dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie I piętro czy II

    Witam.
    Chcę zakupić mieszkanie na nowym osiedlu i spodobały mi się dwa ale nei wiem które z nich wybrać. Cenowo i metrażowo sa podobne. Budynki sa ocieplone ale brakuje windy. Budynki dwupiętrowe (3 kondygnacje) . Mieszkanie nr 1 znajduje się na I piętrze. Wejście do niego jest z ogólnodostępnej klatki ale znowu wejście do klatki nie znajduje się jak przeważnie z parteru tylko z tego samego piętra a więc aby w ogóle wejść do budynku nalezy wejść po schodach. Sąsiedzi z dołu i z góry i mieszkanie posiada balkon (mieszkanie powyżej jest jeszcze niezamieszkałe). Mieszkanie nr 2 znajduje się na II piętrze, nie posiada balkonu ale ma za to strych (może miejsce na małą sypialnię w przyszłości). Nad mieszkaniem nikt już nie mieszka tylko pod nim (mieszkanie bezpośrednio pod tym mieszkaniem na razie jest niezamieszkałe). Pytanie, które mieszkanie wybrać. Muszę szybko się zdecydować bo może dobra okazja przelecieć obok nosa a nie chcę później żałować, że kupiłam nie to co powinnam. Z góry dzięki za pomoc i opinię.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    drugie piętro - przynajmniej nie będziesz miał sąsiada nad głową. Tupot małych nóżek ( albo mamusi w szpilkach czy drewniakach) nad głową - bezcenne!

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agnes291

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    03-226
    Posty
    13

    Domyślnie

    Jeżeli nie zależy Ci bardzo na balkonie to proponuję wybrać mieszkanie na II p. :
    1. brak odgłosów sąsiadów z góry, np. upadające przedmioty,
    2. wizja przytulnej sypialni na poddaszu przemawia mocno

  4. #4

    Domyślnie

    Czy mieszkanie na samej górze może mieć problem z ciśnieniem wody albo problem z kominem?

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli instalacje są źle wykonane to może i tak być.
    Dopytaj jak ocieplony jest strop bo niestety na ostatnich piętrach zazwyczaj w lato nie da się żyć a zimą również większe koszty dogrzania.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał wazonk Zobacz post
    Mieszkanie nr 1 znajduje się na I piętrze. Wejście do niego jest z ogólnodostępnej klatki ale znowu wejście do klatki nie znajduje się jak przeważnie z parteru tylko z tego samego piętra a więc aby w ogóle wejść do budynku nalezy wejść po schodach. Sąsiedzi z dołu i z góry i mieszkanie posiada balkon (mieszkanie powyżej jest jeszcze niezamieszkałe).
    Ojacięniemogę, ależeśterazwytłumaczył, weźtysięęogarnijinapisztojeszczerazpopolsku,bon iemożnategozrozumieć.

    Ogarnij się chłopie i zadaj jakieś normalne pytanie


    Wejście, przeważnie z parteru, nie znajduje się do klatki ogólnodostępnej, bo tam nie można wejść po schodach , ponieważ sąsiedzi z dołu posiada balkon!
    No kurwa, to chyba JASNE!?
    Ostatnio edytowane przez Misterhajt ; 02-05-2017 o 18:31

  7. #7

    Domyślnie

    Wrzuć rzuty mieszkań, będzie łatwiej doradzić lub odradzić.
    Czy poddasze ma skośne ściany?

  8. #8

    Domyślnie

    Misterhajt czepiasz się. Za dużo na głowie stąd te błędy ale Twoja pisanina na nic. Prosiłam o konkretną opinię a czepialstwo. Tak swoją drogą to jestem kobietą a nie chłopem.
    Skosy są w kuchni i po drugiej stronie mieszkania w pokojach (skos zaczyna się tak na wysokości metra). Dach, strop i co tam jeszcze są ocieplone takimi żółtymi prostokątnymi bloczkami (chyba wata szklana . Dokładnie nie wiem co jeszcze ale wiem, że ocieplenie jest dobrze zrobione.
    Co do komina i ciśnienia wody to słyszałam taką opinię w innym miejscu stąd to pytanie czy jest to prawda

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony