dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 42 z 46
Pokaż wyniki od 821 do 840 z 905
  1. #821

    Domyślnie

    Małymi krokami do przodu - trochę mam w firmie zaległości, ale po godzinach (lub przed) razem z ojcem coś rzeźbimy

    Na dobry start trochę pustaków musimy wnieść na strop. Uprzedzę, wcześniej nie wkładałem palet ponieważ nie było szczytów i podczas układania więźby rusztowania robiły jako tymczasowe podparcie. Po prostu nie chciałem utrudniac roboty wujkowi i sobie
    Dlatego teraz trzeba się przemęczyć








    No i murujemy, aby zalać trzpienie podporowe płatwi, muszę wymurować również trochę ścianek działowych. Robi się maly sajgon, ale stabilnie










  2. #822

    Domyślnie

    "Ale mam tez pytanko do scianek dzialowych na poddaszu czy sa stabilne? czy laczysz je jakos z dachem
    na parterze sa zlapane piana do stropu...."
    Imho nie powinno się ścianek działowych łączyć z dachem (dach pracuje i z czasem osiada, ścianki nie).
    Na górze kotwi się je do ścian nośnych.
    Ta pianka na ścianach na dole, to wypełnienie szczeliny dylatacyjnej - na pewno nie "zakotwienie" do stropu.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  3. #823

    Domyślnie

    Ja tez z pytaniem o stabilnosc scian. Widze ze miales troche trzpieni i miedzy nimi scianki nie zwiazane z niczym. Czy te scianki przed zalaniem rdzeni nie kiwaly ci sie na boki?tzn przy docinaniu na wymiar nie widac bylo ze lekko sie kiwaja? Ja mam wlasnie docinac i jak zaczalem od gory to widac ze sciana sie buja tak jakby wpadala w rezonans i wykonuje ruchy. Przy sznurku to dobrze widac. Wystarczy tez od gory stuknac ja kilka razy dlonia i tez wpada w takie drgawki. Pytam oczywiscie o sciany nosne.
    Pozdrawiam

  4. #824

    Domyślnie

    Co do ścian działowych to nie łączę ich z dachem. Będą docięte na wymiar. Tak samo ściany nośne kończą się około 2 cm poniżej krowki i będą docieplone 20 cm styropianem.

    Działówki są w miarę stabilne (wiadomo jakbym przed zalaniem trzpieni kopnął w nie mogłyby się przewrócić), jak przyjdą nadproża to całość się usztywni, wszystko pokażę na fotkach niebawem

  5. #825

    Domyślnie

    A co ze sztywnoscia nosnych ?zaobserwowales takie zjawisko kiwania drzenia gdy sie w nie udezy albo docina na wymiar?

  6. #826

    Domyślnie

    Hmmm, jakoś się temu dokładnie nie przyglądałem.
    Wiadomo jak masz ściankę która ma np szerokość 1-2 metry i wysoką na 14 warstw to jak pukniesz to możesz nawet możesz przewrócić
    Bo drgać będzie

    Będę miał chwilkę to nagram Tobie krótki filmik jak to u mnie wygląda

  7. #827

    Domyślnie

    Ok filmik przyda sie bedr musisl jakos ustabilizowac te sciany do wycinania

  8. #828
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil_ Zobacz post
    Co do ścian działowych to nie łączę ich z dachem.
    Myślałem, że te rdzenie/słupy schowane w działówkach będą podpierać płatwie. Muszę przyznać, że budowa wygląda bardzo profesjonalnie, zazdraszczam samorobnej więźby (nie widziałem zbyt wielu samorobów na forum, którzy samodzielnie wykonywali prace ciesielskie przy więźbie).

  9. #829

    Domyślnie

    Słupy lane będą podpierały płatwie, ale same działówki (skosy) nie będą dotykały więźby.

  10. #830
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dkamilb

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    18
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Działówki do samej więźby nie są najlepszym rozwiązaniem...coraz więcej osób w ścianach zewnętrznych szczytowych zostawia miejsce na ocieplenie. Jak dla mnie fajne rozwiązanie.
    Malo osob wykonuje samemu więźbe bo rzadko kto ma prosty dach, sporo koszy, lukarny itd. Ja miałam 4 kosze i komin na łączeniu 2 połaci, niby prosty A nerwy zszargał, aż musiałem poprosić o pomoc. Dla laika ciężki temat nawet 2 spadowy. Ładna robota, gratulacje xD tylko zrobiłbym dodatkową impregnacje, nie mam zaufania do impregnacji w tartaku, widziałem jak ona z reguły wygląda.

  11. #831

    Domyślnie

    Mała aktualizacja




















    I z cyklu znajdź różnicę:

  12. #832
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    Była ściana.
    Nie ma ściany.

  13. #833

  14. #834
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    Ile masz w planie styropianu na górze ściany szczytowej? Po zdjęciach wygląda, że dosyć dużo.

  15. #835

    Domyślnie

    20 cm

  16. #836

    Domyślnie

    Widze ze sporo rzeczy zalewasz z betonu z wora mozesz cos o tym napisac? Czy taki beton b30 jest podobny jakoscioqo do betonu z betoniarni? Tez ma w sobie grubsze kruszywo?ja mam kilka trzpieni w projekcie i tez sie zastanawiam czy by nie zalac ich przed wiencem bo jednak troche sie boje zalewac wszystko na raz z pompy gdzie ten beton ostro napierdziela a u mnie slupy sa w takich miejscach ze sa czescia oscierzy okiennych a wiec szalowanie z 3 stron. Co u kogos czytam to chyba nie ma takiego co by mu tych slupow nie wypchnelo. Jak wypchnie do zewnatrz czy wewnatrz to pol biedy ale jak by wypchnelo w kierunku okna to bedzie lipa straszna. Co na to Twoj kierownik budowy?

  17. #837
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    Żeby słupa szalowanego z 3 stron nie wypchnęło w kierunku okona wystarczy dać z 2-3 stemple (lub coś tego typu) w poprzek okna. Tak, żeby z jednej storny zapierał szalunek, a z drugiej opierał się o przeciwległą stronę okna.

  18. #838

    Domyślnie

    Kierownik budowy nie ma z tym problemu, nawet sam proponował, żeby takie słupy lać na dwa razy.
    Beton z worka nie ma grubego kruszywa, ale jest naprawdę mocny.
    Ja jestem zadowolony z tego.
    Wiadomo beton towarowy to beton towarowy.

  19. #839

    Domyślnie

    I tak wlasnie chyba zrobie. U mnie te slupy to nawet nie wiem po co sa bo to parterowka 11.34x8.04 i dluzsza sciana ma co 3 metry slup i tak obie sciany. Konstruktor tlumaczy to tym ze sciana dluga i nie przewiazana zadna sciana konstrukcyjna przez srodek a wiec moze miec racje. Niektorzy w parterowkach nie maja scian nosnych ani rdzeni a domy sie nie wala a wiec tu z rdzeniami z troche slabszego betonu na pewno gorzej nie bedzie. Dzieki za odpowiedz

  20. #840
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    ja u siebie mam parterówkę 14,00 x 10,54 m w środku nie mam żadnych ścian nośnych (za to każda ściana nośna będzie miała chociaż jedno przewiązanie z działówkami. Mam tylko wieniec. konstrukcja dachu i stropu - wiązary. Dodatkowo rozmawiałem z moim tatą (jest kierownikiem budowy) na temat takich słupów i mówił, że dobrze jest zalać je na raz, ale jak zalejesz na dwa razy to też się nic nie stanie, byleby ciągłość zbrojenia była i beton był dobrze zawibrowany co by to zbrojenie ładnie otulał.

Strona 42 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony