dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 38 z 94
Pokaż wyniki od 741 do 760 z 1864
  1. #741
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Okładziny ceramiczne ("kafelki" itp) tak, ale z panelami/deską warstwową/drewnem to dopiero jak wilgotność wylewki pozwoli.



    Zabudowa nad muszlą wygląda dobrze - moim zdaniem fajny pomysł.
    Oczywista rzecz , że wygrzewamy suche podłoże.

    Jak sama nazwa wskazuje WYGRZEWAMY a nie SUSZYMY. I dotyczy to również okładzin ceramicznych. Np. jak marmur położymy na mokre podłoże powstaną tzw wykwity

  2. #742
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Łazienka bardzo ładna (robiona w tym samym programie co moja )
    Teraz są już duże możliwości graficzne więc każdy może zobaczyć jak pomieszczenia będą wyglądały i zawsze jest czas na zmianę czegoś co nam się nie spodoba.

    Annatulipanna widzę że nie próżnujesz i praca wre

  3. #743

    Domyślnie

    Heh Dzięki Raptor Pomyślimy

    U nas coś ruszyło
    Wczoraj uruchomiliśmy ogrzewanie podłogowe
    Jakież było moje zdziwienie, kiedy poprosiłam elektryka o otwarcie skrzynki ZKP, żeby zapisać, od jakiego zużycia prądu startujemy z ogrzewaniem. Patrzę i nie wierzę . Mamy licznik zmieniony i taryfę G12 Miałam być poinformowana o przyjeździe ekipy wymieniającej licznik, a tu taka niespodzianka. No super.
    Dzisiaj jeszcze nie będę się bawiła w nastawy na sterownikach (brak czasu ), ale może jutro coś tam wklepię, żeby ogrzewanie chodziło tylko w taniej taryfie.

    Wybrałam już prawie wszystkie pierdoły do łazienki. Został mi jeszcze odpływ liniowy, wanna i konkretny model kabiny prysznicowej ze składanymi drzwiami. Ale to już są rzeczy, które mam sprecyzowane (no może poza odpływem), także zadecyduje cena

    Za to nie daje mi spokoju jedna rzecz. Ciągle nurtuje mnie problem wentylacji na strychu. Tam jest jakiś tani wyłaz dachowy, będzie piana PUR, mam nadzieję, że strych będzie szczelnie odizolowany od poddasza. No i co tam wymyślić, żeby jakiś przepływ powietrza jednak wymusić. Obawiam się, że ten wyłaz będzie wiecznie wilgotny od wewnątrz. Przyszło mi do głowy, że można było dać tam jakiś wyciąg od WM, ale już chyba za bardzo kombinuję. Dajcie znać, czy robicie, jakąś wentylację na izolowanym, nieogrzewanym strychu.
    Może jakaś dachówka wentylacyjna z rurą wyprowadzoną przez izolację dachu?
    A może jednak nic nie trzeba tam instalować i wystarczy kilka razy w roku uchylić wyłaz dachowy i przewietrzyć stryszek?
    Dajcie znać, jak macie jakieś sprawdzone pomysły
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  4. #744
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Ja teraz jestem na etapie projektowania instalacji WM i też się nad tym zastanawiam.
    W tej chwili będzie strych ocieplony i nie ogrzewany i nie planuję tam robić żadnej wentylacji.
    Prowadzę natomiast tam kanały od razu bo w przyszłości planuję tam zrobić duże pomieszczenie mieszkalne i wtedy dopiero uruchomię tam wentylację.
    Myślę iż nie ma sensu dla samego strychu podpinać tego do WM. Grawitacyjna natomiast strasznie wychłodzi pomieszczenie.

    Takie moje zdanie

  5. #745
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zamontuj sobie na tym stryszku w scianie szczytowej wentylatorek z czujnikiem wilgoci ,lub z klasycznym wlacznikiem.
    Zawsze mozesz szybko przewietrzyc gdyby byla potrzeba.
    Koszt niewielki a spisz spokojnie.
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  6. #746

    Domyślnie

    Potrzebuję porady
    Dzisiaj wszedł do łazienki glazurnik i do jutra każe mi podjąć decyzję, jak zakończymy płytki na ścianach
    On proponuje akryl i malowanie, albo uskok z gładzi, ostatecznie listwa wykończeniowa. Ja myślałam o płytach g-k, w celu zlicowania płytek ze ścianą, ale znowu całą łazienkę wyklejać Płytki są białe, ściany też będą białe, więc może nie będzie jakoś bardzo rzucało się w oczy to połączenie?
    Dajcie znać, jak macie to rozwiązane u siebie, bądź jak planujecie to wykończyć.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  7. #747
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ciezka decyzja z tymi plytkami.
    Ja bym dal listwę bo na tym uskoku bedzie siadal kurz ,łatwiej będzie się sprzątać.
    Osowiscie planuje zamiast plytek kleic do sciaany panele ltv gr.2 mm co zminimalizuje ten gzymsik.
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  8. #748

    Domyślnie

    Anna, szukałam zdjęć kabiny, o której Ci pisałam, ale w dzienniku innej forumowiczki zdjecia zniknęły, postaram się przekopać jeszcze, czy na kompie gdzieś nie mam

    płytki w łązience mam położone do wysokości 2,4m i nad nimi mam wykonczone jakimś tynkiem, czy gładzią. Płytki ma m.in. tak wysoko, żeby uniknąć rozwiązywania detali typu: jak skonczyć płytki koło ościeżnicy, na jakiej wysokości, no i właśnie co z tym rantem nad płytkami. Dlatego zrobiliśmy wysoko i tak załątwiliśmy sprawę

  9. #749

    Domyślnie

    dlatego dam płytki do końca i rozwiąże się problem

  10. #750

    Domyślnie

    Hej wszystkim
    Wpadłam tylko na chwilę, żebyście sobie nie myśleli, że u nas cisza i spokój. O nie...
    Miałam napisać o ogrzewaniu podłogowym, ale nie mam czasu. Walczę z łazienką.
    Powiem na szybko tylko tyle, że jestem zachwycona. W domu cieplutko, mimo, że nie ma izolacji dachu. Myślałam, że płyta będzie się nagrzewała z tydzień, a tu już na drugi dzień czuć było na posadzce, gdzie przebiegają kable (wyraźnie cieplejsza podłoga). Więcej szczegółów podam w wolniejszej chwili.

    Ogrzewanie sobie chodzi drugi tydzień, a tymczasem szaleństwo łazienkowe trwa
    Niby taka prosta sprawa, wszystko wiadomo, co gdzie ma być, płytki rozrysowane bardzo dokładnie. No ale ciągle coś trzeba ustalać, zmieniać, dostosowywać
    Strasznie męczący tydzień za mną. Mam nadzieję, że już będzie z górki z łazienką.
    Najpierw lekkie narzekanie na kabinę bezbrodzikową, trzeba było robić spadek w PF. Udało się bez problemu. Uff... Później odpływ liniowy. Fachowiec chciałby przyścienny, żeby za odpływem na posadzce nie trzeba było płytek kłaść. No też bym tak wolała, ale takie odpływy to sporo większa kasa, a ja już nie wiem, gdzie oszczędzać. Dobrze, że musiałam tyle dumać nad odpływem, bo uświadomiłam sobie, że rurę kanalizacyjną mamy wyprowadzoną pod odpływem Także muszę szukać odpływu z syfonem pionowym, a to znowu podraża znacznie inwestycję. No chyba, żeby kombinować z odpływem bocznym i kolankiem pójść pionowo w dół? Jutro będę miała hydraulików w domu, to coś podumamy (kolejna sobota pod znakiem budowy )
    Później ciągłe decyzje w sprawie przesunięcia kafli, a to przedłużenia zabudowy WC, żeby zminimalizować cięcie płytek, a to zmiana baterii wannowej ze stojącej na ścienną. Ciągle wprowadzam minimalne zmiany, żeby było łatwiej, teraz w montażu i później w eksploatacji. I mam nadzieję, że nie zaburzy to mojej wizji łazienki
    Całą łazienkę uwidziałam sobie w formie kubistycznej (kwadraty i prostokąty). Mój mąż nie był przekonany do baterii kwadratowych (kanciastych), ale zgodził się na mój wybór (na wizualizacjach w sieci są bardzo przerysowane). Jednak, kiedy zobaczył te baterie na żywo, spodobały mu się Jak się cieszę
    Za to nasz fachowiec, na widok wybranej przeze mnie miski WC (Roca Gap) stwierdził, że nie będzie tego montował No jakbym mało miała stresów
    Wiem, że miska z utrudnionym montażem, bo mocowanie ma ukryte wewnątrz i trzeba się do śrub od dołu dostać, no ale takie miski montuje się nie od dziś. Powiedziałam mu, że pomożemy razem z mężem i damy radę wspólnie
    Nasz fachowiec to starszy pan, bardzo dokładny i rzeczowy, ale unika wszystkiego z czym nie miał do czynienia. Dobrze, że mam ogarniętych hydraulików, młodych chłopaków, którym wszelkie nowinki nie są obce Zaraz lecę do pana Waldka z radosną nowiną, że hydraulicy zamontują WC
    Ostatnio edytowane przez annatulipanna ; 09-12-2017 o 09:02
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  11. #751
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Noo Annatulipanna widzę żę u Ciebie wykończenia pełną gębą !

    Dałaś mi do myślenia z tym odpływem liniowym, bo rurę kan też mam wyciągniętą na środek kabiny a odpływ ma być liniowy pod ścianą
    Roca GAP !!! też mam taką !!! od razu zaznaczę wcześniej wykonawcy co to za rodzynek i kwadratowe baterie i kwadraty i prostokąty - oj bardzo jestem ciekaw efektu końcowego Twojej łazienki !

  12. #752
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hejka
    Fajna ta miska i widzę w necie że ma dobą cenę na promocjach (będę o niej pamiętał)

    Co do odpływu wiem że słowo drogo jest subiektywne ale szybki przegląd co wujek gogle proponuje i prosze

    https://www.naj-sklep.pl/alcaplast-o...RoC11QQAvD_BwE

    Ja wiem że tu jest syfon poziomo uciekający ale chyba kolanko zawsze się zmieści a cena chyba nie powala.

    A tak w ogóle to fajnie że urządzasz w zimie bo wtedy jakoś człowiek nie ma takiego ciśnienia że już musi się przeprowadzać i grilla robić na tarasie a i o fachowca troszeczkę łatwiej.

    Powodzenia

  13. #753

    Domyślnie

    Wojaku, dużo podobieństw widzę w naszych przeprawach budowlanych To czemu nie WC Pisałam Ci, że w Twoich łazienkach też bym się odnalazła.
    Co do odpływu, to ja mam rurę kan bezpośrednio pod odpływem więc muszę kupić taki z syfonem pionowym w dół. Jeśli masz rurę kan oddaloną od odpływu to kupisz standardowy, z syfonem poziomym i wyprowadzisz rurę z kolankiem do kanalizy. Moje rozwiązanie jest niby prostsze, ale droższe

    Co do miski WC, to zależy od modelu, czy ma montaż od środka, czy tradycyjny. Są i takie i takie z serii Roca Gap.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  14. #754

    Domyślnie

    anonim, dzięki za linka
    Poczytałam, podumałam i już trudno, wydam więcej kasy niż planowałam na ten odpływ. Kupię przyścienny, droższy od zaproponowanego przez Ciebie (chcę 80 ewentualnie 70 cm i już z kołnierzem i rusztem w zestawie). Tylko najpierw muszę się dokopać do kanalizy, czyli trzeba wyciąć XPS, zatopiony w płycie i zobaczyć, jak to dokładnie wygląda. Jeśli zmieści się kolanko przy syfonie umieszczonym po środku odpływu, to kupię odpływ z syfonem poziomym i looz. Ale jeśli byłby problem z upchnięciem kolanka, to już gorzej, bo musiałabym szukać odpływu przyściennego z syfonem bocznym i pod odpływem umieścić rurę z kolankiem. Nie znalazłam odpływu przyściennego z syfonem pionowym
    Ostatecznie, jak się wkurzę, to zamontuję piękną kratkę ściekową ,
    która nie dość, że ma syfon pionowy, to jeszcze jest naprawdę tania .
    Pan Waldek od razu mi to zaproponował Ale póki co, powalczę o odpływ liniowy.

    Za to inna rzecz nie daje mi spokoju
    Mam już pokryte folią w płynie ściany. Tylko w kabinie prysznicowej, wokół wanny i przy umywalce. Myślałam, żeby je najpierw odkurzyć i zagruntować przed folią. Przecież są zapylone. A pan Waldek nie dość, że położył na takie ściany folię, to jeszcze nie wkleił w narożniki taśmy uszczelniającej. I tak mnie naszło, żeby jednak poprosić go o zdrapanie folii tylko w miejscu kabiny i zrobienie tego, jak należy. Reszta łazienki może tak zostać, ale kabinę chciałabym mieć możliwie szczelną. A tu takie kwiatki już na starcie. Czy taki manewr z mojej strony nie będzie przesadą??
    Ostatnio edytowane przez annatulipanna ; 10-12-2017 o 07:54
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  15. #755

    Domyślnie

    Nie będzie. Zrób tak, żebyś potem nie miała wyrzutów sumienia, że jednak odpuściłaś. To my inwestorzy chcemy spać w domach spokojnie.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  16. #756
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Odpływ liniowy jest fajny i na czasie, ale pomysł z kratką jest jak dla mnie świetny.
    Prosty , tańszy i rzadko spotykany.
    Jestem za.

  17. #757

    Domyślnie

    Ratunku
    Już mi się nie chce tej łazienki. Miałam z dziećmi pierniki piec na święta, a siedzę na kompie i szukam, obliczam, kombinuję
    No ale już coś tam znowu się douczyłam w kolejnym temacie. Mówię Wam, moi fachowcy, dziwnie na mnie patrzą (szczególnie, Ci starszej daty), jak wyjeżdżam z moimi propozycjami do zastosowania na różnych etapach budowy. Ale pan Waldek (od łazienki), z wielkim zdziwieniem mówi, że "dobrze, że Pani to wie, bo inwestorzy nie mają pojęcia o takich rzeczach"
    No ale dla niego mega zadziwiające było już to, że kobieta rozróżnia rodzaje fug i gładzi Nie może się nadziwić, że to ja jestem codziennie na budowie i że ja wszystko ustalam. A zna naszą rodzinę i wie, że mój mąż dużo pracuje. Już na drugi dzień swojej pracy dopytywał mnie o męża , czy on nie interesuje się budową.
    Napomknęłam mężowi o tym i kolejnego dnia w czasie przerwy, wpadł na budowę pogadać z panem Waldkiem, żeby nie było, że się nie interesuje . Interesuje się, ale nie ma czasu na zaglądanie i rozmowy z fachowcami. Od tego jestem ja

    Wracając do łazienki, powoli kulamy się do przodu. Kilka dni szukałam odpływu samoczyszczącego do wanny, odpływu liniowego z którym dopiero dochodzę do ładu. Drzwi prysznicowe to chyba po świętach zamówię. Reszta, ta pilnie potrzebna już jest. Odpływy wannowe niby w nazwie mają "samoczyszczące" lub "czyszczone od góry", ale w większości z nich nie ma wyciąganego od góry koszyczka No to jak się dostać do syfonu od góry??. Po niełatwych przeprawach internetowych znalazłam w końcu to czego szukałam. Mam odpływ z koszyczkiem, po którego wyciągnięciu z łatwością docieram ręką do wnętrza syfonu
    Czyli wannę można już zabudować i zaryzykować brak rewizji

    Gorzej wyszło z odpływem liniowym. To była rzeźnia. Okazało się, że rura kanalizacyjna jest wyprowadzona za wysoko w płycie i uwzględniając redukcję 110/50, żaden odpływ mi nie wejdzie. Kratka ściekowa też nie. Kupiłam wczoraj kilka kolanek, redukcję, rurki i dzisiaj kombinowałam z panem Waldkiem, jak to ugryźć.
    Ostateczna decyzja (nawet już brodzik rozważałam) - podkucie rury, wyciągnięcie jej i skrócenie. Na szczęście rura łączona jest niezbyt głęboko, co umożliwiło nam taki zabieg. Dzięki temu mogę kupić odpływ z bocznym odprowadzeniem, który wychodzi ponad połowę taniej, niż odpływ z syfonem pionowym.
    No i tyle
    W tych całych łazienkowych bolączkach, dużo pozytywnej energii dodały mi dwie forumowe koleżanki, którym chciało się na priv pisać i wysyłać mi zdjęcia.
    Bardzo dziękuję za zainteresowanie i pomoc mamiku i mania_ania
    Pozdrawiam wszystkich
    Ostatnio edytowane przez annatulipanna ; 12-12-2017 o 10:55
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  18. #758
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Grunt że wszystko się udało i odpływ będziesz miała taki jak chciałaś

    "Uzbrajanie" łazienek to już prawie finisz więc bardzo gratuluję i zazdroszczę

  19. #759

    Domyślnie

    Anna, cała przyjemność po mojej stronie
    a moje kafelki są pokryte taką glazurą, że wyglądają na łątwe w utrzymaniu, oglądałąm je w leroy, ale kupiłam w necie, bo było 30% taniej, firma Emigres

  20. #760

    Domyślnie

    Łazienka powstaje w żółwim tempie, ale już zarys widać
    Brak baterii bidetowej oraz odpływu liniowego, opóźnił prace. Odpływ dzisiaj przyszedł, a bateria może jutro?
    Chcę Wam pokazać dziurę w płycie fundamentowej, która była konieczna do skrócenia rury kanalizacyjnej, umieszczonej za wysoko w płycie.
    Teraz myślę, jak to najlepiej załatać, żeby było możliwie szczelnie. Chociaż mój fachowiec uważa, że skoro mamy piach pod płytą, to nie musimy się martwić wilgocią z gruntu. I w ogóle, to on nie pojmuje sensu izolowania fundamentów od gruntu przeciw wilgoci, bo jeśli np. zdarzy się awaria i zalejemy podłogę i wilgoć dostanie się do posadzki, to przez hydroizolację uniemożliwimy odebranie tej wilgoci przez grunt.

    A dziura w płycie wygląda tak:



    Do poziomu XPS-a zasypiemy rurę piaskiem, później powinna być czarna folia, na folii XPS, znowu czarna folia i beton. Ja się upieram, żeby te folię dać, pan Waldek niekoniecznie. Pytanie, czy rzeczywiście ta folia jest konieczna, skoro nie da się jej szczelnie połączyć z porwanymi fragmentami folii pod płytą?
    Tak sobie dumam, jak to zrobić najlepiej. Jeśli macie, jakieś pomysły, to piszcie.
    Tylko nie potrzebuję komentarzy, w stylu "nie po to robiłaś płytę, żeby później ją dziurawić". Kolejny babol specjalistów, który trzeba było jakoś poprawić.

    Odpływ już mam, z bocznym syfonem. Jutro przymiarka i docinanie rur. No i zalewanie betonem. Także czasu na dumanie już brak



    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3322.jpg
Wyświetleń:	811
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	403144   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3334.jpg
Wyświetleń:	813
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	403145   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3335.jpg
Wyświetleń:	812
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	403148  
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

Strona 38 z 94

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony