dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 17
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 321

Domyślnie

Ja też ogrzewam narazie niecałe 100m2 (w planach około 150 m2) kocioł ustawiony na 70°C i nie ma żadnych problemów. Laguna odpala się 3-4 razy na dobę. Nagrzeje chatę i się wyłączy.

Domyślnie

Ok, czyli nie dosc ze jest bardziej do CWU niz do C.O to jeszcze otwiera sie za wczesnie. Niestety dopiero po weekendzie bede mial mozliwosc porozmawiania sobie z instalatorem, ale w takim wypadku bede nalegac na instalacje zaworu ktory zasugerowal Pulawiak
    Defro Optima Komfort 15 kW, Miarkownik ciągu Honeywell, Sterownik ST-28
    Powierzchnia grzewcza 100m2, stare budownictwo - dom 150letni po kilku remontach, brak docieplenia ścian (60cm), lekko ocieplony strop, podłogi drewniane na legarach, okna plastiki, Zawór 4D, Stara instalacja.

STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Barliniak
    Kod pocztowy
    74-320

Domyślnie

Tak w ogóle to najpierw się spytaj czy miał fizykę w szkole bo jeśli nie, to dalsza dyskusja nie będzie miała sensu. Będzie obstawiał przy swoim ,że tak musi być innym montował i byli zadowoleni(czytaj nieświadomi) Powodzenia.
    Defro bio slim 10 kw w tej chwili grzeje 75m docelowo 140m . Klima Rotenso Imoto 3,5kW w salonie 40m.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

Domyślnie

Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Tak w ogóle to najpierw się spytaj czy miał fizykę w szkole bo jeśli nie, to dalsza dyskusja nie będzie miała sensu. Będzie obstawiał przy swoim ,że tak musi być innym montował i byli zadowoleni(czytaj nieświadomi) Powodzenia.
    To może ty mi wytłumaczysz dlaczego kocioł na pelet na 70 czyściej spala niż na 60?

STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Barliniak
    Kod pocztowy
    74-320

Domyślnie

A co tam chciałeś piec na pelet kupić?To samo zjawisko w śmieciuchu zachodzi.
    Defro bio slim 10 kw w tej chwili grzeje 75m docelowo 140m . Klima Rotenso Imoto 3,5kW w salonie 40m.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

Domyślnie

Monter ma mi wymienic zawor.

Pytanie, dla mojej wiedzy dlaczego ten zawor ktory mam https://www.afriso.pl/katalog-online...rodukt/1276110

jest gorszy/ zly w stosunku do tego ?https://www.afriso.pl/katalog-online...rodukt/1633500
    Powierzchnia grzewcza 100m2, stare budownictwo - dom 150letni po kilku remontach, brak docieplenia ścian (60cm), lekko ocieplony strop, podłogi drewniane na legarach, okna plastiki, Zawór 4D, Stara instalacja.

ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

Kod pocztowy
    13-230

Domyślnie

Masz napisane wyraźnie że jeden jest do CWU a drugi do ochrony powrotu. Ten co ty masz miesza inaczej i w razie doplywu zbyt gorącej wody, dopuszcza zimną.
    Możesz podesłać zdjęcie w jaki sposób masz zamontowany ten zawór obecnie?

Domyślnie

Cytat Napisał Kvothe Zobacz post
    Monter ma mi wymienic zawor.

Pytanie, dla mojej wiedzy dlaczego ten zawor ktory mam https://www.afriso.pl/katalog-online...rodukt/1276110

jest gorszy/ zly w stosunku do tego ?https://www.afriso.pl/katalog-online...rodukt/1633500
    A czytałeś co jest napisane w tych linkach które podałeś? Tam jest napisane do czego jest przeznaczony jeden zawór a do czego drugi wystarczy poczytać.

Domyślnie

Hej,

Chcialbym zrobić małe podsumowanie z rownoczensym sprostowaniem w sprawie montazu pieca Edilkamin przez oficjalnego przedstawiciela.

Jeżeli ktoś śledził moje posty, to wie iż miałem wątpliwosci co do zamontowanego zaworu (po konsultacji z kolegami z forum).Pan Sebastian zupełnie bezproblemowo mi zawór wymienił na taki jak chciałem i skrupulatnie wyjasnił dlaczego podjął decyzję o zamontowaniu takiego a nie innego - co ostatecznie uważam za wynik doświadczenia w tejże materii, bowiem sam po zagłębieniu się w charakterystyki zarówno zastosowanej pompy jak i zaworu doszedłem do wniosku że jest to rozwiązanie jak najbardziej w porządku.

Dodatkowo był bardzo pomocny w kilku pobocznych kwestiach takich jak dobór odpowiednich zaworów termostatycznych czy kryzowanie grzejnikow tak aby jak najbardziej optymalnie ogrzewać mój dom.

Podsumowując - po 2 miesiącach użytkowania bardzo polecam kociol Edilkamin Laguna jak i współpracę z oficjalnym przedstawiecielem. Współpraca zarówno z Panem Sebastianem jak i Panią Magdaleną do samego końca byłą czystą przyjemnością

Dziękuje również wszystkim tym z forum, którzy w krótkim czasie spieszyli z pomocą i odpowiedzią na nurtujące kwestie.
    Ostatnio edytowane przez Kvothe ; 16-11-2019 o 20:13

ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

Kod pocztowy
    13-230

Domyślnie

No to powiedz mi dlaczego zamontował Ci zawór taki a nie inny? Jak to wytłumaczył?

Domyślnie

Znaczy ten poprzedni zawór był dobry ? To po co go wymieniałeś ? ))
    Pozdrawiam

Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

Kod pocztowy
    13-230

Domyślnie

Za trudne pytanie widać, albo ktoś został zmuszony do sprostowania. Trochę szczerości poproszę.

Domyślnie

Witam.

Przepraszam, że tak ni z gruchy, ni z pietruchy, ale jakie macie regulatory pokojowe do swoich lagunek?

pozdrawiam
    the z

Domyślnie

Jeśli chodzi o mnie to u mnie Emos T15RF.

Domyślnie

Witam wszystkich,
    mam pytanie odnośnie możliwości podłączenia dodatkowego pojemnika na pellet do tego pieca.
    Czy możecie polecić jakieś konkretne rozwiązania, które współpracują z tymi piecami (mam Lagunę 2).

Pozdrawiam,

Tomek

Domyślnie

Podłączyć to się zawsze da.
    Strach wiedzie do gniewu, gniew do nienawiści, nienawiść prowadzi do cierpienia.Strach to ciemna strona Mocy.
    http://bambusy.pl/

Domyślnie

Cytat Napisał arrow00 Zobacz post
    Witam wszystkich,
    mam pytanie odnośnie możliwości podłączenia dodatkowego pojemnika na pellet do tego pieca.
    Czy możecie polecić jakieś konkretne rozwiązania, które współpracują z tymi piecami (mam Lagunę 2).

Pozdrawiam,

Tomek
    Zapytaj u swojego dostawcy/instalatora może ma jakieś rozwiązania
    Pozdrawiam

Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

Domyślnie

Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Zapytaj u swojego dostawcy/instalatora może ma jakieś rozwiązania
    No właśnie dostałem propozycję instalacji dodatkowego zbiornika za prawie 8000 PLN.
    Patrząc na ceny samych zbiorników, czy sterowanie i rurka do transportu pelletu jest taka droga?

Pozdrawiam,
    Tomek

Domyślnie

Cytat Napisał arrow00 Zobacz post
    No właśnie dostałem propozycję instalacji dodatkowego zbiornika za prawie 8000 PLN.
    Patrząc na ceny samych zbiorników, czy sterowanie i rurka do transportu pelletu jest taka droga?

Pozdrawiam,
    Tomek
    Da się to zrobić taniej..
    Pozdrawiam

Domyślnie

Oczywiście, że się da zrobić za 400zł tyłku musisz uspawać zbiornik że złomu
    Strach wiedzie do gniewu, gniew do nienawiści, nienawiść prowadzi do cierpienia.Strach to ciemna strona Mocy.
    http://bambusy.pl/

Strona 16 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia