dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Dom z kontenerów morskich

    Witam! Pytanie moje brzmi- jakie musi spełnić taka konstrukcja, dwa poziomy, 83 m kw na dole i 57 na górze, warunki, żeby można ją było legalnie i pełnoprawnie nazwać domem i spełnić wszelkie urzędowe wymogi? Będzie z zewnątrz oczywiście ocieplona i tynki itp. Te kontenery podwyższone, 12x2,7x2,4 metra.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Jak nie zapomnę to się zapytam znajomego, z dwóch takich zrobił dom w lesie a'la leśniczówka. Ale to było z 10 lat temu, sporo mogło się zmienić od tego czasu...

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Musi spełnić warunki techniczne jakim odpowiadają budynki, z rozporządzenia ministra.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Jak budujesz powyżej 35m2 obrysu to musi spełniać wszelkie warunki wymagane dla normalnych domów, ale oczywiście nie ma problemu że budujesz z kontenerów. Możesz nawet że słomy i gliny budować

    Badałem kiedyś temat kontenerów ale okazuje się że ma więcej wad niż zalet - kontenery są zabezpieczane ciężka chemią i trzeba wszystko piaskować, ściany nie są konstrukcją nośną więc trzeba i tak wzmacniać, są niezbyt wymiarowe itp itd. cena to też żadne cuda jak na potrzebny dodatkowy nakład.
    Pomysł może o płytach warstwowych na szkielecie drewnianym albo stalowym, będzie podobnie ale o wiele lepiej.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  5. #5

    Domyślnie

    Kontener ma ten plus, że mogę sam zrobić wszytko praktycznie. Ustawi mi je dźwig i będę spawał i wycinał, potem ocieplę, porobię instalacje, tynki na zewnątrz, pomaluję, potem środek regipsy gładź jakaś i gotowe. A taki szkielet to musiałbym majstra zamawiać i ekipę. Tak to sobie w każdym razie wyobrażam. Ten duży morski można składować siedem sztuk na sobie, każdy dwie i pół tony prawie waży, nie wystarczy to za konstrukcję nośną? Mam od razu strop i podłogę i ściany. Jestem laikiem w budowaniu domów, to będzie mój pierwszy. Za miesiąc powinienem mieć na działkę pieniądz, chcę w tym czasie zdecydować się na coś, żeby zacząć jak tylko będzie ziemia. Kusi mnie w tym kontenerze też szybkość budowy czy też montażu. I oczywiście możliwości- ustawiam, wycinam tu i tam, dospawuję to i owo i mam surowy otwarty, wstawiam okna, drzwi, ocieplam, tynkuję i mam zewnętrze gotowe. Posprawdzam przez weekend o co chodzi z tym szkieletem.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Za dużego skrótu myślowego uzylem, blacha falista w kontenerze jest konstrukcja samonośną - czyli nie ma tam jakichś specjalnych wzmocnień, czyli jak coś wytniesz to trzeba wzmocnić belką u góry.
    I nośność kontenera jest przez to głównie po obrysie, jak ustawisz jeden na drugim jakoś nietypowo to też musisz wzmocnić.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ptych

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-371
    Posty
    2

    Domyślnie

    UWAŻAJ I NIE POWTARZAJ MOICH BŁĘDÓW !!! STRZEŻ SIĘ BOXLIFE i STEIG !!! Pan "do rany przyłóż" Andrzej jest wilkiem w owczej skórze i wydrwigrosz, ogołoci Cię z ostatniej złotówki, i zniknie. Dom miał być skończony i postawiony do końca maja 2018r. , ale jeszcze nie skończył nawet płyty fundamentowej. Każdy potencjalny problem jest powodem nie podjęcia prac budowlanych. Dom, który zrobił nie trzyma żadnych standardów i pozwolenia na budowę ma inną grubość ocieplenia, inne okna, etc. "przetrzymuje" u siebie jako ekspozycję dla potencjalnych klientów. Plan Architekta traktuje jako niezobowiązujący, wszystko wykonuje według własnego uznania i oszukuje na użytych materiałach, W tym momencie, Grudzień 2018r. zupełny brak kontaktu, zmienił numer telefonu i adres firmy, sprzedał udziały w firmie, a 250tysięcy złotych zapłacone, Sprawa jest w Sądzie, UWAŻAJ PEWNIE SZUKA NOWEGO FRAJERA !!! jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informację, służę pomocą, tylko nie daj się nabrać jak My !!!

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    418

    Domyślnie

    Ja brałem kontener morski w PHU MIL-KON, pod Wrocławiem, transport HDS.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar JaninaJot
    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-178
    Posty
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Za dużego skrótu myślowego uzylem, blacha falista w kontenerze jest konstrukcja samonośną - czyli nie ma tam jakichś specjalnych wzmocnień, czyli jak coś wytniesz to trzeba wzmocnić belką u góry.
    I nośność kontenera jest przez to głównie po obrysie, jak ustawisz jeden na drugim jakoś nietypowo to też musisz wzmocnić.
    Blacha w kontenerze nie jest niczym innym jak ścianą na stelarzu. Falowanie jest dla wzmocnienia. Kontenery to krawędzie sześcianu, które nadają sztywność, a reszta jest obiciem. 40 stopowy kontener to raptem 30m2, a cena używki po przejściach to coś koło 6k PLN. Długo chorowałem na domy z kontenerów. Może jak się wybiorę w jakiś inny rejon świata, to wówczas, ale tutaj słabo. Ocielić trzeba - tracisz albo metraż wewnątrz, albo wygląd z zewnątrz. W Kalifornii, gdzie się tego stawia trochę, to wymagają, żeby kontenery były użyte tylko raz, tak żeby można było prześledzić co dokładnie było w nim wiezione. Możesz sprawdzić wszystkie miejsca, w których dane pudło było, ale nie wiesz co się wiozło, a potrafi być straszny syf. I tak jak któryś z kolegów pisał wcześniej - farby morskie, to nie Dekoral i nie chcesz mieć tego w domu. Koszt nowego, lub użytego raz pudła jest większy niż materiałów na budowę normalnego domu. Za to świetnie nadają się na wszelkiego rodzaju magazyny czy warsztaty. Warto w anglojęzycznej literaturze poszukać, tam można znaleźć sporo przydatnych informacji.
    Ostatnio edytowane przez JaninaJot ; 18-05-2020 o 13:42 Powód: Masło maślane

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony