dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 119
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Zaoytaj Autorusa jak poradził sobie z usunięciem wilgoci w swoich kopułach. Pamiętam, że miał z tym spory problem i udało się bez osuszacza.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Zaoytaj Autorusa jak poradził sobie z usunięciem wilgoci w swoich kopułach. Pamiętam, że miał z tym spory problem i udało się bez osuszacza.
    Dziękuję! Każda porada na wagę złota! PS: Wesołych świąt!!!

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Dobrego nowego roku

    U nas też mieszka mysz. Po raz pierwszy takie żywe siępojawiło samozsiebie. dotą czasem kocicaprzynosiła, ale prędko było nie żywe 2 koty w domu i nie mogą się do niej dobrać. Siedzi za szafkami w kuchni i musimy pamiętać o nakładaniu pokrywy na kubełek kompostowy pod zlewozmywakiem. Też jest gruba i na dodatek ludzi się nie boi.


    Koza / piecyk to Jotul F 400. Są też podobne np. Jotul F 3. Są żeliwne pokryte emalią i mają dużą moc.

    Jeśli chcesz pogadać z kimś kto ma taki piecyk, zajrzyj do Waniliany. Nie pamiętam, czy ma ten sam model, ale na pewno podobny piecyk Jotula
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...00#post7578100

    Na stronie producenta znajdziesz czarną wersję.
    Inspiracje, i to całkiem sporo, są wmoim wątku, link w sygnaturze. Mam je też na pintereście w jednej z 3 tablic. Jak chcesz podlinkuję.
    To ciekawy piecyk, klasyka jotulowa Niektóre modele mają z boku po lewej dodatkowe drzwiczki i niekoniecznie by dołożyć szczapę trzeba otwierać front
    https://jotul.com/pl/produkty/piece/Jotul-F-400#technical-area

    Możesz spełnić marzenie o portalu Na pewno niebędzie typowym portalem, ale mnie bardzo podoba się ta czarna wersja w czarnej ramie.

    Nazwa:  jotul_f3_black_paint.jpg
Wyświetleń: 181
Rozmiar:  63,8 KB

    Nazwa:  install5fc82686c0d887f549a5d7bc5DSC03760.jpg
Wyświetleń: 181
Rozmiar:  64,2 KB


    Dwa poniżej to Invicta. Także dobrej jakości i także żeliwne kryte emalią

    Nazwa:  INVICTA SEVILLE-01.jpg
Wyświetleń: 182
Rozmiar:  84,6 KB

    Nazwa:  INVICTA_594531_02.jpg
Wyświetleń: 180
Rozmiar:  52,7 KB


    A to Castelmonte, bardzo stylowe włoskie piecyki. Podobne ma też Piazetta. Obie firmy niestetybardzo drogie.
    Nazwa:  FIREPLACE stove-LA CASTELMONTE Rondò.jpg
Wyświetleń: 180
Rozmiar:  69,1 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #24

    Domyślnie

    Sorry Bepo, widzę, że znowu skomentowałem nie tam gdzie trzeba...
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Piękna ta granatowa inspiracja.
    U mnie z jednej strony kominka jest podobny problem z koniecznością wykonania pustej zabudowy. Mnie to pasuje, bo od strony kuchni wmuruje tam wnęki na piekarnik i mikrofale. Dzięki czemu zwolni się miejsce w szafkach, których nie mam za dużo.

    Jaki wkład wybraliście? Wiesz, że są wkłady płytkie poniżej 45 cm głębokości?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Pestka, dziękuję pięknie za wspaniałe inspiracje!!! Przepiękne te kozy Castelmonte Mąż zachwycony, ale nasz budżet pewnie nie będzie Na razie myślimy o Jotulu, zobaczymy, co nam podpowie gość polecony przez majstra, który stawiał nam dom. Dostaliśmy namiar na importera z Norwegii, więc może po powołaniu się na odpowiednie nazwisko norweska koza będzie ciut tańsza.

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Sorry Bepo, widzę, że znowu skomentowałem nie tam gdzie trzeba...
    Ahahaha, luz, nic się nie stało. Poważnie rozważam połączenie dziennika z komentarzami.

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Piękna ta granatowa inspiracja.
    U mnie z jednej strony kominka jest podobny problem z koniecznością wykonania pustej zabudowy. Mnie to pasuje, bo od strony kuchni wmuruje tam wnęki na piekarnik i mikrofale. Dzięki czemu zwolni się miejsce w szafkach, których nie mam za dużo.

    Jaki wkład wybraliście? Wiesz, że są wkłady płytkie poniżej 45 cm głębokości?
    No właśnie dostaliśmy ofertę na wkład głęboki na 38,5 cm, ale patrząc dzisiaj na wnętrze... szkoda nam strasznie zabudowywać je o 90 cm prawie. U nas jest ten problem, że to jest po środku jednej połowy pokoju dziennego. W drugiej będzie jadalnia a zaraz przy tej zabudowie byłoby wejście do pokoju. I taka dziwna wtedy nierówność- z jednej strony otwarta przestrzeń jadalni, z drugiej cofnięty mocno salon.

    U Ciebie to ma głęboki sens- jak można ładne z pożytecznym połączyć to super.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Macie bardzo podobny układ w salonie jak u nas. Tylko nasz komin jest wielki, 104 cm szer i ceglany. Wnęka między kominem a boczną ścianą z oknem jest jeszcze głębsza niż u was, bo kominek stoi „na” kominie, a nie obok. Różnica taka, że komin ze ścianą boczną tworzą kąt rozwarty. Kuchnia za kominem jest ukośnie ustawiona względem osi domu.
    Podobny mamy też widok z poddasza na salon , który ma 7 x 8 m. I mimo tej wielkości długo rozważałam wielkość i ustawienie kominka.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Nasz salon to 5x7,5 m, więc jednak trochę tego 1 m szkoda No i taka zabudowa, nawet własnymi rękoma zrobiona, to spory koszt. Kozy znaleźliśmy w całkiem dobrych cenach, więc zostanie trochę budżetu na lepszą kuchnię albo cegiełkę na elewacji

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Też duży, ale uciąć metr... nie byłoby dobrze.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Też duży, ale uciąć metr... nie byłoby dobrze.
    Zwłaszcza, że to na węższej ścianie. :/ Zobaczymy. Marzy mi się też ciemna ściana, ale jak wchodzimy do tego jasnego pomieszczenia to żal malować na jakikolwiek kolor

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Masz, wysoko i duży salon. Mnie się wydawało, że ciemne kolory będą złe u nas. Tymczasem całe skosy sufitowe nad salonem są w ciemnym drewnie, podłoga też i jest okey. Patrzę na to myślę, że byłoby fatalnie gdyby też nasz salonowy olbrzym był cały jasny. Jedną ścianę, najdłuższą zajmuje biblioteka, więc też jasna nie jest
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Masz, wysoko i duży salon. Mnie się wydawało, że ciemne kolory będą złe u nas. Tymczasem całe skosy sufitowe nad salonem są w ciemnym drewnie, podłoga też i jest okey. Patrzę na to myślę, że byłoby fatalnie gdyby też nasz salonowy olbrzym był cały jasny. Jedną ścianę, najdłuższą zajmuje biblioteka, więc też jasna nie jest
    Wiem, że mody przemijają i jeszcze niedawno wszyscy chcieli mieć białe, skandynawskie wnętrza, a teraz modne robią się ciemne ściany, ale do poniższych inspiracji mocniej bije mi serce.


    źródło: https://www.pinterest.com/pin/425308758552356597/


    źródło: https://www.pinterest.com/pin/425308758552371365/


    źródło: https://www.pinterest.com/pin/425308758552371516/


    źródło: https://www.pinterest.com/pin/425308758552371761/

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Bo są ciepłe i bardzo eleganckie. Poza tym łatwo jest nadać im trochę orginalności i nie robią się brzydkie, gdy przestawi się jakiś mebel w inne miejsce niż zdecydował projektant.

    Niedaleko mnie jest dom, którego budowę obserwowałam, bo projekt wyszedł z pracowni, którą lubię. Byłam ciekawa jak właściciele poradzą sobie wnętrzem, czy uda imsię utrzymać styl. Teraz dom już jest wykończony i wnętrza można zobaczyć w jednym z polskich pism wnętrzarskich. Podobają mi się. Natomiast z ogrodem kompletnie polegli. Zawsze przejeżdżając koło niego zapuszczam żurawia z nadzieją, że coś się zmieniło i pudło.
    Powinien ci się podobać TU z zewnątrz, a TU wnętrza.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    O łał! Bardzo by się mojemu mężowi spodobał ten dom. Wnętrza OK, strasznie nie lubię podłóg z płytek, ale oczywiście to też zależy od aranżacji. Natomiast ściana z kominkiem... klasa!

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    No, Bepo, pojechałaś z tą pufą. Super jest, a pomocnicy ...sorry... jeszcze lepsi. Też mam dwoje pomocników
    Drugą pufę może kolorową zrobisz, taką trochę geometrycznie afrykańską. Będzie pasować do każdego wnętrza.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Dziękuję! Przymierzałam się do niej chyba z rok(i stał taki niedokończony niby-kosz na włóczki), aż w końcu się spięłam... wszystko sprułam i od nowa zrobiłam w 5 dni. Byłoby szybciej, ale zapomniałam zawczasu kupić wypełnienia i musiałam weekend na nie czekać.

    Myślałam właśnie, żeby zrobić drugą, ale to za chwilę. Muszę sznurek kupić, na tę(wym. 60cm x 40cm) poszło aż 750m metrów...

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    A wypełnienie jakie dałaś?
    Sporo tych metrów, ale to chyba zależy od grubości sznurka.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #40

    Domyślnie

    Witam,

    gratuluję szybkich postępów na budowie i zazdraszczam . Z ciekawością będę podglądać dalej

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony