dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 64
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.780

    Domyślnie

    Cytat Napisał radekziolo Zobacz post
    własnie tu jest problem z betoniarni tylko WZ
    Kto zamawiał i kto płacił za beton?
    W jaki sposób był transportowany?

    Budujesz systemem gospodarczym, masz kierownika budowy ?

  2. #22

  3. #23

  4. #24

    Domyślnie

    system gospodarczy murarz zamawiał ja płaciłem, kierownik jest

  5. #25

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Pokaz rysunek zbrojnie tego stropu oznacz miejsce tych pokazanych rys.

  7. #27

  8. #28

    Domyślnie

    od spodu stropu nie widać nawet jednego pęknięcia

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał radekziolo Zobacz post
    Witam chciałby zapytać o tytułowy problem w nowo wybudowanym domu pomieszczenie o wymiarach 4,60m na 5,70m. strop monolityczny 15cm, zbrojenie siatka górna i dolna wszystko według projektu ugięcie stropu po roku wynosi 5.25cm, pęknięcia wokół płyty o szerokości do 2mm w najgorszym miejscu oraz odczuwalne drgania podczas tupnięcia. Nie jestem pewny co do jakości betonu miało przyjechać b20 a beton jest strasznie kruchy wydaje mi sie ze nawet chudziak na posadce jest od niego twardszy. prosze o pomoc co w takiej sytuacji zrobić jak naprawić.
    Beton B20 na strop? Ja jak zamówiłem B30 to w betoniarni pytali się, czy aby na pewno na strop. Odpowiedziałem twierdząca i nie żałuję. Ławy fundamentowe, wieńce, schody i podciągi (za wyjątkiem jednego) też B30. Ten jeden lany był przez murarzy ale kupiłem kruszywo frakcjowane, dobry żwir i cement Expert 42,5 oraz sporo stali. Wszystko w porządku. Każdemu radzę wydać trochę więcej w betoniarni ale spać spokojnie. Na Twoim miejscu zasięgnął bym opinii w nadzorze budowlanym i nie ryzykował użytkowania. A tej betoniarni też bym przyjrzał się bliżej.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał radekziolo Zobacz post
    od spodu stropu nie widać nawet jednego pęknięcia
    A ten strop ma zbrojenie gorą czy tylko dolem? Bo tu na rysunki nie widzę zbrojenia górnego. Troche nieostry ten rzut.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Beton B20 na strop? Ja jak zamówiłem B30 to w betoniarni pytali się, czy aby na pewno na strop.
    bla bla bla , już chyba wszyscy na tym forum to wiedzą że zmieniłeś ten beton. Tylko nie o to jak zwykle chodzi w pytaniu jaki Ty masz beton. I po raz kolejny(tym razem ja) napiszę beton nawet B50 nie przeniesie rozciągania.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    bla bla bla , już chyba wszyscy na tym forum to wiedzą że zmieniłeś ten beton. Tylko nie o to jak zwykle chodzi w pytaniu jaki Ty masz beton. I po raz kolejny(tym razem ja) napiszę beton nawet B50 nie przeniesie rozciągania.
    No to wg Twojej teorii jeśli klasa betonu nie istotna, to zastąpmy go ...gipsem, nie?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał radekziolo Zobacz post
    własnie tu jest problem z betoniarni tylko WZ
    To jest nagminna praktyka betoniarni...przywożą beton, kierowca ma tylko WZ, a jak chcesz fakturę VAT to musisz się upominać....Czym prędzej bierz od nich w pierwszej kolejności fakturę VAT...poproś również o deklarację betonu.....dopiero jak będziesz miał te dokumenty w ręku, wtedy dopiero napomknij im o Twoim problemie - nie prędzej przed otrzymaniem papierów...Pierwsze co to wzywaj kierownika budowy i zaczynajcie działać...
    Tak na marginesie, to jeżeli dobrze widzę to komin nie ma dylatacji od stropu...widać jak byłby zalany na sztywno....
    aha...i kiedy to w ogóle popękało??? Bo widzę, że na pietrze masz już pomurowane ściany???
    Ostatnio edytowane przez Hanss ; 05-05-2017 o 11:39

  14. #34

    Domyślnie

    Czy stemple były stawiane na piasku czy na chudziaku? Czy w pomieszczeniu pod tym stropem nie ma ugięć podłogi? Czy dostawa materiałów (dźwig HDS) na budowę 2 piętra nie odbywała się czasem poprzez to pomieszczenie? Kiedy zostały wyjęte stemple spod stropu? Czy na stropie były opierane stemple wyższej kondygnacji?

  15. #35

    Domyślnie

    siatka górna i dolna niestety nie byłem obecny podczas prac, murarz mów ze według projektu dal 2 siatki

  16. #36

    Domyślnie

    stemple na chudziaku, siana pomurowana jeszcze na stęplach, stęple wyjmowane po 1.5 miesiąca, nie było nic podpierane użytkowe poddasze

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    No to wg Twojej teorii jeśli klasa betonu nie istotna, to zastąpmy go ...gipsem, nie?
    Wskaż cytat w którym tak napisałem.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał radekziolo Zobacz post
    siatka górna i dolna niestety nie byłem obecny podczas prac, murarz mów ze według projektu dal 2 siatki
    Zacznij od badania betonu młotkiem schmidta, badanie nieinwazyjne nie niszczące. Co kierownik na ten strop?

  19. #39

    Domyślnie

    kierownik będzie jutro

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Strop to nie sam strop tylko wieniec obwodowy ścian i jeśli na środku jest lipa to i przy krawędzi też, skucie samego środka to pudrowanie trupa. Możesz dać jakieś zdjęcia ? tak dla potomności i przestrogi
    Nie wprowadzaj ludzi w błąd , w stropie żelbetowym wieniec nie jest potrzebny.

    Do zalozyciela watku: bez ogledzin na miejscu to ciezko coś wyrokować, bierz eksperta bo masz poważny problem z tym stropem.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony