dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 89 z 94
Pokaż wyniki od 1.761 do 1.780 z 1864
  1. #1761
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Mnie też się podobają bardziej Piano. Drzwi łamane / składane to dobry pomysł do sypialni - DRE też ma je w ofercie. Jeśli nie składane, to chyba jednak zostawiłabym otwieranie tak ja miało pierwotnie być. Do sypialni nie wchodzi się co chwilę. Ja miałam takie ograniczenie w domu rodzinnym we własnym pokoju - da się żyć i nawet po miesiącu już nie przeszkadzało
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  2. #1762
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    A ja bym łamanych nie dała za żadne skarby Mam takie w obecnym domu i dla mnie to porażka. Hałasują jakby się jakiegoś bunkra wchodziło. I nic się z tym zrobić nie da. O ile nie macie mocnego snu, to każde nocne wyjście współmałżonka z sypialni może spowodować u śpiącego pobudkę
    Ja bym dała otwierane do środka, zgodnie z planem. Jak mówi Doli, do tego można się przyzwyczaić.

  3. #1763
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    A może to zależy od prowadnicy? Jestem w stanie wyobrazić sobie cichą prowadnicę, ale nie wiem czy producenci też
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  4. #1764

    Domyślnie

    Łamane drzwi, nie na żadnych prowadnicach np. takie https://drims.pl/drzwi-lamane/
    Pozdrawiam
    Katka

  5. #1765
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    O, to chyba jeszcze lepiej
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  6. #1766

    Domyślnie

    Dzięki, dziewczyny i Raptorze, za odzew w sprawie drzwi. Moi mężczyźni, jednogłośnie przegłosowali drzwi Nestor. Choć mąż stwierdził, że dla niego to nie ma większego znaczenia i mogę wybrać, które mnie się bardziej podobają. A ja tak sama nie lubię decydować (no chyba, że coś ma dla mnie duże znaczenie, to wtedy nie ma zlituj ).
    Składanych drzwi nie chcę do sypialni. Jakoś zaburzyłyby moje wyobrażenie wizualne korytarza. Rozważałam zmianę kierunku otwierania, ponieważ otwieranie drzwi na zewnątrz, z niczym u nas nie koliduje. Drzwi sypialni, otwierałyby się na ścianę korytarza wolną od innych drzwi, czy mebli. Otwarte drzwi w żaden sposób nie utrudniałyby poruszania się po korytarzu. To po co się męczyć i mieć ograniczone przejście przez szafę, z drzwiami otwieranymi do wewnątrz pomieszczenia? No chyba, że są jakieś argumenty, przemawiające za drzwiami otwieranymi do wewnątrz sypialni, o których nie wiem? To piszcie!
    Jeśli chodzi o drzwi składane, to myślę o takich do garderoby przy wiatrołapie. I rozwiązanie, które pokazała katka, bardzo mi się podoba. Pewnie też ładnie kosztuje Ale to wydatek na później. Teraz potrzebuję pilnie drzwi do łazienki Bez pozostałych jakoś uciągniemy jeszcze chwilę
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  7. #1767
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Drzwi powinny się otwierać w stronę większego pomieszczenia. Łazienkowe na korytarz - ze względów bezpieczeństwa. I to chyba tyle z teorii
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  8. #1768

    Domyślnie

    Hejo!
    Przybywam ze świeżutkimi zdjęciami
    Nic wielkiego się nie działo, ale zawsze coś do przodu
    Jak pisałam wcześniej, wzięłam się za kontynuację prac przy meblach, żeby sypialnię mieć już z głowy. Pozostała mi jedna komoda do przemalowania i wykonanie półki wiszącej.
    No to do dzieła!
    Komoda oczywiście spadkowa nikomu nie pasowała, bo w kolorze wenge, to przygarnęliśmy od moich rodziców:



    Komoda bardzo solidna, fajne prowadnice, wszystko super montowane, fronty przykręcane do szuflad. Wszystko można odkręcić i nie ma problemu z ponownym złożeniem do kupy (jak w tych tanich meblach). Aż szkoda byłoby się jej pozbywać. Po metamorfozie idealnie pasuje do zestawu

    Pierwsza warstwa farby:



    Malowane trzykrotnie elementy, złożone już do kupy:



    Efekt końcowy:



    To sypialnia już skompletowana
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05008a.jpg
Wyświetleń:	695
Rozmiar:	79,1 KB
ID:	435611   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05010a.jpg
Wyświetleń:	696
Rozmiar:	60,5 KB
ID:	435612   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05034a.jpg
Wyświetleń:	701
Rozmiar:	77,4 KB
ID:	435613   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05043a.jpg
Wyświetleń:	697
Rozmiar:	47,3 KB
ID:	435614  
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  9. #1769
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Takie super meble robisz ze chyba zatrudnię Cię do wyposażenia wnętrz u siebie.
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  10. #1770

    Domyślnie

    Pewne rzeczy wychodzą zupełnie inaczej niż planowaliśmy, a i tak człowiek się cieszy
    Sypialnię, nieco inaczej sobie wyobrażałam. Miała być szafa pax do sufitu, ale za to płytsza i krótsza. Miała być jakaś wąska konsola, czy biureczko. W miejscu, gdzie powiesiliśmy półkę są gniazda (net, tv, kontakty), może na starość zawiśnie tam jakiś odbiornik. Teraz drażniły mnie te gniazda, stąd pomysł na półkę
    Trochę przypadkiem wpadły nam meble sypialniane w ręce i koncepcja się zmieniła. Nie jest to szczyt marzeń, ale na parę lat wystarczy. A ile satysfakcji, że "ja sama" . No dobra, z pomocą męża (ktoś to musiał dźwigać i poskręcać), ale zawsze







    Teraz tylko listwy przypodłogowe, malowanie, jakiś pomysł na ścianę nad łóżkiem...
    Na ścianie między komodą a szafką nocną, może pomyślimy o jakimś regale na książki...

    Miłej niedzieli wszystkim
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05049a.jpg
Wyświetleń:	694
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	435615   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05048a.jpg
Wyświetleń:	692
Rozmiar:	66,6 KB
ID:	435616   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05046a.jpg
Wyświetleń:	691
Rozmiar:	55,7 KB
ID:	435617  
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  11. #1771
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cześć No bardzo ładnie urządziłaś tę sypialnię Jakich farb używasz do malowania mebli? Dajesz jakiś podkład czy tylko matujesz i lecisz pierwszą warstwę? Ja mam do przemalowania regał, ale on jest z takiej okleiny z fakturą drewna i zastanawiam się czy mi tam wszędzie farba złapie
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  12. #1772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raptor1 Zobacz post
    Takie super meble robisz ze chyba zatrudnię Cię do wyposażenia wnętrz u siebie.
    Dzięki Raptor Musiałbyś mieć dostęp do takich gratów, jak ja One wyzwalają chęć stworzenia czegoś estetycznego. A później już tylko dopasowujesz


    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Cześć No bardzo ładnie urządziłaś tę sypialnię Jakich farb używasz do malowania mebli? Dajesz jakiś podkład czy tylko matujesz i lecisz pierwszą warstwę? Ja mam do przemalowania regał, ale on jest z takiej okleiny z fakturą drewna i zastanawiam się czy mi tam wszędzie farba złapie
    No dzięki, dzięki Właśnie oglądam półki wiszące . Miałam na chwilę skończyć temat sypialni, ale nie mogę się powstrzymać

    Farba, jaką stosuję, to firmówka, dostępna w Casto:



    Polecam! Oglądałam wiele tipów, zanim wzięłam się za malowanie mebli. Blogerzy pokazywali drogie farby swoich sponsorów i malowali komody w kolorze wenge na biało, pokrywając je 6 warstwami farby, w celu całkowitego pokrycia! Nawet ja bym tego nie wytrzymała Ja użyłam 3 warstw na szuflady, a 4 na obudowę, żeby było tak idealnie (choć 3 warstwy by wystarczyły).

    Ta ostatnia komoda też ma fakturowaną okleinę. Półeczka wisząca, czy barierki schodowe są drewniane. Także faktura w niczym nie przeszkadza (moim zdaniem wygląda zdecydowanie ładniej niż okleina gładka). Pokrywa się tak samo łatwo, jak gładka powierzchnia. Ważne, żebyś miała wałek z gąbki, nie pozostawiający śladów i malowała wzdłuż faktury. Do mebli okleinowanych, nie używałam żadnego podkładu. Tylko papier ścierny. Surowe drewno przed malowaniem traktowałam impregnatem. Ale ostatnią półeczkę już też leciałam tylko emalią

    Powodzenia w nadawaniu drugiego życia starym mebelkom
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Emalia_akrylowa_Colours_biala_0_5_l.jpg
Wyświetleń:	669
Rozmiar:	43,0 KB
ID:	435620  
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  13. #1773

    Domyślnie

    Właśnie opłaciłam kolejny rachunek za prąd opiewający na kwotę 296,16 zł. W tym poście będę zamieszczać kolejne rachunki i zużycie prądu.


    Zestawienie zużycia prądu po zamieszkaniu::


    okres zużycie (strefa dzienna) zużycie (strefa nocna) kwota
    25.03.2019 - 24.05.2019 295 kWh 1173 kWh 522,75
    24.05.2019 - 25.07.2019 278 kWh 564 kWh 354,29
    25.07.2019 - 21.09.2019 250 kWh 406 kWh 296,16
    22.09.2019 - 23.11.2019 315 kWh 1658 kWh 661,52
    24.11.2019 - 27.01.2020 337 kWh 2713 kWh 955
    28.01.2020 - 24.03.2020 285 kWh 2083 kWh 764,47


    1 rok po zamieszkaniu opłaty za prąd wynoszą średnio 296 zł/m-c.
    Doliczając rachunki za wywóz śmieci (94 zł/m-c), wychodzi nam średnio 390 zł /m-c wszystkich kosztów mieszkania w naszym domku. Dla mnie super!
    Ostatnio edytowane przez annatulipanna ; 13-05-2020 o 19:00
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  14. #1774
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Całkiem przyjemne rachunki
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  15. #1775
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Przypnij ten post gdzieś na pierwszej stronie, bo potem ciężko będzie szukać
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  16. #1776

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    Całkiem przyjemne rachunki
    Prawda?

    Jak wiadomo, dom budowałam z myślą o niskim zużyciu mediów (ostatecznie mamy tylko prąd), ale bez wielkiej spinki. Celowałam w dom niskoenergetyczny. Obliczenia OZC potwierdziły, że przy moich założeniach projektowych, jest to, jak najbardziej do osiągnięcia, bez ponoszenia dodatkowych nakładów finansowych. Póki co, jestem bardzo zadowolona. Zobaczymy, co przyniosą rachunki zimowe Ale, co by nie było, z torbami nie pójdziemy. Dla mnie podstawowym założeniem było, zmieszczenie się w rachunkach za ogrzewanie w kwocie do 2000 zł/ rok, uwzględniając najdroższy sposób grzania - prąd. Za pół roku się okaże, jaki mamy bilans roczny


    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Przypnij ten post gdzieś na pierwszej stronie, bo potem ciężko będzie szukać
    No jasne Mam przecież spis treści, także nic nam nie umknie. A podając do informacji publicznej, kolejne rozliczenia, będę odsyłała w bieżącym poście, do tego, z zestawieniem
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  17. #1777

    Domyślnie

    Dzisiaj zaprosiłam na wizytę specjalistę od okien. Jedno skrzydło drzwi tarasowych chyba się wypaczyło (to główne, często otwierane).
    Po zimie, okna były regulowane i było ok. Teraz, po pierwszej nocy z przymrozkiem, wykorzystałam fakt znacznej różnicy temperatur wewnątrz i na zewnątrz domu i obleciałam wszystkie okna, z ciekawości, sprawdzając na czuja (przykładając dłoń do ramy), czy gdzieś ciągnie chłód. Wszędzie było ok, tylko przy tych jednych drzwiach ciągnęło, mniej więcej w połowie wysokości skrzydła. A od wewnętrznej strony na uszczelce pojawiła się woda.
    Serwisant wyregulował skrzydło ponownie, dokręcił zawiasy, ale coś mi się zdaje, że to nie do końca załatwi sprawę. Sam przyznał, że gdyby skrzydło uległo zbyt dużemu wygięciu (mają na to jakieś normy), to trzeba je wymienić. No zobaczymy. Gwarancja jest na 7 lat, także nie muszę się spieszyć
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  18. #1778

    Domyślnie

    Hejka!
    U nas cisza... Nic nowego się nie działo, same drobiazgi, to nie ma o czym pisać
    Nawet listwy przy schodach nie położone Ale za to w końcu zamówiłam drzwi wewnętrzne. Na początek 4 szt. (z 12!). Nie uwierzylibyście, ile ja się nad tymi drzwiami na dumałam. Ile nocy myślałam, który z dwóch modeli wybrać. No jakiś szał niezdecydowania mnie ogarnął. Chciałam, żeby tę decyzję ktoś za mnie podjął. W końcu stwierdziłam, że wezmę te, które bardziej się podobają mężowi (będzie na niego ). Pojechałam podpisać umowę i ostatecznie wzięłam te z szybkami .
    Czasem się zastanawiam, jak mi się udało ten dom wybudować i podjąć te wszystkie decyzje (od projektu, po materiały, technologie, wykonawców...).

    Postanowiłam zmienić filtry w rekuperatorze i zamówiłam na próbę, polecane filtry PE-FLEX (panelowe, plisowane klasy M5 z wymienną włókniną prefiltracyjną G3 mocowaną na rzep). Kupiłam również włókninę G4, żeby sobie zrobić filtry stożkowe na czerpnię oraz kilka anemostatów wywiewnych (przede wszystkim kuchnia).










    Tak wyglądają moje pierwsze filtry, które domagały się już wymiany (chociaż instalator twierdził, że jak przyjdzie na regulację nastaw i czyszczenie wymiennika, po roku od pierwszej regulacji, to pewnie nie będzie nadal musiał wymieniać tych filtrów):




    Nowe filtry są już na miejscu, stożki z włókniny G4 również:



    Zobaczymy po jakim czasie włóknina będzie zabrudzona. Najbardziej martwiły mnie opory stawiane przez kolejne filtry dołożone do instalacji. Filtry główne mają dodatkowy prefiltr mocowany na rzep, do tego dołożone filtry na czerpni i w trzech pomieszczeniach z wywiewem. Nie zmieniłam nastaw rekuperatora, a póki co, nie czuję żadnej różnicy. Choć instalator mnie uprzedzał, żebym lepiej zrezygnowała z pomysłu z włókniną. I prefiltry na głównych filtrach też usunęła, właśnie ze względu na znaczne opory powstające w instalacji. No zobaczymy. Na razie działa (5 dni ).

    Co do samych filtrów Pe-flex, mam mieszane uczucia. Niby mają być lepsze od oryginału, bo więcej plis, większa powierzchnia filtracyjna, ale jakieś takie bardzo delikatne są. Oryginały są solidne, sztywne, nie bałam się ich odkurzaczem traktować nawet wciskając końcówkę odkurzacza między plisy. Tutaj będzie trzeba delikatnie, tylko po wierzchu plis przelecieć odkurzaczem, bo się wgniatają i są tak drobne, że nie wejdziesz końcówką odkurzacza między plisy. Do tego ta ramka z kartonu. Zastanawiam się, jak przeżyje zimę w komorze czerpni. Jakoś mam obawy, że nasiąknie wodą. No zobaczymy. Może i funkcję swoją spełni, ale mając w dłoni filtr tesli i pe-flex, czuć ogromną różnicę.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05185a.jpg
Wyświetleń:	449
Rozmiar:	75,2 KB
ID:	436392   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05186a.jpg
Wyświetleń:	451
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	436393   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05187a.jpg
Wyświetleń:	448
Rozmiar:	25,8 KB
ID:	436394   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05190a.jpg
Wyświetleń:	451
Rozmiar:	74,6 KB
ID:	436395   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05192a.jpg
Wyświetleń:	448
Rozmiar:	64,9 KB
ID:	436397  

    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  19. #1779
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hej Ania.
    Po co te stożkowe filtry?
    Pierwszy raz się spotykam z takim pomysłem.
    moim zdaniem skoro producent daje filtry w centrali, to one mają robić cała robotę.
    Ja mam u siebie filtry f7, zmieniam co 3 miesiące i nie kombinuję bo widzę że wszystko działa jak należy.
    roczny koszt filtrów 30 zł.
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  20. #1780
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Nie ma tak lekko Raptor. U nas jeden filtr (również Pe Flex), a mamy dwa, kosztuje 59zł. Jak wymiana co 3 miesiące to masz 8 filtrów na rok 472zł. Zimą trzeba wymieniać po tych 3 miesiącach bo kopciuchy dookoła walą równo. Ale latem jest trochę lepiej.

    Też mamy filtry stożkowe w kuchni, a to po to, żeby tłusty osad z gotowania nie osadzał się w rurach reku. Ale kupujemy gotowe. Kosztują 12-16zł/szt i wystarczają dwa na rok, więc nie ma co się bawić.

    Ania, czy Ty te filtry główne przykrywasz dodatkowym kawałkiem włókniny? Jeśli tak to podzielam obawy instalatora. Nie poczujesz różnicy na przepływach, bo reku zwiększy moc wentylatorów żeby utrzymać przepływy, ale szybciej zużyjesz "śmigła". Dlatego własnie trzeba regularnie wymieniać i czyścic filtry. Filtr zapchany działa jak ta dodatkowa kołderka. A dodatkowo zamienniki Pe Flexa są gęstsze, więc to już robi wentylatorom dodatkowa robotę.

    Co do ich budowy, to zależny od rekuperatora, bo u nas w Aerisie oryginały są bardzo podobne do zamienników. Oryginał nie ma tej centymetrowej ramki dookoła, ale poza tym jeśli chodzi o sposób budowy i jego sztywność, to jest podobnie. Oryginał ma też mniej plis. Nie za bardzo da się go skutecznie odkurzać. Nawet przedmuchanie kompresorem nie za wiele daje. Coś zawsze, ale szału nie ma.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

Strona 89 z 94

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony