dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Budowa zjazdu z drogi powiatowej a procedura

    Witam
    Chcę wybudować zjazd z drogi powiatowej na swoja działkę którą dzieli rów.
    Wiem że teraz wystarczy zgłoszenie do RDP , pytanie co powinno zawierać takie zgłoszenie.
    Czy ktoś zgłaszał z was teraz budowę zjazdu po zmianach i mógłby podać co takie zgłoszenie powinno zawierać?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.209

    Domyślnie

    Zgłoszenie powinno zawierać uzgodniony projekt.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam

    Planuję zakup działki - wzdłuż droga Powiatowa ze spadkiem
    W poprzek droga piaskowa gminna.
    Planuję posadowić dom w części północnej by cała południowa strona byłą wolna od wjazdów, koski i betonu.

    Czy w takim przypadku można wybudować zjazd od strony drogi powiatowej. Czy jednak bezwzględnym wymogiem jest budowa zjazdu z drogi niższego rzędu??
    W zarządzie dróg powiatowych powiedziano mi dość ogólnie - trzeba złożyć wniosek z mapkami i zobaczymy co się da zrobić - to dyrektor zdecyduje.
    Proszę o poradę - czy nie będąc właścicielem działki mogę wystąpić o promessę, jakie mapki mają to być - czy robi to architekt czy geodeta - póki co to jeszcze czarna magia.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Wniosek musi złożyć właściciel, mapkę kupisz w starostwie/urzędzie miasta. Zaznaczysz na niej planowane umiejscowienie zjazdu. W odpowiedzi właściciel dostanie decyzję co do tego, czy zarządca drogi na zjazd się zgodzi i jak ma on zostać zaprojektowany. Nie znam przepisu, który by wymuszał zjazd z drogi 'niższego sortu', choć może taki istnieje. Możliwe, że zarząd dróg powiatowych odmówi powołując się na względy organizacji ruchu i fakt, że istnieje inna możliwość dojazdu. Musisz też wykazać się pewnym zrozumieniem - jeśli droga jest z gatunku "przelotowych", to obiektywnie im mniej na niej zjazdów, tym lepiej dla ogółu korzystających.
    Ostatnio edytowane przez samotnik ; 12-08-2017 o 13:50

  5. #5

    Domyślnie

    Dziwne, że w zarządzie dróg powiatowych powiedziano mi że to ja mogę składać wniosek nawet jak nie jestem właścicielem.
    Droga to powiatówka ale tak naprawdę prowadząca na zadupia.
    Dam znać jak mi poszło.

    Jeszcze dopytam - za zakupionej mapce kto może nanosić zjazd - to ma być pełny projekt czy tylko orientacyjny rzut?

  6. #6

    Domyślnie

    Poszło na plus. Mam zezwolenie.

  7. #7

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat żeby nie zakładać nowego. Mam zjazd z drogi powiatowej zrobiony na podstawie projektu i pozwolenia na budowę z 2015 roku. Zjazd jeszcze nie jest odebrany. W dzienniku budowy ciągłość 3lat oczywiście jest. Chciałbym zgłosić niebawem zakończenie budowy i odebrać go. Zgodę na budowę wydawało starostwo powiatowe. Podpowe ktoś jaka procedura mnie czeka, Geodeta na pewno musi zrobić inwentaryzację powykonawczą ale co jeszcze ? Odbiór domu to wiem mniej więcej co i jak ale tutaj przyznam, że nie mam pojęcia a internet też niewiele wie na ten temat.
    Ostatnio edytowane przez boconek03 ; 25-03-2020 o 21:51
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Geodecie zlecasz pomiar powykonawczy, papiery jak na zakończenie budowy (KB zakończa dziennik itp). Może być wymagana "informacja uprawnionego geodety o zgodności wykonania budowy z projektem" - geodeta będzie wiedział. To wymóg prawa budowlanego raczej przy budynkach, choć bywa różnie, zależy od powiatowych obyczajów.

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuję. A zarząd dróg powiatowych jest stroną w takim odbiorze?
    Składam to do PINB normalnie?
    Jeszcze raz dzięki za odzew

    I jeszcze jedno: czy przy składaniu papierów do zakończenia budowy podaje się kiedy było zgłoszone rozpoczęcie budowy (dokladna data)?
    Ostatnio edytowane przez boconek03 ; 26-03-2020 o 09:01
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Wypełniasz tylko rubryki na druku . Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

  11. #11

    Domyślnie

    Racja! Trochę skołowany jestem dlatego tak dopytuję Znalazłem chyba w takim razie jakiś trefny druk. Zapytam jeszcze raz dla pewności: czy przy procedurze odbioru przedstawiam cokolwiek związanego ze zgłoszeniem rozpoczęcia budowy? Nie mam potwierdzenia zgłoszenia rozpoczęcia, gdzieś mi przepadło. Do samej daty kiedy to zrobiłem dojdę natomiast samego potwierdzenia nie mam.

    Tutaj jest coś o tym;
    https://zaplecze.biznes.gov.pl/FileM...lfMTcuZG9jeA==

    „ zgłoszenia budowy lub innych robót budowlanych z dnia …………………………………………� �…………………..

    przyjętego przez …………………………………………� �…………………………………………� ��………………………………………… …
    nazwa organu, do którego dokonano zgłoszenia budowy lub innych robót budowlanych”.



    Czyli jednak wpisuje się chyba datę zgłoszenia rozpoczęcia budowy ale papierka żadnego się nie przedstawia?
    Ostatnio edytowane przez boconek03 ; 26-03-2020 o 11:04
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Budujesz na podstawie decyzji PnB, podajesz nazwę przedsięwziecia budowlanego jak w PnB, nr z dnia, wydane przez starostę/burmistrza ... To masz wypisane na czerwonym stemplu na PnB.

  13. #13

    Domyślnie

    Dziękuję. A ten druk który jest pod linkiem który podałem będzie ok ?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Polska to ponad 300 księstw powiatowych, więc nie wiem. Szukaj na lokalnej stronie PINB.

  15. #15

    Domyślnie

    Ok dziękuję
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony