dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 77 z 77
  1. #61
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arwz Zobacz post
    Kaizen coś się ruszyło w temacie?
    Nie róbcie z siebie niepełnosprawnych umysłowo...

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Nie róbcie z siebie niepełnosprawnych umysłowo...
    nie bardzo rozumiem. Może to przez moją niepełnosprawność umysłową

    Jestem tematem żywo zainteresowany i chciałem usłyszeć (a w zasadzie przeczytać) co warto, czego nie warto ile ostatecznie wyszło itp.

  3. #63

    Domyślnie

    A propos ktoś próbował tego co ten na tym YT prezentuje: https://www.youtube.com/c/IoTpl/featured ?

  4. #64
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Wiele osób, skuszonych niską ceną. Większość sobie nie radzi z utrzymaniem takiej instalacji.

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Wiele osób, skuszonych niską ceną. Większość sobie nie radzi z utrzymaniem takiej instalacji.
    A tak. Codziennie trzeba chodzić, nakarmić, przytulić, na spacer wyprowadzić, pieluszkę zmienić. Qpa roboty.

    Mam wiele wg tutków Szmala. Działa. To co mi do tej pory padało, to BME280 ze zmienionym ID (zaczynały po jakimś czasie się grzać i przekłamywać dane albo ESP nie było w stanie wykryć ID - rozwiązanie - nie zmieniać ID BME).

  6. #66

    Domyślnie

    Przy monitoringu warto sięgnąć po profesjonalny sprzęt.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 03-12-2021 o 13:03

  7. #67

    Domyślnie

    Automatyka wszędzie zaczyna swoje zalążki i spoko rozwiązania, jednak największe efekty daje automatyka przemysłowa.

  8. #68
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał marks9 Zobacz post
    Automatyka wszędzie zaczyna swoje zalążki i spoko rozwiązania, jednak największe efekty daje automatyka przemysłowa.
    Coś w tym jest. Im więcej kombinuje tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że wolę inwestować w KNX. Pewna automatyka i ogólnie ETS programuje to co chcę i jak chcę.
    Moją instalację KNX połączyłem z Loxone no i działa... ale Loxone ma dużo plusów ale i minusy. Jak ktoś chce coś osiągnąć co można nazwać komfortową automatyką to musi sam wszystko robić prawie od podstaw. Bo te ich logiki np. dla rolet to jakaś porażka... za grosz "inteligencji" i komfortu...
    Nie wiem jak te systemy open source... bo może połączę to co mam z open source i wtedy będzie to przyjemniej współgrać. Jedynie integracja wszystkich sprzętów bywa kłopotliwa, np. moja klima w ogóle nie chce współpracować. Zbiornik CWU mam do ogarnięcia - bo to przyniesie najszybciej korzyści finansowe.

  9. #69
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    El*ontro

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał marks9 Zobacz post
    Automatyka wszędzie zaczyna swoje zalążki i spoko rozwiązania, jednak największe efekty daje automatyka przemysłowa.
    W domu najlepsze efekty daje automatyka domowa. Ale profesjonalna, czyli KNX. Sterowniki przemysłowe działają trochę inaczej i nie da się ich efektywnie wykorzystać w automatyce domowej. Oczywiście do realizacji niektórych funkcji są dobre, ale cały system lepiej oprzeć na KNX. Poszczególne funkcje można dokładać na PLC, rozwiązaniach open source itp.

  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Moją instalację KNX połączyłem z Loxone no i działa... ale Loxone ma dużo plusów ale i minusy. Jak ktoś chce coś osiągnąć co można nazwać komfortową automatyką to musi sam wszystko robić prawie od podstaw. Bo te ich logiki np. dla rolet to jakaś porażka... za grosz "inteligencji" i komfortu...
    Logiki rolet w Loxone są bardzo dobre, pod warunkiem jednak, że Loxone jest mózgiem wszystkiego. Tj. że odpowiada za logikę i wizualizacje (bo egzekucja może być na czymkolwiek, nawet na Shelly czy boneIO). Ty masz instalację KNX, która najwyraźniej ma swoją własną logikę i nie chcesz z niej zrezygnować. Pisałem Ci już, że to nie będzie zbyt dobrze działać, bo integrowalność Loxone z aktorami KNX jest raczej uboga - zarówno w kwestii logiki jak i wizualizacji.

    Ja w każdym razie nie mam absolutnie żadnych problemów z logiką rolet, ich wizualizacją czy "inteligencją". Mój system to nie jest pure Loxone, ale nie mam też kłopotliwych tu komponentów KNX.
    Ostatnio edytowane przez TomekWaw ; 08-01-2022 o 19:32

  11. #71
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Logiki rolet w Loxone są bardzo dobre, pod warunkiem jednak, że Loxone jest mózgiem wszystkiego. Tj. że odpowiada za logikę i wizualizacje (bo egzekucja może być na czymkolwiek, nawet na Shelly czy boneIO). Ty masz instalację KNX, która najwyraźniej ma swoją własną logikę i nie chcesz z niej zrezygnować. Pisałem Ci już, że to nie będzie zbyt dobrze działać, bo integrowalność Loxone z aktorami KNX jest raczej uboga - zarówno w kwestii logiki jak i wizualizacji.

    Ja w każdym razie nie mam absolutnie żadnych problemów z logiką rolet, ich wizualizacją czy "inteligencją". Mój system to nie jest pure Loxone, ale nie mam też kłopotliwych tu komponentów KNX.
    Mam podstawę w KNX... działa sobie i Loxone potrafi to odczytać i zaktualizować swoje stany. Bez różnicy czy użyję przycisku czy moduły czy apki czy logika zadecyduje o ruchu. Działa tak samo jak silniki Loxone. (a nawet lepiej,bo działa pomimo Loxona też).Wizualizacja też działa poprawnie.

    Ale logiki są straszne, to zacienianie od nich to jakiś żart. Musiałem wszystko przerobić.
    Dodać warunki kiedy zacienianie może zaistnieć.
    Czyli - sezon grzeczy - zacienianie nie działą
    Światło rozproszone i lato to też roleta się nie zamknie.
    Otwieranie rolet po Automatycznym zacienieniu też jakoś nie działało. Teraz działa... po kombinowaniu.
    Stopnie odchylenia słońca od okien jakoś działały. Ale też musiałem sam zrobić to od podstaw.
    A w ich logice to byle pierdniecie i zamykają się rolety. Otwieranie też powoduje problem w przerwaniu trybu Auto i potem nie zamkną się do kolejnej doby.
    Dodatkowo ich logika ochrony przez zamarznieciem rolet.
    Zamykanie rolet o świcie ale nie wcześniej niż o godzinie określonej. Też mogli by przygotować.
    Zresztą wielu bloczków wciąż brakuje i te statystyki też pozostają wiele do życzenia.

    Albo po prostu mam swój świat i zbyt duże wymagania.
    Pomysł ok... ale wykonanie też wymaga sporej logiki aby to było rzeczywiście użyteczne.

    ps. wszystkie kolejne akcesoria jednak wolę brać od KNX
    czujniki jakości powietrza czy inne aktory. Nawet można fajne promocje na ebay wyrwać i nie wychodzi drożej niż loxone.
    KNX zawsze ze wszystkim zintegruje się.

    ps2.
    Jedno w Loxon denerwuje mnie bardzo.
    Mam licznik Eastron i za cholerę nie da się go skalobrować tak jak licznik od Loxone
    z niewiadomych przyczyn wartości Ed i Ev przy liczniku Loxone są jakieś inne... tajne
    A bloczek robi na nich jakieś magiczne obliczenia które też są tajne.
    Nie da się ich skonfigurować aby wyświetlało kilka poprawnych rubryk.
    3/4 działa poprawnie, a reszta nie.
    Polityka tej firmy jest okropna. Chamsko zmuszają do kupowania tylko ich rozwiązań.
    Ostatnio edytowane przez Gik ; 08-01-2022 o 21:55

  12. #72
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Ale logiki są straszne, to zacienianie od nich to jakiś żart. Musiałem wszystko przerobić.
    Dodać warunki kiedy zacienianie może zaistnieć.
    Czyli - sezon grzeczy - zacienianie nie działą
    Światło rozproszone i lato to też roleta się nie zamknie.
    Otwieranie rolet po Automatycznym zacienieniu też jakoś nie działało. Teraz działa... po kombinowaniu.
    Stopnie odchylenia słońca od okien jakoś działały. Ale też musiałem sam zrobić to od podstaw.
    A w ich logice to byle pierdniecie i zamykają się rolety. Otwieranie też powoduje problem w przerwaniu trybu Auto i potem nie zamkną się do kolejnej doby.
    Dodatkowo ich logika ochrony przez zamarznieciem rolet.
    Zamykanie rolet o świcie ale nie wcześniej niż o godzinie określonej. Też mogli by przygotować.
    Zresztą wielu bloczków wciąż brakuje i te statystyki też pozostają wiele do życzenia.
    Cóż, u mnie to wszystko - po prawidłowym skonfigurowaniu i tuningu - działa poprawnie. Jeśli przygotowana out of the box inteligencja Ci nie odpowiadała, to albo nie miałeś jej poprawnie skonfigurowanej, albo masz nietypowe wymagania. W tej drugiej sytuacji - dorobiłeś sobie diagram modyfikujący logikę i voilla. Bo mogłeś i nie było to pewnie trudne, gdyż sprowadzało się do połączenia paru dodatkowych bloczków. A teraz pomyśl, żebyś musiał to wszystko zrobić w jakimś innym systemie albo dłubać w yamlu w HA.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    ps2.
    Jedno w Loxon denerwuje mnie bardzo.
    Mam licznik Eastron i za cholerę nie da się go skalobrować tak jak licznik od Loxone
    z niewiadomych przyczyn wartości Ed i Ev przy liczniku Loxone są jakieś inne... tajne
    A bloczek robi na nich jakieś magiczne obliczenia które też są tajne.
    Ty masz jakiegoś pecha, albo po prostu nie umisz w Loxone
    Mam licznik Eastron i działa on z Loxone od strzału. Nic nie trzeba kalibrować, wszystkie wartości się zgadzają. Oczywiście wartość np. Total Active Power trzeba podzielić przez 1000 przed podaniem na Pv, ale to chyba oczywiste skoro jest ona na Wattach, a wejście Pv oczekuje wartości w kW.

  13. #73

    Domyślnie

    Tylko po co mając KNX robić logikę poza? Sterownik rolet tego nie ma?

  14. #74
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Tylko po co mając KNX robić logikę poza? Sterownik rolet tego nie ma?
    żeby zaoszczędzić.oczywiście. Stworzyć wizualizację
    Sterownik KNX od rolet ma prostą obslugę. Do tego potrzeba dorzucić stację pogodową i czujniki temperatur na zewnątrz.
    Wewnątrz są od przycisków KNX
    Ja używam pozycji słońca poziomej i pionowej, temperatury wewnętrznej dla każdego pomieszczenia z roletą i ogólnej zewnętrznej. Natężenia światła lux.
    Można to ogarnąć KNX i będzie działać. Ale logiki takie już kosztują z racji na taki sprzęt od KNX.

    Zostaję na KNX jeśli chodzi o urządzenia wykonawcze, przyciski i czujniki (niektóre) Reszta to integracja.

  15. #75

    Domyślnie

    Ale możesz to osiągnąć na sterowniku rolet MDT i stacji pogodowej. I logika zostaje w KNX.

  16. #76
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    Teraz mam już loxone, który działa z roletami jak należy.
    Tutaj temat chyba już mam rozwiązany tak jak sobie to wymarzyłem.
    Poza wizualizacją i literką "A" która stała się bezużyteczna, a szkoda bo gdyby była konfigurowalna (a mogła by) to można by ją fajnie wykorzystać do swoich niecnych celów.

    Loxone też ma swoje plusy i podobają mi się sterowniki RGBW które nie są drogie.
    Ogólnie integracja KNX jest rozsądna nie tylko z racji finansowych, wizualizację konkurencyjne też mi się podobają. Chociaż szczerze to nie testowałem zbyt mocno możliwości KNX w kwestii wizualizacji.
    A to jest ważne dla konfiguracji ustawień domu i modyfikacji zaawansowanej logiki, statystyk i wykresów wszelakich.

  17. #77

    Domyślnie

    Wizualizacja i integracja jak najbardziej. Nie wszystko się da zrobić w samym KNX. Ale to co innego niż przenoszenie na zewnątrz logiki, którą można w samym KNX zrobić.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony