dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 92 z 94
Pokaż wyniki od 1.821 do 1.840 z 1864
  1. #1821

    Domyślnie

    Wrzucam kolejne zdjęcia! A co!
    Pomieszczenie, które ostatnio dostało nowe mebelki, to pralnia Zlew gospodarczy czeka na montaż już dosyć długo, ale zdecydowaliśmy, że zamontujemy go, jak już będzie blat. A z blatem trzeba było czekać na drzwi . Teraz, kiedy są już drzwi, możemy dokładnie wymierzyć blat i zamawiać, także zabudowa pralni niedługo powinna mieć swój finał

    Póki co, wpadła nowa szafka wisząca, nad przyszłym blatem.
    W końcu mogłam poszaleć z babskimi kolorami:



    Drzwiczki z 10 lat czekały na swoją kolej. Zostały nam po zabudowie garderoby w poprzednim domu.


    A szafka wygląda tak:





    Zapraszam do pralni, przez nowe drzwi :





    Tył pralni wygląda nieco inaczej, niż planowałam na początku budowy. Wpadły nieplanowane zbiorniki i trochę dodatkowych sprzętów (m.in. odżelaziacz), ale wszystko ładnie się pomieściło. Dobrze, że w porę zrezygnowałam z okna, bo byłoby słabo. A tak jest znośnie Za białym, estetycznym zbiornikiem 220L, zmieścił się brzydki, niebieski zbiornik hydroforowy 300L. Pod rekuperatorem, mąż zamontował mi półki, także wiadra, kosze na pranie, mopy, wszystko w miarę estetycznie schowane z tyłu.

    A od przodu będzie całkiem ładnie



    Wzdłuż ściany z pralką będzie blat ze zlewem gospodarczym, pod blatem będzie szafka z ażurowymi drzwiczkami w kolorze miętowym Myślę, że będzie przyjemnie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05363a.jpg
Wyświetleń:	777
Rozmiar:	84,7 KB
ID:	437924   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05581a.jpg
Wyświetleń:	774
Rozmiar:	58,1 KB
ID:	437925   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05579a.jpg
Wyświetleń:	772
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	437926   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05574a.jpg
Wyświetleń:	767
Rozmiar:	59,0 KB
ID:	437931   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05576a.jpg
Wyświetleń:	775
Rozmiar:	75,2 KB
ID:	437932  

    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  2. #1822
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Aydin
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Kobylanka
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    211

    Domyślnie

    Z tymi drzwiami to miejsce nie do poznania
    Zaglądam co jakiś czas i widzę "zmiany, zmiany, zmiany". Choć powoli, to jednak robią różnicę. Ciekawe, kiedy usiądziesz na jakimś fotelu i powiesz: "KONIEC. Zrobione wszystko, co chciałam"...

  3. #1823
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pewnie przez najbliższe parę lat Ania nie wypowie tych słów, zresztą większość z nas samobudujacych tak ma
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  4. #1824

    Domyślnie

    Witajcie w Nowym Roku!
    Dzisiaj ostatni dzień przerwy świątecznej, to coś skrobnę
    Doczekałam się pierwszej choinki w nowym domu




    I wpadło nam nowe drzewko przed domem, które też dostało lampki:




    Na wigilię w domu się nie pokusiłam Co roku, jesteśmy na dwóch wigiliach i chyba na razie tak zostanie. Do siebie musiałabym zaprosić dwie rodziny - swoją i męża, a trochę nas jest (dorosłych sztuk 12, dzieci sztuk 7 ). Nie jestem na to gotowa .
    Także u nas były spotkania rodzin oddzielnie.

    Korzystając ze świątecznych porządków, zrobiłam kilka zdjęć pokoi dzieci (ktoś prosił o fotki).

    Pokój starszego syna:








    Pokoje chłopców nadal bez drzwi, nadal z mieszanką przypadkowych mebli, ale są. I niech by ktoś spróbował narzekać! Chciałabym w niedalekiej przyszłości zabudować im pakowne szafy, ale i bez tego dajemy radę.
    Na co dzień podłogi oblegane są przez wszechobecne LEGO, ale od święta można przejść swobodnie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05821a.jpg
Wyświetleń:	598
Rozmiar:	75,1 KB
ID:	439051   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05827a.jpg
Wyświetleń:	596
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	439047   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05819a.jpg
Wyświetleń:	593
Rozmiar:	54,2 KB
ID:	439052   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05818a.jpg
Wyświetleń:	593
Rozmiar:	59,1 KB
ID:	439049   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05810a.jpg
Wyświetleń:	588
Rozmiar:	45,5 KB
ID:	439050  

    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  5. #1825

    Domyślnie

    Pokój młodszego syna:








    Tutaj niestety, prace budowlane rozpoczęły się zaraz po sprzątaniu
    Po prostu dywan nie może być pusty

    A skoro jesteśmy na piętrze, to muszę wspomnieć o naszych tanich panelach. Jestem pozytywnie zaskoczona. Wiem, że to dopiero 10 m-cy użytkowania, ale mieliście obawy, że na takich ciemnych panelach będzie wszystko widać. Okazało się, że są naprawdę spoko. Zdecydowanie trudniejsze w utrzymaniu są płytki drewnopodobne na parterze, na których odbijają się odciski pięt Ostatecznie, podłogi parteru wymagają częstszego mycia niż poddasze, także wolę te pięty na płytkach
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05811a.jpg
Wyświetleń:	587
Rozmiar:	39,7 KB
ID:	439053   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05812a.jpg
Wyświetleń:	593
Rozmiar:	79,2 KB
ID:	439054   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05813a.jpg
Wyświetleń:	589
Rozmiar:	51,3 KB
ID:	439055  
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  6. #1826

    Domyślnie

    No i na koniec nowość w sypialni :



    Przed świętami druknęłam zdjęcie na płótnie. Chciałam koniecznie coś "naszego", żeby było romantycznie





    Po świętach przygarnęłam dzieci mojego rodzeństwa na 3 dni i tak wyglądała moja romantyczna sypialnia :




    A salon stał się salą zabaw:

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05832a.jpg
Wyświetleń:	593
Rozmiar:	53,7 KB
ID:	439056   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05834a.jpg
Wyświetleń:	593
Rozmiar:	63,8 KB
ID:	439060   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05840a.jpg
Wyświetleń:	584
Rozmiar:	46,4 KB
ID:	439058   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05846a.jpg
Wyświetleń:	596
Rozmiar:	81,0 KB
ID:	439059  
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  7. #1827

    Domyślnie

    Dorzucam zaległy rachunek za prąd do mojego zestawienia, opiewający na kwotę 661,52 zł. Jak na dwa pełne m-ce grzania, rachunek bardzo zadowalający. Ale mrozów było zaledwie kilka dni, także łagodna aura nie pozostała bez znaczenia
    Za to w tym czasie podniosłam temp. grzania wody do prawie 60*C. Przez całe wakacje grzałam do 45*C, a i tak nigdy nie zabrakło nam ciepłej wody. Po wakacjach przypomniałam sobie o Legionelii, także już zostawiłam na stałe temp. ok. 60*C. Trochę szkoda mi grzać ponad 200 l wody do takiej temp., bo po całym dniu temp w zbiorniku spada o ok. 10-15*C. Ale chyba jakiejś dużej różnicy nie robi dogrzewanie wody o te 10*C do 60*C, zamiast 45*C? Wodę grzeję tylko nocą
    No i jeszcze dołożyłam filtry dodatkowe na anemostatach wywiewnych i w samym reku też mam filtry z dodatkową włókniną. Jak nie zapomnę, to usunę wszystkie te włókniny niebawem.
    Kolejny rachunek na pewno będzie większy, bo święta, większe zużycie prądu w drogiej strefie, gotowanie, pieczenie, goście, oświetlenie drzewek całodobowe...
    Nie spinam się z oszczędzaniem. Zobaczymy, co z tego wyjdzie...
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  8. #1828
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Jakie masz panele ? Jakbyś nie napisala to bym myślał ze na podłodze masz drewno.

    Jak sprawdzają sie plytki w salonie? Zona twierdzi ze plytki sa zbyt twarde zeby puścić dziecko bez zadnego dywanu. Wiem ze panele rowniez nie sa miekkie ale troche lepiej amortyzuja ewentualny upadek.

  9. #1829

    Domyślnie

    "Wiem ze panele rowniez nie sa miekkie ale troche lepiej amortyzuja ewentualny upadek."
    No nie wiem jedno i drugie twarde - jedno i drugie zaboli.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  10. #1830
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Jak dzidzi bańką przydzwoni, to śliwa będzie taka sama na płytkach czy na panelach.

  11. #1831

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel250 Zobacz post
    Jakie masz panele ? Jakbyś nie napisala to bym myślał ze na podłodze masz drewno.

    Jak sprawdzają sie plytki w salonie? Zona twierdzi ze plytki sa zbyt twarde zeby puścić dziecko bez zadnego dywanu. Wiem ze panele rowniez nie sa miekkie ale troche lepiej amortyzuja ewentualny upadek.
    Hej Paweł!
    Zanim kupiłam panele, rozważaliśmy możliwie najtańsze okładziny podłogowe, byle nie wprowadzać się na gołe betony. Znajomi kupili linoleum i byli zadowoleni, a ja za żadne skarby nie mogłam się do tego przekonać. Chodziłam po sklepach z kawałkiem podbitki, żeby dobrać kolor paneli do okien i parapetów (w sumie nie wiem po co ). Trafiłam na ostatnie 100m2 paneli w odcieniu złoty dąb, w Casto, w mega promocji 14,49 zł/m2. Jedyne parametry, jakie brałam pod uwagę, podczas kupna paneli, to: grubość min.7 mm, dedykowane na ogrzewanie podłogowe i klasa ścieralności min. AC4. Ale tutaj nie jestem pewna i możliwe, że mamy ostatecznie AC3.
    Panele wyglądają ładnie, nadają ciepła pomieszczeniom, ale nigdy nie będą wyglądały, jak drewno. Choć laicy nie odróżniają, czy to drewno, czy panel .
    Tymi samymi panelami obłożyłam schody i też sprawdzają się świetnie.

    Co do płytek w salonie, nie wyobrażam sobie niczego innego!
    Ale to oczywiście rzecz gustu. Ja zawsze wiedziałam, że jeśli miałabym dom, to parter będzie w całości w płytkach (nawet sypialnia). Najlepsze jest to, że ludzie nie odróżniają płytek od drewna i są przekonani, że mamy drewno. Wielu nawet dotykało ręką, żeby się upewnić. Szczególnie, że płytki są delikatnie fakturowane, z matową powierzchnią i nawet dotykając ręką nie masz odczucia typowej płytki. A jeszcze, jak masz ogrzewanie podłogowe... to bajka.
    Płytki są przyjemniejsze w odczuciu na ogrzewaniu podłogowym, niż panele.

    Co do dzieci i okładziny, to tak, jak wspomnieli Panowie powyżej, nie ma większego znaczenia czy guz nabity na panelu, czy płytce.
    Ja, zarówno na drewnianej podłodze, jak i na płytkach rozkładałam dzieciom koc, na którym bawiliśmy się zabawkami. Ale w starym domu mieliśmy zimne podłogi i rzeczywiście, grubiej ubierałam dzieci do zabawy na płytkach, żeby w razie wypełznięcia na gołą podłogę, się nie przeziębiły. Przy ogrzewaniu podłogowym cieplej będzie, na płytkach, niż na panelach
    Zresztą, takie pełzające, czy przewracające się dzieci, to max 2 lata, także nie brałabym tego argumentu pod uwagę, przy wyborze okładzin
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  12. #1832
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wydaje mi się że dzieci tak szybko rosną że nie ma sensu kierować się tym przy wyborze podlogi
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  13. #1833
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raptor1 Zobacz post
    Wydaje mi się że dzieci tak szybko rosną że nie ma sensu kierować się tym przy wyborze podlogi
    Moja córeczka ma 2,5 roku. Dalej mnóstwo czasu spędza na podłodze, więc jej twardość ma znaczenie dalej, moim zdaniem. Ostatnio też jeździ rowerkiem i celowo się wywraca. Dziecko, które nie przewraca sie już, i tak jeszcze kilka lat spędza w dużej mierze na podłodze, siedząc, leżąc, tarzajac się.

    My mamy panele w salonie, klasa scieralnosci AC4 i lipa jest. Rysują się strasznie. Mała jedzie rowerkiem, rozpędza się, hamuje i od razu rysa. Po 2 miesiącach panele w salonie sa już autentycznie podniszczone. W innych pomieszczeniach, dużo mniej wykorzystywanych przez córeczkę tego problemu nie ma.

    Jakbym teraz miała kłaść podłogę w salonie to nie wiem, na co bym się zdecydowała. Te panele już na pewno nie, ale płytki jakoś dalej mnie nie przekonują. Mała jednak woli leżeć na panelach niż tuż obok na płytkach. Wiec tu obie opcje niezadowalajace

    Oczywiście za kilka lat mała wyrośnie i będzie po problemie, ale już mamy pewność, że podłogę w salonie trzeba będzie wtedy wymienić

  14. #1834

    Domyślnie

    Mamy panele o klasę wyższą - AC5, mamy też psa z całkiem ostrymi pazurami i ku naszej uldze, żadnych śladów na podłodze.
    Natomiast pytanie, kto ma większe zdolności destrukcyjne - pies, czy dziecko.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  15. #1835
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Każdy ma jakieś swoje doświadczenia, ja nie chciałem płytek bo zależało mi na szybkim i samodzielnym montażu ewentualnie demontażu za kilkanaście lat.
    zależało mi też by kasa przeznaczona na podłogę nie była wyrzucona w błoto bo jak pisze przedmowczyni ac3 lub ac4 lipa.
    Zdecydowałem się na vinyl i jestem zadowolony bo ciepły, miękki, łatwy w obróbce i montażu do tego na lata. Klasa ścieralności ac6lub nawet ac7.
    grubość tylko 5 mm co ma znaczenie przy elektrycznej podłogowe.
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  16. #1836
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Mamy panele o klasę wyższą - AC5, mamy też psa z całkiem ostrymi pazurami i ku naszej uldze, żadnych śladów na podłodze.
    Natomiast pytanie, kto ma większe zdolności destrukcyjne - pies, czy dziecko.
    Też mam psa, mały egzemplarz, pazury "w normie", że tak powiem. Panelom nie robią żadnych szkód. Więc w moim przypadku dziecko zdecydowanie o wiele bardziej destrukcyjne jest

  17. #1837

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Moja córeczka ma 2,5 roku. Dalej mnóstwo czasu spędza na podłodze, więc jej twardość ma znaczenie dalej, moim zdaniem. Ostatnio też jeździ rowerkiem i celowo się wywraca. Dziecko, które nie przewraca sie już, i tak jeszcze kilka lat spędza w dużej mierze na podłodze, siedząc, leżąc, tarzajac się.

    My mamy panele w salonie, klasa scieralnosci AC4 i lipa jest. Rysują się strasznie. Mała jedzie rowerkiem, rozpędza się, hamuje i od razu rysa. Po 2 miesiącach panele w salonie sa już autentycznie podniszczone. W innych pomieszczeniach, dużo mniej wykorzystywanych przez córeczkę tego problemu nie ma.

    Jakbym teraz miała kłaść podłogę w salonie to nie wiem, na co bym się zdecydowała. Te panele już na pewno nie, ale płytki jakoś dalej mnie nie przekonują. Mała jednak woli leżeć na panelach niż tuż obok na płytkach. Wiec tu obie opcje niezadowalajace

    Oczywiście za kilka lat mała wyrośnie i będzie po problemie, ale już mamy pewność, że podłogę w salonie trzeba będzie wtedy wymienić
    Mieliśmy w poprzednim domu drogie panele AC4 (dąb palony). Jako że mieszkamy na wsi i piasku sporo to piasek szybko porysował panele. Nawet odkurzacz który miał specjalne kółeczka też porysował podłogę.
    Po kilku latach chcieliśmy wymieniać podłogę , ale nie było to takie proste , bo były już zabudowy i itd i nie tak łatwo bez totalnej demolki dało by się wymienić.

    W nowym domu panele (jasne) mamy tylko w sypialniach. W reszcie domu kafle. Piachy mamy jeszcze więcej niż poprzednio (taka lokalizacja) a ciągle podłoga w bardzo dobrym stanie. Duży ciężki pies który wnosi pełno piachu też szkód nie robi.

    W pracy jak wynajmowaliśmy biuro to biuro miało świeżo położone panele. Pod moim biurkiem panele są już wytarte do podkładu. Kółka i buty z piaskiem zrobiły z nich masakrę.
    Tak to jest "wielka" wytrzymałość paneli.

    Wiele lat temu królowało linoleum które pozwalało mieć szybko i tanio podłogę. Obecnie taką rolę stanowią panele PCV które sa tanie w zakupie i łatwe w montażu , ale ciągle jest to najtańsza z możliwych "podłóg".
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 08-01-2020 o 10:38
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #1838
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Nie ma rzeczy niezniszczalnych !
    Kupujmy więc to co nam się podoba i na co nas stać

  19. #1839
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Mieliśmy w poprzednim domu drogie panele AC4 (dąb palony). Jako że mieszkamy na wsi i piasku sporo to piasek szybko porysował panele. Nawet odkurzacz który miał specjalne kółeczka też porysował podłogę.
    Po kilku latach chcieliśmy wymieniać podłogę , ale nie było to takie proste , bo były już zabudowy i itd i nie tak łatwo bez totalnej demolki dało by się wymienić.

    W nowym domu panele (jasne) mamy tylko w sypialniach. W reszcie domu kafle. Piachy mamy jeszcze więcej niż poprzednio (taka lokalizacja) a ciągle podłoga w bardzo dobrym stanie. Duży ciężki pies który wnosi pełno piachu też szkód nie robi.

    W pracy jak wynajmowaliśmy biuro to biuro miało świeżo położone panele. Pod moim biurkiem panele są już wytarte do podkładu. Kółka i buty z piaskiem zrobiły z nich masakrę.
    Tak to jest "wielka" wytrzymałość paneli.

    Wiele lat temu królowało linoleum które pozwalało mieć szybko i tanio podłogę. Obecnie taką rolę stanowią panele PCV które sa tanie w zakupie i łatwe w montażu , ale ciągle jest to najtańsza z możliwych "podłóg".
    Mnie w błąd wprowadził- jak widać skuteczny - marketing paneli Teraz uważam, że do salonu, który jest używany cały czas, panele to zły wybór. Zwłaszcza jak się ma małe dziecko. Bo dziecko wyrośnie, może i szybko, ale i tak zdąży te panele załatwić.
    Piasek i ziemia nasze panele też na pewno będą rysować i niszczyć już na wiosnę

  20. #1840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Moja córeczka ma 2,5 roku. Dalej mnóstwo czasu spędza na podłodze, więc jej twardość ma znaczenie dalej, moim zdaniem. Ostatnio też jeździ rowerkiem i celowo się wywraca. Dziecko, które nie przewraca sie już, i tak jeszcze kilka lat spędza w dużej mierze na podłodze, siedząc, leżąc, tarzajac się.
    Moje dzieci mają 8 i 10 lat. I również bardzo dużo czasu spędzają na podłodze, a ja czasem siedzę razem z nimi. Ale już się nie przewracają No i jednak większość czasu spędzają na podłogach w swoich pokojach, a nie w salonie.
    Ja niestety jestem przewrażliwiona na zniszczenia, także nie pozwoliłabym moim dzieciom jeździć na rowerze po panelach. Że nie wspomnę o celowych wywrotkach . No chyba, że nie miałabym innego wyjścia.
    Rower i wszelkie jeździki, chodziki itp. ściągałam dzieciom na parter (mimo, że my zajmowaliśmy górę u teściów i tam trzymałam zabawki), gdzie były płytki.
    Nawet teraz, uwrażliwiam dzieciaki, żeby całe place budowy z Lego umieszczali na dywanikach, czy wszelkie tory wyścigowe, resoraki - w miarę możliwości, nie na gołych panelach. Wszystkie pudła plastikowe z zabawkami podbiłam filcami, żeby nie rysowały paneli. Stoliki, krzesełka, komody - wszystko na filcach. Dlatego panele wyglądają dobrze Ale na poddaszu.
    Na parterze, bez wątpienia, byłyby już zajechane, przez wszechobecny piach.


    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    My mamy panele w salonie, klasa scieralnosci AC4 i lipa jest. Rysują się strasznie. Mała jedzie rowerkiem, rozpędza się, hamuje i od razu rysa. Po 2 miesiącach panele w salonie sa już autentycznie podniszczone. W innych pomieszczeniach, dużo mniej wykorzystywanych przez córeczkę tego problemu nie ma.
    Mnie nawet dzieci nie były potrzebne do rezygnacji z paneli w salonie. Wystarczył mi fakt, że mam wyjście na taras, które latem służy, jako wejście do domu. Zresztą, latem goście zazwyczaj nie ściągają obuwia i strasznie denerwowałyby mnie buty na panelach No tak już mam. Dlatego tylko płytki wchodziły w grę


    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Jakbym teraz miała kłaść podłogę w salonie to nie wiem, na co bym się zdecydowała. Te panele już na pewno nie, ale płytki jakoś dalej mnie nie przekonują. Mała jednak woli leżeć na panelach niż tuż obok na płytkach. Wiec tu obie opcje niezadowalajace.
    Ja też wolę siedzieć na panelach, niż na płytkach Nawet zimą, kiedy płytki są cieplejsze od paneli. Chyba sama świadomość, że to jednak płytka, a nie panel, powoduje niechęć
    Tak, czy siak, na "obie nie zadowalające opcje" mam jedno, wspólne rozwiązanie Kocyk, lub dywanik rozkładany na potrzeby zabawy. Na panelach, żeby ich nie rysować, a na płytkach, żeby było przyjemniej
    U mnie to się sprawdziło, kiedy dzieci były małe.
    W obecnych pokojach chłopaków, dywaniki są na stałe. W salonie tylko w razie potrzeby (jak przyjeżdżają goście z małymi dziećmi).
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

Strona 92 z 94

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony