dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 94
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1864
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Rzeczywiście dziwne rozwiązanie. Czemu tną bloczek, a nie dają całego? Wyczytałem w instrukcji Ytonga, że tak się robi, jak ściana wewnętrzna jest robiona z bloczków o gorszym U, żeby nie wyjeżdżać nimi na zewnątrz, to wycina się tylko 15 cm z muru zewnętrznego. Ale normalnie, to się daje cały



    Czy tu faktycznie bloczki na ścianę wewnętrzną mają gorsze parametry?


    Tutaj nie zeszlifowali piór i zrobili taką szczelinę przy murze? Pióro powinno być do otworu - czy to okiennego, czy drzwiowego. Łatwiej zeszlifować pióra i uzyskać ładny, równy otwór niż zaklajstrować zaprawą. To samo dotyczy narożników zewnętrznych.
    Dzięki za przypomnienie tych cennych informacji. Czytałam o tym wszystkim, przygotowując się do budowy i teraz w ferworze walki, zapomniałam poinstruować ekipę. No i znowu upierdliwa inwestorka musi się rozmówić z ekipą. Ehh... A to dopiero 3 dzień współpracy. Chyba mnie znielubią

    Ściany wewnętrzne mamy z tych samych bloczków co zewnętrzne.

    Acha, bloczki szlifują, przynajmniej dzisiaj widziałam jak szlifowali.
    Ostatnio edytowane przez annatulipanna ; 11-05-2017 o 14:47
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    A to dopiero 3 dzień współpracy. Chyba mnie znielubią
    Nie znam się. Na dobrą sprawę jedyne, co umiem, to uczyć się. Mi niedociągnięcia ekipy wychwytywali koledzy z FM. Nie ukrywałem tego przed ekipą. I zaczęli ze mną rozmawiać tak "normalnie". Że można tak albo tak i co wybieram? Albo że w szkole uczą, że trzeba tak - i jak chcę to i tak zrobią, ale nie widzą w tym sensu bo ...
    IMO to dobra taktyka. Nie znamy się na budowlance, ale wrzucamy fotki i patrzą na to nawet nie koniecznie eksperci czy doświadczeni budowlańcy. Ale wiele osób na to patrzy. I mogą mieć bardzo wybiórczą wiedzę (jak w oskarowym Slumdogu) o tym, co na fotce. Z punktu widzenia ekipy to właściwie jak Usterka. Są na cenzurowanym (chociaż anonimowo). Więc lepiej się przyłożyć, czasami pewnie też dokształcić (czy przeczytać instrukcję dołączoną do materiałów).

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    "Mamusiu, kiedy naprawisz ten karabin? Leży na biurku już kilka dni, a ty ciągle budową się zajmujesz."
    Mam to samo, co chwilę zarzuty, że się nie zajmujemy dzieckiem, tylko ciągle ta budowa i budowa... BTW Ja sobie po cichaczu obserwuję Twoje postępy. Fotek znowu brakuje na pierwszych stronach.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  4. #44

    Domyślnie

    Witaj Myjku Miło Cię widzieć. Ja też sobie po cichaczu podglądam Twoje postępy. Przynajmniej tak było jeszcze tydzień temu. Teraz na budowie urwanie tyłka, także ledwo co mam czas naskrobać coś u siebie. Mam przerwę w czytaniu czegokolwiek. Ale Twoje Benny Hill-owe filmy widziałam

    Z tymi moimi fotkami to ręce opadają. Jeden dzień mnie nie było na forum, a tu znowu coś zniknęło. Ale chyba znam przyczynę Uczę się, uczę...
    W każdym razie dzięki za czujność.
    Ostatnio edytowane przez annatulipanna ; 12-05-2017 o 17:22
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie znam się. Na dobrą sprawę jedyne, co umiem, to uczyć się. Mi niedociągnięcia ekipy wychwytywali koledzy z FM. Nie ukrywałem tego przed ekipą. I zaczęli ze mną rozmawiać tak "normalnie". Że można tak albo tak i co wybieram? Albo że w szkole uczą, że trzeba tak - i jak chcę to i tak zrobią, ale nie widzą w tym sensu bo ...
    IMO to dobra taktyka. Nie znamy się na budowlance, ale wrzucamy fotki i patrzą na to nawet nie koniecznie eksperci czy doświadczeni budowlańcy. Ale wiele osób na to patrzy. I mogą mieć bardzo wybiórczą wiedzę (jak w oskarowym Slumdogu) o tym, co na fotce. Z punktu widzenia ekipy to właściwie jak Usterka. Są na cenzurowanym (chociaż anonimowo). Więc lepiej się przyłożyć, czasami pewnie też dokształcić (czy przeczytać instrukcję dołączoną do materiałów).
    Ja dzisiaj zrobiłam tak: wspomniałam ekipie, że na forum pochwalono ich pracę I tak przy okazji dodałam, że zamieszczam zdjęcia z budowy w internecie. A później pytam, czemu sobie pracę utrudniają wycinając rowki w bloczkach do przewiązania muru, skoro mogą cały bloczek wysunąć w ścianę zewnętrzną. Pan Janek mi wytłumaczył, że tak jest pewniej i solidniej. Tylko, że uniknąłby pęknięć, przez które musiał bloczek wymieniać.
    Byłam po południu na budowie i widzę, że chyba zaczęli murować, tak jak sugerowałam. Jeszcze dzisiaj popatrzę i cyknę fotkę

    A wieczorem może uda mi się dzisiejsze fotki wstawić Była dzisiaj koparka wyrównać teren i wyrwać największe korzenie. Także ładniej się zrobiło
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  6. #46

    Domyślnie

    Z lekkim opóźnieniem, ale jestem I obiecane fotki.

    Koparkowy działa:










    A tak wygląda nasza droga dojazdowa:



    Wcześniej wjazd z drogi gminnej był utrudniony przez sporą różnicę poziomów między drogami - naszą i gminną. Teraz zostało to zniwelowane. Na razie taki stan musi wystarczyć.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00171a.jpg
Wyświetleń:	2266
Rozmiar:	100,4 KB
ID:	389143   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00172a.jpg
Wyświetleń:	2266
Rozmiar:	100,9 KB
ID:	389144   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00173a.jpg
Wyświetleń:	2266
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	389145   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00182a.jpg
Wyświetleń:	2265
Rozmiar:	101,5 KB
ID:	389146   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00177a.jpg
Wyświetleń:	2262
Rozmiar:	99,3 KB
ID:	389147  

    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  7. #47

    Domyślnie

    I wieczorny obchód w celu obejrzenia wyników kolejnego dnia pracy. Pierwszy tydzień murowania za nami. Pogoda nie rozpieszczała...
    Zobaczymy co będzie w tym tygodniu.

    A póki co:

    stan na piątek 12 maja:









    Między murami buszują moje dzieci Starszy wystaje głową ponad mur, co widać na zdjęciach, młodszy biega w labiryncie niezauważony.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00192a.jpg
Wyświetleń:	2266
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	389148   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00184a.jpg
Wyświetleń:	2250
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	389149   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00185a.jpg
Wyświetleń:	2249
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	389150   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00186a.jpg
Wyświetleń:	2253
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	389151  
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  8. #48

    Domyślnie

    I na koniec taka ciekawostka. Dopiero spostrzegłam, że jak już wcześniej pokazywałam, ściany zewnętrzne łączyli z wewnętrznymi nośnymi robiąc wcinkę w bloczku ściany zewnętrznej, ale nie zwróciłam uwagi na to, że ściany działowe przewiązali ze ścianą zewnętrzną wpuszczając bloczek działówki między bloczki ściany zewnętrznej:



    Tak to wygląda od zewnętrznej strony muru:



    Nie ukrywam, że wzbudziło to we mnie spory niepokój. Mam nadzieję, że nieuzasadniony. Jutro rano dzwonię do KB. Ale na chłopski rozum ( a raczej babski ) ściany nie nośne nie mogą być wbudowane w ściany zewnętrzne, które przenoszą chyba na działówkę obciążenia?
    To na bloczek ściany wewnętrznej nośnej, która jest taka sama, jak ściana zewnętrzna wycinali otwór w bloczku zewnętrznym, żeby ograniczyć mostki i wzmocnić połączenie, a cienką działówkę, o gorszych parametrach wypuścili na zewnątrz muru
    Ja tam już nic nie rozumiem. To jest temat nr jeden na jutrzejszy poranek.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00189a.jpg
Wyświetleń:	2238
Rozmiar:	77,5 KB
ID:	389152   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00191a.jpg
Wyświetleń:	2237
Rozmiar:	66,5 KB
ID:	389153  
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  9. #49

    Domyślnie

    Wprowadziłam jeszcze drobne zmiany na parterze:



    Okno w pralni zlikwidowane. Pomieszczenie jest nieduże i szkoda mi ściany na okno. Wolę zostawić miejsce na rekuperator, czy bojler. Poza tym było to okno o najsłabszych parametrach (małe i do tego na ścianie północno-wschodniej), także bez żalu pozbyłam się go.
    Za to okno w łazience powiększyłam. Początkowo zaplanowane było okno poziome 90/60, na wysokości 1,80 m, ale uznałam, że nie podoba mi się taki lufcik w łazience. Także obniżam parapet do 1,50 m. Niżej chyba nie ma co, bo pod oknem będzie wanna
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut parteru-zmiany.jpg
Wyświetleń:	2058
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	389359  
    Ostatnio edytowane przez annatulipanna ; 17-05-2017 o 14:57
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  10. #50

    Domyślnie

    W międzyczasie podpisałam umowę na instalację systemu wentylacji mechanicznej:

    Wycena została sporządzona na podstawie dokumentacji dostarczonej od inwestora .
    W wycenie zaproponowano dystrybucję powietrza za pomocą systemu PE-FLEX firmy Termokontrol.
    -8 punktów wywiewnych
    -6 punktów nawiewnych
    -kanały sztywne ocynk SPIRO izolowane - wykonanie czerpni i wyrzutni oraz pionów
    -kanały PE-FLEX dla dysturybucji powietrza
    -montaż skrzynek rozdzielaczowych, oraz rozprężnych ze stali nierdzewnej
    -montaż czerpni, wyrzutni ściennych oraz anemostatów sufitowych
    -przekucia w stropie oraz inne prace montażowe
    -materiały instalacyjne
    -instalacja, programowanie oraz uruchomienie systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła
    -pomiary powykonawcze
    -szkolenie użytkownika
    -po roku od uruchomienia obowiązkowy serwis obejmujący czyszczenie wymiennika, wymianę filtrów
    oraz nastawę wydatków otrzymują państwo GRATIS!** Cena materiału wraz z instalacją : 8 100 brutto *
    Na wszystkie instalacje udzielamy 5 lat gwarancji.

    Po wyliczeniu zapotrzebowania budynku na powietrze oraz po analizie spadków ciśnień, proponujemy centralę rekuperacji : Thesslegreen AirPack 400 ze sterownikiem Air++ w cenie 8000 PLN brutto.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  11. #51

    Domyślnie

    Zastanawiam się, jakie wybrać drzwi zewnętrzne. Początkowo miałam hopla, żeby to były drzwi energooszczędne i w ogóle naj... Ale jak dostałam wycenę na drzwi firmy Vikking, to mi szczena opadła. Drzwi co prawda z doświetlem bocznym 30 cm, ale cena 7 500 PLN
    W obecnym domu mamy od niedawna drzwi Wikęd. Cena też nie najmniejsza, bo 3 500 PLN z montażem zwykłym. Do tego montaż pozostawia wiele do życzenia, ale tego mogę u siebie dopilnować. Za to uszczelki tak zamontowane w drzwiach, że po tygodniu zaczęły wypadać. Ogólnie drzwi fajne, komfortowo się je zamyka i otwiera, wszystko super chodzi. Ale nie wyglądają na super trwałe. Gdyby były odrobinę tańsze, nie wahałabym się. Sama nie wiem, muszę szukać czegoś niedrogiego, ale też nie z dolnej półki.
    Jak ktoś ma jakieś propozycję, to piszcie
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    oraz nastawę wydatków otrzymują państwo GRATIS!** Cena materiału wraz z instalacją : 8 100 brutto *
    Na wszystkie instalacje udzielamy 5 lat gwarancji.
    Czyli razem 16,1K zł?

    cennik.peflex.pl/
    I sobie przelicz. Tak z grubsza to sobie za robociznę liczą 4K zł (raczej więcej, bo pewnie rabat mają i pamiętaj, że z montażem to 8% a nie 23% VAT). Jak bez uruchomienia rekuperatora, to bardzo drogo.

    Thesslagreen zapowiadała, że niedługo będą wypuszczali nowe modele z CF w standardzie i jeszcze jakimś swoim pomysłem na odzysk wilgoci. Może przy okazji obniżą cenę starych modeli (albo i nowe przy okazji "zoptymalizują" cenowo). Więc warto się IMO chwilę wstrzymać.

    Co do drzwi, to IMO lepiej zwęzić i/lub obniżyć i dać zwykłe. I tak wielkie rzeczy tarasem wniesiesz. Więc bez sensu tu sobie robić szerokie wrota. Ja Vikkinga sobie wyceniłem i też podziękowałem. Wybierałem między Wikędem Prestige a Mar-tom i wybrałem te, co montował sprzedawca okien, bo inne różnice IMO pomijalne.

  13. #53

    Domyślnie

    Cześć Kaizen!
    Całość za rekuperację wynosi 16 100 PLN. To najtańsza wycena jaką dostałam i do tego na najlepszych rurach. Inne firmy ładowały mi rury spiro, a cena całościowa była sporo większa. Cena obejmuje montaż wszystkiego z materiałami, z uruchomieniem rekuperatora, regulacją przepływów i po roku serwis gwarancyjny z czyszczeniem wymiennika, wymianą filtrów i regulacją nastawień.
    Co do samego rekuperatora, to zostałam poinformowana, że wchodzi jakaś ulepszona forma. Rekuperator jest zamawiany dopiero przed montażem, więc na późniejszym etapie budowy. Także myślę, że zanim dojdzie do kupna jednostki, wejdzie już ten ulepszony model.

    Co do drzwi zewnętrznych, to obejrzałam katalog Mar-tom. Powiedz jak wycenili Ci drzwi tego producenta i jaki model wybrałeś?
    Ja jestem zdecydowana na naświetle boczne, ale stałe. Nie mam miejsca na okno, a strasznie przeszkadza mi ciemny wiatrołap. W obecnym domu mamy drzwi Wikęd z przeszkleniem mlecznym i jest ciemno. Samo szklenie w drzwiach mi nie wystarczy.
    Chyba temat drzwi zostawię na późniejszy etap, bo za dużo mi się tego nagromadziło. A wszystkiego naraz nie ogarnę.

    Dzisiaj była przeprawa z murarzami w sprawie ścian działowych wpuszczonych w ściany nośne.
    Wymiękłam. Aż mi się nie chce tego opisywać. Ostatecznie nie będą tego rozbierać, tylko mają odciąć ściany działowe od nośnych i resztę murować na styk, wprowadzając łączniki stalowe w co drugim wierszu.
    Po co mi to było. Trzeba było się nie przygotowywać do budowy domu, tylko zdać się na ekipę i cieszyć się, że mury rosną, jak normalni inwestorzy Ostatnio, coraz częściej słyszę to stwierdzenie
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Cześć Kaizen!
    Całość za rekuperację wynosi 16 100 PLN. To najtańsza wycena jaką dostałam i do tego na najlepszych rurach. Inne firmy ładowały mi rury spiro, a cena całościowa była sporo większa. Cena obejmuje montaż wszystkiego z materiałami, z uruchomieniem rekuperatora, regulacją przepływów i po roku serwis gwarancyjny z czyszczeniem wymiennika, wymianą filtrów i regulacją nastawień.
    Co do samego rekuperatora, to zostałam poinformowana, że wchodzi jakaś ulepszona forma. Rekuperator jest zamawiany dopiero przed montażem, więc na późniejszym etapie budowy. Także myślę, że zanim dojdzie do kupna jednostki, wejdzie już ten ulepszony model.

    Co do drzwi zewnętrznych, to obejrzałam katalog Mar-tom. Powiedz jak wycenili Ci drzwi tego producenta i jaki model wybrałeś?
    Ja jestem zdecydowana na naświetle boczne, ale stałe. Nie mam miejsca na okno, a strasznie przeszkadza mi ciemny wiatrołap. W obecnym domu mamy drzwi Wikęd z przeszkleniem mlecznym i jest ciemno. Samo szklenie w drzwiach mi nie wystarczy.
    Chyba temat drzwi zostawię na późniejszy etap, bo za dużo mi się tego nagromadziło. A wszystkiego naraz nie ogarnę.

    Dzisiaj była przeprawa z murarzami w sprawie ścian działowych wpuszczonych w ściany nośne.
    Wymiękłam. Aż mi się nie chce tego opisywać. Ostatecznie nie będą tego rozbierać, tylko mają odciąć ściany działowe od nośnych i resztę murować na styk, wprowadzając łączniki stalowe w co drugim wierszu.
    Po co mi to było. Trzeba było się nie przygotowywać do budowy domu, tylko zdać się na ekipę i cieszyć się, że mury rosną, jak normalni inwestorzy Ostatnio, coraz częściej słyszę to stwierdzenie
    To na końcu jest najlepsze...
    Daj ludziom pracować , to nie prom kosmiczny tylko zwykły domek...
    Wyluzuj...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Co do drzwi zewnętrznych, to obejrzałam katalog Mar-tom. Powiedz jak wycenili Ci drzwi tego producenta i jaki model wybrałeś?
    Mar-tom T01 termo total100cm z szyldem przeciwrozwierceniowym wycenili mi na 3K zł brutto z montażem. Będą Wiked prestige 90 (setek nie robią - ale 90 jest niewiele węższa od innych 100) 26F za 3240zł. Bez przeszkleń. Okna tez nie mam. Kosztowne i malo energooszczedne swiatlo sloneczne zastąpi sztuczne. Nie widzę potrzeby światła dziennego w wiatrołapie. Od zawsze w mieszkaniach mam takie przedpokoje i w niczym mi to nie przeszkadza.
    Ceny obejmują rabat za zamówienie razem z oknami i tylko dlatego Mar-tom przegral.

    Co do wiązania ścian działowych, to ja się cieszę, ze mi wpuszczali ze 2 cm w ściany konstrukcyjne. Nie widzę zagrożeń.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 15-05-2017 o 15:41

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Mar-tom T01 termo total100cm z szyldem przeciwrozwierceniowym wycenili mi na 3K zł brutto z montażem.

    Co do wiązania ścian działowych, to ja się cieszę, ze mi wpuszczali ze 2 cm w ściany konstrukcyjne. Nie widzę zagrożeń.
    Kurcze, dobra cena tych drzwi. Muszę się im przyjrzeć bliżej. W 4K PLN powinnam się zmieścić z doświetlem

    A ściany... ja ściany odpuszczam. Mi już wszystko jedno, jak to zrobią. Ale KB uparta dziewczyna. Zostawiam jej te dylematy. Ja już chcę się cieszyć budową

    Wczoraj mięliśmy gościa zwiedzającego mury:





    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0020.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	75,8 KB
ID:	389235   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0020.jpg
Wyświetleń:	2149
Rozmiar:	76,9 KB
ID:	389236   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0024.jpg
Wyświetleń:	2151
Rozmiar:	81,2 KB
ID:	389237   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0025.jpg
Wyświetleń:	2142
Rozmiar:	83,1 KB
ID:	389238  
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  17. #57

    Domyślnie

    Rozmawiałam z kolesiem od rekuperacji o wyprowadzeniu czerpni poza budynek. Działkę mam długą, można by poprowadzić rurę w gruncie i małym kosztem zrobić gruntowy wymiennik ciepła. Facet pełen entuzjazmu, stwierdził, że to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie i oczywiście wykonują takie instalacje. No to pytam o cenę. I uwaga... usiądźcie, koszt poprowadzenia ok. 50 m rury w gruncie i wyprowadzenie jej na zewnątrz, oczywiście z zapewnieniem odpływu ewentualnych skroplin, zamontowaniem na czerpni siatki przeciw owadom, to jedyne... 6K PLN. No ręce opadają. Od razu uprzedziłam Pana, że za tyle to w życiu się nie zdecyduję. Dla mnie nawet 3K to dużo. Zaraz pan zszedł z ceny, bo w sumie to jakiś rabat bym dostała i coś tam możemy się dogadać, także ze 4,5K by wyszło. To ja chyba zdecyduję się na przygotowanie otworu w ścianie przez firmę, a samą rurę umieścimy w gruncie sami. No chyba że zostaniemy przy standardowej czerpni w ścianie budynku. Nie wiem, na ile efektywne jest to rozwiązanie z czerpnią poza budynkiem. Sąsiad sam sobie zrobił taki GWC i jest zadowolony. Ale on to zrobił ze względu na "dymiącego sąsiada". Teraz problem zaciągania smrodów do domu zniknął. A u nas takiego problemu nie będzie, przynajmniej przez najbliższe lata, bo sąsiadów nie będzie. Chodziłoby tylko o wstępne podgrzanie powietrza zimą i schłodzenie latem. Ma ktoś doświadczenie w tym temacie?
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    GWC jest dla pasjonatów wam do niczego się nie przyda...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Ma ktoś doświadczenie w tym temacie?
    Analizowałem opinie użytkowników którzy posiadają GWC, liczyłem przy tym koszty (chcąc wykonać takowy) i gra nie jest warta świeczki. Szczególnie jak się do GWC montuje rekuperator, zmniejszając tym samym jego sprawność (owszem, niby nie będzie zamarzał, ale przecież rekuperatory mają bypasy a czasem nawet grzałki -- i tak, bypass czy grzałka nie wygeneruje aż tyle strat w czasie działania aby GWC się zwrócił). Z kolei żeby powietrzny GWC cokolwiek filtrował (np. zapachy), to musi być zastosowane zraszane złoże żwirowe, bo sama rura w ziemi z filtrem na wejściu nic nie przefiltruje. Także ja bym jednak to odpuścił, chyba że widzisz to jeszcze jako chłodnicę na lato. Ale wg mnie tutaj też trochę za mało mocy jest.

    Co jest nie tak z tymi ścianami działowymi wpuszczonymi w zewnętrzne? Poza tą zaletą, że usztywni to konstrukcję ścian działowych, jakoś nie widzę innych problemów. Ani tam mostka nie będzie, ani konstrukcji nośnej to nie powinno osłabić. Tylko robota bardziej upierdliwa dla ekipy.

    Takiego jaszczura mi wczoraj kot przyniósł na wycieraczkę. Chyba w ramach podziękowania za ludzkie szamadło.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  20. #60

    Domyślnie

    Hejoo! Wszystkie udziwnienia związane z rekuperacją odpuszczam. Zostanie standardowa czerpnia w murze. Szkoda mi kasy i czasu na analizowanie korzyści płynących z montowania rur w ziemi. Miałoby to u nas tylko wstępnie podgrzać powietrze zimą i ewentualnie schłodzić latem. Ale i bez tego się obejdzie. A parę tysi zostanie w kieszeni
    Ekipa wchodzi zaraz na wysokość nadproży, więc te muszę czym prędzej zamówić.
    Zaraz jadę też zamówić komin, bo czas już go puścić w górę. Mam wycenę na komin Brata universal 180/8m za 1950PLN. Chyba dobra cena?
    Pierwsza wycena opiewała na astronomiczną kwotę 3500PLN. Wstrzymywałam się więc z zamówieniem i myślałam, gdzie tu szukać tańszego. Pozazdrościłam Kaizenowi taniego komina i w hurtowni powiedziałam, że strasznie drogo mi wycenili i spróbuję poszukać czegoś tańszego. Kierownik zaprosił mnie do biura, zerknął na pierwszą wycenę i stwierdził, że faktycznie drogo mi to wyszło. Zapewnił, że zrobi tak, żeby było dobrze. Ostatecznie 1,5K mniej na kominie. Fakt, że pierwsza wycena obejmowała komin spalinowy z wentylacyjnym,a my potrzebujemy tylko spalinowy, ale to chyba nie wpływa znacznie na cenę?
    Teraz muszę się zastanowić jak to ustrojstwo zamontować. Z której strony umieścić drzwiczki do wyczystki, otwór na rurę spalinową, tak żeby do wszystkiego był łatwy dostęp, ale też żeby nie było to na samym wejściu do salonu.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

Strona 3 z 94

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony