dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 94 z 94
Pokaż wyniki od 1.861 do 1.864 z 1864
  1. #1861
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Aydin
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Kobylanka
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    211

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Mamy pełny rok zamknięty, jeśli chodzi o rachunki za prąd, więc uzupełniam brakujące dane i odsyłam do mojego rozliczenia
    Nie podawałam rozliczenia za grudzień-styczeń i luty-marzec.

    Szczegółowe rozliczenie zużycia prądu poniżej:
    rachunki za prąd po zamieszkaniu

    Pozdrawiam
    Odkopię trochę ten wątek, bo warto utrzymywać to przy życiu.
    Chcę dopytać o te rachunki. Przy 100% prądu bez wsparcia PV całkiem przyzwoicie to wygląda. A czy odpalałaś Aniu tę kozę żeby dogrzać pomieszczenia? Co prawda zimy praktycznie nie mieliśmy, więc gdyby wróciły śniegi i mrozy to rachunki na pewno znacznie wzrosną, ale tendencja wydaje się iść w drugą stronę. Liczę, że i u nas przy szacunkowych uzyskach 8kWp PV rachunki nie będą wyższe niż 100-150 zł miesięcznie, a może się zbilansuje nawet.
    Pozdrawiam serdecznie i pisz Aniu, wstawiaj fotki, niech temat żyje

  2. #1862

    Domyślnie

    No witaj Aydin!
    Faktycznie, wątek przysechł nieco, ale taka kolej rzeczy Chociaż noszę się z zamiarem wstawienia kilku fotek, bo jakieś tam prace, zostały poczynione.
    Ale wracając do Twojego pytania, żadnych innych źródeł ciepła nie wykorzystujemy, poza prądem. Nie mamy kominka i chyba mieć nie będziemy. Za to przybyło nam kilka nowych pożeraczy prądu (suszarka do ubrań, jakieś kinkiety i oświetlenie schodowe nie tylko na schodach ). Właśnie myślę, jak tu zaślepić wszystkie otwory powiązane z kominem i estetycznie zamaskować otwór w ścianie salonu. W miejscu planowanej kozy postawię chyba narożnik Taka sytuacja

    Pozdrawiam gorąco!!!
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  3. #1863

    Domyślnie

    Cześć. Przede wszystkim chciałbym Ci pogratulować, że tak świetnie radziłaś sobie z pilnowaniem ekipy i zdobyłaś tak dużą wiedzę. Muszę przyznać, że jestem już przerażony jak to będzie z moją budową bo póki co 90% wolnego czasu poświęcam na czytanie o różnych rzeczach. Póki co są to rzeczy ważne pod kątem projektowania domu, decydowania się na jakieś rozwiązania i już od tego jest głowa mała, a co dopiero jak zacznie się coś dziać fizycznie Zazdroszczę tym wszystkim, którzy potrafią do tego podejść lekką ręką. Ja kupując telewizor potrafię kilka dni czytać

    Mam pytanie odnośnie wody i POŚ
    Odnośnie wody. To rozumiem, ze masz studnię i i przyłącze wodociągowe? Jakie były koszty studni, a jakie przyłącza (ile mb) i na jakiej zasadzie korzystasz z tych dwóch systemów. Przebrnąłem przez wątek i chyba mi to umknęło.
    Jak Ci się sprawdza POŚ?

    Dzięki i pozdrawiam!

  4. #1864

    Cytat Napisał Neutral Zobacz post
    Cześć. Przede wszystkim chciałbym Ci pogratulować, że tak świetnie radziłaś sobie z pilnowaniem ekipy i zdobyłaś tak dużą wiedzę. Muszę przyznać, że jestem już przerażony jak to będzie z moją budową bo póki co 90% wolnego czasu poświęcam na czytanie o różnych rzeczach. Póki co są to rzeczy ważne pod kątem projektowania domu, decydowania się na jakieś rozwiązania i już od tego jest głowa mała, a co dopiero jak zacznie się coś dziać fizycznie Zazdroszczę tym wszystkim, którzy potrafią do tego podejść lekką ręką. Ja kupując telewizor potrafię kilka dni czytać

    Mam pytanie odnośnie wody i POŚ
    Odnośnie wody. To rozumiem, ze masz studnię i i przyłącze wodociągowe? Jakie były koszty studni, a jakie przyłącza (ile mb) i na jakiej zasadzie korzystasz z tych dwóch systemów. Przebrnąłem przez wątek i chyba mi to umknęło.
    Jak Ci się sprawdza POŚ?

    Dzięki i pozdrawiam!

    Cześć Neutral
    Dziękuję za miłe słowa . Budowa domu, to była dla mnie niesamowita przygoda! Spadła na nas dosyć niespodziewanie, bo nie planowaliśmy wcześniej takiego ruchu, po prostu pod wpływem impulsu kupiliśmy działkę. I dalej już poszło
    Ja również należę do tych osób, co to zanim kupią pralkę, muszą dowiedzieć się co to jest silnik inwerterowy i dlaczego warto go mieć, także witaj w klubie
    Mój mąż czasem się śmieje, że ja nawet czajnik wybierałabym tydzień , choć to nie prawda Ostatnio zmienialiśmy czajnik i na drugi dzień miałam już faworyta
    Skoro również jesteś dociekliwy, to dobrze wróży w temacie budowy domu

    A odpowiadając na Twoje pytania, wodę mamy tylko ze studni. Przyłącza wodociągowego brak. Koszt studni (odwiert, montaż oprzyrządowania, hydrofor) to ok. 15 tyś. PLN. Do tego przed przeprowadzką doszedł koszt odżelaziacza ok. 4700 PLN. Póki co, korzystamy z wody ponosząc symboliczne koszty za prąd i do tego dołożyłam filtr BB na wyjściu z odżelaziacza, który wymaga wymiany co 6-8 m-cy. Nie narzekam na brak wody miejskiej

    Jeśli chodzi o POŚ, również działa jak trzeba. Zbiornik jeszcze nie był opróżniany. Co dwa tygodnie wrzucam tabletkę z bakteriami do wc i tyle.
    Co do montażu POŚ mam jedno zastrzeżenie, które siedzi mi w głowie. Podczas montażu na zakończeniu każdego drenu powinien być umieszczony kominek wentylacyjny, albo jeden wspólny kominek, połączony ze wszystkimi drenami. U mnie zainstalowali tylko jeden kominek na środkowym drenie i nie połączyli go z pozostałymi drenami. Zanim zasypali dreny zwracałam uwagę instalatorom, że to powinno inaczej wyglądać, ale zapewniali, że tak jest ok. Obawiam się, że dreny bez kominków mają nie wystarczający dopływ powietrza. I zdarza się, że z tego pojedynczego kominka zalatuje mi w stronę tarasu nieciekawy aromat, co podobno nie powinno mieć miejsca. Już w zeszłym roku zgłaszałam ten element do poprawy, ale jakoś nam się nie zbiegło Tego lata nieprzyjemne zapaszki nie były wyczuwalne, to i ciśnienie na naprawy spadło. Tyle

    Powodzenia w przeprawach budowlanych! Trzymam kciuki i kibicuję!
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

Strona 94 z 94

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony