dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 94
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1864
  1. #21

    Domyślnie

    No i na koniec miejsca, które się inwestorce nie podobają:







    Nie żebym się czepiała Ale miało być tak ładnie, tak idealnie...
    Wiem, wiem.... ale kobiety już tak mają
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00133a.jpg
Wyświetleń:	1366
Rozmiar:	84,9 KB
ID:	388780   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00134a.jpg
Wyświetleń:	1362
Rozmiar:	75,8 KB
ID:	388781   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00135a.jpg
Wyświetleń:	1367
Rozmiar:	82,9 KB
ID:	388782  
    Ostatnio edytowane przez annatulipanna ; 08-06-2017 o 20:43
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Witam się i ja. Zapowiada się fajny dziennik. Na razie wszystko mi się podoba zwłaszcza patent z oknami. Widziałem już gdzieś to rozwiązanie wydaje mi się bardzo dobre i super tanie.

    Kibicuję i pozdrawiam

  3. #23

    Domyślnie

    Witam Cię the_anonim. Avatar dobrze mi znany, ale nie kojarzę co i jak. Zaglądam nieśmiało do linka w Twojej stopce, a tu............ rany, to ten gość, co zrobił istne szaleństwo w swojej płycie fundamentowej Nooo, powiem Ci, że magik z Ciebie niezły. Podglądam i podziwiam pracę, postępy na budowie i wiele efektownych rozwiązań. Gratuluję ogromnie i kibicuje również. Chyba też muszę zacząć się ujawniać w dziennikach, bo to bardzo miłe wiedzieć, że ktoś zagląda i jeszcze mu się coś podoba
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    wiele efektownych rozwiązań.
    Miejmy nadzieję że też efektywnych

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Miejmy nadzieję że też efektywnych
    A jakże
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  6. #26

    Domyślnie

    Cóż to za pogoda w maju!??Jak tu budować w takich warunkach Panowie murują w żółtych płaszczykach, ja ukryta pod parasolem biegam między ścianami, które rosną niczym grzyby po deszczu Na płycie pełno wody, bo ściany blokują odpływ. Ach... no nie tak miało być

    Kilka fotek z dzisiaj:




    Wiatrołap:




    Garderoba przy wiatrołapie:




    Pralnia:



    Miejsce schodów i schowka pod nimi:

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00157a.jpg
Wyświetleń:	1460
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	388934   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00137a.jpg
Wyświetleń:	1465
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	388935   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00150a.jpg
Wyświetleń:	1467
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	388936   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00149a.jpg
Wyświetleń:	1467
Rozmiar:	84,1 KB
ID:	388937   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00156a.jpg
Wyświetleń:	1459
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	388938  

    Ostatnio edytowane przez annatulipanna ; 11-05-2017 o 12:08
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  7. #27

    Domyślnie

    Holl - po prawej stronie pomieszczenia gospodarcze i łazienka, na wprost wejście do sypialni, na lewo salon i kuchnia:




    Kuchnia ze spiżarką:




    Salon od kuchni :




    Sypialnia z wyjściem na taras:



    Łazienka:



    Wykończą mnie te zdjęcia Nic.... idę spać. Jutro może coś skrobnę
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00159a.jpg
Wyświetleń:	1492
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	388903   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00153a.jpg
Wyświetleń:	1495
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	388904   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00155a.jpg
Wyświetleń:	1489
Rozmiar:	84,3 KB
ID:	388905   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00165a.jpg
Wyświetleń:	1495
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	388906   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00160a.jpg
Wyświetleń:	1493
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	388907  

    Ostatnio edytowane przez annatulipanna ; 11-05-2017 o 00:08
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hej. Nie ma zdjęć z przed ostatniego postu (#26).

    Dobrze wygląda. A widać że ekipa zasuwa i się stara bo nawet połączenia ścian wewnętrznych nośnych z zewnętrznymi zagłębia (rzadko się to widzi jak robi ekipa)

  9. #29

    Domyślnie

    No i stało się! Zaspałam!!! Dobrze,że mnie dziecko obudziło. Do szkoły zdążyliśmy. Ufff.... Ja wiedziałam, że tak to się skończy, tylko nie myślałam że już po 3 dniach tego szaleństwa. Muszę przystopować, bo przez nieprzespane noce, ostatnio zasnęłam w trakcie odrabiana lekcji z synem
    Ale tak to jest. Mąż wyjechał zarabiać dolary na budowę wymarzonego domu, także mam miesiąc samotnej walki z urzędami, fachowcami, materiałami, pozwoleniami, dzieciakami i całą resztą. Ale przynajmniej, znalazłam czas na założenie dziennika, a obawiam się, że jak wróci, to już czasu na uzupełnianie wpisów nie znajdę Dlatego teraz siedzę wieczorami i skrobię co nieco, a to zajrzę do innego dziennika, a to szukam odpowiedzi na bieżące bolączki budowlane, a to jedna wycena, to druga, tu podpisać umowę, tam odpisać na maila i na spanie pozostaje ledwo 5h.

    Ale nic to, trzeba się lepiej zorganizować i działać dalej Żeby ktoś chociaż obiad ugotował

    Wczoraj po konsultacjach z kierowniczką budowy ustaliłyśmy miejsca do poprawki. Tak tak, Kierownikiem budowy też jest kobieta. I wyobraźcie sobie budowlańców, do których przychodzą dwie baby, do tego w wieku nie przekraczającym ich lat praktyki zawodowej I te Panie mówią takim wygom budowlanym, co i jak mają robić. No trochę nie dziwię się, że dziwnie na mnie patrzą, jak ja mówię, że chcę tak, a oni, że przecież robią od lat i się znają. Ale na szczęście jakąś tam wiedzę już nabyłam i potrafię argumentować swoje wybory. Także dogadujemy się
    No ale dzisiaj z rana musiałam pokazać palcem co trzeba poprawić. Hmm... jeszcze nie jestem oswojona z byciem szefem i czułam się niekomfortowo. Pokazałam miejsce:



    KB kazała to rozebrać i wymienić pęknięty bloczek, na którym stoją już 3 kolejne wiersze.

    Kolejne przykładowe miejsca w których trzeba uzupełnić ubytki:







    Usłyszałam w odpowiedzi, że ten pęknięty bloczek będzie przykryty styropianem, a od wewnątrz przykryty jest jest bloczkiem ściany wewnętrznej. A te ubytki to przecież tynkiem się uzupełnia. No i co ja mogę. Nie mam śmiałości powiedzieć, że mają to poprawić i już I bądź tu człowieku szefem. No ale nic, do wymiany bloczka nie miałam sumienia ich zmuszać, ale tłumaczę, że Kierowniczka walczy teraz na swojej budowie ze ścianami, w których nakładli tynku w dziury i teraz tynk odpada, a ludzie składają reklamacje. Nie byłam zbyt przekonująca, panowie nie byli poruszeni moją opowieścią, także wyjęłam telefon i mówię, że dzwonię do Kierowniczki upewnić się, czy ma być tak zrobione, żeby później nie kazała nam całej ściany rozbierać. Kierowniczka, twarda dziewczyna, zdecydowanym głosem mówi, że mają poprawiać. To idę pewnym krokiem i mówię, że decyzja Kierowniczki - wymieniać bloczek. No to wymieniamy I dziury też będą uzupełnione
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00148a.jpg
Wyświetleń:	1475
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	388926   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00143a.jpg
Wyświetleń:	1464
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	388927   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00158a.jpg
Wyświetleń:	1461
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	388928   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00145a.jpg
Wyświetleń:	1466
Rozmiar:	104,1 KB
ID:	388929  
    Ostatnio edytowane przez annatulipanna ; 11-05-2017 o 12:16
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Hej. Nie ma zdjęć z przed ostatniego postu (#26).

    Dobrze wygląda. A widać że ekipa zasuwa i się stara bo nawet połączenia ścian wewnętrznych nośnych z zewnętrznymi zagłębia (rzadko się to widzi jak robi ekipa)
    No cześć cześć Kurcze u mnie wszystko widać. Już nie wiem co jest nie tak, ale te zdjęcia mnie wykończą Ja z tych trochę niekomputerowych. Zaraz będę poprawiała
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  11. #31

    Domyślnie

    Jak tam, widać już zdjęcia w poście 26??
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Tak teraz już*widać. hehe chyba ze wcześnie pochwaliłem twoją*ekipę. I pamiętaj im bliżej końca tym będą robili szybciej i gorzej bo kolejna fucha im będzie w głowie

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Tak teraz już*widać. hehe chyba ze wcześnie pochwaliłem twoją*ekipę. I pamiętaj im bliżej końca tym będą robili szybciej i gorzej bo kolejna fucha im będzie w głowie
    To prawda - też to zaobserwowałem, tak mniej-więcej po połowie budowy dopada ich ten syndrom. Pewnie pomaga w tym też większe zaufanie inwestora - bo już są "sprawdzeni", to tak często nie trzeba/nie chce się ich sprawdzać.
    U mnie pomogła "rozmowa przypominająca" - zgłoszenie kilku zastrzeżeń, do poprawy, i znów było jak na początku.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Tak teraz już*widać.
    No to dobrze! Dzięki za czujność


    Właśnie wróciłam z budowy. Miałam przekazać ekipie, żeby ubytki uzupełniali zaprawą, a nie klejem cienkowarstwowym i żeby wymienili kolejny bloczek, póki nie przykryty kolejną warstwą:



    No ale wszystkie dziury już połatane zaprawą cienkowarstwową, w bloczku na zdjęciu powyżej też i kolejna warstwa muru wzniesiona. No i wyszli murem na wysokość okien. I co?? I mimo, że prosiłam o zbrojenie pod oknami, zbrojenia nie ma
    No nawet się nie upieram, żeby to zmieniać, bo to tylko 3 nieduże okna, ale jak tu się nie wkurzać? A panowie na budowie mi mówią, że przesadzać też nie ma co, bo sobie bunkier przeciwlotniczy wybuduję, zamiast domu.
    Oj biedni... upierdliwe baby im się trafiły. Pewnie, gdybym była facetem, poważniej traktowaliby moje uwagi. Nie pojmuję takiego podejścia. Co kogo obchodzi, co ja sobie wymyślam? Ma być tak jak inwestor sobie zażyczył, a nie tak jak uważa budowlaniec. Wrrrr...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00158a.jpg
Wyświetleń:	1445
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	388942  
    Ostatnio edytowane przez annatulipanna ; 11-05-2017 o 13:38
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cześć!

    Twoja budowa pędzi jak arktyczne powietrze nad Polskę Oby tak dalej!
    Więcej śmiałości w stosunku do ekipy, bo to Twoje pieniądze są wydawane i Ty tam mieszkać będziesz. Bunkier, nie bunkier, ma być porządnie.
    Jakimiś drobnymi ubytkami w bloczkach się nie przejmuj, ale pęknięte, czy w połowie wyszczerbione nie powinny być murowane. Faktycznie, wszystko przykryje styropian i tynki, ale to są ściany nośne, nie powinny mieć na dzień dobry słabych punktów.

    Powodzenia! Będę podglądać
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  16. #36

    Domyślnie

    Rozterki dziecka, którego mama buduje dom:

    "Mamusiu, kiedy naprawisz ten karabin? Leży na biurku już kilka dni, a ty ciągle budową się zajmujesz."

    Dzisiaj lżejszy dzień - naprawiłam Będzie radość po powrocie ze szkoły.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    Cześć!

    Twoja budowa pędzi jak arktyczne powietrze nad Polskę Oby tak dalej!
    Więcej śmiałości w stosunku do ekipy, bo to Twoje pieniądze są wydawane i Ty tam mieszkać będziesz. Bunkier, nie bunkier, ma być porządnie.
    Jakimiś drobnymi ubytkami w bloczkach się nie przejmuj, ale pęknięte, czy w połowie wyszczerbione nie powinny być murowane. Faktycznie, wszystko przykryje styropian i tynki, ale to są ściany nośne, nie powinny mieć na dzień dobry słabych punktów.

    Powodzenia! Będę podglądać
    Witam Cię Matko Naturo w moim dzienniku! Zgadzam się z tym co piszesz, tylko jeszcze odwagi mi trochę brakuje. Ale pod koniec budowy pewnie już się wyrobię Twój dziennik też nie jest mi obcy i cieszę się, że podglądasz moje poczynania. Jak już dojdę do ogarniania tematu wnętrz, czy ogrodu, liczę na wsparcie
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Pokazałam miejsce:

    Fotka może wprowadzać w błąd, ale czy tu problemem nie jest brak trzymania linii pierwszej warstwy bloczka? Mam wrażenie, że się rozjeżdżają linie.
    Bo to bardzo ważne przy cienkiej spoinie, żeby pierwszą warstwę położona na zaprawę dokładnie wypoziomować. A tu wygląda mi, jakby to skopali i dalej nie ma na czym tego zgubić przy cienkiej spoinie.

    Przyłóż sznurek murarski i sprawdź, czy górna krawędź pierwszej warstwy trzyma linię i poziom. Bo może już tu trzeba się dokopać, żeby rozwiązać problem.

    Ytong ma opinię dobrze trzymającego wymiary - ale może i tak warto szlifować chociaż co kilka warstw. Robią to?

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    A widać że ekipa zasuwa i się stara bo nawet połączenia ścian wewnętrznych nośnych z zewnętrznymi zagłębia (rzadko się to widzi jak robi ekipa)
    Rzeczywiście dziwne rozwiązanie. Czemu tną bloczek, a nie dają całego? Wyczytałem w instrukcji Ytonga, że tak się robi, jak ściana wewnętrzna jest robiona z bloczków o gorszym U, żeby nie wyjeżdżać nimi na zewnątrz, to wycina się tylko 15 cm z muru zewnętrznego. Ale normalnie, to się daje cały



    Czy tu faktycznie bloczki na ścianę wewnętrzną mają gorsze parametry?

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Garderoba przy wiatrołapie:


    Tutaj nie zeszlifowali piór i zrobili taką szczelinę przy murze? Pióro powinno być do otworu - czy to okiennego, czy drzwiowego. Łatwiej zeszlifować pióra i uzyskać ładny, równy otwór niż zaklajstrować zaprawą. To samo dotyczy narożników zewnętrznych.

  20. #40

    Domyślnie

    Witaj Kaizen!
    Fotka wprowadza w błąd, robiona pod kątem i do tego słabym aparatem, który zagina czasoprzestrzeń Bloczek pękł im podczas docinania:



    Zamiast go wyjąć od razu, zostawili i poszli dalej z murem. Oszczędzają materiał Ale już wymieniony, chociaż nie byli zadowoleni.

    Dzięki za pomoc we wstawianiu dużych zdjęć Zaczerpnęłam Twoją podpowiedź z Anonimowego dziennika.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00133a.jpg
Wyświetleń:	1427
Rozmiar:	84,9 KB
ID:	388944  
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

Strona 2 z 94

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony