dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1

    Question Orientacyjna wycena SSZ Riwiera 4

    Witam
    Nie jestem znawcą tematyki budowlanej i teraz, gdy z Żoną kupiliśmy działkę chcemy wybudować na nim nasz wymarzony domek. Oglądamy, wybieramy, rozpatrujemy projekty różnych pracowni, w chwili obecnej dość poważnym kandydatem do wygrania "castingu" na Nasz Dom - jest projekt Riwiera 4 http://www.mgprojekt.com.pl/riwiera-4

    Zestawienie materiałowe dla tego projektu tutaj: http://www.mgprojekt.com.pl/upload/d...939ab9c40e.pdf

    Nie wiem, jak podchodzić do kosztów budowy domu podawanych przez pracownie projektowe - czy pokrywają się z rzeczywistymi kosztami budowy? Na ile Waszym zdaniem można wycenić budowę SSZ dla tego projektu? Otrzymałem propozycję ok. 240k - to dużo, mało, czy odpowiednio?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zwykle koszty budowy są przez pracownie bezczelnie zaniżane, a MGprojekt w tym celuje
    Sporo o tym pisał forumowicz ciekawski w dziale o projektach domów: http://forum.muratordom.pl/showthrea...torski-ZA-FREE

    240 tyś to całkiem sporo jak na koszt SSZ dla przeciętnego domku jednorodzinnego (zwykle SSO to ok 100 tyś + 20-30 tyś stolarkę). Ale ten tu nie jest przeciętny i duża częśc kosztów to okna.
    Ta jedna narożna suwanka w sypialni na piętrze może kosztowac 15-20 tyś. Suwanka na parterze ok 10 tyś. Tańsze są takie z progami niż bezprogowe.

    Zwróćcie uwagę, że wc jest otwarte na salon.
    Fuj!

    Tutaj dyskusje o wersji podstawowej i nr 2:
    http://forum.muratordom.pl/search.php?searchid=3863481
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 12-06-2014 o 20:28

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o okna, to mam wstępną wycenę z kilku firm i jest to rozpiętość rzędu 40 - 55 tys. A co do zaniżeń kosztów, to chyba różnie bywa, bo skoro "typowy" koszt budowy SSO to powiedzmy te 130tys. - tutaj ok, droższe będą okna to i tak jest to ogromna różnica w zestawieniu z tym co podaje pracownia - wg nich koszt SSO to 170k a SSZ - 243 - i to ceny netto! Tutaj byłyby one aż tak bardzo zawyżone?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie wiem jakiej jakości okna wyceniałeś, z jakiego materiału.
    Ja mam 9 okien (w tym 4 fixy) i jedną suwankę, PCV - okna kosztowały ok. 10 tyś i suwanka ok. 10 tyś.
    Jesli pracownia w koszotorysie ma drewniane okna i ocieplaną bramę garażową to 60 tyś jest normalną ceną.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Bez żadnej pracy własnej u mnie SSO wyszło 900 pln za mkw.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  6. #6

    Domyślnie

    Okna w tym domu są duże i wydaje mi się, że warto dopłacić za troszkę wyższą jakość - o parametrach Uw - 0,6 - 0,7 - tym bardziej, że są to naprawdę duże okna, praktycznie od podłogi do sufitu. Jeśli u Ciebie Nefer SSO wyszedł za 900 zł /m.kw., to w takim razie jeśli ta Riwiera ma ~ 210 m.kw (garaż będzie zmieniony na pomieszczenie), to w takim razie te 240 tyś, za SSZ nie jest chyba tak duży?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    U mnie SSO wyszedł poniżej 600 zł/m2.

    Więc to nie jest żadna wytyczna

  8. #8

    Domyślnie

    Powierzchnia całkowita 278m2 - ja wyceniam wg przyjętych na forum kryteriów + droższe okna na 300 000 ,developerski na 700 000. Te 450 000 na stronie są nie do osiągnięcia

    Domek piękny - bardzo mi sie podoba, ale z wyższej półki cenowej
    Ostatnio edytowane przez turalyon ; 13-06-2014 o 13:16

  9. #9

    Domyślnie

    U mnie SSZ wyszedł ok. 1200 zł/metr pow. całkowitej - przy powierzchni użytkowej ok. 165 m2 i całkowitej 230 m2.

    Ten dom jest ZNACZNIE droższy w realizacji. Kubatura ponad 1 tys. m3 !

    Nie widzę szansy na SSZ poniżej 320-340 tys. No i deweloperka będzie odpowiednio droga. Wg mnie - 1 milion zł do zamieszkania. Może 10-15% mniej jeśli inwestor zrezygnuje z różnych fajerwerków...

    Ale trzymam kciuki!
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Nie wiem czy tak się zmieniły ceny. U mnie jest 297 mkw/1100m3. Dlatego też podaję SSO, bo okna mamy zdecydowanie inne. I tu może to mieć duży wpływ (pomimo, że u mnie jest okno fasadowe zachodzące na dach na ALU). W Rivierze może być drożej o drugi strop (jesli będzie betonowy)

    Tak jak pisałam SSO u mnie wyszło 270.000 (liczę na okrągło 300 mkw)

    Okna (bez Veluxów), drzwi zewnętrzne ( 2 szt) i do garażu (p/włam) plus
    brama garażowa - 54.000
    Dach (materiał + robota) z Veluxami - 45.000

    Alarm - 10.000
    Czyli w sumie ląduję za SSZ podobnie jak Cyprysik - 1.262 pln za mkw
    Ostatnio edytowane przez Nefer ; 13-06-2014 o 21:57
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  11. #11

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi - wiem na czym stoję. Jeszcze wrzuciłem zapytanie na oferię - na ile wycenią budowę ekipy prowadzące taką działalność. Żona jest po prostu zauroczona tym projektem , stylem, rozkładem pomieszczeń, antresolą - a czy łazienka otwarta na salon to aż taki błąd? Nam to nie przeszkadza, w chwili obecnej właśnie w takim domku mieszkamy i nie ma powodów do narzekań - goście nie muszą jej szukać po domu Domek podoba się Żonie, do mnie też przemawia, więc cóż robić? Chyba trzeba budować )

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jak dla mnie to błąd dyskwalifikujący.

  13. #13

    Domyślnie

    A mi to wcale nie przeszkadza. Zresztą w wiekszości domów 100-120m piętrowych cieżko jest uciec z tym problemem jak mamy małą łazienke na parterze żeby nie było widać jej drzwi z salonu

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Bez problemu w dobrze zaprojektowanych domach.

    U kuzyna jest taka sytuacja - mama poszła do toalety, ale z przyzwyczajenia nie zamknęła drzwi na zamek, dzieciak poleciał za nią i otworzył drzwi na oścież prezentując mamę na klopie gościom siedzacym przy stole.

    Pomijam już problemy ze swoboda w puszczeniu wiatrów, bo słychać w całym salonie (w którym głos lepiej się rozchodzi niż w jakimś bocznym korytarzyku).

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał cypryski Zobacz post

    Ten dom jest ZNACZNIE droższy w realizacji.
    Właśnie, a jeszcze wracają do wyceny, czemu ten dom jest tak nieprzeciętny i ma być znacznie droższy w realizacji? Na czym polega jego wyjątkowość? Dla porównania projekt Kasjopea 3 tej samej pracowni

    http://www.mgprojekt.com.pl/kasjopea-3

    bardzo podobny metraż, dużo osób z forum buduje ten domek i podają koszt SSO (nie pamiętam, ale chyba nawet z dachem) na 190 ~ 200 tys. zł. Czemu tutaj miałby on wynosić aż te 300tys? Porównuję różne oferty i rozrzut cenowy jest naprawdę duży, więc nie bardzo zatem wiem, czy SSO można wybudować poniżej 200 tys., czy ktoś podając taką cenę wprowadza mnie w błąd, bo koszt będzie dużo większy. Proszę o odpowiedź, z czego wynikałby tutaj ten większy koszt w porównaniu z np. tą Kasjopeą?

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Eveline
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    blisko Łodzi
    Posty
    500

    Domyślnie

    U mnie SSO Kasjopei 3 wyniosło niecałe 190 tys. Z dachem, tzn. więźba, deskowanie i papowanie. Dachówka i robocizna to wydatek rzędu + - 40 tys.
    Przy czym na to 190 złozyły sie także przyłącza wszelakie i papiery

  17. #17

    Domyślnie

    Oooo, i właśnie o to mi chodziło, dziękuję Eveline! Riwiera może jest trochę bardziej skomplikowana z uwagi na antresolę? Może ma to znaczenie, ale to chyba nie wpłynie aż tak bardzo na wysokość kosztów? Bo nie chciałbym zabudowywać tej pustej przestrzeni... Bajka

  18. #18

    Domyślnie SSZ Riwiera 4

    Cytat Napisał cypryski Zobacz post
    U mnie SSZ wyszedł ok. 1200 zł/metr pow. całkowitej - przy powierzchni użytkowej ok. 165 m2 i całkowitej 230 m2.

    Ten dom jest ZNACZNIE droższy w realizacji. Kubatura ponad 1 tys. m3 !

    Nie widzę szansy na SSZ poniżej 320-340 tys. No i deweloperka będzie odpowiednio droga. Wg mnie - 1 milion zł do zamieszkania. Może 10-15% mniej jeśli inwestor zrezygnuje z różnych fajerwerków...

    Ale trzymam kciuki!
    Mam obecnie SSO i wycenę na resztę do SSZ łącznie będzie ok 230-240 tyś ( w tym okna UW 0,7, brama, drzwi, blachodachówka oczywiście wszystko z montażem )

  19. #19

    Domyślnie

    Stan surowy otwarty wychodzi razem z materiałem ,robota, (materiały średniej jakości) około 890zł ,

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gerard1

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mieroszów
    Kod pocztowy
    58-350
    Posty
    1

    Domyślnie

    Planuje kupić projekt riwiera 4 , z związku z tym czy kupił pan i wie pan jaki koszt ma być budowy domu orientacyjnie

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony