dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alekko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lisuu Zobacz post
    A czy powodem może być niskie zużycie wody, a co za tym idzie mało pożywienia dla bakterii? Zużywam 6-7 kubików miesięcznie w tej chwili, dzieci małe więc wszystko idzie do kosza razem z pampersami a nie do kanalizy
    Pożywienia mało z wc bo tylko od 2, a pralka działa dużo od 4 i pewnie zmywarka. Może w tym problem, że za mało biologi, a dużo detergentu i co tu oczyszczać.

  2. #22

    Domyślnie

    To w takim razie pytanie, na jakim ustawieniu w takiej sytuacji zostawić oczyszczalnie? Tryb 2 (rozruchowy) czy wyższy żeby było więcej tlenu?

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lisuu Zobacz post
    To w takim razie pytanie, na jakim ustawieniu w takiej sytuacji zostawić oczyszczalnie? Tryb 2 (rozruchowy) czy wyższy żeby było więcej tlenu?
    Czy dzwoniłeś w tej sprawie do produucenta ?

    Może trzeba jakiś nowy tryb zrobić, jednak nie wiem jak powinien on wyglądać. Ktoś może coś tu podpowie ?

  4. #24

    Domyślnie

    Jestem użytkownikiem ZBS 6C od stycznia i niestety ostatnio zauważyłem mocno podniesiony stan wody w oczyszczalni praktycznie była pełna. Okazało się, że w studni chłonnej stoi woda... Ze względu na zbliżające się święta zamówiłem beczkowóz który opróżnił pierwszy zbiornik i wodę ze studni chłonnej. Po wypompowaniu wody moim oczom ukazał się taki widok:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201222_145444.jpg
Wyświetleń:	743
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	451313

    Jestem załamany. Studnia chłonna zrobiona wg. sztuki, 8 ton żwiru, wkoło sam piach a studnia po roku zamulona. Stosowałem biopreparat z bakteriami, niestety nic to nie dało.

    Myślę, że karczerem rozbić górną warstwę i zastosuje środek typu NeoBac lub Biomax.

    Macie jakieś rady co robić?

  5. #25

    Domyślnie

    Witam, widać sporo osadu w twojej studni. Daj znać czy w czasie tego roku wybierałeś i czy stosowałeś jakie bakterie?? Jest to dość istotne, chociaż zaobserwuj też dla pewności czy problem nie leży po np. stronie wód gruntowych. Gdyby się zbierały w studni i cofały do oczyszczalni też mogły by dać taki efekt. Pozdrawiam i zdrowych świąt Bożego Narodzenia życzę, bez problemów z oczyszczalnią.

    Cytat Napisał Lisuu Zobacz post
    Jestem użytkownikiem ZBS 6C od stycznia i niestety ostatnio zauważyłem mocno podniesiony stan wody w oczyszczalni praktycznie była pełna. Okazało się, że w studni chłonnej stoi woda... Ze względu na zbliżające się święta zamówiłem beczkowóz który opróżnił pierwszy zbiornik i wodę ze studni chłonnej. Po wypompowaniu wody moim oczom ukazał się taki widok:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201222_145444.jpg
Wyświetleń:	743
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	451313

    Jestem załamany. Studnia chłonna zrobiona wg. sztuki, 8 ton żwiru, wkoło sam piach a studnia po roku zamulona. Stosowałem biopreparat z bakteriami, niestety nic to nie dało.

    Myślę, że karczerem rozbić górną warstwę i zastosuje środek typu NeoBac lub Biomax.

    Macie jakieś rady co robić?

  6. #26

    Domyślnie

    Cały rok kontrolowałem stan oczyszczalni, a nie zajrzałem do studni chłonnej przez problem z włazem. Jednak skoro miałem czystą wodę w drugiej komorze to sądziłem że wszystko spoko.

    Oczyszczalnia to 4 betonowe kręgi ułożone na 8 ton żwiru. Nie mam wkoło geowłókniny, ponieważ grunt u mnie to piasek do praktycznie samego dna studni.

    Rzeczywiście dopiero jak pojawił się problem to zamówiłem wóz asenizacyjny. Używałem SanidennTabs, jednak nieregularnie. Dodatkowo mamy dwójkę małych dzieci i jest dużo prania. Myślę, że te wszystkie czynniki dały efekt jak widać.

    Na to wszystko mogło nałożyć się to, że nie mam wentylacji studni chłonnej. Brak wentylacji wynikał z tego, że odpowietrzenie kanalizacji mam na dachu, w związku z czym uznałem że musi być to system zamknięty, żeby smrody uciekały tylko właśnie górą, a teraz jak zgłębiłem temat okazuje się że studnia musi mieć swoje odpowietrzenie. Pytanie czy nie będzie z tego odpowietrzenia "czuć"? Nadal nie wiem czy wentylacja studni jest wymagana.

    Jednak wracając do samej awarii... Kupiłem pompę zanurzeniową, wypompowałem całą wodę ile się dało, do środka karcher i jazda, jak mi się podniósł stan wody to włączałem pompę by wypompować wodę ze szlamem i tak kilka razy. Pod koniec jak nalałem wody to widziałem bąbelki powietrza co sugeruje że woda znalazła ujście. Zobaczymy czy to przyniesie efekt.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lisuu Zobacz post

    Jednak wracając do samej awarii... Kupiłem pompę zanurzeniową, wypompowałem całą wodę ile się dało, do środka karcher i jazda, jak mi się podniósł stan wody to włączałem pompę by wypompować wodę ze szlamem i tak kilka razy. Pod koniec jak nalałem wody to widziałem bąbelki powietrza co sugeruje że woda znalazła ujście. Zobaczymy czy to przyniesie efekt.
    No i jak działa?

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał ardzi88 Zobacz post
    No i jak działa?
    Niestety, woda dalej stoi. Na wiosnę planuje odkopać wierzchnią warstwę żwiru i oczyścić.

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    reksgildo

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    orzesze
    Posty
    199

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lisuu Zobacz post
    Niestety, woda dalej stoi. Na wiosnę planuje odkopać wierzchnią warstwę żwiru i oczyścić.
    Cześć
    Zanim rozkopiesz spróbuj perhydrolu min. 30%. Wypompuj ile możesz żeby tego nie rozcieńczało. Przy wlewaniu musisz uważać. Rękawice, okulary itd. Ja tak sobie radzę z moim Delfinem MBBR. Raz na 3-4 m-ce na studnię chłonną 25 litrów. Po zalaniu zostaw uchyloną lekko pokrywę żeby opary miały gdzie wyjść.
    Dom 145m2 pow użytkowej +40m2 strych nad częścią parteru. Ytong 24cm + 20cm białego styro. Płyta fundamentowa 25 cm, pod płytą 15 cm EPS 200 na płycie 10 cm EPS 100. Podłoga poddasza 8 cm EPS 100. Ocieplenie dachu piana otwartokomórkowa 25 cm część użytkowa, 20 cm strych. Okna Vetrex V82, dachowe FAKRO. Podłogówka na całości, na strychu 1 pętla. Podłogi parter płytki, sypialnie na górze panele 8cm. WM Brink Excellent 300. Fotowoltaika 3,2 kW. PC Panasonic T-CAP 9kW 1 fazowy z buforem 100l

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lisuu Zobacz post
    Niestety, woda dalej stoi. Na wiosnę planuje odkopać wierzchnią warstwę żwiru i oczyścić.
    Cześć..Ogarnąłes problem? Znalazłeś rozwiązanie? Również zastanawiam się nad ZBS 6C - dla POŚ 2+3 i prania sporo jest i będzie. Jak po 9 miesiącach wygląda obsługa oczyszczalni? Pozdrawiam.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał janosik86 Zobacz post
    To zapraszam w przyszłym roku na południe Krakowa. W okolicach wakacji będe montował zbs 6c
    Hej Janosik86. Możesz podzielić się opinią o ZBS 6C? Chętnie zobaczę na żywo jak wygląda nijak się obsługuje. Pozdrawiam z północnej części Krakowa.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony