dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    LIDERR

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-362
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ja właśnie jestem na etapie budowy R4, stan surowy sie w miare zgadza z kosztorysem z drobnymi zmianami, dach wyjdzie troche drozej.
    Robotę wykonuje firma, wiec zapewne bedzie taniej jak ktos sobie wezmie jakis chlopkow na czarno bez faktury, mozna troche zaoszczedzic na tanszych materialach. Co ważne w tych cenach nie musze biegac za materiałami wszystkim zajmuje sie Wykonawca.
    Moje koszty:
    Fundamenty 47tyś
    Mury, schody i dwa wylewane stropy (w projekcie drugi jest drewniany) 120tys, cegla Wieneberger Profi - klej,
    Dach 60tys - wywalłem jeden komin i wszytskie kominki wentylacyne. Dachowka płaska Turmali., Zwykłe ceramiczne fale, czy blachodachówka jak tu niektórzy piszecie będzie o wiele taniej.
    Ostatnio edytowane przez LIDERR ; 25-11-2014 o 16:58

  2. #22
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    LIDERR

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-362
    Posty
    3

    Domyślnie

    wszystko zalezy od materiałów, jaka cegła?? jaka dachówka, jakie okna?? 240 wydaje sie mało za SSZ, dlatego zwroc uwage na materiały.

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    LIDERR

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-362
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał gerard1 Zobacz post
    Planuje kupić projekt riwiera 4 , z związku z tym czy kupił pan i wie pan jaki koszt ma być budowy domu orientacyjnie
    Ten dom da się zrobić za 500-550 tys ale bez fajerwerkow, zwykly ubogi standard, Aczkowiek jak prognozuje wydac troche wiecej.

  4. #24

    Domyślnie projekt RIWIERA 4 pracownia MGPROJKET

    Witam!

    Czy ktoś z tutaj obecnych budował lub widział projekt RIWIERA 4 pracowni MGPROJEKT?
    Przymierzamy się do budowy tego domu w wersji C (bez antresoli).

    Chcielibyśmy go zobaczyć przed podjęciem ostatecznej decyzji.
    Wszelkie uwagi na temat tego co jest nie tak z tym projektem również mile widziane.

    Link do projektu: http://www.mgprojekt.com.pl/riwiera-4

  5. #25
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Bracia Jurzysta

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-301
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów.
    Od 1975 roku prowadzimy rodzinną firmę budowlaną, koszty SSO, SSZ, I Deweloperki podane na stronie mg projekt są w 100% realne. Budując i wykańczając na tanich materiałach można zejść poniżej kosztów.

  6. #26

    Domyślnie

    witam, będziemy zaczynać budowę za miesiąc. Na jakim etapie już jesteście?

  7. #27

    Domyślnie Willa Riwiera 4 - rozpoczęcie budowy wiosna 2019

    cześć, zaczynamy budowę za miesiąc. Czy ktoś jest na tym samym etapie lub trochę bardziej zaawansowany i chciałby włączyć się do wymiany doświadczeń?

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Artemika
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bracia Jurzysta Zobacz post
    Witam wszystkich forumowiczów.
    Od 1975 roku prowadzimy rodzinną firmę budowlaną, koszty SSO, SSZ, I Deweloperki podane na stronie mg projekt są w 100% realne. Budując i wykańczając na tanich materiałach można zejść poniżej kosztów.
    Wybudowaliśmy Riwierę 4 i nie mogę się zgodzić z powyższą wypiwiedzią. Koszty są zupełnie nierealne do osiągnięcia jeśli chce się zachować jakość i energooszczędność na pozimie conajmniej takim jak w projekcie.

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Artemika
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nie wiem jakiej jakości okna wyceniałeś, z jakiego materiału.
    Ja mam 9 okien (w tym 4 fixy) i jedną suwankę, PCV - okna kosztowały ok. 10 tyś i suwanka ok. 10 tyś.
    Jesli pracownia w koszotorysie ma drewniane okna i ocieplaną bramę garażową to 60 tyś jest normalną ceną.
    Za Plastikowe okna o dobrym UV i ocieploną bramę dokładnie tyle trzeba zapłacić w Riwierze. A sprawdzałam wiele ofert przed zakupem.

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Artemika
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yareckys Zobacz post
    cześć, zaczynamy budowę za miesiąc. Czy ktoś jest na tym samym etapie lub trochę bardziej zaawansowany i chciałby włączyć się do wymiany doświadczeń?
    My szczęśliwie budowę mamy już za sobą, zaczynaliśmy w 2015, mieszkamy już dwa lata. W razie pytań zapraszam

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony