Witam
Sprawa wygląda tak:
odziedziczyłem działke na którą odrazu mam kupca - zgodnie z polskim prawem jeśli sprzedam nieruchomość przed 5-cioma laty od jej nabycia muszę zapłacią do US podatek wysokości 19% wartości od dochodu. W moim wypadku dochód bedzie równy sumie sprzedaży nieruchomości - ponieważ nabyłem ją w spadku.
Aby nie zapłacić podatku można skorzystać z ulgi - wydając całą kwote ze sprzedaży nieruchomości na własne cele mieszkaniowe.
Zgodnie z zapisami ustawy wydatki na cele mieszkaniowe, które uprawniają do skorzystania ze zwolnienia są:
a/ Nabycie nieruchomości mieszkaniowej.
b/ Nabycie nieruchomości gruntowej przeznaczonej pod budowę budynku mieszkaniowego.
c/ Budowa, rozbudowana, nadbudowa, remont, modernizacja własnej nieruchomości mieszkaniowej.
d/ Spłata kredytu lub pożyczki zaciągniętych na cele określone w punktach a-c


Tak sie składa że właśnie wystartowaliśmy z budową domu - a wiec nie bedzie problemu.
Pytanie jest następujące - czy jest jakaś lista tych celi mieszkaniowych na które moge wydać dane środki. Nie chciałbym mieć poźniej problemów że jako cel mieszkaniowy nie zostanie uwzgędniona np. zabudowa kuchni czy umeblowanie domu albo wybrukowanie podjazdu.
Pozdrawiam