dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mario244

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wysokie Mazowieckie
    Kod pocztowy
    18-200
    Posty
    64

    Domyślnie jaki odpływ liniowy do garażu?

    witam
    Chcę połozyć odwodnienie liniowe wzdłuż bramy garazowej wewnątrz garażu. Czy odpływ liniowy klasy A15, czyli obciążenie do 1500kg wystarczy ? Niby zaleca sie B125 ale to już znaczne koszta. Samochód osobowy nie waży 1,5 t, a tym bardziej jedna oś.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Generalnie mam odpływ ale drugi raz bym go nie robił. Te ilosci wody ktore dostają sie z autem najprościej wypchnąć na zewnątrz przez bramę albo poczekać aż odparują. To co scieka do odpływu to tylko czysta woda ktorej jest bardzo niewiele, błoto i tak zostaje na kafelkach. Z odpływem są same problemy i koszty- zapychająca się siatka, kanalizacja, albo zasychający syfon w lato i smród.
    Dobrze osadzony odływ przez wylewkarzy wytrzyma nawet najslabszy za 40 pare złotych.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Generalnie mam odpływ ale drugi raz bym go nie robił. Te ilosci wody ktore dostają sie z autem najprościej wypchnąć na zewnątrz przez bramę albo poczekać aż odparują. To co scieka do odpływu to tylko czysta woda ktorej jest bardzo niewiele, błoto i tak zostaje na kafelkach. Z odpływem są same problemy i koszty- zapychająca się siatka, kanalizacja, albo zasychający syfon w lato i smród.
    Dobrze osadzony odływ przez wylewkarzy wytrzyma nawet najslabszy za 40 pare złotych.
    Też nie zrobiłem i nie żałuję. Jak piszesz, ile tej wody wwieziemy na samochodzie?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mario244

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wysokie Mazowieckie
    Kod pocztowy
    18-200
    Posty
    64

    Domyślnie

    Każdy ma inne poglądy na ten temat. Wczoraj rozmawiałem z kolegą który nie ma odpływu i żałuję. Mówi że jednak tej wody trochę jest i ze stoi na plytkach. Można zgarniaczka wygarnąć przez bramę ale zaraz mamy cały podjazd w blocie

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Ja mam odpływ liniowy wzdłuż bramy i uważam że jest potrzebny, bo:
    - zimą wjeżdzam do garażu i nie bede przecież otrzepywał śneigu z nadkoli, potem śnieg topnieje i co ma się stać z wodą? bramę mam otwierać, czy wycierać szmatą?
    - jak zimą myję podłogę w garażu, to nei bede przeciez bramy otwierał, a trzeba dobrze wodą ze szlaufa polać, bo w garażu generalnie podłoga jest mocno brudna, dobrze ją odmoczyć. Nadmair wody pieknie spływa do odpływu

    U mnie nic nie śmierdzi, nie mam z tym problemu,.
    Kanał mam taki z castoramy, ale nie ten najtańszy z plastiku tylko z jakieś takiej żywicy, z kratką z blachy ocynkowanej. Lepsza była by żeliwna kratka, bo ta blacha ocynkowana trochę się pogiełą (od wjeżdzania w jednym miejscu, tak jakby się wypaczyły te blachy, i ich narożniki lekko odstają do góry, co w gruncie rzeczy nie przeszkadza, ale i nie zdobi)

  6. #6

    Domyślnie

    Masz może jakieś zdjęcia z montażu tego odpływu?

  7. #7

    Domyślnie

    Odświeże troszkę temat. Brać odpływ wykonany cały z tworzywa czy z kratką ocynkowaną

  8. #8

    Domyślnie

    Gdzie odprowadzacie wodę z tego odpływu liniowego?
    Do instalacji sanitarnej pionową rurą pod płytę garażu? Macie syfon?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony