dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 61
  1. #41

    Domyślnie

    Pewnie że czytają Trzeba śledzić poczynania innych, a zdjęcia to nie wszystko Ładnie to wygląda i kawał dobrej roboty zrobiłeś
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Czyta, czyta. Dawaj jak najwięcej.

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Ale będziesz wyzywał przy rozbieraniu tego

  4. #44

    Domyślnie

    Też walczę ze stropem.
    Pieprzenia jak nie wiem z tymi podciągami stemplami itp...
    Jak zaleje strop chyba będę tydzień na nim spał i pił z radości...

    Powodzenia!

  5. #45

    Domyślnie

    Ehhh, fajne to były czasy. Jakoś rok temu o tej porze też walczyłem ze stropem (tym większym, bo mniejszy ale grubszy nad garażem zalałem w,połowie lipca) miło powspominać.

    Pozdrawiam
    Karol

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Ja właśnie w środę wylewałem ostatni czwarty już strop.
    Profesjonalne szalunki i zbrojenie. Jednak wąskie deski wpływają na estetykę szalunku. Ja mam szerokie i lubi je poskręcać od wilgoci.

    Gratuluję postępów.
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  7. #47

    Domyślnie

    Kawał dobrej i ciężkiej pracy Jak jutro to zostaję życzyć powodzenia! I czekamy na foty
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Też za każdym razem byłem posrany przed betonowaniem. Wiedziałem, że w pojedynkę nie będę miał czasu na walkę z ewentualnymi usterkami szalunku. Z samą płytą nigdy nie miałem problemu. Bardzo trzeba uważać na słupy, nadproża wylewane razem ze stropem (u mnie), schody (tutaj potrzebne jest lepsze podparcie z uwagi na większy ciężar) i obramówkę zewnętrzną. Ostrożnie z wibrowaniem, lepiej czasem mieć raki niż powyginane szalunki.

    P.S. Nie zapomnij o dystansach do zbrojenia jeśli jeszcze nie dałeś.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Jeśli wiesz gdzie będziesz miał lampy, to można się pokusić, żeby ułożyć kable na tym etapie (nie trzeba potem się męczyć) - np. kabel ydyp pod zbrojeniem w warstwie otuliny, albo peszel z pilotem w środku przekroju stropu (tutaj trudniej wykonać jak nie masz górnej siatki).

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    No i?
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Lepiej przykryj tanią folią.

    Gratuluję
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  12. #52

    Domyślnie

    No to pogratulować

    Pozdrawiam
    Karol

  13. #53

    Domyślnie

    Lepiej wyzywać przy rozbieraniu niż przy zalewaniu jak rozsadzi

    Gratulacje zalania...
    Też jestem już tym stropem tak zjechany, że nawet poddenerwowanie zmieniło się na wyrąbanie heh

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Okna jak plastiki to moze opti light tlp u4 troche tansze od F a tak naprawdę różnią się klamką (produkują je na tej samej lini w tej samej fabryce). Widzialem je gdzies na necie nawet za 914zl 78x140 bez kołnierza, sam kołnierz mozesz kupic juz z f i masz wtedy wiekszy wybór rozwiązań i kolorów.

  15. #55

    Domyślnie

    Panowie jak sobie radzicie z tymi stropami w pojedynkę nie mogę tego ogarnąć jak wciągać i podtrzymywać te blaty do wieńca a już zwłaszcza stawianie koryt z podciągami i stempli. Doradźcie proszę jak sobie radziliście będąc samemu na placu?

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Ja wbijam dwa gwoździe/duże wkręty/dyble w ścianę na odpowiedniej wysokości w rozstawie mniejszym niż długość planowanej deski. Na tym opieram blat i dopiero przyszpilam go do muru. W betonie komórkowym przykręcam bezpośrednio dużymi wkrętami (takie czarne ok. 100mm). Trzyma nie gorzej niż kołki szybkiego montażu, a i tak wszystko trzymają później głównie szpilki. W silikacie/ceramice już kołki szybkiego montażu, a przez blat od razu wiertłem do betonu.
    Jak już mam jeden blat to przykręcam do niego łącznik (króbka deska), która wystaje o połowę poza blat w kierunku poziomym. To przytrzymuje mi następny blat gdy oprę go na dwóch gwoździach/dyblach.
    Najlepiej robić od dołu z rusztowania, a jak się nie da (lub nie chce) to od góry z muru/deskowania.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Ostatnio edytowane przez B_i_U ; 02-10-2018 o 06:52
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  17. #57

    Domyślnie

    No właśnie nie mogłem sobie z tym poradzić, zwłaszcza że to ceramika i nie zawsze gwóźdź wisi tak jak bym chciał. przez co opada mi ten blat albo przekłamuje. A po oparciu blatu na ścianie przytrzymujesz go czymś czy zapierasz ciałem?

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Możesz iść w drugą stronę. na odpowiedniej wysokości wbijasz gwóźdź (taki porządny) w blat od wewnętrznej strony i opierasz na murze.

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Czasami ściskiem stolarskim ale zazwyczaj w jednej ręce wiertarka, a drugą przytrzymuję. Jak z rusztowania to ramieniem. Ale takich sytuacji jest mało. Te łączenia, o których pisałem przytrzymują każdy następny blat.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  20. #60
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Kiedys juz gdzies to pisalem ale trzeba know niecznie zalozyc watek w ktorym wszyscy solobudowlancy podziela sie patentami na rozne etapy bo to jest clue budowy samemu...

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony