dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 159 z 159
  1. #141

    Domyślnie

    Też miałem robić na Pushu, robię na Rautitanie Rehau i widzę, że Twoje rury są znacznie bardziej elastyczne. U mnie walka jest nawet ze średnicą 16. Nie mówiąc już o większych

  2. #142

    Domyślnie

    Panie co tam jak tam???

  3. #143

    Domyślnie

    Dobra robota
    Marzenia się nie spełniają- marzenia się spełnia

    Dziennik budowy

  4. #144

    Domyślnie

    agb Pomyliłem systemy, robiłem jednak na Press. Za dużo człowiek się tego naoglądał, naszukał i wszystko się już mieszało Powiem Ci że miałem rury PERT/Al/PERT i układało się je rewelacyjnie. Co prawda nie wyginało się ich super łatwo ale dobrze ze względu na aluminium bo kształt po wygięciu zostawał.

    sebus243 Podziękował

    _arek_ Już nadrabiam zaległości

    W wolnej chwili zabrałem się za spięcie rozdzielnicy. Co prawda nie wszystko jeszcze ale będę uzupełniał na bieżąco.



    Zamontowałem też skrzynki podtynkowe do rozdzielaczy dla podłogówki:



    Oczywiście nie obyło się bez uszkodzeń i za mocno przycisnąłem młot



    Wpadły rozdzielacze Carpicorn z nierdzewki 9-cio i 10-cio obwodowy oraz zabrałem się za zgrzewanie PP od Wavin'a BORplus na rurach EVO jako zasilanie rozdzielaczy:









    Nie obyło się oczywiście bez problemów. Po pierwsze bardzo ciężko było to upchnąć do skrzynek (były dość płytkie) więc trzeba było się porządnie wysilić, a ile mierzenia (czy na pewno wejdzie) to moje. Oczywiście całość zgrzana pod próbę ciśnieniową bo trzeba to sprawdzić. Ułożyłem styropian jeszcze przed próbą bo czekałem na rzeczy potrzebne do sprawdzenia, przecież co może pójść źle. No i jazda, 1 bar, 2 bary i nagle słyszę gdzieś powietrze. Pomyślałem "Ja pier****" i mówię "czemu zawsze mnie coś pójdzie nie tak". No trudno, zaczęliśmy z żoną szukać nieszczelności i znaleźliśmy jedną w najgorszym możliwym miejscu. Walnęliśmy tym wszystkim i pojechaliśmy do domu.
    Na następny dzień pojawiliśmy się ponownie i przystąpiliśmy do przeróbek. Nieszczelność trafiła się między trójnikiem, a redukcją przy powrocie z rozdzielaczy. Trzeba było złożyć styropian w dwóch pomieszczeniach, wyciągnąć całość i zacząć zabawę ponownie. Połączone wszystko na mufach, ponowna próba i wszystko gra.
    Najlepsze jest to że wszystko robione jak należy, ustawiona temperatura, wsio liczone, odtłuszczane, nieruszane i taki cyrk. A zgrzewy pod próbę, które potem idą do kosza robione na szybko i wszystko szczelne. Ale tak to bywa, oczywiście zdjęcie felernego zgrzewu zrobione:



    Po wszystkim puściliśmy nitki do podpięcia grzejników. Jeden w garażu w razie "W", a drugi to drabinka w łazience:



    Przy drugiej warstwie styropianu poszła również taśma brzegowa z folią, do tego folia do podłogówki:





    c.d.n.
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  5. #145

    Domyślnie

    Po męczarniach z układaniem i równaniem styropianu, masą straconego czasu na to i wszelkich przebojach z innymi drobnymi rzeczami i poważniejszymi (zgrzewanie) opisanymi wyżej przystąpiliśmy do najlepszej roboty jaka mogła się nam trafić.

    Podłogówka to jedna z lepszych, lekkich i szybkich prac.

    Dzięki jednemu hydraulikowi trafionemu na YT, udało się dostać rury z pewnego źródła i pożyczyć rozwijak do rur więc zaczęliśmy jak profesjonaliści:



    Nie powiem, załadować ten krążek na stojak to nie lada wyczyn. Rura oczywiście znana tutaj, Kan-therm Blue Floor 16x2.
    Materiały przygotowane więc trzeba zaczynać:



    I pierwsza pętla za nami:



    Oraz ja w akcji



    Pokój gotowy:



    I drugi też:



    W ten sposób zakończyliśmy maj i rozpoczęliśmy czerwiec na budowie.

    Łazienka:



    Salon z jadalnią i kuchnią ułożony:



    Hol też:



    Ostatni pokój też się doczekał:



    Pomieszczenie gospodarcze:



    Toaleta:



    Pralnia:



    Korytarz:



    No i pętle wpięte w rozdzielacze:



    Całość sprawdzona, tym razem wszystko szczelne. Przejścia i inne dziury w ścianach zostały wypełnione pianą, braki uzupełnione. Zostało czekać na wylewki, oczywiście jeszcze potrzebny materiał, ale to się załatwi

    Rur mieliśmy 2 krążki po 600m, z pierwszego zostało nam 27m odpadku, z drugiego 22m i niestety brakło nam rury, ale z pomocą przyszedł wcześniej wspomniany hydraulik i przywiózł zwój z którego wykorzystaliśmy brakujące 68m. Także dla niego wielkie podziękowania! Razem w podłodze pojawiło się
    jakieś 1222m na powierzchni 150m2

    Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy, miło nam będzie na komentarze zarówno pozytywne jak i negatywne. Zawsze można jeszcze coś poprawić

    Pozdrawiam Wszystkich!
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  6. #146

    Domyślnie

    Rozdzielnica elektryczna extra!
    Przepięciówka miażdy system

    Ogrzewanie estetycznie! Gratulacje!

  7. #147
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    Robota wygląda super. Bardzo estetycznie i schludnie. Sam zastanawiam się tylko nad tym czy robić ogrzewanie w pomieszczeniu gospodarczym, bo u mnie będzie to również taka spiżarnia (wejście mam od kuchni), tylko czy jak ono nie będzie ogrzewane, to czy nie będzie to miało wpływu na pozostałe pomieszczenia.

  8. #148
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawskip Zobacz post
    Robota wygląda super. Bardzo estetycznie i schludnie. Sam zastanawiam się tylko nad tym czy robić ogrzewanie w pomieszczeniu gospodarczym, bo u mnie będzie to również taka spiżarnia (wejście mam od kuchni), tylko czy jak ono nie będzie ogrzewane, to czy nie będzie to miało wpływu na pozostałe pomieszczenia.
    nie bedzie miało, a wręcz odwrotnie. Reszta pomieszczeń będzie je ogrzewać.

    @walec dobra robota!
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  9. #149

    Domyślnie

    Dobra robota !
    Czy sprawdzałeś w łazience czy wejdzie ci stelaż do płyt gk Koło rury i stelażu wc? Bardzo blisko masz tam rurę od podłogówki żebyś tylko jej nie przewiercił
    Marzenia się nie spełniają- marzenia się spełnia

    Dziennik budowy

  10. #150
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Jeśli jest taka obawa to można profil przykleić gruntujac wcześniej dobrze miejsce klejenia.

  11. #151
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Daria_88

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-257
    Posty
    12

    Domyślnie

    Gratuluję Ci i jestem pod wrażeniem! Domek wygląda cudnie

    Też teraz budujemy własnymi siłami i przeglądam Twój dziennik, może akurat wpadnie jakiś pomysł do głowy i... Wpadł

    Chciałam zapytać o te parapety bo super to wygląda, ale jak je uszczeliniles od strony okna? I na co kleiłeś te płytki? Faktycznie to oszczędność i warto się z tym pobawić? Bo wygląda elegancko )

  12. #152

    Domyślnie

    Co tu taka cisza? Wylewki gotowe?

  13. #153
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bcgarage
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Żagań
    Posty
    106

    Domyślnie

    Zestaw podłogówki od hydraulika z Wadowic?

  14. #154

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil_ Zobacz post
    Rozdzielnica elektryczna extra!
    Przepięciówka miażdy system

    Ogrzewanie estetycznie! Gratulacje!
    Dzięki! Nie wygląda to tak jak chciałem, ale wszystkiego nie da się przewidzieć, do tego ułożenie kabli też do lekkich nie należy Ogrzewania ma działać, nie wyglądać ale starałem się wykonać jak należy

    Cytat Napisał Slawskip Zobacz post
    Robota wygląda super. Bardzo estetycznie i schludnie. Sam zastanawiam się tylko nad tym czy robić ogrzewanie w pomieszczeniu gospodarczym, bo u mnie będzie to również taka spiżarnia (wejście mam od kuchni), tylko czy jak ono nie będzie ogrzewane, to czy nie będzie to miało wpływu na pozostałe pomieszczenia.
    Dzięki! Ja nie robiłem ogrzewania w spiżarni (wejście od kuchni). Stwierdziłem że jak będzie tam zimna podłoga to nie przeszkadza, a nawet lepiej. Nie będzie tam pewnie dużo zimniej przez to że będzie ogrzewana przez pomieszczenia graniczące z nią ścianami, tak jak Seba napisał.

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    nie bedzie miało, a wręcz odwrotnie. Reszta pomieszczeń będzie je ogrzewać.

    @walec dobra robota!
    Dzięki! Szkoda tylko że u mnie każda instalacja trwa masę czasu, tylko przez to że chce zrobić dobrze, później nie poprawiać. A przemyśleć to wszystko trwa zdecydowanie za długo

    Cytat Napisał sebus243 Zobacz post
    Dobra robota !
    Czy sprawdzałeś w łazience czy wejdzie ci stelaż do płyt gk Koło rury i stelażu wc? Bardzo blisko masz tam rurę od podłogówki żebyś tylko jej nie przewiercił
    Akurat w łazience mam grubo wylewki bo 10cm więc koło 8cm jest na rurze. Gdybym wiercił to się na to przygotuję Ale dziękuje za cenną uwagę, szczerze nie wziąłem tego pod uwagę.

    Cytat Napisał ufbufkruf Zobacz post
    Jeśli jest taka obawa to można profil przykleić gruntujac wcześniej dobrze miejsce klejenia.
    Bardzo pomocna uwaga, zapamiętam jak bym się jednak nie odważył wiercić

    Cytat Napisał Daria_88 Zobacz post
    Gratuluję Ci i jestem pod wrażeniem! Domek wygląda cudnie

    Też teraz budujemy własnymi siłami i przeglądam Twój dziennik, może akurat wpadnie jakiś pomysł do głowy i... Wpadł

    Chciałam zapytać o te parapety bo super to wygląda, ale jak je uszczeliniles od strony okna? I na co kleiłeś te płytki? Faktycznie to oszczędność i warto się z tym pobawić? Bo wygląda elegancko )
    Dziękuje, nie spodziewałem się takiej opinii
    Parapetów jeszcze nie uszczelniłem od strony okna, bo chodzi Ci o miejsce styku parapetu z profilem okiennym? Pewnie uszczelnię je jakiś mazidłem w kolorze fugi.
    Płytki kleiłem na ciepły parapet z XPSa, na który wcześniej dokleiłem kawałki 1,5cm XPSa żeby zmiejszyć ilość miejsca od profila do ciepłego parapetu. Zostawiałem tam jakieś 1,5cm na klej i płytki.
    Niestety nie zrobiłem z tego etapu żadnych zdjęć, więc nie mam co zamieścić. A to u mnie niestety norma. Jak się wezmę za pracę to o zdjęciach kapnę się na koniec
    Trochę czasu na parapety poświęciłem, czy warto to zależy co się komu podoba. Ja jestem zadowolony z efektu

    Cytat Napisał Kamil_ Zobacz post
    Co tu taka cisza? Wylewki gotowe?
    A no gotowe, postaram się zaktualizować temat bo wizyta raz na miesiąc na forum to zdecydowanie za długo, a potem nadrobić te zaległości to kilka godzin nie moje

    Cytat Napisał bcgarage Zobacz post
    Zestaw podłogówki od hydraulika z Wadowic?
    Zgadza się, nie wszystko oczywiście, ale rury i rozwijak tak Mam blisko to trzeba było się dogadać A w ramach dowozu brakujących 68m ze swojego zwoju, rozwinął mi dwie pętle w miłej atmosferze
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  15. #155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.218
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał walec7_7 Zobacz post

    W wolnej chwili zabrałem się za spięcie rozdzielnicy. Co prawda nie wszystko jeszcze ale będę uzupełniał na bieżąco.

    Gdzie masz GSW?
    Skoro masz cztery przewody z WLZ (czyli sieć TN-C), to czemu SPD dla TN-S albo TT (nie widzę dokładnie)?

  16. #156

    Domyślnie

    GSW to GSU i jest pod rozdzielnicą. Mam 4 przewody, a sieć TN-C-S i SPD dla TN-S.
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  17. #157

    Domyślnie

    WYLEWKI

    1 lipca pojawiła się ekipa do wylewek. Wcześniej oczywiście załatwiłem materiał żeby nie było potem nieprzewidzianych sytuacji.

    Wszystko na miejscu, czas zaczynać:



    Pierwsza warstwa żeby zakryć rury:



    Podsypany odpływ liniowy w łazience:



    Zrobiony od razu spadek:



    Chłopaki mieli co robić, tym bardziej że na zewnątrz ponad 30 stopni:



    Tutaj już wyrównane i zatarte:



    A piachu ubywa, dobrze że maszyna taka że nie trzeba machać tą łopatą w takim upale:



    Salon w trakcie przerwy:



    I na koniec roboty:



    Dzień później podlewanie:







    Wielkie podziękowania dla żony się należą bo bez niej nie byłoby ani jednego zdjęcia. Niestety wtedy miałem szkolenie i nie mogłem wziąć wolnego, więc dzielnie od rana pilnowała budowy i wylewek co by nie narobili szkód

    KONSTRUKCJA PODCIENIA

    Zauważyłem że nie dodawałem żadnego zdjęcia z wykonania podcieni gdyby ktoś był zainteresowany. Do konstrukcji z wiązarów zostały dokręcone elementy krawędziaków 50x100mm do których potem przykręciłem płytę MFP 12mm i na to poszedł styropian na piance.

    Widok od góry:



    PODŁOGA STRYCHU

    W wolnych chwilach działam po trochu z podłogą strychu:



    Więcej info wkrótce



    Oczywiście jak zawsze postaram się robić więcej zdjęć i częściej aktualizować temat Jakoś się muszę przemóc i zakodować że trzeba trzaskać więcej zdjęć, koniecznie różnych szczegółów, bo wiadomo że zdjęcie warte więcej niż 1000 słów.

    Pozdrawiam Wszystkich!
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  18. #158
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.218
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał walec7_7 Zobacz post
    GSW to GSU i jest pod rozdzielnicą. Mam 4 przewody, a sieć TN-C-S i SPD dla TN-S.
    Na skrzynce masz TN-C-S? Wtedy miałbyś 5 kabli w WLZ. Domyślam się, że sieć masz TN-C i w rozdzielni przechodzisz na TN-C-S.

    To gdzie masz podzielony PEN? Powinien być na stałe podłączony do szyny PE i z niej do szyny N:



    A skoro PEN jest na stałe połączony z uziemieniem, to nie ma sensu podłączanie PE do SPD i SPD powinno być dla TN-C.

  19. #159
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Oczyść sobie skrzynkę, bo nie umiem do Ciebie wysłać odpowiedzi

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony