dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 46
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 905
  1. #1

    Domyślnie Pogoń za marzeniami - ruszamy!

    Witam serdecznie!

    Nazywam się Kamil i razem z narzeczoną przymierzamy się do spełnienia naszych marzeń czyli budujemy dom.
    Wiadomo młodzi (29 lat) to i z kasą różnie, dlatego większość prac chcemy zrobić samodzielnie.

    Dzisiaj wreszcie udało się zakupić działkę.
    Budujemy się pod Wrocławiem

    12 arów w przybliżeniu około 37m x 32 m
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BUDOWA3.jpg
Wyświetleń:	410
Rozmiar:	36,8 KB
ID:	387187


    Tak wygląda po wytyczeniu (na szczęście nie muszę nic wycinać, rozbierać, kosić):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BUDOWA1.jpg
Wyświetleń:	1782
Rozmiar:	58,5 KB
ID:	387188Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BUDOWA2.jpg
Wyświetleń:	1592
Rozmiar:	52,1 KB
ID:	387189


    Poważnie przymierzamy się do budowy tego projektu:
    Dom w srebrzykach (G2)
    https://www.archon.pl/projekty-domow...m21f2222013fba


    Plan na majówkę zabezpieczyć przyszły plac budowy czyli ogrodzenie z siatki leśnej

    Tanio namierzyłem odpowiednie słupki:
    https://www.olx.pl/oferta/slupki-ste...tml#4428ffae8e

    Aby zaoszczędzić czasu planuję wypożyczyć taką wiertnicę
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18073188_1315348225210989_1995438436_n.jpg
Wyświetleń:	394
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	387190

    No i do tego zwykła siatka leśna z portali aukcyjnych, bo w marketach cena x 2


    Ogólnie to zabieramy się teraz za papiery i przyłącza oraz chcemy jeszcze w tym roku wylać fundamenty i zakończyć stanem "ZERO"....

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil_ Zobacz post
    Witam serdecznie!

    Nazywam się Kamil i razem z narzeczoną przymierzamy się do spełnienia naszych marzeń czyli budujemy dom.
    Wiadomo młodzi (29 lat) to i z kasą różnie, dlatego większość prac chcemy zrobić samodzielnie.

    Dzisiaj wreszcie udało się zakupić działkę.
    Budujemy się pod Wrocławiem

    12 arów w przybliżeniu około 37m x 32 m
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BUDOWA3.jpg
Wyświetleń:	410
Rozmiar:	36,8 KB
ID:	387187


    Tak wygląda po wytyczeniu (na szczęście nie muszę nic wycinać, rozbierać, kosić):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BUDOWA1.jpg
Wyświetleń:	1782
Rozmiar:	58,5 KB
ID:	387188Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BUDOWA2.jpg
Wyświetleń:	1592
Rozmiar:	52,1 KB
ID:	387189


    Poważnie przymierzamy się do budowy tego projektu:
    Dom w srebrzykach (G2)
    https://www.archon.pl/projekty-domow...m21f2222013fba


    Plan na majówkę zabezpieczyć przyszły plac budowy czyli ogrodzenie z siatki leśnej

    Tanio namierzyłem odpowiednie słupki:
    https://www.olx.pl/oferta/slupki-ste...tml#4428ffae8e

    Aby zaoszczędzić czasu planuję wypożyczyć taką wiertnicę
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18073188_1315348225210989_1995438436_n.jpg
Wyświetleń:	394
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	387190

    No i do tego zwykła siatka leśna z portali aukcyjnych, bo w marketach cena x 2


    Ogólnie to zabieramy się teraz za papiery i przyłącza oraz chcemy jeszcze w tym roku wylać fundamenty i zakończyć stanem "ZERO"....
    Jestem za marzenia trzeba spełniać,zaglądaj czytaj i jakoś poleci trzeba tylko zacząć.Pozdrawiam

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Co do siatki leśnej to mi się udało kupić w małym lokalnym sklepie z siatkami na ogrodzenie o 40 zł (na 200m) niż w internecie. Myślę, że na tymczasowe wystarczy Ci odkupić używane stemple używane po jakieś 3-4 zł sztuka. Zawsze taniej, według mnie nie ma co inwestować w coś co ma CI posłużyć2-3 lata jako tymczasowe. U mnie płot prezentuję się tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1594.jpg
Wyświetleń:	852
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	387205
    Bez żalu będę go rozbierał za te 2 lata.

  4. #4

    Domyślnie

    Tylko za takie zwykłe to w okolicy muszę podobną cenę co za te ładne oheblowane

    Dziś były też pierwsze poważniejsze zakupy z kategorii sprzęt budowlany.
    Prąd będzie za jakieś pewnie pół roku jak nie dłużej
    Więc zakupiłem 3 kW chiński (ponoć fajnie się sprawdzają) agregat:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	agreg1.jpg
Wyświetleń:	250
Rozmiar:	53,1 KB
ID:	387217



    Załatwione też ma już:
    1. Geodeta i mapka do celów projektowych - 700 zł
    2. Architekt i adaptacje projektu z małymi zmianami czyli zmiana stropu na Terivę, podniesienie o jeden pustak, zmiana ścianek działowych itp - 3 000 zł w tej cenie jest też załatwianie wszystkich papierów i pozwoleń.
    3. Geodeta wytyczenie budynku na działce 600-1400 zł (w zależności od skomplikowania projektu)
    4. Kierownik budowy 3 000 zł za całość prowadzenia budowy


    Mam dylemat co do badań geotechnicznych, kierownik budowy wyśmiał mnie trochę, mówił, że u nas to nie potrzeba, że szkoda 800 zł na ten zabieg...
    Że wszystko będzie widzać po wywaleniu humusu oraz wykopie

  5. #5

    Domyślnie

    Ufff...
    Kawał kołków
    Przywiezione jutro na bank zakwasy murowane!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kolki1.jpg
Wyświetleń:	529
Rozmiar:	70,3 KB
ID:	387262Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kolki2.jpg
Wyświetleń:	331
Rozmiar:	82,2 KB
ID:	387263

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Gdzie ta Twoja czernica leży?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil_ Zobacz post
    Mam dylemat co do badań geotechnicznych, kierownik budowy wyśmiał mnie trochę, mówił, że u nas to nie potrzeba, że szkoda 800 zł na ten zabieg...
    Że wszystko będzie widzać po wywaleniu humusu oraz wykopie
    Badania geotechniczne są słabo sprecyzowane co do uprawnień i zakresu. Ale są obowiązkowe. Więc pytaj architekta, czy się podpisze że badania zrobił.
    Co to za drogą masz? I jaka różnica poziomów - czy do tej wody teren opada? Nawet, jakby się architekt chciał podpisać, to bym robił badania. Jak już będziesz kopać fundamenty, to będzie trochę późno na dostosowywanie projektu, a może jakieś cuda trzeba będzie robić z posadowieniem.

  8. #8

    Domyślnie

    Czernica leży pod Wrocławiem.
    Dokładnie trasa Wrocław-Jelcz Laskowice (Oława)

    No to Kaizen dałeś mi teraz do myślenia... w sumie te 800-1000 zł w skali budowy to nie pieniądz...
    Ale z drugiej strony połowa wynajmu teraźniejszego mieszkania...

    Tylko architekt i kierownik budowy znają nasze tereny od lat na wylot wiec wątpię, ze by mnie chcieli na minę naprowadzić tym bardziej ze badania geotechniczne robi ich kumpel... wiec pewnie by namawiali dla kasy...

    Aj....

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Badania nie sa obowiazkowe, przynajmniej na płn PL

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Badania nie sa obowiazkowe, przynajmniej na płn PL
    Prawo mamy jedno.
    Prawo budowlane:
    4) w zależności od potrzeb, wyniki badań geologiczno-inżynierskich oraz geotechniczne warunki posadowienia obiektów budowlanych;

    Wydaje się, że to uznaniowe? "od potrzeb"? Nic z tego. Potrzeby zależą od kategorii geotechnicznej obiektu budowlanego. A a kto i jak ją określa?

    Rozporządzenie w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadawiania obiektów budowlanych.
    4. Kategorię geotechniczną całego obiektu budowlanego lub jego poszczególnych części określa projektant obiektu
    budowlanego na podstawie badań geotechnicznych gruntu, których zakres uzgadnia z wykonawcą specjalistycznych robót
    geotechnicznych.


    Więc badania geotechniczne muszą być choćby po to, by ustalić kategorię. A w "w zależności od potrzeb" wynikających z kategorii - mogą być potrzebne jeszcze badania geologiczno-inżynierskie

  11. #11

    Domyślnie

    Nie wiem jak z prawem, ale wiem jak z jego stosowaniem. Z czasów gdy ja biegałem i załatwiałem kwity na budowę, to badań wymagali tylko gdy był taki zapis z miejskim planie zagospodarowania.

    Weź szpadel do ręki i wykop w kilku miejscach dołek do piersi. Nawet jak nikt nie wymaga kwitu to będziesz wiedział z jakim gruntem masz do czynienia.

    Własnie zaoszczędziłeś pierwszy tysiąc na swojej budowie.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Ja uważam że badanie geotechniczne sa konieczne. Nie dosyć że wiesz jaki masz grunt, masz to na papierze który jest później podstawą do projektowania rodzaju posadowienia budynku to jeszcze masz informację o wysokości wód gruntowych co nie zawsze po wykopaniu dołu jest jednoznaczne (w większości zależy od pory roku i ilości opadów). Z tego co wiem to informacja o gruncie jest wymagana przez starostwa tylko w większości przypadków architekt adaptujący za zgoda inwestora (albo i nie) załatwia takie "badanie" i jest. U mnie była opcja albo ktoś zrobi wirtualne badanie i skroi 300 zł albo wezwę geologa i zrobi to porządnie z dokumentacją za 700zł. Z resztą porządny konstruktor nie zaprojektuje fundamentu nie mając informacji o gruncie. Wg mnie lepiej zrób te badanie (tylko za rozsądną cenę, bo ostatnio jedni wołali ode mnie 1500 zł za tą przyjemność), a oszczędności szukaj na np okazyjnym kupowaniu materiałów itp.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    U mnie badania gruntu zostały wykonane przy pomocy zwykłego świdra. Zrobiłem odwiert trochę ponad 1 metr w dół. KierBud/Projektan ocenił warstwy i to wystarczyło. Takich odwiertów zrobiłem kilka pod całym budynkiem. Ja miałem świder ale myślę, że szpadlem też dasz radę. Jeżeli nie masz podejrzeń, że masz jakieś trudne warunki glebowe na działce to posłuchał bym architekta skoro teren zna.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    1000 to nie mało. Jak nie znasz terenu, lub wymagają od ciebie tego papierka to mus wiadomo. Ale osobiście zrobiłem takie badanie (ale za połowę tej kasy - 3 dołki + badanie zagęszczenia) i tutaj ciekawostka- na badaniach wyszło inaczej niż jak sam wcześniej trzasnąłem świdrem + szpadlem jakieś6 dołków na 1,5 m jeden nawet 1,8m. No ale geolog z papierami który bierze kasę się zna nie? więc ja na pewno krzywo kopałem albo coś...
    w efekcie (jak już koparka wybierała ziemię) okazało się że ja miałem idealnie określone co tam jest, geolog minął się z prawdą o jakieś 70 cm (tyle wyszło więcej warstwy "wierzchniej
    także podejdź do tego z dystansem na pewno. Jak konstruktor zna grunty - ja bym był spokojny - jak zechce papierek no to nie ma wyjścia

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    A ja mam znowu inne doświadczenie. Jak sam kopałem na 1,3m to wydawało mi się super ekstra że wypas piaseczek. Przyjechał geolog i stwierdził że ten piach pod płyte nie będzie się dobrze zagęszczał i trzeba te 40cm poduchę zrobić z lepszego piachu. Co więcej woda była dopiero na 1,8m (to był luty), ale geolog stwierdził że okresowo woda jest na 0,9m co mnie trochę zdziwiło bo jak kopałem to było sucho no i to środek pola na lekkiej górce. Dodatkowo iły pod wierzchnią warstwą piachu stawiały pod znakiem zapytania fundament na ławach + możliwe kurzawki. Co się okazało po czasie, jak już miałem pare studzienek i wykopów faktycznie po odpowiednich deszczach i śniegach woda jest na 0,9m przez pare miesięcy (m.in. własnie teraz). Gdybym oparł się na własnym wykopie to miał bym fundament na ławach który stałby w wodzie pare miesięcy w roku i dodatkowo ryzyko pęknięcia ze względu na możliwe kurzawki. Czy te 700 zł nie było tego warte? Oceńcie sami. Dodatkowo jak już pisałem żaden projektant nie zrobił by mi projektu płyty fundamentowej bez badań gruntu.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  16. #16

    Domyślnie

    Hmmm....
    Powiem Wam dziś pierwsze dołki pokopane!
    Z cyklu drzwi do lasu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	budow1.jpg
Wyświetleń:	567
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	387452Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	budow2.jpg
Wyświetleń:	455
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	387453Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	budow3.jpg
Wyświetleń:	419
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	387454Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	budow4.jpg
Wyświetleń:	422
Rozmiar:	82,7 KB
ID:	387455Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	budow5.jpg
Wyświetleń:	447
Rozmiar:	88,5 KB
ID:	387456

  17. #17

  18. #18

    Domyślnie

    drzwi do lasu:
    Raczej brama na pole No ale jakbyś nie zrobił to nie miałbyś którędy na działke wjechać
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  19. #19

    Domyślnie

    Wniosek o podatek za działkę w gminie złożony
    Ma się na to do 14 dni roboczych od daty zakupu działki - dla potomnych informacja.


    Siatka również doszła 115 zł za 50 metrów (rolka).
    Zamówione 3 rolki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	budoww1.jpg
Wyświetleń:	242
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	387562Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	budoww2.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	104,1 KB
ID:	387563


    Nie wiadomo jak w majówkę z pogodą
    Planuję ogrodzić całość, ale patrząc za okno czarno to widzę....


    Geodeta robi mapkę do celów projektowych (700 zł) więc czekamy.
    Jutro składamy wniosek do Taurona o przyłącze prądu...

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witaj Kamilu

    Spełniać marzenia trzeba i warto. Z samodzielnego budowania jest ogromna satysfakcja, choć nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli

    Badania geotechniczne nie wszędzie są obowiązkowe, ja ich robić nie musiałam. Nie buduję się jednak w "szczerym polu" i wiedziałam co mnie czeka po wykopaniu dołka.

    Powodzenia! Będę kibicować
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

Strona 1 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony