dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie jak wyrównać schody wewnętrzne betonowe?

    Dzień dobry!

    Ekipa wylała mi schody wewnętrzne betonowe, tylko, że stopnie są nierówne, albo np, gdzieś jest odłupany kawałek betonu na krawędzi itp. i teraz moje pytanie, jak takie schody wyrównać do pionu oraz poziomu, tak aby dało się na nich położyć panele/ deski lub wykładzinę?

    Czy wylewa się tam wylewkę samopoziomującą? Czy może jakoś*to się po prostu równą zaprawą?

    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Obłożenie drewnem naprawiłoby mankamenty wylewki..

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    szpachlowka naprawcza do betonu typu pcc
    Kerakoll Geolite 40
    Sika Monotop lub Sika Repair
    do wyboru
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    szpachlowka naprawcza do betonu typu pcc
    Kerakoll Geolite 40
    Sika Monotop lub Sika Repair
    do wyboru
    Co to jest to Geolite 40? Można tym szpachlować bloczki i pustaki betonowe albo nadproża z wystającym zbrojeniem?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Kerakoll Geolite 40
    Sika Monotop lub Sika Repair
    Wszystkie do kupienia u Ciebie?
    Rozumiem, że koszt wysyłki dość duży, bo przy więcej niż jednej sztuce konieczna paleta?

  6. #6

    Domyślnie

    I jeszcze jedno.
    Czy Geolite 40 nadaje się do wypełnienia otworów w ścianach betonowych i z betonu komórkowego? Otwory są głównie po ankrach i śrubach utrzymujących szalunek.
    Ewentualnie do uzupełnienia wgłębień w bloczkach pióro-wpust, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.
    Przykład na zdjęciu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3755_cr.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	444954

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    I jeszcze jedno.
    Czy Geolite 40 nadaje się do wypełnienia otworów w ścianach betonowych i z betonu komórkowego? Otwory są głównie po ankrach i śrubach utrzymujących szalunek.
    Ewentualnie do uzupełnienia wgłębień w bloczkach pióro-wpust, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.
    Przykład na zdjęciu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3755_cr.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	444954
    Zwykłą zaprawą. To ma być tylko wypełnieniem.
    A otwory po śrubach?
    Po co chcesz wypełniać?
    Od środka tynk zakryje, od zewnątrz klejem zakleisz i styropianem przykryjesz
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    I jeszcze jedno.
    Czy Geolite 40 nadaje się do wypełnienia otworów w ścianach betonowych i z betonu komórkowego? Otwory są głównie po ankrach i śrubach utrzymujących szalunek.
    Ewentualnie do uzupełnienia wgłębień w bloczkach pióro-wpust, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.
    Przykład na zdjęciu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3755_cr.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	444954
    tak
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  9. #9

    Domyślnie

    Powiem tak. Moje schody nie dość że były niezbyt równe, to jeszcze wymiary nie jak nie pasowały, by każdy stopień był tych samych wielkości.
    Przyszedł dobry majster, konserwator mebli starych tj. prawie stolarz, wziął podwykonawcę do stolarza, do zrobienia drewnianych stopni, które polakierować, położył itp. I całość wygląda jak milion dolarów obecnie

    Mogą Ci pisać, że coś tam możesz czymś równać, ale to półśrodek, który raczej i tak nie wypali. Jak mi gość od miksokreta na spadkach dachowych wyjechał, że jakimiś cudami chce błędy poprawić to prawie... Beton spieprzone to albo do skucia, albo na to lejesz następny,bo grubości minimum tych 6cm. Reszta to...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    I jeszcze jedno.
    Czy Geolite 40 nadaje się do wypełnienia otworów w ścianach betonowych i z betonu komórkowego? Otwory są głównie po ankrach i śrubach utrzymujących szalunek.
    Ewentualnie do uzupełnienia wgłębień w bloczkach pióro-wpust, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.
    Przykład na zdjęciu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3755_cr.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	444954
    Ja bym nie dawał do gazobetonu geolite 40 bo bym się bał że mi rozsadzi go od środka. Ale czy do takich pustaków/bloczków betonowych lub żużlobetonowych można go zastosować? W bloczku był wybity otwór na wąsy framugi i zalepione to wszystko zaprawą i kawałkami ceramiki Wykułem to dłutem..Potrzebuje wyrównać przed monatażem tam okna Czym to teraz zalepić?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BLOCZEK-BETONOWY.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	445084

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Schody betonowe ważna rzecz! Dlatego w swoim domu sam zaprojektowałem...

    http://www.kominki-batura.pl/galeria,portal-17,4,18#


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony