zł/mies@24 mies. Albo 899zl bez abonamentu. Obydwie ceny odleciane (za 700zł brutto da się kupić z fakturą a w Orange wychodzi połowa abonamentu).
    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Z tego co zrozumiałem na infolinii B818(MF258K) w Play jest od 400 GB miesięcznie za 65 netto. W abonamencie 300 GB go nie dają. Ale mocno nie negocjowałem
    Bałagan na stronie mają totalny. To podwajanie GB to tragedia informacyjna i na stronie widać właśnie to 1000GB.
    Ale wystarczy w prawym dolnym rogu otworzyć czat i zapytać za ile ten sprzęt + tyle GB, nie twierdzę, ze odpowiedź pozytywna będzie na wszystkie kombinacje ale na pewno na wiele więcej niż widać na stronie.

    Przykładowo B818 + 500GB jest za 100zł/mc. tak mi pisali z tydzień temu, wątpię że się zmieniło.

    PS
    A co do operatora to wybiera się tego z najlepszym sygnałem. Może być najlepszy Orange, ale tam gdzie Orange nie ma sygnału nie ma znaczenia ile kosztuje. Pomiar sygnału -> wybór operatora. Chyba, że ktoś ma świetny sygnał od wszystkich wtedy jak w ulęgałkach.
    Ostatnio edytowane przez giman ; 25-04-2021 o 20:18 Powód: PS
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  3. #1063
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    A co do operatora to wybiera się tego z najlepszym sygnałem. Może być najlepszy Orange, ale tam gdzie Orange nie ma sygnału nie ma znaczenia ile kosztuje. Pomiar sygnału -> wybór operatora. Chyba, że ktoś ma świetny sygnał od wszystkich wtedy jak w ulęgałkach.
    oczywiscie jakieś minimum sily sygnału jest niezbędne. Ale to nie wszystko. Warto sprawdzić, jakie technologie i częstotliwości obsluguje BTS. I jak w praktyce wyglądają prędkości na różnych częstotliwościach. Jak wybierałem operatora, to kupiłem zgrzewkę prepaidów i potestowałem (bardzo przydatny modem z ręcznym wymuszaniem pasma).

  4. #1064
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    oczywiscie jakieś minimum sily sygnału jest niezbędne. Ale to nie wszystko. Warto sprawdzić, jakie technologie i częstotliwości obsluguje BTS. I jak w praktyce wyglądają prędkości na różnych częstotliwościach. Jak wybierałem operatora, to kupiłem zgrzewkę prepaidów i potestowałem (bardzo przydatny modem z ręcznym wymuszaniem pasma).
    Tak racja. Pisząc
    wybiera się tego z najlepszym sygnałem
    nie miałem na myśli samej siły sygnału tylko także to co napisałeś
    Warto sprawdzić, jakie technologie i częstotliwości obsluguje BTS. I jak w praktyce wyglądają prędkości na różnych częstotliwościach.
    Niestety nie wszystko da się sprawdzić, bo bez dojść u operatora nie wiem jak sprawdzić czy BTS jest zasilany z światłowodu czy radiolinii lub jaką agregację zapewnia. I najważniejsze w necie mogę sprawdzić czy BTS ma wszystkie 4 pasma LTE ale już w którym kierunku nadaje nie sprawdzę. BTS-y nadają sektorowo i BTS może mieć 4 pasma a w twoim kierunku nadaje dwa. Dlatego najlepiej kupić prepaidy i sprawdzić nawet samym smartfonem (chociaż najlepiej modem z wymuszaniem pasm jak pisałeś).
    W ostatnich latach operatorzy dużo modernizują sieć, więc taki test warto wykonać przy każdym końcu umowy. Ja swoje prepaidy (trzy, bo jednego operatora mogłem skreślić bez testów) właśnie szykuje do testów, zobaczymy co wyjdzie obecnie.

    @kemot_p, wykorzystaj te 21 dni na zmianę
    Nawet jak nie masz weny i ochoty na takie testy wszystkich operatorów to chociaż w ramach Play wymień modem który posiadasz (cat.6) na nowocześniejszy.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  5. #1065
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    @kemot_p, wykorzystaj te 21 dni na zmianę
    Nawet jak nie masz weny i ochoty na takie testy wszystkich operatorów to chociaż w ramach Play wymień modem który posiadasz (cat.6) na nowocześniejszy.
    Zdecydowanie nie mam, szczególnie że pytałem wykonawców, którzy przewijali się na budowie,w jakiej mają sieci swoje telefony i jak z zasięgiem i play wychodził najlepiej. Co do zmiany modemu, to dzwoniłem na infolinię i nie ma możliwości tego modemu w abonamencie 300 GB.

    Jeśli chodzi o wykorzystanie danych to od 21.04.2021 08:40:21 do 23.04.2021 18:58:17 zużyłem 4,01 GB.

  6. #1066
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Zdecydowanie nie mam, szczególnie że pytałem wykonawców, którzy przewijali się na budowie,w jakiej mają sieci swoje telefony i jak z zasięgiem i play wychodził najlepiej.
    Siła sygnału to nie wszystko (nawet, jak telefony łączyły się po LTE). Dlanprzykladu:


  7. #1067
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Stolarz powoli kończy swoją pracę.
    Garderoba już skręcona, 4 drążki, 6 szuflad, kilkanaście półek, teraz nie będzie problemu z przechowywaniem rzeczy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210430_173915.jpg
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	72,7 KB
ID:	455360
    Kuchnia również na ukończeniu, jeszcze szybki, oświetlenie, wymiana jednego frontu i montaż wysokiego cargo.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210430_175530.jpg
Wyświetleń:	243
Rozmiar:	77,0 KB
ID:	455361
    Przeprowadzka coraz bliżej, tylko trawa nie chce kiełkować.

  8. #1068
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Wczoraj odebrałem lóżka po pokoi dziecięcych, w piątek dostawa mebli, a we wtorek przyjeżdza pan do skręcania.
    Stolarz oddał jeden front kuchenny do poprawki do lakierni obiecał przyjechać i skończyć kuchnię w niedzielę.
    Na wtorek jestem umówiony z fachowcem do podłączenia płyty gazowej oraz ma pojawić się ekipa i zamontować zadaszenie tarasu.
    Jeszcze zostanie dostawa mebli do naszej sypialni i będziemy się mogli wprowadzać .

  9. #1069
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Ekipa dzielnie walczy z zadaszeniem tarasu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210519_135600.jpg
Wyświetleń:	240
Rozmiar:	88,5 KB
ID:	456602

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210518_162003.jpg
Wyświetleń:	213
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	456603

    Kolor (jasny dąb sadolin) wyszedł jaśniejszy niż się żonie pierwotnie wydawało (na małym kawałku drewna), więc konstrukcja będzie malowana raz jeszcze. Na wierzch pójdzie poliwęglan - tylko nie wiem czy przezroczysty, czy mleczny.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 19-05-2021 o 13:04

  10. #1070

    Domyślnie

    Wg mojego oka to ja bym przy ścianie belkę poziomą zrobił o wiele wyżej niż jest teraz, tak aby był spadek i ładniej zgrywałby się dach tarasu z dachem domu.
    poliwęglan wygląda ładnie na początku, po jakimś czasie może się zazielenić i popękać. Znajomy miał zadaszenie zrobione z poliwęglanu i takie objawy miał.

  11. #1071
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Z tym spadkiem to kwestia gustu - nie chciałem takiego stromego jak dach domu.
    A jaką znasz alternatywę do poliwęglanu? Szkło ciężkie, blachodachówka zaciemnia...

  12. #1072

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Z tym spadkiem to kwestia gustu - nie chciałem takiego stromego jak dach domu.
    A jaką znasz alternatywę do poliwęglanu? Szkło ciężkie, blachodachówka zaciemnia...
    Może nie brałeś pod uwagę że na dachu płaskim będzie zalegał śnieg.
    Gdyby dach tarasu zaczynał się pod okapem dachu do na końcu tarasu dach mógłby być wyżej co i tak by uchroniło przed deszczem a z drugiej strony nie zaciemniałby zbytnio pomieszczeń wewnątrz.
    Ja mam taras pokryty dachówką ceramiczną, jest to przedłużenie dachu domu o kącie 45 stopni a dach tarasu około 30 stopni, szerokość tarasu trzy metry a wysokość na jakim kończy się dach tarasu jest na około 2,7 m, taras od strony południowej i powiem ci że na tarasie jak również wewnątrz nie ma ciemno, ba w bardzo słoneczne dni muszę zamykać rolety w drzwiach tarasowych bo zbyt jasno mam w środku i przegrzewa mi się pomieszczenie.

  13. #1073
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Na tyle co mamy śnieżnych dni w roku, to przy tej powierzchni 16m2 wskoczę na drabinę i zsunę śnieg. Większy kąt nachylenia nie wyglądałby ładnie.
    Ostatecznie zdecydowaliśmy się na poliwęglan dymiony no i niestety trzeba było przemalować krawędziaki na ciemniejszy, zbliżony do okien, kolor.

  14. #1074
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Tak się prezentuje zadaszenie tarasu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210529_183323.jpg
Wyświetleń:	252
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	456850
    Po przemalowaniu na ciemniejszy kolor jest o wiele lepiej, pasuje do dachu, okien, a nawet mebli.
    Pierwsza kawa na tarasie zaliczona
    Do przeprowadzki brakuje jeszcze schodów wewnętrznych i mebli do salonu.

  15. #1075
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Od poniedziałku działamy ze schodami węwnętrznymi - po zakończeniu robót dom będzie3 gotowy do przeprowadzki.
    Ja zacząłem się rozglądać za garażem, na początek spróbuję zrobić zgłoszenie budowy za pomocą portalu https://e-budownictwo.gunb.gov.pl/ - przetestuję jak w praktyce działa cyfryzacja w tym obszarze. Przy okazji okazuje się, że garaże niemurowane (niezwiazane stale z gruntem) są u nas w gminie zwolnione z podatku

  16. #1076
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    W zeszłym tygodniu stolarz zamontował brakujące cargo w kuchni, a drugi fachowiec zakończył montaż schodów. Kuchnia "dojechała" prawie miesiąc po terminie (brakowało jednego frontu, szybek i listwy przysufitowej), za to schody wyszły 2 tygodnie przed terminem Ogólnie budowę udało się ukończyć ponad 2 miesiące przed planem, w co wątpiłem, czytając na forum jakie ludzie mają problemy z ekipami, że różnego rodzaju obsuwy, niedotrzymanie terminów są normą w budowlance. Na szczęście nas te przygody ominęły
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210618_211015.jpg
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	73,3 KB
ID:	457251

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210618_210800.jpg
Wyświetleń:	190
Rozmiar:	76,2 KB
ID:	457252

  17. #1077
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    U nas, można powiedzieć, koniec budowlanego przedsięwzięcia.
    Zaczynamy powoli pakowanie i przeprowadzkę.
    Pierwsza łopata wbita 25 marca 2019, zakończenie budowy przez KB 21 stycznia 2021, odebranie opieczętowanego zgłoszenia zakończenia budowy z PINB 1 marca 2021.
    Na formalnym zakończeniu budowy prace się nie skończyły - wykonaliśmy jeszcze ogrodzenie, tarasy, zadaszenie tarasu, schody wewnętrzne itp. Budowę udało się zakończyć 2 miesiące przed planowanym terminem.
    Przejechaliśmy się tylko na zamówieniach mebli. O ile termin realizacji zamowienia materiałów budowlanych to był czas 2-3 tygodni, to czas oczekiwania na stół dębowy mamy 14 tygodni, a na narożnik musimy czekać 12 - szkoda, że nie wiedziałem o tym wcześniej i nie zrobiłem zamówień w kwietniu
    Dobrze, że chociaż AGD czy telewizor można kupić od ręki.

  18. #1078
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Od wtorku mieszkamy już na "pełny etat". Z mieszkania pozostało do wywiezienia jeszcze kilka pudeł rzeczy, potem sprzątanie, zdjęcia i może się uda wynająć.
    Będziemy zamawiać moskitiery, bo różnego rodzaju owady dają się mocno we znaki.
    W piątek przyjechał narożnik, kilka dni wcześniej zakupiłem telewizor więc finał euro będzie można obejrzeć
    Zamówiłem też garaż z terminem realizacji za 10-12 tygodni. Stary, poczciwy blaszak poszedł na olx za tysiąc złotych więcej niż go kupowałem w 2016 roku

  19. #1079

    Domyślnie

    Hej. Napisałem priv ale spróbuję jeszcze tutaj. Czy możesz podać namiar na murarzy? Jesteś w ogóle z nich zadowolony?

  20. #1080
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Witam, ekipę jak najbardziej polecam. Oni są przyjezdni, więc nie wiem, czy będą chcieli przyjechać - teraz jest boom budowlany więc pewnie u siebie mają co robić. Teraz jestem na urlopie więc nie mam do nich numeru. Podeślę na priv jak wrócę.

Strona 54 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony