dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 46
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 905
  1. #21

    Domyślnie

    mother_nature - również witaj


    Wczoraj byliśmy również na wycieczce (180 km w jedną stronę), aby na żywo zobaczyć SSZ innej pary, która również zdecydowała się na projekt w Srebrzykach
    Co prawda z pojedynczym garażem, ale najważniejsze były dla nas aby obejrzeć na żywo wymiary całości.
    W teorii te 140 m2 brzmiało bardzo groźnie, a na żywo nie jest to przesadnie wielki dom.
    Dlatego czekamy na promocje (często Archon daje promocje -200 zł na różne święta itp - mam nadzieję, że na majówkę będzie) i kupujemy projekt:

    Dom w srebrzykach (G2)
    https://www.archon.pl/projekty-domow...m21f2222013fba
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lustrzane-odbicie-2-projekt-dom-w-srebrzykach-g2__281lo.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	387579Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt-dom-w-srebrzykach-g2__25718.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	387580Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	widok-1-projekt-dom-w-srebrzykach-g2__280.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	387581


    Oczywiście musimy go trochę zaadaptować do naszych potrzeb , ale o tym będzie dłuższy post niebawem

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Się zapytam, czy jakieś promocje planują

    Już mam:
    "od piątku od godz. 17:00 do 8 maja
    napewno projekty -250zł
    ale mozliwe ze coś dojdzie"
    Ostatnio edytowane przez mother_nature ; 26-04-2017 o 14:20
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  3. #23

    Domyślnie

    Skąd masz te info?
    Rewelacja!

    Planuję również zakupić dodatkowy garaż, bo lubię grzebać w warsztacie
    Garaż 3-stanowiskowy G8
    https://www.archon.pl/projekty-domow...m403084e913d5a

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil_ Zobacz post
    Skąd masz te info?
    Rewelacja!

    Planuję również zakupić dodatkowy garaż, bo lubię grzebać w warsztacie
    Garaż 3-stanowiskowy G8
    https://www.archon.pl/projekty-domow...m403084e913d5a
    50% na garaże.
    Info ze źródła
    Ale nie odpowiadam, jeśli coś do piątku pozmieniają
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  5. #25

    Domyślnie

    O garażach wiem:
    https://www.archon.pl/garaz-za-pol-ceny-art-10092

    No dobra, masz dojścia to się cieszę!
    Ważne, że będzie promo
    Zawsze to parę zł w kieszeni!

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Widzę że już i o rekuperacji myślisz i słuszna droga ja jeszcze hudego nie zalałem a już myślę o dachu ale co do głowy wpadnie to już zostanie,warto na początku pomyśleć o dobrej izolacji i może zagłębić się w temat pomp ciepła taniej niż gazem choć koszta poczatkowo trochę większe.Pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    Tak czytam tu i tam. A dlaczego już teraz? Bo nie wiem czy wylewać ławy pod kominy, bo jak będzie rekuperacja, to zapominam o kominach

    Im więcej czytam tym mi ciut lżej i więcej niewiadomych ahhh....
    A inni kupują od dewelopera na najtańszym materiale za 500-600 tys i się cieszą
    Bez żadnych zmartwień itp. A tu człowiek zasypia i myśli o rekuperacji, izolacji, styropianach, papach izolacyjnych wykopach itp
    No cóż

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Dlatego trzeba wszystko parę razy przemyśleć,już jak myślisz o rekuperacji to faktycznie niema co sie w koszta ładować z ławami pod kominy jak są zbędne zawsze parę groszy do przodu

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Bez żadnych zmartwień itp. A tu człowiek zasypia i myśli o rekuperacji, izolacji, styropianach, papach izolacyjnych wykopach itp
    No cóż
    HAHAH Jak bym sam siebie widział, a jak żona sie dziwiła, że już teraz takie rzeczy trzeba wiedzieć. Dużo tego jeszcze przed Tobą ale nie martw się z czasem jakoś łatwiej te decyzję podejmować.

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil_ Zobacz post
    Skąd masz te info?
    Rewelacja!

    Planuję również zakupić dodatkowy garaż, bo lubię grzebać w warsztacie
    Garaż 3-stanowiskowy G8
    https://www.archon.pl/projekty-domow...m403084e913d5a
    A czy nie lepiej budować garaże i budynki gospodarcze, powiększone kotłownie w bryle domu (u mnie 2 stanowiskowy garaż z kotłownią 49m2) z punktu widzenia podatku od nieruchomości. Za oddzielny budynek gospodarczy, który nie służy do celów mieszkalnych o powierzchni 50m2 płaci się więcej podatku na rok niż za 250m2 dom. Stawki 1:10

    Pozdrawiam

    Rychu
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał RysiekWLKP Zobacz post
    A czy nie lepiej budować garaże i budynki gospodarcze, powiększone kotłownie w bryle domu (u mnie 2 stanowiskowy garaż z kotłownią 49m2) z punktu widzenia podatku od nieruchomości. Za oddzielny budynek gospodarczy, który nie służy do celów mieszkalnych o powierzchni 50m2 płaci się więcej podatku na rok niż za 250m2 dom. Stawki 1:10

    Pozdrawiam

    Rychu
    Ale jeśli jest to siedlisko tak jak u mnie to podatek jest nie duży

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    Witaj Kamilu

    Spełniać marzenia trzeba i warto. Z samodzielnego budowania jest ogromna satysfakcja, choć nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli

    Badania geotechniczne nie wszędzie są obowiązkowe, ja ich robić nie musiałam. Nie buduję się jednak w "szczerym polu" i wiedziałam co mnie czeka po wykopaniu dołka.

    Powodzenia! Będę kibicować
    U mnie było podobnie, badań nie robiłem, wykopałem 2 dziury i na tej podstawie oceniono, jednakże obok wszędzie inne budowy po sąsiedzku, a więc teren nie mógł się znacznie różnić. Będę trzymał kciuki za powodzenie projektu. Na wątku jest kopalnia wiedzy w innych dziennikach, można też pytać, bo na wszystkim nie sposób się znać.

    Cytat Napisał Gargi12 Zobacz post
    Ale jeśli jest to siedlisko tak jak u mnie to podatek jest nie duży
    dokładnie tak, ale jak nie to warto tę kwestie rozważyć

    Cytat Napisał Kamil_ Zobacz post


    Planuję również zakupić dodatkowy garaż, bo lubię grzebać w warsztacie
    Cześć. Warto zaraz pomyśleć o kanale w garażu do prac motoryzacyjnych, ja wymurowałem swój z bloczków fundamentowych, w projekcie go nie mam, nie zmieniałem, bo nie ma to wpływu na konstrukcje bryły. Zresztą kierownik mówił, co nie ma wpływu na konstrukcję można śmiało zmieniać, nikt tego tak dokładnie sprawdzał nie będzie, ważne żeby bryła była jak w projekcie

    PS. Czekam na pierwsze zdjęcia z prac. Z twoich wypowiedzi czuć wielką determinację, a to najważniejsze. Dom nie mały, może jeszcze garaż dojdzie. Sam buduje 243m2 powierzchni użytkowej, w tym 49 m2 garaż i kotłownio warsztat. Satysfakcja bezcenna, no i korzyści ekonomiczne, nigdy nie przypuszczałem, że będzie tak tanio, w końcu budując sam zgarniasz wszystkie marże, a właściwie to zostają po prostu jako dobra premia w twojej sakiewce. Zdrówka i pozdrówka. Rysiek
    Ostatnio edytowane przez RysiekWLKP ; 27-04-2017 o 12:17
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

  13. #33

    Domyślnie

    nigdy nie przypuszczałem, że będzie tak tanio
    Rysiek, teraz to jeszcze przed wykończeńczniówką to łatwo kontrolwac koszty gdye jest kilka sporych kwot. Podobno kasa zaszyna się szybko rozchodzić gdy zaczyna się dużo małych wydatków.

    A w kwestii promocji na projekt. Ja kupiłem w Z500 i tam zawsze na "święta" robią zniżki
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał RysiekWLKP Zobacz post
    A czy nie lepiej budować garaże i budynki gospodarcze, powiększone kotłownie w bryle domu (u mnie 2 stanowiskowy garaż z kotłownią 49m2) z punktu widzenia podatku od nieruchomości. Za oddzielny budynek gospodarczy, który nie służy do celów mieszkalnych o powierzchni 50m2 płaci się więcej podatku na rok niż za 250m2 dom. Stawki 1:10

    Pozdrawiam

    Rychu
    Taki już mam w bryle domu, po zmniejszeniu kotłowni będzie miał około 40 m2
    Ale to nadal za mało jak dla mnie
    Lubię grzebać, motocykle wueska, żuk itp... Zresztą zobacz sam: http://www.zuk-kazik.pl/kompleksowy-remont-nadwozia/

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	garaz.jpg
Wyświetleń:	425
Rozmiar:	16,3 KB
ID:	387641


    Cytat Napisał RysiekWLKP Zobacz post
    Warto zaraz pomyśleć o kanale w garażu do prac motoryzacyjnych, ja wymurowałem swój z bloczków fundamentowych, w projekcie go nie mam, nie zmieniałem, bo nie ma to wpływu na konstrukcje bryły. Zresztą kierownik mówił, co nie ma wpływu na konstrukcję można śmiało zmieniać, nikt tego tak dokładnie sprawdzał nie będzie, ważne żeby bryła była jak w projekcie
    Kanał również mam na uwadze, ale kupię raczej gotowca, aby mi nic nie przeciekało (mamy tutaj gliniaste tereny i poziom wód jest wysoki).
    Dlatego skłaniam się ku temu:
    http://allegro.pl/kanal-samochodowy-...0.html#thumb/8



    Możecie przybliżyć mi bardziej to siedlisko?
    Jak to zrobić? I co to jest?


    Co do podatku od wolnostojącego garażu to dzwoniłem do gminy i faktycznie cena z kosmosu (prawie 8 zł za metr) czyli przy moim projekcie daje około 720 zł rocznie!!!
    ROZBÓJ W BIAŁY DZIEŃ!
    Normalnie masakra!

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil_ Zobacz post
    Taki już mam w bryle domu, po zmniejszeniu kotłowni będzie miał około 40 m2
    Ale to nadal za mało jak dla mnie
    Lubię grzebać, motocykle wueska, żuk itp... Zresztą zobacz sam: http://www.zuk-kazik.pl/kompleksowy-remont-nadwozia/

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	garaz.jpg
Wyświetleń:	425
Rozmiar:	16,3 KB
ID:	387641




    Kanał również mam na uwadze, ale kupię raczej gotowca, aby mi nic nie przeciekało (mamy tutaj gliniaste tereny i poziom wód jest wysoki).
    Dlatego skłaniam się ku temu:
    http://allegro.pl/kanal-samochodowy-...0.html#thumb/8



    Możecie przybliżyć mi bardziej to siedlisko?
    Jak to zrobić? I co to jest?


    Co do podatku od wolnostojącego garażu to dzwoniłem do gminy i faktycznie cena z kosmosu (prawie 8 zł za metr) czyli przy moim projekcie daje około 720 zł rocznie!!!
    ROZBÓJ W BIAŁY DZIEŃ!
    Normalnie masakra!
    Wygogluj sobie( Siedlisko a podatek) i jest nawet na forum temat ja akurat jestem w pracy i z fona nie bardzo idzie mi wklejanie linkòw.Pozdrawiam

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    Jak patrze na pierwszą stronę to widzę jakbyś kupił działkę 1200m2 od rolnika, który ją podzielił (miał pole i podzielił), on podzielił ją w celu zagospodarowania i gmina się zgodziła i wpisała to w plan zagospodarowania przestrzennego, że tam będą budynki mieszkalne. Ty kupiłeś działkę, która teraz widnieje jako rolna, ale jak wystąpisz o pozwolenie na budowę wtedy zmieni się ona na budowlaną, znaczy tylko na papierku w gminie. Siedlisko to dom, który buduje rolnik na działce rolnej bez zmiany jej charakteru z rolnego na budowlany. Jak jest jak opisałem to nic się nie zrobi, bo plan zagospodarowania przestrzennego gminy z góry zakłada, iż tam będą działki budowlane i domy mieszkalne. I podatki do gminy od wolnostojących garaży i budynków gospodarczych oraz domów. Rolnicy są faktycznie na innych zasadach jak pisał Gargi12.

    Ty jesteś praktycznie w granicy z Wrocławiem, siedliska już tam wyginęły...

    Linki fajne, ja mam kanał 210x85cm, jestem amatorem naprawiaczem, ty masz grubszą sprawę.

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Rysiek, teraz to jeszcze przed wykończeńczniówką to łatwo kontrolwac koszty gdye jest kilka sporych kwot. Podobno kasa zaszyna się szybko rozchodzić gdy zaczyna się dużo małych wydatków.
    Ja jestem za murzynami i wszystkimi nacjami. Dopiero strop, skręcam zbrojenie, skręcam i skręcam i końca tego nie widać. Zdrówka i pozdrówka

    Cytat Napisał Kamil_ Zobacz post

    ROZBÓJ W BIAŁY DZIEŃ!
    Normalnie masakra!
    Rozbój dokonuje dostawca prądu na naszych budowach narzucając taryfę budowlaną i kosmiczne opłaty. Ja pierwszy rok i stan 0, ujechałem po sąsiedzku, ale u ciebie jak na razie jesteś przodownikiem w terenie i przecierasz szlak. Zorientuj się co do mocy przyłączeniowej na plac budowy, bo od tego dostawca nalicza opłaty, żeby nie było opłat stałych 200zł/2 miesiące, ja mam 120zł/2 miechy. I tak uważam, że to rozbój na żywca. Potem moc zwiększę. Witam w klubie
    Sam rozważam rezygnację i rozwiązanie umowy, daj znać jak ci się agregat sprawuje...i jak to wychodzi.
    Pokochajmy agregaty, rachunki za prąd tak często przychodzą...
    Ostatnio edytowane przez RysiekWLKP ; 27-04-2017 o 17:03
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

  17. #37

    Domyślnie

    Pokochajmy agregaty, rachunki za prąd tak często przychodzą...

    Ja też postawiłem na agregat. 700pln z promocji w LM i do tej pory tylko linka do wymiany.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  18. #38

    Domyślnie

    Z tym podatkiem to można to jeszcze ominąć jak byłbym rolnikiem. Ale nim nie mogę być bo nie mam pola, a nawet jakbym załatwił pole to musiałbym przejść na KRUS, a mam własną działalność i dupa!
    Będzie trzeba płacić i tyle!

    Agregat to ponoć sprawdzony chińczyk z allegro. Pali na dotyk, na razie przepracował maksymalnie godzinę. Jestem zadowolony bo kupiłem taki mocniejszy około 3.00 kW, w razie czego ma mi też małą betoniarkę pociągnąć

    Dzisiaj wypełniamy papierki do Tauronu i chcemy kupić projekt, bo ma być promocja

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil_ Zobacz post
    Z tym podatkiem to można to jeszcze ominąć jak byłbym rolnikiem. Ale nim nie mogę być bo nie mam pola, a nawet jakbym załatwił pole to musiałbym przejść na KRUS, a mam własną działalność i dupa!
    Będzie trzeba płacić i tyle!

    Agregat to ponoć sprawdzony chińczyk z allegro. Pali na dotyk, na razie przepracował maksymalnie godzinę. Jestem zadowolony bo kupiłem taki mocniejszy około 3.00 kW, w razie czego ma mi też małą betoniarkę pociągnąć

    Dzisiaj wypełniamy papierki do Tauronu i chcemy kupić projekt, bo ma być promocja
    Żona dostała działkę 2h i żadnego krusu nie płacimy tylko podatek coś okoo 250 zł rocznie i żona też ma własną działalność ,tylko u nas w gminie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje tylko zabudowe siedliskową

  20. #40

    Domyślnie

    Wczoraj prace ostro poszły do przodu!

    50% ogrodzenia zrobione...
    Zaczęło się idealnie, pogoda dopisywała mimo, że prognoza przewidywała, że ma lać od rana.
    Przyjechałem na działkę i zacząłem testy maszyny do otworów --- BAJKA
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bud001.jpg
Wyświetleń:	406
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	387813Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bud002.jpg
Wyświetleń:	304
Rozmiar:	99,3 KB
ID:	387814Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bud003.jpg
Wyświetleń:	325
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	387815

    Po chwili telefon do szwagra i działamy!
    Nawet moja mama przyjechała z pomocą, przydaje się każda para rąk nawet podawanie wkrętów z nałożoną podkładką przyśpiesza znacznie pracę.
    Siatkę mocowałem jak wspomniałem wyżej za pomocą wkrętów 35 mm z podkładkami od "papiaków".

    Niestety warunki pogodowe się popsuły i przelotnie padał deszcz, co mnie trochę irytowało, ale cóż!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bud004.jpg
Wyświetleń:	1341
Rozmiar:	78,7 KB
ID:	387816Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bud005.jpg
Wyświetleń:	1376
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	387817

Strona 2 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony