dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mirka80

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    12

    Domyślnie Aromatyczny muratora - jaki koszt SSO

    Witam,
    Buduję (prawie) dom wg projektu Muratora Aromatyczny http://projekty.muratordom.pl/projek...y,2829,0,0.htm. Generalnie bez zmian co do projektu (dodatkowe okna jedynie w ścianach szczytowych i 4 okna dachowe). Ostatni wykonawca, który oceniał projekt (wcześniejsze oferty wyższe) wycenił SSO na 190 tyś (70 tyś robocizna + 130 tyś materiały: z ważniejszych kwestii: pustak ceramiczny, dachówka ceramiczna, strop monolityczny). I moje pytanie: czy to dużo, średnio czy mało? Wg wyceny projektu przez Muratora 156 tyś SSZ (wiem, że te wyceny są zaniżane, ale żeby aż tak?). A może po prostu fakt, że baba rozmawia z wykonawcami wpływa na oferentów w ten sposób, że dają wyższe ceny? Bo już nie wiem... Proszę o Waszą ocenę

  2. #2
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirka80 Zobacz post
    Witam,
    Buduję (prawie) dom wg projektu Muratora Aromatyczny http://projekty.muratordom.pl/projekt_aromatyczny,2829,0,0.htm. Generalnie bez zmian co do projektu (dodatkowe okna jedynie w ścianach szczytowych i 4 okna dachowe). Ostatni wykonawca, który oceniał projekt (wcześniejsze oferty wyższe) wycenił SSO na 190 tyś (70 tyś robocizna + 130 tyś materiały: z ważniejszych kwestii: pustak ceramiczny, dachówka ceramiczna, strop monolityczny). I moje pytanie: czy to dużo, średnio czy mało? Wg wyceny projektu przez Muratora 156 tyś SSZ (wiem, że te wyceny są zaniżane, ale żeby aż tak?). A może po prostu fakt, że baba rozmawia z wykonawcami wpływa na oferentów w ten sposób, że dają wyższe ceny? Bo już nie wiem... Proszę o Waszą ocenę
    Przystąp do budowy za dwa lata bo jako inwestorkę robią Cię w ch... od początku począwszy od ceny skończywszy na materiałach do budowy.
    Za dwa lata jak "nauczysz się" budować to wybudujesz poprawny dom,narazie zgodnie z przysłowiem,pierwszy dom budujesz dla "wroga"

    Jako żeś sąsiadka bo ja zza Europy Centralnej to podpowiem,za robociznę max.50tys.zł a SSO z materiałami max.130tys.zł,ceramika poryzowana to wg mnie jeden z najgorszych materiałów do budowy domu.
    Koszt tego domu pod klucz jak będziesz już świadoma jak budujesz i co budujesz może wyjść max.250tys.zł
    Na Muratorze 156tys.zł za SSZ wcale nie jest zaniżony,jest adekwatny za ten dom a nawet lekko zawyżony.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 26-08-2016 o 00:17

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Arturo ma rację, ten dom to robocizna max 40 000 i materiały z 90-100 tyś. Kończe teraz SSO to potwierdzam, firma ma na domku 50 000 zł (SSZ) a 80-100 na stanie developerskim.
    Dlaczego właśnie ten dom? W projekcie jest strop monolityczny (drogi i pracochłonny) na 21 cm grubości. Albo dom piętrowy albo z poddaszem. Po co Wam opcja poddasza z drogim i ciężkim stropem żelbetowym. Jak się zdecydujecie na poddasze to trzeba wtedy będzie robić projekt, wstawiać okna dachowe, okna szczytowe...?? Parter, poddasze użytkowe od razu albo parter ze stropem drewnianym (legary) gdzie projektant legarów zaprojektuje Tobie odpowiednie miejsce na strych, poddasze itp
    Garaż - zobacz wymiary, masz około 3 m szerokosci na 5,7 długości. Nie warto mieć tak wąskiego garażu, wjedziesz tylko małym autem, nie ma szans wjechać autem i otworzyć drzwi kierowcy i pasażera/ 3,5 m to minimum
    Ostatnio edytowane przez Marcin34_Śl ; 26-08-2016 o 10:05

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mirka80

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dziękuje za informacje. Tak sobie myślałam, że robią mnie trochę w bambuko... A nawet bardzo!
    No cóż, będę szukać dalej, może w końcu ktoś to rozsądnie wyceni i da akceptowalną ofertę. Na szczęście czas mnie nie goni, jednak jako posiadacz PnB chciałabym już ruszyć. Ale bez ciśnienia...


    A co do wyboru projektu, to - wbrew pozorom - był przemyślany; z dobry rok przeglądałam i forum, i różne projekty za nim się na niego zdecydowałam. Po prostu podoba mi się, na razie wystarczy mi w zupełności to, co na parterze, ale nie wykluczam (jak to kobieta), że kiedyś coś się zmieni i wtedy poddasze będzie, jak znalazł (i dlatego właśnie monolit). A okna w ścianach szczytowych uwzględniłam, podobnie jak i dachowe. Z garażem się zgodzę, że niewielki (a rozważałam to, jeszcze zanim zdecydowałam się na projekt) ale czegoś większego niż mój mały samochodzik nie planuję posiadać...
    Ostatnio edytowane przez mirka80 ; 26-08-2016 o 17:24

  5. #5

    Domyślnie projekt C319 AROMATYCZNY

    Dzień dobry ponownie. Znowu tu jestem, nastąpiła przesiadka z Miarodajnego. Zamiast tamten zmieniać, decyduję się na ten, bo tu praktycznie do zmiany będzie tylko sposób wejścia do kotłowni - nie z wiatrołapu tylko jakby od strony tej klatki schodowej (zamiast niej).
    Mam tutaj tylko dwie wątpliwości, pierwsza - nie wiem co to jest za punkt pomiędzy holem a jadalnią, słup jakiś? ozdobny, czy jakaś podpora to będzie konieczna konstrukcyjnie? bo jakoś to tak wypadło ni w pięć ni w jedenaście... Nie bardzo bym chciała takiego słupa w środku domu.
    I druga rzecz - autor przewiduje tutaj konstrukcję dachu krokwiowo-jętkową. Porównując ten projekt z Miarodajnym widać różnicę, tam jest krokwiowo-płatwiowa. Rozpiętość ścian podobna (13 m). Nasuwa mi się tutaj potrzeba zmiany konstrukcji Aromatycznego też na płatwiową. Dobrze myślę? Gdzieś wyczytałam, że rozpiętość ścian konstrukcji jętkowej jest do 12 m.
    Pozdrawiam

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ten słup jest konieczny, bo podtrzymuje płytę schodów.

    W tym domu są aż trzy kominy...

  7. #7

    Domyślnie

    Pozdrawiam, Elfir, liczyłam na to, że może się odezwiesz☺
    A co wtedy, gdy nie chcę schodów? Poddasze będzie dostępne ze schodów składanych, opuszcznych, najprawdopodobniej gdzies w kotłowni. A co do kominów to też zwróciłam uwagę, jednego na pewno nie będzie, tego od kominka, wiem ze będzie ten z kotłowni, nie wiem po co ten trzeci...

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jakoś trzeba będzie rozwiązać podparcie stropu pośrodku domu. Spójrz, że między garażem a łazienkami jest ściana nośna. Ten słup utrzymuje nadproże które jest przedłużeniem tej nośnej ściany do ściany zewnętrznej (kosztowny element) między oknami przy stole jadalni.

    Trzeci komin to komin wentylacyjny łazienek. Dziwnie umieszczony. Trochę ten układ ścian i kominów wygląda na chaotyczny.

    Znów wybierasz projekt z użytkowym poddaszem?

  9. #9

    Domyślnie

    No faktycznie, nie mogę się od tego typu projektów odczepić
    Trafiłam na dziennik budowy Aromatycznego i jest wnętrze tego salonu z tym słupem i jak tak sobie na to popatrzyłam to wcale to jakoś źle nie wygląda... Wprawdzie na zdjęciu jest stan surowy jeszcze, ale już widać jak jest on umiejscowiony, więc skoro musi być, niech już zostanie.
    Może naiwne pytanie, ale naprawdę się nie znam. Czy tam musi być ściana nośna? Ja rozumiem, że tam jest projektowana klatka chodowa, czy stąd zatem ściana nośna? Nie może to być normalna ściana? i wtedy nie trzeba będzie żadnego nadproża i słupa?
    Kominy zatem będą dwa

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ściana nośna - bo za duża jest rozpiętość stropu.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tutaj masz inną parterówkę w tym stylu:
    http://www.innedomy.pl/e_170.html?Ni...rowy_z_garazem

  12. #12

    Domyślnie

    Dziękuję, też fajny
    Jednak znowu bym musiała robić jakaś zmianę, bo tu z kolei łazienka jest bez okna, a ja taka dziwna jestem, że muszę mieć i łazienkę i kotłownię z oknem. Zatem zostaje Aromatyczny wraz ze swoim słupem.
    Dzięki Elfir za pomoc, jesteś nieoceniona na tym forum
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez anka.k. ; 24-05-2017 o 16:46

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dedis

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-109
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    Arturo ma rację, ten dom to robocizna max 40 000 i materiały z 90-100 tyś. Kończe teraz SSO to potwierdzam, firma ma na domku 50 000 zł (SSZ) a 80-100 na stanie developerskim.
    Dlaczego właśnie ten dom? W projekcie jest strop monolityczny (drogi i pracochłonny) na 21 cm grubości. Albo dom piętrowy albo z poddaszem. Po co Wam opcja poddasza z drogim i ciężkim stropem żelbetowym. Jak się zdecydujecie na poddasze to trzeba wtedy będzie robić projekt, wstawiać okna dachowe, okna szczytowe...?? Parter, poddasze użytkowe od razu albo parter ze stropem drewnianym (legary) gdzie projektant legarów zaprojektuje Tobie odpowiednie miejsce na strych, poddasze itp
    Garaż - zobacz wymiary, masz około 3 m szerokosci na 5,7 długości. Nie warto mieć tak wąskiego garażu, wjedziesz tylko małym autem, nie ma szans wjechać autem i otworzyć drzwi kierowcy i pasażera/ 3,5 m to minimum
    Jeśli ktoś byłby zainteresowany, w tym momencie uczciwa robocizna za ten dom to ~70tys (ja dałem trochę więcej i nie żałuję, można mniej - nawet 55, ale nie zaryzykowałbym) i materiały ~120-140tys zależy od wielu czynników (sam kupowałem, więc to moje ceny). Znaczące róznice w stosunku do oryginalnego projektu w moim przypadku to płyta fundamentowa zamiast ław (nieco wyższy koszt) i przeliczony strop (5cm cieńszy - nieco tańszy). z racji opadającego terenu musieliśmy też wykonać podbudowę z kruszywa (+5tys do wykonania "zwykłego")
    SSO z dachem wyjdzie koło 200tys (firmy oferowały około 220-270 zależnie od przypadku).
    stan deweloperski w moim przypadku to okolice 300tys.
    Ostatnio edytowane przez Dedis ; 16-01-2019 o 12:45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony