dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Angry Czemu Supra temptoris 3D zerdzewiala? Prosze o pomoc.

    Dzien dobry wszystkim
    Dzis chcialem sie podzielic ,,przebojami,, z firma Creon I kominkiem firmy Supra temptoris 3d. Pisze ten post byscie mi pomogli co mam zrobic by tego uniknac na przyszlosc, ale po kolei:
    Kupilem wklad Supra temptoris 3D, spalilem 3m^3 grabu (sezonowany) Kominek stoi w domu I robi sie lazienka,blaty, lustra.... Potem byla przerwa w paleniu I po 6 miesiacach otwieram wklad I niespodzianka. Rdza z kominka odpada platami. Cale wnetrze wkladu jest skorodowane. Na zewnatrz jak nowy a wewnatrz jakby mial 30lat. Zaplacilem za wklad przeszlo 6tysiecy I sie okazala straszna lipa jakosciowa. Firma creon w odpowiedzi na pisemna moja reklamacje napisali, ze nie ma podstaw do reklamacji. Sirma Supra z francji tez sie wypiela. Nie chce nikogo oczerniac ale wnioski nasuwaja sie same. Tak sie wiec stalo, ze teraz szukam pomocy u WAS. Prosze powiedzcie co mam zrobic by to jakos wygladalo I by tego nie bylo w przyszlosci. Fotografie mowia za siebie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	150
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	387052   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	35,7 KB
ID:	387053   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	387054  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał muramarek Zobacz post
    Dzien dobry wszystkim
    Dzis chcialem sie podzielic ,,przebojami,, z firma Creon I kominkiem firmy Supra temptoris 3d. Pisze ten post byscie mi pomogli co mam zrobic by tego uniknac na przyszlosc, ale po kolei:
    Kupilem wklad Supra temptoris 3D, spalilem 3m^3 grabu (sezonowany) Kominek stoi w domu I robi sie lazienka,blaty, lustra.... Potem byla przerwa w paleniu I po 6 miesiacach otwieram wklad I niespodzianka. Rdza z kominka odpada platami. Cale wnetrze wkladu jest skorodowane. Na zewnatrz jak nowy a wewnatrz jakby mial 30lat. Zaplacilem za wklad przeszlo 6tysiecy I sie okazala straszna lipa jakosciowa. Firma creon w odpowiedzi na pisemna moja reklamacje napisali, ze nie ma podstaw do reklamacji. Sirma Supra z francji tez sie wypiela. Nie chce nikogo oczerniac ale wnioski nasuwaja sie same. Tak sie wiec stalo, ze teraz szukam pomocy u WAS. Prosze powiedzcie co mam zrobic by to jakos wygladalo I by tego nie bylo w przyszlosci. Fotografie mowia za siebie.
    Prawie każdy wkład wykonany z metalu, będzie podobnie reagował w warunkach jakie opisałeś. Palenie (zniszczenie powłok malarskich), długa przerwa eksploatacyjna w warunkach podwyższonej wilgoci (budowa)....To dość powierzchowna opinia, bez zagłębiania się w szczegóły, które mogły pogłębić problem....Samochód używany, stojący w garażu, też podobno szybciej rdzewieje, od będącego w ciągłym ruchu.....

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DUNTE
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Południe
    Posty
    167

    Domyślnie

    Z tego co kojarzę palenisko w całości jest żeliwne. Zatem jeżeli pokryło się korozją nic tragicznego się jeszcze nie stało. Proszę unikać wilgoci gdyż żeliwo wyjątkowo podatne jest na rdzę.
    Osobiście zalecam wyczyścić szczotką drucianą środek oraz dokładnie odkurzyć. Następnie szmatką nanieść olej lniany.
    Wnętrze zostanie zakonserwowane a podczas wypalania zostanie ciemna powłoka. Należy się liczyć z tym iż trochę na początku podymi.

  4. #4

    Domyślnie

    Fajnie. Dzikeuje za info. z tego jest wniosek, ze niepotrzebnie zakupilem kosztowny wklad, bo bym mial takie same ,,przeboje,, z wkladem najtanszym? Ok dziekuje za info. I jeszcze pytanko, ile osika musi lezakowac by nadala sie jako ,,kominowy czysciciel,,?

  5. #5
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Ciekawe jak jest wykonane przyłącze do komina ? Czy to co widzimy na załączonych zdjęciach nie jest skutkiem zaciekania wody opadowej do wnętrza wkładu ?
    Darek B

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał muramarek Zobacz post
    Fajnie. Dzikeuje za info. z tego jest wniosek, ze niepotrzebnie zakupilem kosztowny wklad, bo bym mial takie same ,,przeboje,, z wkladem najtanszym? Ok dziekuje za info. I jeszcze pytanko, ile osika musi lezakowac by nadala sie jako ,,kominowy czysciciel,,?
    Każde drewno przed włożeniem do kominka, powinno leżeć pod przewiewną wiatą, połupane - minimum 2 lata. Bez względu na cel w jakim to robisz. Darek zwrócił uwagę na możliwą przyczynę szybkiego rdzewienia...Warto to sprawdzić!

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    szuszenie tynków gipsowych lub woda z komina.
    Lechosław Kierzkowski.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Supra Temporis może i kiedyś była szczytem techniki i przez to także kosztownym wkładem ... Mirafiori onegdaj także (takie auto było kiedyś dawno) ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Supra Temporis może i kiedyś była szczytem techniki i przez to także kosztownym wkładem ... Mirafiori onegdaj także (takie auto było kiedyś dawno) ...
    Pozdrawiam.
    Nooo...teraz Panie u nas takie technikie robio, że hej!

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cozmo

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-080
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał muramarek Zobacz post
    z tego jest wniosek, ze niepotrzebnie zakupilem kosztowny wklad I jeszcze pytanko, ile osika musi lezakowac by nadala sie jako ,,kominowy czysciciel,,?
    Na czas budowy mi doradzono : kup Pan najtańszy wkład używany sprawny bo szkoda psuć nowy drogi sprzęt Posłuchałem się i tak zrobiłem. zimą mogłem robić elektrykę ,tynki i inne w komfortowych warunkach nie obawiając się o wkład . pozniej taki wkład można sprzedać bez straty. Niestety nie wszystko Nam wychodzi tak jakbyśmy tego chcieli i czasami zdaży się błąd że coś za wsześnie albo za pozno ,lub z niewłaściwym fachowcem - Taki urok budowania.
    Osika to drewno w którym jest mało drewna w drewnie więc znacznie szybciej odda wodę niż gatunki gęste typu dąd ,grab,akacja.
    W sprzyjajacych warunkach pod przewiewnym dachem-drobno porąbane pół roku i można palić. polecam nabyć miernik wilgoci i sprawdzać zanim się zacznie palić.
    Ostatnio edytowane przez cozmo ; 27-07-2017 o 22:48

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał cozmo Zobacz post
    Na czas budowy mi doradzono : kup Pan najtańszy wkład używany sprawny bo szkoda psuć nowy drogi sprzęt Posłuchałem się i tak zrobiłem. zimą mogłem robić elektrykę ,tynki i inne w komfortowych warunkach nie obawiając się o wkład . pozniej taki wkład można sprzedać bez straty. Niestety nie wszystko Nam wychodzi tak jakbyśmy tego chcieli i czasami zdaży się błąd że coś za wsześnie albo za pozno ,lub z niewłaściwym fachowcem - Taki urok budowania.
    Osika to drewno w którym jest mało drewna w drewnie więc znacznie szybciej odda wodę niż gatunki gęste typu dąd ,grab,akacja.
    W sprzyjajacych warunkach pod przewiewnym dachem-drobno porąbane pół roku i można palić. polecam nabyć miernik wilgoci i sprawdzać zanim się zacznie palić.
    To bardzo dobra rada! Ja mam kilkanaście takich używanych wkładów i montuję je tymczasowo tym, którzy widzą potrzebę ogrzewania budowy w ten sposób. To leży również w moim interesie, by budowlańcy, kurz i wilgoć, nie zniszczyły urządzenia docelowego.

  12. #12

    Domyślnie Czerpnia

    Cytat Napisał lecho*ski Zobacz post
    szuszenie tynków gipsowych lub woda z komina.
    Zauważyłem że otwarta czerpnia z zewnątrz potrafi dostarczyc wilgoci do wkładu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony