dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marekkowalik

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-722
    Posty
    3

    Domyślnie Drenaż - ława schodkowa - proszę o wskazówki

    Witam. W związku z tym, że jestem na etapie fundamentów (dom częściowo podpiwniczony) potrzebuję Waszej pomocy m. in. w temacie wykonania drenażu wokół budynku gdzie znajduje się ława schodkowa. Z tego co wyczytałem na forum drenaż powinien być wykonany na dwóch poziomach ław, tzn. nie powinien biec równo z ławą wzdłuż schodków gdyż będzie za duży spadek rury drenarskiej. Wyczytałem też, że na wysokości schodków powinno się zrobić studzienkę na przejściu z poziomu wyższego na niższy ławy. Czy może ktoś mi pomóc rozwikłać mój problem? z góry dziękuję za wszelką pomoc i uwagi. W załączeniu szkic ławy schodkowej (linia czerwoną zaznaczyłem do jakiego mniej więcej poziomu będzie fundament obsypany ziemią)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schodki.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	49,0 KB
ID:	386953  

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marekkowalik

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-722
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam ponownie. W związku z powyższym postem załączę jeszcze dwa zdjęcia. Narysowałem przebieg rury drenarskiej wzdłuż ławy schodkowej oraz studzienki. Czy w taki sposób to powinno być wykonane? Czy studzienka na wysokości schodków powinna być w tym miejscu? Wzdłuż ławy poziomej rura drenarska obsypana będzie żwirkiem a jak powinno być na wysokości schodków - czy żwirek też powinien być przy schodkach czy tylko powinien opasać rurę drenarską? Na drugim zdjęcie pokazałem przekrój drenażu. Dziękuję za wszelką pomoc. PozdrawiamKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schodki z drenami.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	387321Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Lawa z drenami.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	63,9 KB
ID:	387322

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marekkowalik

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-722
    Posty
    3

    Domyślnie

    Czy z forumowiczów jest ktoś mi w stanie pomów w powyższym temacie ? wystarczy nawet mała podpowiedź a która da mi dalszy punkt zaczepienia do dalszego szukania.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Lukasasd

    Zarejestrowany
    Jul 2021
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-435
    Posty
    1

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    zmagam się z tym samym problemem. Widzę, że niestety nikt nie był wstanie odpowiedź na zadane pytania. Czy udało się Tobie w jakiś sposób rozwikłać temat. W jaki sposób ostatecznie został wykonany drenaż?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony