dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 77
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Zawsze zastanawiali mnie ludzi, którzy mogliby zarabiać 20K na miesiąc nie przepracowując się, a wybierają goownianą pracę, za goowniane pieniądze, tyrając po 10h na dobę.
    Piszesz o sobie? Ja niestety, nie mogę sobie pozwolić na pracę nawet po 8 godzin na dobę. Mam i szukam takich zajęć, gdzie pracuję kiedy mogę.
    A co do biznesu - to dziwi mnie, że nikt takich usług nie oferuje za normalne pieniądze.


    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    zrobić to zgodnie z zasadami kładzenia instalacji elektrycznej nisko i wysokoprądowej, ale wiążącą się z rezygnacją z własnych pomysłów.
    To wszystkich trzech elektryków, co mi oferują puszczenie kabla sygnałowego do bramy w jednym wykopie z WLZ mam pogonić?
    Podasz źródło (normy, przepisy) jaka jest minimalna odległość układania kabli teletechnicznych od 230V, że straszysz pokazem ogni sztucznych?

  2. #42

    Domyślnie

    A co to są "normalnie pieniądze"?

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    A co to są "normalnie pieniądze"?
    Pisałem.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To nie reklamuje się na FM i w innych miejscach kilku zapaleńców/firm (nie przymierzając jak np. Asolt ze swoimi usługami) i za kilka tysięcy za kilka dni pracy nie ogarną takiego "inteligentnego" domu na domoticzu i malince.

  4. #44

    Domyślnie

    Najpierw sam ogarnij w "kilka dni", a potem wyceniaj.

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Najpierw sam ogarnij w "kilka dni", a potem wyceniaj.
    Sobie to będę ogarniał sumując czas pewnie ładnych parę tygodni jak nie miesięcy. A zawsze będzie coś do dorobienia. Tyle, że >>90% tego czasu, to będzie nauka.

    Samo Arduino i DS18B20 ogarniałem kilka ładnych dni i sketch piękny nie jest, ale robi co miał robić. Ale jak potrzebujesz, to na inną ilość czujników z innymi ID ogarnę w kilkanaście minut.

    Podobnie byłoby z Domoticzem, Arduino i pospinaniem wszystkiego (mam na myśli uzbrojenie rozdzielni w część elektroniczna i konfigurację softu - gdy kable są już poprowadzone i elektryka ogarnięta).

  6. #46

    Domyślnie

    To ty chcesz robić systemy pod użytkowników, czy sprzedawać inteligentny zestaw Kaizena? A jak Cię klient o coś nowego poprosi, to mu powiesz, poczekaj pan miesiąca-dwa, coś ze szwagrem udłubiemy? I to wszystko w normalnych pieniądzach?

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Piszesz o sobie? Ja niestety, nie mogę sobie pozwolić na pracę nawet po 8 godzin na dobę. Mam i szukam takich zajęć, gdzie pracuję kiedy mogę.
    To zmień zawód. Podobno przy inteligentnych domach można zarobić ciężką kasę nic nie robiąc i na niczym się nie znając.


    A co do biznesu - to dziwi mnie, że nikt takich usług nie oferuje za normalne pieniądze.
    No to zacznij z bratem. Przecież masz całe forum muratora, któremu możesz założyć swoje dzieło.
    No ale jak dla Jaśnie Pana stawka około 50 euro za godzinę pracy to za mało, to nic nie poradzimy.
    Nie masz czasu, to zatrudnij ludzi. Chętnych do pracy za 30 euro na godzinę znajdziesz bez problemu, sam zarabiając za nic nie robienie 20 euro.

    To wszystkich trzech elektryków, co mi oferują puszczenie kabla sygnałowego do bramy w jednym wykopie z WLZ mam pogonić?
    Może ustalmy co to jest w ogóle kabel sygnałowy, bo ja nie zmam pojęcia kabel sygnałowy, który może iść do bramy.
    Czy mówimy o U/UTP kat. 5e czy F/UTP kat. 6+ czy o kablu KNX czy może zwykłym domofonowym/alarmowym?
    Jakie będą nim szły sygnały? 12V, 24V, 230V audio czy wideo, a może internet?
    Mówimy o wykopie czy przewodach włożonych w arota?


    Podasz źródło (normy, przepisy) jaka jest minimalna odległość układania kabli teletechnicznych od 230V, że straszysz pokazem ogni sztucznych?
    Chodzi o zakłócenia, a nie pokaz sztucznych ogni.
    Sugerowałem pokaz sztucznych ogni z normalnych chińskich wynalazków, aby zrobić wrażenie na znajomych i sąsiadach.

    Chociaż jak tak czytam twoje mądrości, to niedziałający ID, żyjący własnym życiem, będzie na twoich znajomych pewnie też robił rażenia
    Do kompletu kup sobie może jeszcze trabanta lub Fiata Kredensa czyli 125p

    Ps.
    Mówiłem przenieś się na elektrodę. Tam jest pełno takich ekspertów zarówno od ID, jak i od wyceny pracy innych. Będą tobą i twoimi pomysłami zachwyceni.



    Cytat Napisał agb Zobacz post
    A co to są "normalnie pieniądze"?
    To taki bełkot rozrzutnego i naiwnego inwestora, który uważa się za bóg wie co i dodatkowo chętnie innym zorganizuje życie i pracę i stawki godzinowe.
    Jak za komuny, Towarzysz Kaizen Pierwszy Sekretarz PO PZPR będzie mówił ile kto może zarabiać, aby wszyscy mieli po równo.

    I pamiętajmy, że praca za 240 000 PLN rocznie przy 24 godzinach tygodniowo czyli 192,30 PLN za godzinę pracy, nie jest warta jego uwagi. Nawet jego brat uważa, że to marne stawki.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    To zmień zawód.

    Skąd wiesz, jaki mam zawód?

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Podobno przy inteligentnych domach można zarobić ciężką kasę nic nie robiąc i na niczym się nie znając.
    Serio? Ja słyszałem, że to tak niszowy, drogi produkt że 90% przychodu trzeba poświęcić na marketing i przeżycie od złapania jednego klienta, do kolejnego.




    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Może ustalmy co to jest w ogóle kabel sygnałowy, bo ja nie zmam pojęcia kabel sygnałowy, który może iść do bramy.
    Czy mówimy o U/UTP kat. 5e czy F/UTP kat. 6+ czy o kablu KNX czy może zwykłym domofonowym/alarmowym?
    Nie znam się. W ofercie mam Sygnałowy 14*1 ziemny.



    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Chodzi o zakłócenia, a nie pokaz sztucznych ogni.
    A ja pytam o przepisy i normy. Wg PN-EN 50174-2:2000 do 35m kabla nie potrzeba odstępów ani ekranowania.
    Na jakiej podstawie twierdzisz inaczej?


    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Nawet jego brat uważa, że to marne stawki.
    Dobrze się czujesz? Masz jakieś kompleksy? Problemy? Braki w umiejętności czytania ze zrozumieniem?
    Nikomu nie organizuję pracy ani stawek godzinowych.
    Znasz mojego brata, że wiesz co uważa?

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    To ty chcesz robić systemy pod użytkowników, czy sprzedawać inteligentny zestaw Kaizena?
    Nie lubię uczyć się rzeczy, których potem nie używam. Chętnie kupiłbym taką usługę. Ale że nie mogę znaleźć na rynku, to muszę się nauczyć. A skoro się nauczę, to jestem skłonny sprzedawać swoją wiedzę i umiejętności. Tyle. Nie będę sprzedawał towarów, wiedzy ani umiejętności, których nie mam. To dla mnie oczywiste.

    Jak ktoś zechce kupić - proszę bardzo.
    Jak znasz kogoś, kto sprzedaje takie usługi (pisanie sketchy do Arduino do sterowania ogrzewaniem i oświetleniem i konfigurację domoticza czy HA) - daj znać.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 06-06-2017 o 14:05

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie lubię uczyć się rzeczy, których potem nie używam. Chętnie kupiłbym taką usługę. Ale że nie mogę znaleźć na rynku, to muszę się nauczyć. A skoro się nauczę, to jestem skłonny sprzedawać swoją wiedzę i umiejętności. Tyle. Nie będę sprzedawał towarów, wiedzy ani umiejętności, których nie mam. To dla mnie oczywiste.
    Czyli nie masz i nie będziesz miał nic do zaoferowania.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Skąd wiesz, jaki mam zawód?
    Przecież to bez znaczenia.
    Zarabiasz za mało, aby wydać 20K, 50K czy 100K na ID i jednocześnie zarabiasz za dużo skoro 50 euro/h to dla ciebie za małe pieniądze.


    Serio? Ja słyszałem, że to tak niszowy, drogi produkt że 90% przychodu trzeba poświęcić na marketing i przeżycie od złapania jednego klienta, do kolejnego.
    Możliwe. U mnie najbliższe wolne terminy to koniec września. I nie wiedzieć czemu ludzie czekają, zamiast przyjść na forum muratora i razem z tobą ogarnąć ID za 2K PLN.
    Zadzwoń sobie do Warszawy i zapytaj kiedy mają wolne terminy firmy od KNX.

    Nie znam się. W ofercie mam Sygnałowy 14*1 ziemny.
    Nie znasz się i kazałeś położyć? A po co ci ten kabel? Ale kto rozrzutnemu i naiwnemu inwestorowi zabroni.
    Położyłeś koncentryk doziemny do bramy? Bo może będziesz chciał założyć sobie wideofon.
    No tak, po co, przecież koncentryk będzie drogi, może pójdzie po 14x1.

    Nie pamiętam kiedy ostatnio kładłem 14x1 do ziemny? Pewnie z 15 lat temu.

    A ja pytam o przepisy i normy. Wg PN-EN 50174-2:2000 do 35m kabla nie potrzeba odstępów ani ekranowania.
    Tak przy okazji, to do WLZ w wykopie masz napięcie 400V i pewnie ze 20A na fazę, a nie 230V.
    Nie oszukujmy się wybrałeś najtańszą ofertę z gośćmi, którzy wyznają zasadę ”łażę jak Pan każe” czyli położą ci co tylko chcesz, jak tylko chcesz z czego tylko chcesz, byleby dostali kasę.
    Nikt normalny po krótkiej rozmowie z tobą nie będzie chciał u ciebie robić.

    A tak przy okazji to powołujesz się na normę z 2000 roku, która powstała w latach 90 XX wieku. Bodajże kat. 5e w niej to szczyt techniki. I było wtedy napięcia 220V i 380V.


    Nikomu nie organizuję pracy ani stawek godzinowych.
    Jak nie jak tak, towarzyszu. Przecież to nie ja napisałem:
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Szukam błędu w moim rozumowani i wycenianiu. Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że jak koszt materiału to setki złotych. No, niech będzie kilkanaście setek. To nie reklamuje się na FM i w innych miejscach kilku zapaleńców/firm (nie przymierzając jak np. Asolt ze swoimi usługami) i za kilka tysięcy za kilka dni pracy nie ogarną takiego "inteligentnego" domu na domoticzu i malince.

    Jak ktoś ma wprawę i narzędzia, to obstawiam że mały domek to góra tydzień pracy - a jak inwestor sam/z pomocą "zwykłego" elektryka położy okablowanie wg projektu to dziań na spięcie tego i oprogramowanie.

    No cóż, jak faktycznie to tak wygląda, jak sobie wyobrażam, to ja nauczę się ogarniać to "informatycznie" i z bratem z uprawnieniami elektrycznymi (ale nie pracuje jako elektryk) może otworzymy taką firemkę i jak z jeden weekend w miesiącu popracujemy za 10K zł na czysto do podziału, to i może pracować w pozostałe dni się odechce
    albo to
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    to dziwi mnie, że nikt takich usług nie oferuje za normalne pieniądze.
    To ciekawe, bo osobiście uważam, ze instalacje nawet w KNX, są w Polsce robione znacznie poniżej normalnych pieniędzy.
    A i nikogo nie interesuje ile zarabiasz, skoro dla ciebie ID za 2K PLN to i tak za drogo.

    Znasz mojego brata, że wiesz co uważa?
    Skoro nie rzucił dotychczasowej pracy na potrzeby budowy ID i nie zamierza pracować za 50 euro/h, to raczej wiem co uważa.
    No chyba, że nie wie jeszcze, że jest współwłaścicielem młodej, prężnie rozwijającej się firmy na rynku ID.

    Chętnie kupiłbym taką usługę. Ale że nie mogę znaleźć na rynku, to muszę się nauczyć.
    Nie nie ma na rynku, tylko ciebie po prostu niestarć. Co jest dziwne, skoro zarobki na poziomi 50 euro/h są dla ciebie zbyt niskie.

    A skoro się nauczę, to jestem skłonny sprzedawać swoją wiedzę i umiejętności.
    Tylko jeszcze znajdź frajerów, którzy to od ciebie kupią. Potencjalni twoi klienci nauczą się sami robić ID, bo chętnie kupiliby taką usługę, ale, że nie mogą znaleźć na rynku, to muszą się nauczyć.

    Jak znasz kogoś, kto sprzedaje takie usługi (pisanie sketchy do Arduino do sterowania ogrzewaniem i oświetleniem i konfigurację domoticza czy HA) - daj znać.
    A komu to potrzebne?
    Skro trudno kogoś znaleźć, to znaczy, że nikt tego nie potrzebuje lub nie opłaca się pisać, bo potencjalni klienci uważają, że stawki są za wysokie i sami sobie napiszą.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Zarabiasz za mało, aby wydać 20K, 50K czy 100K na ID
    Mam zupełnie inne podejście do wydatków. To, że mam pieniądze nie przekłada się na to, że chcę je wydać na coś, czego użyteczność nie jest warta ceny, jaką ktoś żąda za dany towar czy usługę. Są rzeczy, które są dla mnie warte X zł, mogę bez nich żyć i jak ktoś chce więcej niż X, to pieniądze zostają na koncie.
    Dokładnie to dotyczy ID. Jest dla mnie wart 2K zł. Może 3K. Ale na pewno nie 20 czy 30K zł. Podobnie zrezygnowałem z rolet zewnętrznych, które użyteczność dla mnie mają niewiele większą od wewnętrznych, a kosztują wielokrotnie więcej.


    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Nie oszukujmy się wybrałeś najtańszą ofertę z gośćmi, którzy wyznają zasadę ”łażę jak Pan każe” czyli położą ci co tylko chcesz, jak tylko chcesz z czego tylko chcesz, byleby dostali kasę.
    Nikt normalny po krótkiej rozmowie z tobą nie będzie chciał u ciebie robić.
    Ciągle potrzebujesz szkolenia z czytania ze zrozumieniem. Niczego nie zamówiłem, niczego nie wybrałem. Jak dobrze rozumiem, to twierdzisz że 14x1 to zbyt bogato, a potem że wybrałem najtańsza ofertę?


    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    A tak przy okazji to powołujesz się na normę z 2000 roku, która powstała w latach 90 XX wieku. Bodajże kat. 5e w niej to szczyt techniki. I było wtedy napięcia 220V i 380V.
    Podaj dane z nowszej.

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Nie nie ma na rynku, tylko ciebie po prostu niestarć. Co jest dziwne, skoro zarobki na poziomi 50 euro/h są dla ciebie zbyt niskie.
    Daj namiary na sprzedających usługi pisania sketchy i konfiguracji Domoticza i/lub HA. Czy znowu problemy ze zrozumieniem słowa pisanego?




    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    A komu to potrzebne?
    Mi. I co najmniej kilku innym osobom, które chciały zatrudnić Szmala, na co odpowiadał w ostatnim filmiku.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 06-06-2017 o 18:13

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Część zakupów przyszła. W tym gadżet Broadlink RM3 mini (50 zł a działa jak złoto - i po co komu pilot uniwersalny, jak może mieć to w telefonie nawet bez IR Blastera i sterować dowolnym urządzeniem do tego z dowolnego miejsca na świecie przez zwykłą apkę na telefon) i od niego zacząłem zabawę. Samo urządzenie działa bez problemu z apką od producenta. Schody się zaczynają, żeby to spiąć z ID.

    Dwa wieczory nauki za mną - Domoticz i Home Assistant wstępnie obadane. Obydwa mają część skryptów napisane pod Pythona 2.7 a domyślny jest 3.4. Trochę czasu na to poświęciłem, jak instalować potrzebne biblioteki i odpalać skrypty, żeby korzystały z 2.7.
    W Domoticzu poległem z Broadlinkiem. Niby są skrypty, ale nie udało mi się ich uzdatnić - wtedy przesiadłem się na HA i tam powalczyłem dopiero z tym Pythonem, więc chyba wrócę i sprawdzę, czy nie ogarnę. Bo HA jakoś mniej mi przypadł do gustu (ale to tylko pierwsze wrażenie).

    Na HA odpaliłem Broadlinka. I się trochę rozczarowałem, jak działa pilot do klimy. A mianowicie ten sam przycisk wysyła różne sygnały w zależności od kontekstu. Przycisk Power wysyła inny sygnał gdy klima jest włączona, a inny, gdy wyłączona. Tak samo mode. To pewnie dlatego w różnych apkach na Androida do telefonu z IR blasterem inaczej są traktowane piloty do klim, niż do innych urządzeń, w których wciśnięcie tego samego przycisku za każdym razem wysyła ten sam sygnał.
    Obawiam się, że klimę przez broadlinka przynajmniej pod HA trudno będzie ogarnąć, i trzeba będzie się nakombinować z automatyzacją. Np. ustawienie chłodzenia na 23* to 20xtemp_down (dla pewności, że jest ustawiona na 16*) i 7xtemp_up żeby dojechać do 23*. Ale chyba będzie problem ze zmianą mode. Bo co i ile ray wcisnąć zależy od tego co jest ustawione na starcie. Może trzeba będzie to odpuścić, i na cały sezon ustawiać mode z tradycyjnego pilota. Podobnie fan speed i kierowanie strumienia powietrza. A może wybierając klimę do domu znajdę łatwiej się integrującą.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 08-06-2017 o 10:08

  14. #54

    Domyślnie

    Kaizen, czy klima nie ma sterowania po kablu, zgodnie ze standardem modbus? Tak byś mógł nią sterować bez zabawy z klonowaniem pilota?

    Co do Raspberry Pi, ostatnio rozmawiałem ze znajomym który z 2-3 lata temu zrobił sterowanie kilkoma urządzeniami w domu. Jest zadowolony i działa bez problemu przez cały czas. Więc by zmotywować tych którzy próbują - da się mieć coś stabilnego na Raspberry PI!

  15. #55
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leszekwolski

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzyszłyBudowniczy Zobacz post
    Więc by zmotywować tych którzy próbują - da się mieć coś stabilnego na Raspberry PI!
    Nie chcę się wypowiadać nie posiadając doświadczenia w pracy z Raspberry, ale słowo "da się" są tu dość kluczowe. Wszyscy moi klienci oczekują by ich ID była zawsze sprawna i by wszystkie ich wymagania były zawsze spełnione, a nie tylko czasem i niektóre.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał leszekwolski Zobacz post
    Wszyscy moi klienci oczekują by ich ID była zawsze sprawna i by wszystkie ich wymagania były zawsze spełnione, a nie tylko czasem i niektóre.
    Ciekawe dlaczego gdy kupuja pralkę, lodówkę, smarkfona czy laptopa tak nie mają. Laptop przecież ma prawo się zawiesić bo tak już jest i kązdy sie do tego przyzwyczaił. Jak w ID coś się zwiesi to juz dramat

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał leszekwolski Zobacz post
    Wszyscy moi klienci oczekują by ich ID była zawsze sprawna i by wszystkie ich wymagania były zawsze spełnione, a nie tylko czasem i niektóre.
    Właśnie na tym powinna polegać inteligencja domu że urządzenia w nim zamontowane i sterowane inteligentnie powinny działać tak by o nich zapomnieć i tylko z nich korzystać.
    Im bliższe ciału i bardziej wpływające na jakość naszego życia systemy tym inteligentniej powinny działać . Sterownie światłem czy roletami za pomocą smartfona to rozśmieszający mnie gadżet potrzebny tylko do pochwalenia się znajomym. Na jakość naszego mieszkania w domu jednym z największych wpływów ma wentylacja i wilgotność. Na finanse system ogrzewania i zużycia energii. Obecnie zajmuję się wentylacją. Inteligencja sterowania ma na celu sterowanie ( bez mojego udziału) wilgotnością i zrównoważeniem ciśnienia wewnątrz domu z WM ( w zależności od zmiennej wydajności dobranej do uzyskania założonej wilgotności oraz stopnia zapchania filtrów). Zdecydowana większość ( też w tym wątku) zastanawia się jak wykonać sterowanie (z punktu technicznego ) pomijając sens jego użycia i korzyści jakie daje. Najpierw fizyka z termodynamiką a potem elektronika z komunikacją.Inaczej nie ma mowy o jakiejkolwiek inteligencji , którą dom jako coś co dużo nas kosztuje powinien raczej mieć.
    Tomraider.
    Ostatnio edytowane przez tomraider ; 14-01-2018 o 19:51

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Kaizen jak twoje inteligentne sterowanie?

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Kaizen jak twoje inteligentne sterowanie?
    Leży na półce. Dostało najniższy priorytet. Pilniejsze skończenie ocieplenia stropu i buda dla psa. Potem meble i przeprowadzka przy lampkach wpiętych do gniazdek. Automatyką zajmę się jak już zamieszkamy.

  20. #60

    Domyślnie

    Kaizen coś się ruszyło w temacie?

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony