dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 159
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał budujemy.dom.mlw Zobacz post
    Dziękujemy za informację odnośnie kosztów płyty. U nas powierzchnia zabudowy będzie wynosić ok. 100m2, więc koszt wyszedłby dużo niższy i coraz bardziej zaczynamy zastanawiać się nad tą opcją. Chociaż zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to tylko szacunkowy koszt ale przynajmniej daje jakąś skalę porównawczą.

    Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia


    Im mniejsza płyta tym większy koszt za m2. U mnie płyta z instalacjami, rurkami ogrzewania podłogowego itp wyszła ok 220pln/m2 przy powierzchni ok 123m2

    U kolegi walca wyszło b.tanio.
    Ostatnio edytowane przez Daniellos_ ; 10-04-2018 o 11:38
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  2. #42

    Domyślnie

    i weź tu człowieku buduj na fundamentach

    140mkw za ok 32kzł => 228zł mkw

    PS. Robota w większości swoja, 3 dni był pomóc mi murarz i zapłaciłem za niego 1350zł.

    Pozdrawiam
    Karol

  3. #43

    Domyślnie

    U mnie wyszło tak jak kolega Daniellos_ piszę, duża powierzchnia więc i koszt inaczej się rozkłada. Fakt że wyszło mało za m2, ale to jeszcze nie wszystko, chodź już dużo nie podskoczy może o jakieś 10-15zł na m2

    karster Różnie to bywa. Ja liczyłem fundamenty to wyszło mi troszkę mniej niż za płytę, a teraz wiem że koszt fundamentów byłby taki sam jak płyty. Stal podnosi koszt płyty.

    Czas na aktualizację, wczoraj zostały ołacone następne połacie:



    W dniu dzisiejszym zamknięto cały dach w folii:



    Moja druga połówka wybrała się na dach w celu oględzin i wiem gdzie można coś jeszcze poprawić, przy okazji zdjęcie ostatniej połaci:



    Przyjechała też dachówka Creaton Premion w kolorze łupka angobowana:



    Tutaj też kilka zdjęć z mojego punktu widzenia:







    Dodatkowy pas folii w koszu:



    I moja strycho-graciarnia:



    Pozdrawiam Wszystkich zaglądających
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  4. #44

    Domyślnie

    Dlaczego takie wybór dachowki? Chodzi mo o firme. Ile kosztuje mkw lub jaka cena za sztukę? Ja do tej pory rozwarzałem wienerberger alegra 9 (taka jest w oryginalnym projekcie i mi sie podoba) ceny ok 4zl sztuka brutto. 8,9szt na mkw. Creaton to chyba dobra firma co? Proszę koniecznie odpisz, chciałbym wybrać i zamówić dachówkę w tym miesiacu.

    Pozdrawiam
    Karol

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Dlaczego takie wybór dachowki? Chodzi mo o firme. Ile kosztuje mkw lub jaka cena za sztukę? Ja do tej pory rozwarzałem wienerberger alegra 9 (taka jest w oryginalnym projekcie i mi sie podoba) ceny ok 4zl sztuka brutto. 8,9szt na mkw. Creaton to chyba dobra firma co? Proszę koniecznie odpisz, chciałbym wybrać i zamówić dachówkę w tym miesiacu.

    Pozdrawiam
    Karol
    drogo tą dachówke znalazłeś. Ostatnio mój znajomy kupował w lutym za 3,30 z transportem na budowe. żałuje że też nie kupiłem. Poszukaj jeszcze i nie bój się zamawiać przez internet z daleka, bo czasami wychodzi duuuż otaniej.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  6. #46

    Domyślnie

    Co wy tam wiecie o kosztach płyty Przy moich 228m2 to ja za sam beton zapłaciłem prawie 22 tys, - zbrojenie drugie tylei No ale niestety teren nie zbyt sprzyjający

    Walec - to jak już tak o $$ rozmawiamy to ile cie kosztowały te wiązarki ?? Ciągle zastanawiam się co zrobić u siebie... Dostałem kilka ofert, ale trochę drogo mi się wydaje.. U mnie podobno cenę mocno robi chęć posiadania pustki nad salonem.

    A tak poza tym to nieźle już to u Was idzie do przodu.
    Ostatnio edytowane przez _arek_ ; 11-04-2018 o 23:34

  7. #47

    Domyślnie

    karster Czemu taka, szukaliśmy dachówki dobrej która wyjdzie fajnie cenowo za m2. Szukaliśmy koloru łupkowego/grafitowego. Nie chciałem antracytu. Do tego podoba nam się dachówka nie za duża, nie za mała i ta była optymalna (12szt na m2 średnie).

    Na początku brałem pod uwagę model Titania, ale jest u znajomego na dachu. Jakaś taka nijaka, do tego kolor łupek bardzo jasny. Po cięciu ma kolor ceglany jak większość dachówek i była duża. Dlatego wybraliśmy model Premion, barwiony w masie (ciemny brąz, nie widać cięcia) jest mniejsza, bezdotykowy wypał, jakaś lepsza glina, robiona u sąsiadów nie u nas. Do tego mój dekarz mówi teraz że porządna dachówka, jak na ceramikę - prosta.

    Co do ceny to 3,35 dostałem za sztukę więc przy średnim zużyciu 12,2szt na m2 daje 41zł. Oczywiście cena brutto z pełnym Vat. Jeśli chodzi o ceny pytaj i rób wyceny w kilku miejscach i się targuj. Idzie zbić cenę dość sporo. Pisz też do firm na necie, mają dobre ceny, doliczając dalszy transport i tak może wyjść korzystniej.

    _arek_ Twoja płyta to inna liga Co do wiązarów to koszt 32 tyś netto (projekt, materiał, wykonanie, transport i montaż). Powierzchnia dachu to 346m2 według projektu. Dużo czy mało, tradycyjnie wyszło by podobnie lub więcej, a tak jest zdecydowanie szybciej.
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Ja za wiązary na dach dwuspadowy nad parterówką 133m2, powierzchnia połaci około 240m2, miałem oferty od 19 do 24 tys. netto. Wybrałem ekipę za niecałe 21 tysiaków bo mieli najlepsze terminy. Uważam, że warto wiazary bo to drewno ma się nijak do materiału na tradycyjną więźbę no i wyszło na prawde równiutko

  9. #49

    Domyślnie

    Moglbyś podać nazwy firm gdzie wysyłałeś oferty ?? Ja do tych co dawałem miałem zawsze ponad 30tysi.... połacie mam okolo 300m2

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Wiazar-System, Wiazar Plus, Burkietowicz. Ten ostatni miał najwyższa cenę ale i najdłuższe terminy. No ale też ma chyba największą renomę

  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Obczaj jeszcze konstrukcyjny.pl, sporo robią w naszych okolicach, ale czy tanio i szybko to nie wiem.

  12. #52

    Domyślnie

    _arek_ wejdź sobie na stronę MiTEK'a tam masz podane wszystkie firmy które robią wiązary w tej technologii i napisz o wyceny będziesz miał lepszy pogląd

    11 kwietnia panowie zaczęli obróbkę deski czołowej blachą oraz montaż rynien. Część dachówki również wylądowała na dachu.







    12-13 kwietnia została pokryta pierwsza połać, zaczęli docinać sąsiadującą i będą układać gąsiory



    W sobotę na miarę swoich możliwości wziąłem się za porządek z drewnem, więcej nadzorowałem niż mogłem coś zrobić niestety Wczoraj natomiast pogoda nie pozwoliła na pracę więc dopiero dziś coś się dzieje na dachu. Efekt oczywiście będzie na zdjęciu

    Pozdrawiam Wszystkich zaglądających!
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  13. #53

    Domyślnie

    Oo, ale super jaka blacha na deskę czołową?

    Pozdrawia
    Karol

  14. #54

    Domyślnie

    karster blacha na deskę czołową to blacha dekoracyjna winchester

    Postępy na budowie są, jednak nie zawsze pamiętam o zdjęciach

    Kolejna połać pokryta:



    I kolejne dachówki wciągnięte:



    Efekt końca tygodnia wygląda tak:





    Myślę że kwestia tygodnia i dach będziemy mieć skończony

    Duże podziękowania się należą mojej żonie która dzielnie lata po dachu nadzorując pracę i robiąc zdjęcia które się tu pojawiają

    Pozdrawiam Wszystkich podglądających
    Ostatnio edytowane przez walec7_7 ; 24-04-2018 o 15:24
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  15. #55

    Domyślnie

    Zaniedbałem troszkę temat i nie aktualizowałem na bieżąco, można powiedzieć jak zwykle Trzeba to nadrobić

    Jeszcze przed zakończeniem pokrycia część okien została podmurowana i została zaczęta pierwsza warstwa oddzielająca dwa pokoje:



    Końcem kwietnia zakończyło się krycie dachu i tak się prezentuje:







    Zabraliśmy się również za zwężanie 3 okien w pokojach. I to była bardzo dobra decyzja.



    Pierwsza ścianka w końcu rośnie:



    I pojawiają się kolejne pomieszczenia, wreszcie zaczyna to wyglądać. Tutaj toaleta po lewej i spiżarka po prawej przy kuchni:





    W połowie maja pojawiła się ekipa i został zrobiony przyłącz wody. Nie mamy jeszcze licznika więc nie ma wody:



    Zastanawiam się jak ułożyć sprzęty w pomieszczeniu gospodarczym żeby to wszystko zmieścić i logicznie ułożyć. Nie wiem czy nie przeniosę tego przyłącza na sąsiadującą ścianę. Jak macie to rozwiązane?

    No i tutaj kolejne pomieszczenia i ostatnie działówki do zrobienia:



    Jakoś powoli to wszystko idzie, ale do przodu i dobrze

    Pozdrawiam
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  16. #56
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie

    Dach super wyglada, etapu zazdroszcze I widoku na ta zielona laczke

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał walec7_7 Zobacz post
    W połowie maja pojawiła się ekipa i został zrobiony przyłącz wody. Nie mamy jeszcze licznika więc nie ma wody:

    Zawory grzybkowe z jakiegoś konkretnego powodu? Bo już któryś raz widzę i zacząłem się zastanawiać.

  18. #58

    Domyślnie

    Podobno są bardziej niezawodne niz kulowe. Chyba u siebie kulowe wymienię na grzybkowe z allegro po 25zl (3/4").

    Pozdrawiam
    Karol

  19. #59

    Domyślnie

    Też tak czytałem, ale w przypadku częstego odkręcania/zakręcania czego raczej nie przewiduję.

  20. #60

    Domyślnie

    Widzę iż budujesz z silki możesz podać producenta, wielkości oraz ceny? Trzymają bloczki wymiary? Jak według Ciebie CREATON vs Braas? czy nie brałeś Braas pod uwagę? CREATON ma mega słabe opinie o swojej dachówce ...
    Ostatnio edytowane przez martingg ; 06-06-2018 o 11:47

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony