dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    abes99

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    SRC
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    328

    Domyślnie Jaka PC do CWU? Podpinać pod wentylację z GWC?

    Przymierzam się do pompy ciepła do grzania wody użytkowej. Akurat mam możliwość uzyskać dofinansowanie z miasta w wysokości 50% (do 4k), więc rozważam taki zakup zamiast samego bojlera z grzałką. Teoretycznie w domu będą mieszkać głównie 3 osoby, lubiące długie prysznice . Przymierzam się do naszego rodzimego Galmeta Basic ze zbiornikiem 200l, ale chętnie usłyszałbym jakieś opinie czy rady, jaką pompę wybrać . Chciałbym, żeby miała możliwość ustawienia priorytetu pracy w II taryfie (muszę sprawdzić, czy na tym Galmecie da tak radę).

    Kolejna sprawa, to będę montować również wentylację mechaniczną z rekuperacją + najprawdopodobniej glikolowe GWC. Gdzieś w opisach Hevalexa znalazłem schematy, że warto podpiąć pompę ciepła pod WM (w zimie przez pompę przechodzi ciepłe powietrze usuwane z pomieszczeń, a w lecie z ciepłe z czerpni). Ktoś praktykował takie rozwiązanie? Bardziej zależy mi na optymalizacji pracy PC niż wykorzystaniu jej w do schłodzenia powietrza (jak pracuje w lecie). Martwi mnie tylko minimalny wymagany przepływ powietrza. Wg Galmetu ich PC wymagają min. ok. 350m3/h. W sumie to centralę dla całego domu planowałem w okolicach 350-400m3/h, ale wolałbym żeby nie pracowała cały czas na 100%, a teoretycznie tyle wymaga PC. Więc jak jest? Warto podpiąć PC do systemu wentylacji czy nie?

    Ewentualnie może zamiast podpinać do całego WM po prosty podpiąć PC tylko do nagrzewnicy z GGWC? Tylko jakby to zrobić? Czerpnia ścienna -> nagrzewnica GGWC -> rozdzielacz kanałów na PC / WM z reku -> za oboma systemami połączyć w jeden kanał do wyrzutni dachowej?

    Czekam na opinie i porady ...
    Remontuję (edit: już zamieszkuję...) dom z ok. 1973r. o pow. ok. 190m2, kubatura ok. 450m3. Posadzka na gruncie +18cm styropianu 032, ściany +18cm styropianu 032, dach płaski +30cm styropianu 032, okna trójszybowe. Ogrzewanie: kablami grzejnymi (Devi 18T ~18kW + 8cm B25), wentylacja mechaniczna z rekuperacją, PC do CWU, fotowoltaika 10kWp (Longi 11x320W + 18x360W, Fronius 8.2-3-M, azymut 27st.W, kąt 26st.). Praktycznie z domu zostały tylko ściany i stropy...

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Witam,
    Polecam pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej firmy Viessmann - proszę zapoznać się z urządzeniem Vitocal 060-A

    Jeśli chodzi o zagadnienia rekuperacji i wentylacji mechanicznej, również posiadamy takie rozwiązania Najlepiej skontaktować się w tych sprawach z naszymi partnerami branżowymi - co oferują? wszystkie informacje TUTAJ
    Jeśli będziesz miał dodatkowe pytania - służę pomocą!

    Pozdrawiam i czekam na dalsze pytania!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony