dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 28 z 46
Pokaż wyniki od 541 do 560 z 905
  1. #541

    Domyślnie

    Smart 25 tys wiec odpada...
    Kształtek pójdzie mało więc nie jest źle.
    W sumie nie ma co na sile szukać oszczędności bo czas goni bardzo...
    Trzeba szukać rozwiązań które przyspieszą prace.
    Stropex jest szeroki to jego główny plus

    OSB taniej niż 92 zł nie znalazłem nigdzie...
    Wszystko drożeje... oj wszystko
    A tutaj tną na wymiar można od razu skręcać...

  2. #542
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Osb 22 w grudniu casto kosztowala bez zadnej promocji 76zl a teraz to za tyle jest 18mm a 96zl 22mm

  3. #543

    Domyślnie

    Przerzucając sobie ostatnio wiadomości na telefonie czytałem, że ze wszystkich materiałów budowlanych, właśnie OSB poszły najbardziej do góry.

    Nawet na szybko znalazłem.
    Ceny materiałów budowlanych wzrosły w 19 grupach towarowych, rekordowo w marcu zdrożała płyta OSB - o 34,5 proc.
    https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ros...h-4102095.html

  4. #544
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    Rury były . Co do wieńca to ja miałem w projekcie szalowanie, ale zastosowałem też kształtki, wszędzie gdzie się dało, a w kilku miejscach się nie dało .
    Tam masz okno narożne jak widzę na tym zrzucie. Też mam takie.
    Ja kupiłem 2m3 desek szalunkowych w tartaku. Na wszystkie szalunki nastarczyło, wieniec potem na ściance kolankowej można też z pozbijanych blatów ogarnąć, jest prawie na gotowe.
    A i dechy teraz przydały się jak jest więźba jako podłoga strychowa, do prac kominowych i na wysokości, jako blaty na rusztowania.Wielokrotny użytek.
    Płytami OSB szalowałem tylko biegi pod schody betonowane razem ze stropem. Drogie te płyty, ale każdy robi zgodnie z głosem wewnętrznym. I tak i tak będzie dobrze.

    Zdrowia
    R.
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

  5. #545
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Ściany, już nie mogę się doczekać u siebie jak będą rosły. Masz ytonga to pewnie robota idzie bez niepotrzebnego denerwowania się że jakieś to krzywe....

  6. #546

    Domyślnie

    Ależ Ci to rośnie. Gratulacje Ja etap instalacji więc muszę się do Ciebie odezwać
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  7. #547

    Domyślnie

    Słabo coś bo czasu brak...
    Ale przyspieszy niebawem bo ogarniam tak, aby mieć wreszcie pełne dniówki na budowie...

  8. #548

    Domyślnie

    Ostatnio nie dawałem zdjęć...
    Mam przyłącze gazu:






    Powoli kończymy murowanie ścian nośnych zewnętrznych:






    I mała awaria ostrza (za mocno cisnąłem), mam nadzieję, że spaw wytrzyma:



  9. #549
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    voopeem

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Gdansk
    Kod pocztowy
    80-288
    Posty
    19

    Domyślnie

    Byle do przodu Też będziemy budować Srebrzyki (2 G2), ale niestety jesteśmy dopiero na etapie składania dokumentacji. Powodzenia!

  10. #550

    Domyślnie

    Dzisiaj dla odmiany filmik



  11. #551

    Domyślnie

    Ja pierdziele, ale zboczeniec W sumie jak ma się dostęp do takich maszyek to czemu bi ich nie wykorzystać. Super Ci się będzie z tym później pracowało.

    Pozdrawiam
    Karol

  12. #552

    Domyślnie

    Lubię dłubać w garażu więc sprzęt jest potrzebny. Dlatego też oprócz garażu dwustanowiskowego, za domem stanie ten duży trzystanowiskowy
    W zeszłym roku powiedziałem dość - nie będę się wiecznie chodził i prosił tokarza o łaskę, aby mi czasami coś podtoczył w 10 minut i kasował mnie 50 zł Zainwestowałem w swoją i nie wiem jak bez niej żyłem, bo korzystam z niej prawie codziennie.


    Do całości dokupiłem przecinarkę taśmową, aby w bloku nie ciąć gumówkami, bo robi to dużo hałasu no i generuje iskry:






    Zajmuję się również produkcją układów zapłonowych głównie do polskich motocykli WSK, dlatego wszystko się przydaje.
    Dokupiłem również wiertarko-frezarkę oraz prasę 20T





    W 2014 roku brałem udział w rajdzie ZŁOMBOL i wybrałem się w ALPY na właśnie takiej WSK 175 jadąc w mega deszcz i walcząc z własnymi słabościami Ogólnie wyprawa MEGA!







    W 2016 roku Żukiem pojechaliśmy na Sycylię i do Albanii http://www.zuk-kazik.pl/zlombol-2016-fotorelacja/


    Aaaa co do zboczeńca to zobacz to: http://www.zuk-kazik.pl/kompleksowy-remont-nadwozia/ na resztę remontu czyli blacharkę dopiero po wybudowaniu domu czas

  13. #553

    Domyślnie

    Szacunek! To kiedy napijemy się wódki? Ja przy Tobie to próżny kowalskie jestem no ale "pare" osób na świecie pije różne smaczne alkohole dzięki mojej elektronice w kolumnach

    Pozdrawiam
    Karol

  14. #554

    Domyślnie

    Wódkę to pił będę jak zalejemy strop...
    Czyli nie szybko heh


    Od jutra jak pogoda dopisze ruszam z ojcem ostro do przodu...
    Mam nadzieje że się uda wyrobić z pracą. Ogólnie to nie biorę nowych zleceń bo chciałbym wreszcie pchnąć budowę do przodu...

  15. #555
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Ile taka tokareczka ?

  16. #556

  17. #557
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    filmik fajny wrzucaj więcej
    ale ten złombol to mega

  18. #558

    Domyślnie

    I jak na złość deszcz...

    Organizuję materiał.
    Kupiłem extra sklejkę szalunkową (112 zł płyta).
    Do tego wizyta w tartaku kantówka 80x80 + łaty z odpadów
    Wkręty i organizery do tego też gotowe....






  19. #559
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    niczki55

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    opole
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    2

    Domyślnie

    trzymam kciuki

  20. #560

    Domyślnie

    Dwa nadproża zalane...
    Beton z worka konstrukcyjny B30 firmy Dublet
    Sklejka szalunkowa strzał w 10tkę. Dużo bardziej sztywna niż OSB i gładka.
    Nadproże okienne docieplone 5 cm XPS
    Ostatnia warstwa z H+H (pisałem o tym, chciałem zyskać 5 cm dodatkowej wysokości). Jak ktoś mi jeszcze raz powie, że Ytong ma dobry marketing dlatego jest droższy to wyśmieję w twarz.
    Nie wiem po co w H+H te łapki do przenoszenia jak przy murowaniu trzeba tego bloczka wrzucić bo nie mają wnęki na rękę od góry.
    Miałem glanc nówkę paletę z folią nieuszkodzoną, podczas wyciągania bloczków po prostu nie odchodzą jednolicie i prawie w każdym jakiś róg się wykruszył.
    A na sam koniec dodam, że mniejszy wymiar Ytonga ma duży plus - jest lżejszy i lepiej się układa.

    Z ciekawostek to miałem mały wypadek wczoraj na budowie. Podczas robienia szalunku postawiłem łatę (poziomnicę 200 cm) na ścianie. Zawiał wiatr i.... podczas pomiaru wysokości stempla poziomnica spadła mi na łeb uderzając rozcięła mi delikatnie (2 cm) okolice łuku brwiowego.
    Przez chwilę to biało mi się zrobiło przed oczami. Na szczęście mama przybyła z pomocą i obyło się bez szwów przy pomocy takich specjalnych plastrów ściągających ranę.
    W głowie do dzisiaj mi się sieje heh, a każdy ruch twarzą daje znać i przypomina o urazie.
    Trzeba uważać na wszystko!
    Oczywiście działałem z ojcem - co bardzo przyśpieszyło prace.
























Strona 28 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony