dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Agregat pradotworczy na czas tynkow

    Czesc, zastanawiam sie nad wypozyczeniem agreatu pradotworczego na czas tynkowania. Czy ktos z Was mial takie doswiadczenia - jakiej mocy powinien byc agregat i jakie to sa mniej wiecej koszty ?
    Prad na dzialce mam, ale przydzial 7 kW - nie chce zwiekszac - dluga historia, wiec nie bede zanudzal.
    Dzieki za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał admiralbar Zobacz post
    Czesc, zastanawiam sie nad wypozyczeniem agreatu pradotworczego na czas tynkowania. Czy ktos z Was mial takie doswiadczenia - jakiej mocy powinien byc agregat i jakie to sa mniej wiecej koszty ?
    Prad na dzialce mam, ale przydzial 7 kW - nie chce zwiekszac - dluga historia, wiec nie bede zanudzal.
    Dzieki za pomoc
    U mnie kilka dni temu skończyli robić tynki. Tynkarz sprawdzał czy jest odpowiednie zasilanie. Mówił coś że potrzeba mu bezpiecznika 25A i zasilania trójfazowego ...

    Niektózy tynkarze mają swoje agregaty i za dopłatą mogą na nich pracować
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #3

    Domyślnie

    Do takiego agregatu tynkarskiego trzeba mieć solidny agregat prądotwórczy, prawdę mówiąc to 7 kW będzie mało. Lepiej by było zmienić zabezpieczenie na przyłączu i dać na czas tynkowania większe. Agregat będzie drogi, no chyba że masz możliwość wypożyczenia to wtedy kilka stów i z głowy.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  4. #4

    Domyślnie

    Miałem zabezpieczenie 10A 3fazowe.
    Agregat pociągnął jeszcze chodziła pompa do wody własne ujęcie.

  5. #5

    Domyślnie

    Do wiekszosci agregatow potrzebne zabezpieczenie b25 lub c20. Agregatow pradotworczych nie polecam

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz1006 Zobacz post
    Miałem zabezpieczenie 10A 3fazowe.
    Agregat pociągnął jeszcze chodziła pompa do wody własne ujęcie.
    Serio ? przy takim bezpieczniku 10A pociągnąłeś i agregat tynkarski i jeszcze pompę do wody ?
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  7. #7

    Domyślnie

    Niee, to chyba niemozliwe.
    Agregat mialby z 13-15 kW, tylko pewnie bedzie bral z 5 l paliwa/godz
    Liczac na szybko - wypozyczenie 250 za 2 dni, paliwo, powiedzmy 8 godz dziennie 360 to w sumie 610zl.
    Gdybym zwiekszyl przydzial mocy to pewnie za samo posiadanie licznika wyszlo byy mi 130zl/m-c + zuzycie.
    Teraz mam 7 kW i place 130 zl co 2 m-ce bez zuzycia

  8. #8

    Domyślnie

    Tak więc lepiej zwiększyć przydział mocy i mieć pewność że uda się wystartować. Z agregatami jest tak że teraz działa a za godzinę już nie i to musi być spory agregat, ciężki i trzeba mieć go gdzie trzymać. Rachunek zwiększy się o jakieś 60 zł za 2 mce.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie prąd potrzebny jest teraz do budowy studni i to siła, później na 2godziny pracy betoniarki(bo mam darmowy cement to co wykorzystam do pierwszej warstwy bloczków) a potem raczej prądu nie będę potrzebował i po co płacić za coś czego się nie używa.Awaryjnie wystarczy agregat 2,2-2,8 kw a najlepiej uśmiechnąć się jak ją do sąsiada żeby prądu uzyczył.
    Drogiego agregatu nie ma sensu kupować a tani lubi się zepsuć wtedy kiedy jest potrzebny.

  10. #10

    Domyślnie

    Agregat prądotwórczy nie nadaje się np do spawarki inwertorowej, zwłaszcza taki o małej mocy, niby spawać można ale ryzyko uszkodzenia spawarki jest duże i łapie elektrodę bo nie ma kopa na start zanim się silnik agregatu zbierze. Agregat nie nadaje się także do ciągłej pracy np podczas prac wewnątrz budynku tam gdzie trzeba oświetlenie bo świecić trzeba kilka godzin a to kosztuje kilka litrów paliwa, no i hałasuje niepotrzebnie. to samo jest z kompresorem bo załącza się cyklicznie i trzeba by za każdym razem odpalać agregat. To fakt że na początek budowy prąd z sieci nie jest niezbędny i nie korzysta się z niego ciągle, ale tutaj mowa jest o agregacie tynkarskim a ten ma spore zapotrzebowanie na moc i trzeba mieć minimum 9 kW żeby pracował bez zarzutu. A mieć taki agregat prądotwórczy 7-9 kW to już jakieś wyzwanie jest, jak nie logistyczne to finansowe. Tak swoją drogą ostatnio widziałem takie tynkowanie i ekipa miała maszynę do tynków z silnikiem spalinowym to by rozwiązywało sprawę.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Nie to ze agregat się nie nadaje.
    Jest to po prostu nieoplacalne.

    Do tynkow musisz mieć agregat ok 13 kW minimum.
    Wypożyczenie i paliwo. Ok 4-5 litrów na godzinę. Koszty są duże.

  12. #12

    Domyślnie

    Wszystkie silniki mają ok 10 kw. Bardzo uciążliwa jest praca z takim agregatem

  13. #13

    Domyślnie

    Ja miałem podobny problem - brak prądu trójfazowego.
    Uzgodniony termin z tynkarzami, a oni dwa dni przed robotą mi mówią, że potrzebują mieć "siłę", bo inaczej ich maszyna "nie pójdzie". Poziom mojego wqrwienia osiągnął szczyt!
    -TO WY MI DOPIERO TERAZ MÓWICIE, ŻE JEST SIŁA POTRZEBNA?
    - A to pan nie wiedziałeś?
    - A TO PAN NIE WIEDZIAŁEŚ, ŻE TUTAJ NIE MA SIŁY? PYTAŁEŚ PAN?
    - No my mamy długi kabel i można się podłączyć do sąsiada, tylko, że im dalej, tym większe przeciążenia i sąsiadowi może ESY wywalać.
    - &^$#%(***&&&&%%%!!!!!!

    Koniec końców mój ojciec pożyczył od znajomego jakiś stary ruski (chyba wojskowy) agregat o mocy ponad 20KW. Były szopki z jego uruchomieniem, bo stał gdzieś tam ileś lat, ale dał radę.

    Przez 10 dni roboczych, wydaliśmy na paliwo 1600zł, także 5l/h to lekka przesada. No być może tyle spala przy max. mocy, ale gdyby robotnicy pracowali na maksymalnej mocy, to by te tynki w 5 dni, a nie w 10 położyli.
    Ostatnio edytowane przez portaga ; 19-04-2017 o 18:14

  14. #14

    Domyślnie

    Bo sama maszyna przy 2-3 tynkarzach pracuje od 1-3 max godzin.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał portaga Zobacz post
    Przez 10 dni roboczych, wydaliśmy na paliwo 1600zł, także 5l/h to lekka przesada. No być może tyle spala przy max. mocy, ale gdyby robotnicy pracowali na maksymalnej mocy, to by te tynki w 5 dni, a nie w 10 położyli.
    tyle kasiory połknął agregat , to tynki tanie nie były
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TM3d

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Kod pocztowy
    16-070
    Posty
    28

    Domyślnie

    W ubiegłym roku miałem kładzione tynki i wykonawca pożyczał agregat przewoźny do 25 KVA. Wypożyczalnia pożyczała taki sprzęt tylko firmom (Białystok, nie wiem jak w innych miastach).
    Tynkowanie trwało pięć dni. Koszt wypożyczenia agregatu i paliwo około 800 zł. Paliwo to były jakieś "grosze", sprzęt był uruchamiany tylko na czas narzucania szprycy i tynku.

  17. #17

    Domyślnie

    Większość tynkarzy nie chce robić na agregatach.

    Bo hałas , bo smród , bo problemy i itd ...

    Nie ma pradu i odpowiedniego zabezpieczenia to nie robią i idą do innego klienta ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    tyle kasiory połknął agregat , to tynki tanie nie były
    Wykonawca mi pokazał rachunki za paliwo do tego agregatu - ja nie wnikałem w szczegóły. Taką mieliśmy umowę, że on kupuje benzynę i robi tynki.
    Nawet jak mnie oszukał na te parę złotych, to ja tego nie odczułem.
    Nie ważne - 200-400zł w tę czy we wtę, to da się przeżyć. ALE GDYBYM WIEDZIAŁ, że oszukał mnie na paliwie, to juz inaczej bym z nim rozmawiał.
    Ale że nie mam dowodów, jakoby coś on sobie dodał, to traktuję tego wykonawcę, jako godnego zaufania.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony