dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Skryty Zobacz post

    W czym problem żeby zrobić?
    Zrób mi taką instalację na spiro. Policz koszt kolanek spiro i opory włącznie z kształtkami (peflex przy takich łukach będzie mial opory jak prosty - za wyjątkiem tych ostrych, celowo zawijanych oczywiście). Nie zapomnij o tych kształtkach przy rozdzielaczach - tylko jak te dziwne kąty uzyskać, żeby do każdego anemostatu iść w miarę prosto omijając tylko przeszkody?






    O ile niższą graciarnię bym miał przy zachowaniu tej samej grubosci termoizolacji?


    Cytat Napisał Skryty Zobacz post
    Nie rozumiem co to zmienia? Nie można w instalacjach wentylacyjnych używać materiałów palnych - wiec nie powinno ich być w ogóle.
    Na pewno wiesz, jaki przepis nakazuje niepalność przewodów? To przeczytaj następny ustęp.

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Skryty

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-229
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zrób mi taką instalację na spiro. Policz koszt kolanek spiro i opory włącznie z kształtkami (peflex przy takich łukach będzie mial opory.
    Co chcesz udowodnić? Że wygodniej jest robić instalacje z pe-flex'a? To oczywiście, że jest i już to parę razy przyznałem. Że nie da się zrobić instalacji na spiro bo na zdjęciu jest taka brzydka? Że się dla prostych rur i zakrętów 90st nie da liczyć oporów?

    Gdzie te dowody na wyciszenie w pe-flex?

    Nie jestem specjalistą od prawa budowlanego, ale pe-flex nie brzmi jak "przewodów wentylacyjnych nierozprzestrzeniających ognia". Jak pokażesz mi projekt budowlany, z pozwoleniem na budowę zawierającym instalacje wentylacyjną na pe-flex'ach to uwierzę.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Skryty Zobacz post
    Co chcesz udowodnić? Że wygodniej jest robić instalacje z pe-flex'a?
    Że ma mniejsze opory, jest cichsza, tańsza, zajmuje mniej wysokości.

    Cytat Napisał Skryty Zobacz post
    Gdzie te dowody na wyciszenie w pe-flex?
    Dowody mam w uszach - do 2/3-3/4 obrotów (zależnie od pomieszczenua) nie jestem w stanie stwierdzić organoleptycznie, czy reku chodzi. Ale naprawdę szum nawet chodzącego na maksa reku nie jest uciążliwy. To, co może być to dźwięki z innych pomieszczeń.

    To zrobisz taki układ na spiro?
    Jak nie, to masz głośniej przez specyfikę układu instalacji na spiro (małe odległości między anemostatami i prowadzenie wewnątrz pomieszczeń).


    Cytat Napisał Skryty Zobacz post
    Nie jestem specjalistą od prawa budowlanego, ale pe-flex nie brzmi jak "przewodów wentylacyjnych nierozprzestrzeniających ognia". Jak pokażesz mi projekt budowlany, z pozwoleniem na budowę zawierającym instalacje wentylacyjną na pe-flex'ach to uwierzę.
    Nie ma takiego przepisu jak to, co dałeś w cudzysłowie. Tak, PnB mam z takim projektem, jak wrzucałem skan. Widac na nim kawałek pieczątki projektanta.
    Ciągle nie podajesz przepisu. Znajdź go wreszcie i przeczytaj kilka kolejnych zdań

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Skryty

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-229
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak nie, to masz głośniej przez specyfikę układu instalacji na spiro

    Że ma mniejsze opory, jest cichsza, tańsza, zajmuje mniej wysokości.

    Dowody mam w uszach
    Mniejsze opory!? To też stwierdzasz na uszy?
    Rura spiro 80 ma większą wysokość niż rura pe-flex fi 90(75)? Nowa matematyka?

    Tworzysz własną teorię hałasu - bo liczy się tylko odległość pomiędzy anemostatami. Nie chce ci się przejrzeć najprostszego podręcznika do wentylacji - bo jesteś mądrzejszy niż profesor na uczelni. Nie rozumiesz podstawowych mechanizmów akustyki, ale przecież masz uszy.
    Po przejrzeniu pierwszej lepszej książki wentylacji wychodzi że większość informacji o wentylacji na tym forum jest gorsza od śmieci, bo nie tylko jest oderwana od rzeczywistości co szkodzi.
    Nie, to znaczy że nie masz żadnych dowodów, chyba że definicje słowa dowód też masz swoją własną.
    Możesz myśleć co chcesz - ale jaką to ma wartość jeśli jest sprzeczne z teorią? To nie ludzie przeczący nauce stworzyli świat w którym żyjesz.

    Proszę twój fragment przepisu:

    § 267 tech. war. budynków
    Wymogi dotyczące przewodów wentylacyjnych
    1.
    Przewody wentylacyjne powinny być wykonane z materiałów niepalnych, a palne izolacje cieplne i akustyczne oraz inne palne okładziny przewodów wentylacyjnych mogą być stosowane tylko na zewnętrznej ich powierzchni w sposób zapewniający nierozprzestrzenianie ognia.
    2.
    Dopuszcza się w budynkach PM, z wyjątkiem garaży, wykonanie przewodów wentylacyjnych nierozprzestrzeniających ognia, pod warunkiem że nie są one prowadzone przez drogi ewakuacyjne oraz nie przepływa nimi powietrze o temperaturze powyżej 85°C lub zanieczyszczenia mogące się odkładać.

  5. #45

    Domyślnie

    Powiedzmy sobie wprost. Spiro = wiedza i doświadczenie.
    PE-FLEX - prosty instruktarz i łatwa instalacja do wykonania.
    Niezależnie z czego wykonanym czy z pe-flex-a, spiro czy sonodekach to zawsze będzie super rozwiazanie.
    Co prawda dziwie się doradcą kto®zy z rekuperacji robią instalację wymagającą wtajemniczenia trzeciego stopnia.
    Dom jest jednym wspólnym naczyniem.

  6. #46

    Domyślnie

    Witajcie, zrobilem wycenę materiału na stronie peflex wraz z projektem od nich na rurkach fi50, wyszedł cały materiał w wysokości ok 10tyś, czy to normalna cena? Jak czytam że tu niektórzy po 3tyś płacili? Wchodzi mi ok 4x100m rurek, czyli samych rurek za prawie 3tyś mowa oczywiscie o peflex spectra więc nieco droższe ale nie dużo.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    Witajcie, zrobilem wycenę materiału na stronie peflex wraz z projektem od nich na rurkach fi50, wyszedł cały materiał w wysokości ok 10tyś, czy to normalna cena? Jak czytam że tu niektórzy po 3tyś płacili? Wchodzi mi ok 4x100m rurek, czyli samych rurek za prawie 3tyś mowa oczywiscie o peflex spectra więc nieco droższe ale nie dużo.
    Zrób wycenę na www.solvent.sklep.pl albo napisz do mnie na PW, na pewno będzie mniej

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Zrób wycenę na www.solvent.sklep.pl albo napisz do mnie na PW, na pewno będzie mniej
    pw

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Że ma mniejsze opory, jest cichsza, tańsza, zajmuje mniej wysokości.



    Dowody mam w uszach - do 2/3-3/4 obrotów (zależnie od pomieszczenua) nie jestem w stanie stwierdzić organoleptycznie, czy reku chodzi. Ale naprawdę szum nawet chodzącego na maksa reku nie jest uciążliwy. To, co może być to dźwięki z innych pomieszczeń.

    To zrobisz taki układ na spiro?
    Jak nie, to masz głośniej przez specyfikę układu instalacji na spiro (małe odległości między anemostatami i prowadzenie wewnątrz pomieszczeń).




    Nie ma takiego przepisu jak to, co dałeś w cudzysłowie. Tak, PnB mam z takim projektem, jak wrzucałem skan. Widac na nim kawałek pieczątki projektanta.
    Ciągle nie podajesz przepisu. Znajdź go wreszcie i przeczytaj kilka kolejnych zdań
    Odnośnie Pozwolenia na budowę z wentylacją mechaniczną:
    1) Materiał przewodów wentylacyjnych nie był wymagany przy projekcie budowlanym (a obecnie PAB i PZT).
    2) Jak wcześniej był wymagany jeden finalny projekt do pozwolenia na budowę, to urzędnik przyznał mi ze szczerością, że oni w ogóle nie sprawdzają instalacji. Jedyne co sprawdzają do zgodność z MPZP i położenie na działce. Tego w środku domu w ogóle nie sprawdzali, bo by się nie wygrzebali z papierów.

    W tym momencie nie jestem pewien czy te rury są niepalne, czy rzeczywiście powinny być niepalne, ale można uzyskać pozwolenie na budowę z takimi, bo materiał tych rur nie musi być wyszczególniony w projekcie, a nawet gdyby był to nie jest sprawdzany przez urzędnika. A nawet jakby urzędnik sprawdzał, to musiał by dostać kartę charakterystyki wyrobu budowlanego (reakcji na ogień), a to nie jest wymagane przy pozwoleniu na budowę. A nawet jakby dostał kartę charakterystyki to musiałby ją umieć poprawnie zinterpretować zgodnie z załącznikiem 3 Warunków Technicznych, a to jest już niemożliwe.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    neez

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-329
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Skryty Zobacz post

    Proszę twój fragment przepisu:

    § 267 tech. war. budynków
    Wymogi dotyczące przewodów wentylacyjnych
    1.
    Przewody wentylacyjne powinny być wykonane z materiałów niepalnych, a palne izolacje cieplne i akustyczne oraz inne palne okładziny przewodów wentylacyjnych mogą być stosowane tylko na zewnętrznej ich powierzchni w sposób zapewniający nierozprzestrzenianie ognia.
    2.
    Dopuszcza się w budynkach PM, z wyjątkiem garaży, wykonanie przewodów wentylacyjnych nierozprzestrzeniających ognia, pod warunkiem że nie są one prowadzone przez drogi ewakuacyjne oraz nie przepływa nimi powietrze o temperaturze powyżej 85°C lub zanieczyszczenia mogące się odkładać.
    Aktualne przepisy
    https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/Do...WDU20220000248

    1.
    Przewody wentylacyjne powinny być wykonane z materiałów niepalnych, a palne izolacje cieplne i akustyczne oraz inne palne okładziny przewodów wentylacyjnych mogą być stosowane tylko na zewnętrznej ich powierzchni w sposób zapewniający nierozprzestrzenianie ognia.
    1a.
    Przepisu ust. 1 nie stosuje się do budynków mieszkalnych jednorodzinnych stanowiących jeden lokal mieszkalny.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony