dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Komin Schiedel Rondo - koszt

    Witam. Dzisiaj dostałem wycenę od mojego wykonawcy domu na komin Schiedel Rondo Plus 200 pakiet z wentylacją 6m. Jednakże w wycenie martwi mnie dodatkowy, niemały koszt za:

    Komin Schiedel RONDO Plus 200 pust.komin.z wentyla 5,000 szt.
    Komin Schiedel RONDO Plus 200 rura plast.33cm 5,000 szt.
    Komin Schiedel RONDO Plus 200 wełna mineralna 2,000 mb
    Komin Schiedel Pustak wentyl. 2-kanał pion33x36x25 23,000 szt.
    Komin Schiedel Pustak wentyl. 2-kanał pion33x36x25

    Czy te elementy nie są w zestawie z kominem? Bo wychodzi około 1000zł dodatkowego za te elementy. Jestem całkowicie zielony w temacie i chciałbym wiedzieć czy przypadkiem wykonawca nie chce dorobić na boku.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    a ile wychodzi calosc? te elementy przewaznie sa liczone osobno. jak Ci za drogo to poszukaj "tanszego zamiennika"
    nie wiem do czego ten komin i jak czesto go bedziesz uzywal, ale ja do kominka kupilem komin pekabet wpisz sobie w allegro.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał klusynek Zobacz post
    Czy te elementy nie są w zestawie z kominem?
    Podstawowa umiejętność przy budowie (ale i wielu innych zakupach) to szybkie sprawdzanie cen i zawartości w ofertach netowych.
    Tu odpowiedź na Twoje pytanie.

    Oczywiście wiele rzeczy występuje w różnych wariantach i w różnych pakietach. Do tego czasami opłaca się kupić osobno różne części, niż brać pakiet.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    troche faktycznie dziwne. ze masz dodatkowo do systemowego komina dopisane cos... rozumiem plyty wykanczajace, podstawuy pod klinkier np... ale nie pustaki.
    Tu masz taki kompletny komin z jedna wentylacja.

    http://astrobud.pl/jawar-kominy-komi...5,p380,pl.html

    jezeli wiecej przewodow wentylacyjnych to do tego mozna dolozyc 2 kanalowe:
    http://astrobud.pl/kominy-jawar-went...1,p374,pl.html
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał klusynek Zobacz post
    Witam. Dzisiaj dostałem wycenę od mojego wykonawcy domu na komin Schiedel Rondo Plus 200 pakiet z wentylacją 6m. Jednakże w wycenie martwi mnie dodatkowy, niemały koszt za:

    Komin Schiedel RONDO Plus 200 pust.komin.z wentyla 5,000 szt.
    Komin Schiedel RONDO Plus 200 rura plast.33cm 5,000 szt.
    Komin Schiedel RONDO Plus 200 wełna mineralna 2,000 mb
    Komin Schiedel Pustak wentyl. 2-kanał pion33x36x25 23,000 szt.
    Komin Schiedel Pustak wentyl. 2-kanał pion33x36x25

    Czy te elementy nie są w zestawie z kominem? Bo wychodzi około 1000zł dodatkowego za te elementy. Jestem całkowicie zielony w temacie i chciałbym wiedzieć czy przypadkiem wykonawca nie chce dorobić na boku.
    Sprawdź jaką masz wysokość komina w projekcie...pewnie 7,5 m i to są brakujące elementy do sześciometrowego pakietu...

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar iso2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    126

    Domyślnie

    W Schiedlu płacisz za markę.
    Oczywiście znajdziesz wiele dobrych zamienników Schiedla.
    Schiedel jest droższy od innych o około 20-30% w zależności od typu komina
    Ja osobiście bym nie przepłacał tylko znalazłbym tańszą alternatywę.
    Planuję się budować niebawem i biorę pod uwagę kominy JAWAR albo BRATA.
    Przestrzegam przed zakupem kominów na allegro !
    Jestem byłym pracownikiem firmy Jawar. Wszystkie moje dotychczasowe wpisy były reklamą firmy Jawar.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał iso2 Zobacz post
    W Schiedlu płacisz za markę.
    Oczywiście znajdziesz wiele dobrych zamienników Schiedla.
    Schiedel jest droższy od innych o około 20-30% w zależności od typu komina
    Ja osobiście bym nie przepłacał tylko znalazłbym tańszą alternatywę.
    Planuję się budować niebawem i biorę pod uwagę kominy JAWAR albo BRATA.
    Przestrzegam przed zakupem kominów na allegro !
    Dlaczego Allegro "be"?

  8. #8
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Sugestia Piotra słuszna , najpierw popatrz co masz w projekcie i zapytaj swojego dostawce . Z wykonawcą najlepiej rozmawiać bezpośrednio , ewentualnie używając telefonu .......
    Darek B

  9. #9

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo to w Polsce i tak jest tylko 2 producentów ceramiki do kominów więc większość marek się nie różni specjalnie. Schiedel ma trójnik odlewany a nie klejony, to chyba jakiś plus mam nadzieję

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony