dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 23
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 441
  1. #301
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Olo@

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Maków Podhalański
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dzięki za info. - czyli dlatego PC się nie włączy, bo oprócz automatycznego utrzymywania zadanej temperatury wody zgodnie z deltą, dodatkowo ma narzucony warunek czasowy.

    PS Pisząc o tych 2 godz. miałem na myśli okienko w taniej taryfie od 13 do 15

  2. #302

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olo@ Zobacz post
    Dzięki za info. - czyli dlatego PC się nie włączy, bo oprócz automatycznego utrzymywania zadanej temperatury wody zgodnie z deltą, dodatkowo ma narzucony warunek czasowy.

    PS Pisząc o tych 2 godz. miałem na myśli okienko w taniej taryfie od 13 do 15
    Nie mam żadnego włączonego utrzymywania temperatury CWU. Mam ustawione jedynie czasowe grzanie i tyle , więc jak spadnie temperatura wody poniżej 46 stopni to i tak pompa się nie włączy. Włączy się dopiero następnego dnia ..

    Nie mamy cyrkulacji CWU i może tutaj jest "tajemnica" tego że woda nam się mało wychładza podczas dnia ?
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #303

    Domyślnie

    Tajemnicą jest chyba brak zużycia wody. Nawet mając zbiornik 300l, jak ktoś się umyje, powiedzmy zejdzie 50l wody to do zbiornika wlatuje 50l wody ktora ma 10C. Spowoduje to natychmiastowy spadek temperatury w baniaku poniżej dolnej granicy histerezy i powinno sie włączyć grzanie. Jesli ktos ustawił na sztywno grzanie tylko od 13tej to ma automatycznie wode zimniejszą o te pare stopni, a przy wiekszym poborze nawet o kilkanascie stopni.

  4. #304

    Domyślnie

    @cactus ale jak ktos sie myje w misce wody to 2t mu wystarczy. Inaczej nie ma szans.

  5. #305

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubek86 Zobacz post
    @cactus ale jak ktos sie myje w misce wody to 2t mu wystarczy. Inaczej nie ma szans.
    Mi jeszcze "daleko" do mistrzów oszczędzania którzy mają bojlery 80-100l i grzeją tylko w II taryfie i mają 4 osobowe rodziny
    I podobno nie mają problemu i zawsze ciepła woda ...

    Jak kiedyś miałem też bojler 80L , grzałem go tylko w II taryfie do wysokich temperatur i ciężko nam było "zmieścić" się w tej ilości ciepłej wody i czasami już musiałem kąpać się w letniej albo zimniej
    Na szczeście poza sezonem , bo w sezonie grzał kocioł na ekogroch i tam nie było problemu bo woda zawsze była gorąca i nigdy nie brakowało.

    Obecnie tego problemu nie ma a i dzieciaki się dłuzej kąpią i zużywają więcej wody ,bo są większe i mała wanienka już daaaawno nie starcza ...

    Nie rozumie w czym problem ? Jak zacznie mi brakować ciepłej wody to dołożę jeszcze jedno okienko grzania i tyle .
    Nawet jakby trzeba było dodatkowo grzać w drogiej taryfie to i tak nie będzie to jakaś tragedia dla kieszeni ...

    Nie wiem jak wygląda rozkład temperatur w moim bojlerze stojącym 300L ale chyba zimna woda wchodzi dołem a pobierana jest górą więc sądzę że trochę czasu zajmie jak się to wszystko "wymiesza".
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 22-10-2018 o 13:57
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #306
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Tajemnicą jest chyba brak zużycia wody. Nawet mając zbiornik 300l, jak ktoś się umyje, powiedzmy zejdzie 50l wody to do zbiornika wlatuje 50l wody ktora ma 10C. Spowoduje to natychmiastowy spadek temperatury w baniaku poniżej dolnej granicy histerezy i powinno sie włączyć grzanie. Jesli ktos ustawił na sztywno grzanie tylko od 13tej to ma automatycznie wode zimniejszą o te pare stopni, a przy wiekszym poborze nawet o kilkanascie stopni.
    Coś mi się zdaje że nie bardzo wiesz jak zachowuje się taki zasobnik i mocno teorytezujesz.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  7. #307
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Tajemnicą jest chyba brak zużycia wody. Nawet mając zbiornik 300l, jak ktoś się umyje, powiedzmy zejdzie 50l wody to do zbiornika wlatuje 50l wody ktora ma 10C. Spowoduje to natychmiastowy spadek temperatury w baniaku poniżej dolnej granicy histerezy i powinno sie włączyć grzanie.
    Nie prędko, jak nie wymieszasz (np cyrkulacją podpiętą na dole). Jak zużyjesz rano pół zasobnika, to w południe masz bez zmiezzania pół zasobnika średnio z 5* chlodniejszego, niż rano, i pół ze 4* cieplejszego, niż z wodociągu.

  8. #308

    Domyślnie

    Otóż mam tkai zbiornik, może nieco mniejszy (240l) ale wystarczy naprawdę niewiele wody spuscic (kilkadziesiat litrow) żeby tempratura poszla mocno w dol i grzanie sie wlączyło. Nie ma w tym żadnej teorii tylko spostrzeżenia z codziennego użytkowania.

  9. #309
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Są dwie opcje - cyrkulacja i nisko umieszczony czujnik. A jeszcze jak obie się na siebie nałożą to....... Mam 300l Galmeta maxi. Dwie osoby spokojnie się wykąpią biorąc 8 -10 minutowe prysznice bez załączenia pompy jeśli zasobnik będzie wygrzany do 45 -47 stopni. Czujnik mam na 1/3 wysokości. Przy trzeciej pompa już wystartuje.Poniżej całkowite zużycie energii przy 4 osobach. Po porannej toalecie, potem po obiedzie jakieś zmywania, do sprzątania też użyta ciepła woda wieczorna kąpiel dla 4 osób. I gdyby to było nawet w zwykły dzień to kosztowało by mnie gdzieś około 2 zł.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	84,4 KB
ID:	420577
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 22-10-2018 o 15:30
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  10. #310

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Są dwie opcje - cyrkulacja i nisko umieszczony czujnik. A jeszcze jak obie się na siebie nałożą to....... Mam 300l Galmeta maxi. Dwie osoby spokojnie się wykąpią biorąc 8 -10 minutowe prysznice bez załączenia pompy jeśli zasobnik będzie wygrzany do 45 -47 stopni. Czujnik mam na 1/3 wysokości. Przy trzeciej pompa już wystartuje.
    No wlasnie prysznic. Jedna wanna i po wodzie.

  11. #311
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubek86 Zobacz post
    No wlasnie prysznic. Jedna wanna i po wodzie.
    Ale jaki w tym problem. Z reguły jest to w okolicach 22 i pompa pracuje nawet jak ściśle chcesz trzymać się II taryfy. No i nie jest to łyżka wody bo co najmniej 200 l czyli praktycznie cały twój zasobnik. A pompa cały czas sobie pracuje i uzupełnia ubytki.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 22-10-2018 o 15:37
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  12. #312

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Ale jaki w tym problem. Z reguły jest to w okolicach 22 i pompa pracuje nawet jak ściśle chcesz trzymać się II taryfy. No i nie jest to łyżka wody bo co najmniej 200 l czyli praktycznie cały twój zasobnik. A pompa cały czas sobie pracuje i uzupełnia ubytki.
    Nie kazdy myje sie po 22. Zreszta druda osoba musi czekac na wode.

  13. #313
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jak czekać? Zanim ty się w tej wannie wykapiesz to zasobnik już dawno się nagrzeje.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  14. #314
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Otóż mam tkai zbiornik, może nieco mniejszy (240l) ale wystarczy naprawdę niewiele wody spuscic (kilkadziesiat litrow) żeby tempratura poszla mocno w dol i grzanie sie wlączyło. Nie ma w tym żadnej teorii tylko spostrzeżenia z codziennego użytkowania.
    Jak masz termostat/czujnik temperatury na dole, to dogrzewa każdą porcję zimnej wody wpuszczona do zasobnika. Nie zmienia to faktu, że bez dogrzania wyżej jest do dyspozycji gorąca woda.

  15. #315
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Swq

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-215
    Posty
    33

    Domyślnie

    Witam,
    Odgrzewam stary wątek z pytanie o zbiornik CWU.
    Instalator proponuje zbiornik Kospel SW-200 TERMO MAX - pojemność 200L, powierzchnia wężownicy 1,1m^2.

    Po przeczytaniu wątku zastanawiam się nad zbiornikiem o poj.300L aczkolwiek powierzchnia wężownicy wzrasta jedynie do 1,5m^2 ale i straty postojowe wzrastają z 48W (poj.200L) do 94W(poj.300L).

    Pozostać przy zbiorniku 200L czy wybrać 300L akceptując większe straty postojowe??

    BTW - zbiornik będzie używany przez rodzinę 2+2

  16. #316

    Domyślnie

    Nie dziadować i kupić normalny zbiornik do PC. W innym temacie wspominałeś o PC Panasonica 9kW. Do takiej pompy producent zaleca 2.4 m2 (300l), 2.0 m2 (200l). A instalator jak proponuje coś takiego, to obawiałbym się co jeszcze wymyśli. Pewnie jeszcze tydzień temu śmieciuchy montował.

  17. #317
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Swq

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-215
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Nie dziadować i kupić normalny zbiornik do PC. W innym temacie wspominałeś o PC Panasonica 9kW. Do takiej pompy producent zaleca 2.4 m2 (300l), 2.0 m2 (200l). A instalator jak proponuje coś takiego, to obawiałbym się co jeszcze wymyśli. Pewnie jeszcze tydzień temu śmieciuchy montował.
    Dzięki za szybką odpowiedź.
    Tak, montowana będzie PC Panasonic HP 9kW.
    Instalatorem jest firma Ziterm, która wykonuje u mnie całą całą instalacje wod-kan,grzewczą, reku oraz pompę.
    Możesz polecić jakiś konkretny zbiornik 300l??
    Dom HomeKoncept-53: pustak H+H 24cm; Styro 20cm grafit 031; podłogi EPS100 10cm,wylewki cementowe parter-10cm, poddasze 7-8 cm; dach wełna 30cm 032. Powierzchnia grzanych podłóg 180m^2 + nieogrzewany garaż 35m^2 i pom.techniczne 9,73m^2. Rekuperacja Zehnder Q350, Pompa P-W Panasonic HP 9kW (WH-SDC0709J3E5 - jedn. wew. WH-UD09JE5-1 - jedn. zew).

  18. #318

    Domyślnie

    Bierz 300l z wężownicą powyżej 3m2.
    Ewentualnie mniejszy, ale z wężownicą proporcjonalnie mniejszą.
    Przy CWU, liczy się czas nagrzania w tanim okienku.
    Jeśli będzie za mała, to przy poźniejszym dogrzewaniu domu, Pompa będzie musieć wchodzić w drogą taryfę.
    PS.
    U mnie na razie bojler, bo prąd mam mimo 20% podwyżki na tyle tani, że zakup baniaka pod PC jeszcze nie jest ekonomicznie uzasadniony.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  19. #319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Swq Zobacz post
    Możesz polecić jakiś konkretny zbiornik 300l??
    Z nierdzewki np. Termica 300 l

    Emaliowany, po taniości, Sunex (weber) 300 l z wężownicą 3,4 m2. Mam taki i jest OK.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  20. #320
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał Swq Zobacz post
    Dzięki za szybką odpowiedź.
    T
    Możesz polecić jakiś konkretny zbiornik 300l??
    Zwróć uwagę na klasę energetyczną zbiornika. O wielkości wężownicy nie wspomnę, bo już Koledzy sygnalizowali.

    Miałem Galmeta o klasie "C". Teraz mam węgierski 200l Immergas klasy "B". Znacznie dłużej "trzyma" ciepło.
    Jeśli ma być emaliowany to warto od razu wymienić anodę na tytanową.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

Strona 16 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony