dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Deweloperka i instalacja CO w łazience

    Hejka,

    Mam do Was takie pytanie: z mężem kupiliśmy mieszkanko w jednej z inwestycji w Krakowie, odbiór już blisko ale co nas denerwuje to niedoróbki drobne a najbardziej to co deweloper odwalił w łazience. Zobaczcie foteczkę. Czy tak się teraz puszcza te rury od centralnego? Po ścianie? Przecież tego się nie da tak sobie teraz zakryć. W prospekcie jest napisane, że podejście ma być ze ściany a tu taki zonk. Co teraz z tym można zrobić? To jest wada istotna czy nie?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	50,6 KB
ID:	395047  

  2. #2

    Domyślnie

    Tak nie powinno być, ale przy okazji wykańcania łazienki i tak pewnie bedizesz się chciała pozbyć tak wielkiego grzejnika w tak małej przestrzeni. I w tym kontekście pewnie trzeba by przerobić rury. Czasami lepiej mieć je na wierzchu i schować niż wydłubywać zamurowane przy wykończeniu

  3. #3

    Domyślnie

    A są na to jakieś przepisy, że tak nie powinno być czy z czego to wynika? Dodam tylko, że w pokojach podejście jest normalnie - ze ściany i w samym prospekcie jest też napisane, że zarówno w łazience jak i pokojach ma być podejście ze ściany. Jakich argumentów użyć w rozmowie z deweloperem? Wmawia mi, że mieli prawo do zmiany prospektu na lepsze warunki ale dla mnie to nie są lepsze warunki bo jakbym chciała to zabudować to pomniejszy mi się metraż i w ogóle.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem czy są na to przepisy. To będzie podłączenie pralki? Spróbuj się dogadać z developerem niech po dobroci to przerabia. Tak jak piszesz - jest to około 8cm straty przestrzeni. Rurę kanalizacyjną też trzeba by wkuć w ścianę. Wszystko powinno być na płasko. Może to zrobić glazurnik ale parę godzin to zajmie - wydaje sie ze wylewke trzeba by troche odkuć aby wszystko ładnie schować.

    System wygląda na zaciskany pex, więc to nie jest jakaś najtańśza technologia. Raczej ta droższa. Kolory otuliny też wsazują że hydraulik zaznaczał gdzie jest woda zimna gdzie ciepła. Nie wygląda na partactwo
    Ostatnio edytowane przez Adam626 ; 18-08-2017 o 22:31

  5. #5

    Domyślnie

    Akurat w prospekcie kanalizacja i doprowadzenia wody są natynkowe. Tak, w tym miejscu jest pralka.

  6. #6

    Domyślnie

    to i tak masz to do przeróbki nawet gdyby grzejnik schowali. Bo szkoda przestrzeni aby zabudowywac rure kanalizacyjną dyktą a przeciez tez nie zostawisz jej tak na wierzchu. Należałoby całość ładnie wkuć i zaszpachlować, na to glazura. Glazurnik sobie poradzi. Możesz tez cisnąć developera, niech podeśle hydraulika - przy okazji poprawki rur CO poprosisz aby resztę wkuli
    Ostatnio edytowane przez Adam626 ; 18-08-2017 o 22:41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony