dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Adamo85a

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-698
    Posty
    2

    Question "Stabilizator" ciśnienia?

    Cześć, mam nietypowe pytanie. Jestem laikiem w temacie remontów i instalacji wodnych. Mieszkamy w starym domu, w którym na razie nie ma mowy o remoncie instalacji wodnej. Proszę to po prostu przyjąć jako założenie. Niestety od jakiegoś czasu obserwuję, że ciśnienie wody w kranie potrafi się wahać. Efekt tego jest taki, że czasem woda z baterii leci normalnie, czasem długo nie leci a później nagle tryska, lub jeszcze innym razem od razu po okręceniu kurka tryska tak, że wszystko jest mokre. Czy istnieje jakiś sposób aby zniwelować ten efekt? jakiś specjalny rodzaj baterii umywalkowej?

  2. #2

    Domyślnie

    Zastosowanie perlatora na wylewce. Co prawda uchroni Cie to tylko przed ta tryskającą wodą, natomiast przed
    czasem długo nie leci a później nagle tryska
    zawór zwrotny w instalacji.
    Najefektywniejszym rozwiązaniem byłby regulator ciśnienia i zawór antyskażeniowy na wejściu wody do domu, ale to wiązałoby się z pewnymi pracami hydraulicznymi. To nie jest remont całej instalacji, ale miejscowej.


  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adamo85a Zobacz post
    Cześć, mam nietypowe pytanie. Jestem laikiem w temacie remontów i instalacji wodnych. Mieszkamy w starym domu, w którym na razie nie ma mowy o remoncie instalacji wodnej. Proszę to po prostu przyjąć jako założenie. Niestety od jakiegoś czasu obserwuję, że ciśnienie wody w kranie potrafi się wahać. Efekt tego jest taki, że czasem woda z baterii leci normalnie, czasem długo nie leci a później nagle tryska, lub jeszcze innym razem od razu po okręceniu kurka tryska tak, że wszystko jest mokre. Czy istnieje jakiś sposób aby zniwelować ten efekt? jakiś specjalny rodzaj baterii umywalkowej?
    Napisz jeszcze czy woda jest z wodociągu czy własnej studni.

    Jeśli ze studni to dobrze by było wiedzieć jak wygląda instalacja, pompa (głębinowa czy w domu), gdzie są zawory zwrotne, gdzie i jaki zbiornik (hydrofor) na jakie ciśnienia ustawiona praca pompy. W takiej sytuacji ogarnięty hydraulik nie wykonując remontu, ewentulanie dokonując regulacji czy wymiany pojedyńćzych elementów, będzie w stanie sytuację poprawić.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Adamo85a

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-698
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Napisz jeszcze czy woda jest z wodociągu czy własnej studni.
    @Jastrząb, woda jest z wodociągu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony