dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 17
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 329
  1. #301

    Domyślnie

    Ja też ogrzewam narazie niecałe 100m2 (w planach około 150 m2) kocioł ustawiony na 70°C i nie ma żadnych problemów. Laguna odpala się 3-4 razy na dobę. Nagrzeje chatę i się wyłączy.

  2. #302

    Domyślnie

    Ok, czyli nie dosc ze jest bardziej do CWU niz do C.O to jeszcze otwiera sie za wczesnie. Niestety dopiero po weekendzie bede mial mozliwosc porozmawiania sobie z instalatorem, ale w takim wypadku bede nalegac na instalacje zaworu ktory zasugerowal Pulawiak
    Defro Optima Komfort 15 kW, Miarkownik ciągu Honeywell, Sterownik ST-28
    Powierzchnia grzewcza 100m2, stare budownictwo - dom 150letni po kilku remontach, brak docieplenia ścian (60cm), lekko ocieplony strop, podłogi drewniane na legarach, okna plastiki, Zawór 4D, Stara instalacja.

  3. #303
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Tak w ogóle to najpierw się spytaj czy miał fizykę w szkole bo jeśli nie, to dalsza dyskusja nie będzie miała sensu. Będzie obstawiał przy swoim ,że tak musi być innym montował i byli zadowoleni(czytaj nieświadomi) Powodzenia.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  4. #304
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Tak w ogóle to najpierw się spytaj czy miał fizykę w szkole bo jeśli nie, to dalsza dyskusja nie będzie miała sensu. Będzie obstawiał przy swoim ,że tak musi być innym montował i byli zadowoleni(czytaj nieświadomi) Powodzenia.
    To może ty mi wytłumaczysz dlaczego kocioł na pelet na 70 czyściej spala niż na 60?

  5. #305
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    A co tam chciałeś piec na pelet kupić?To samo zjawisko w śmieciuchu zachodzi.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  6. #306

    Domyślnie

    Monter ma mi wymienic zawor.

    Pytanie, dla mojej wiedzy dlaczego ten zawor ktory mam https://www.afriso.pl/katalog-online...rodukt/1276110

    jest gorszy/ zly w stosunku do tego ?https://www.afriso.pl/katalog-online...rodukt/1633500
    Defro Optima Komfort 15 kW, Miarkownik ciągu Honeywell, Sterownik ST-28
    Powierzchnia grzewcza 100m2, stare budownictwo - dom 150letni po kilku remontach, brak docieplenia ścian (60cm), lekko ocieplony strop, podłogi drewniane na legarach, okna plastiki, Zawór 4D, Stara instalacja.

  7. #307
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Masz napisane wyraźnie że jeden jest do CWU a drugi do ochrony powrotu. Ten co ty masz miesza inaczej i w razie doplywu zbyt gorącej wody, dopuszcza zimną.
    Możesz podesłać zdjęcie w jaki sposób masz zamontowany ten zawór obecnie?

  8. #308

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kvothe Zobacz post
    Monter ma mi wymienic zawor.

    Pytanie, dla mojej wiedzy dlaczego ten zawor ktory mam https://www.afriso.pl/katalog-online...rodukt/1276110

    jest gorszy/ zly w stosunku do tego ?https://www.afriso.pl/katalog-online...rodukt/1633500
    A czytałeś co jest napisane w tych linkach które podałeś? Tam jest napisane do czego jest przeznaczony jeden zawór a do czego drugi wystarczy poczytać.

  9. #309

    Domyślnie

    Hej,

    Chcialbym zrobić małe podsumowanie z rownoczensym sprostowaniem w sprawie montazu pieca Edilkamin przez oficjalnego przedstawiciela.

    Jeżeli ktoś śledził moje posty, to wie iż miałem wątpliwosci co do zamontowanego zaworu (po konsultacji z kolegami z forum).Pan Sebastian zupełnie bezproblemowo mi zawór wymienił na taki jak chciałem i skrupulatnie wyjasnił dlaczego podjął decyzję o zamontowaniu takiego a nie innego - co ostatecznie uważam za wynik doświadczenia w tejże materii, bowiem sam po zagłębieniu się w charakterystyki zarówno zastosowanej pompy jak i zaworu doszedłem do wniosku że jest to rozwiązanie jak najbardziej w porządku.

    Dodatkowo był bardzo pomocny w kilku pobocznych kwestiach takich jak dobór odpowiednich zaworów termostatycznych czy kryzowanie grzejnikow tak aby jak najbardziej optymalnie ogrzewać mój dom.

    Podsumowując - po 2 miesiącach użytkowania bardzo polecam kociol Edilkamin Laguna jak i współpracę z oficjalnym przedstawiecielem. Współpraca zarówno z Panem Sebastianem jak i Panią Magdaleną do samego końca byłą czystą przyjemnością

    Dziękuje również wszystkim tym z forum, którzy w krótkim czasie spieszyli z pomocą i odpowiedzią na nurtujące kwestie.
    Ostatnio edytowane przez Kvothe ; 16-11-2019 o 21:13
    Defro Optima Komfort 15 kW, Miarkownik ciągu Honeywell, Sterownik ST-28
    Powierzchnia grzewcza 100m2, stare budownictwo - dom 150letni po kilku remontach, brak docieplenia ścian (60cm), lekko ocieplony strop, podłogi drewniane na legarach, okna plastiki, Zawór 4D, Stara instalacja.

  10. #310
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    No to powiedz mi dlaczego zamontował Ci zawór taki a nie inny? Jak to wytłumaczył?

  11. #311

    Domyślnie

    Znaczy ten poprzedni zawór był dobry ? To po co go wymieniałeś ? ))
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  12. #312
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Za trudne pytanie widać, albo ktoś został zmuszony do sprostowania. Trochę szczerości poproszę.

  13. #313

    Domyślnie

    Witam.

    Przepraszam, że tak ni z gruchy, ni z pietruchy, ale jakie macie regulatory pokojowe do swoich lagunek?

    pozdrawiam
    the z

  14. #314

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o mnie to u mnie Emos T15RF.

  15. #315

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    mam pytanie odnośnie możliwości podłączenia dodatkowego pojemnika na pellet do tego pieca.
    Czy możecie polecić jakieś konkretne rozwiązania, które współpracują z tymi piecami (mam Lagunę 2).

    Pozdrawiam,

    Tomek

  16. #316
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Podłączyć to się zawsze da.

  17. #317

    Domyślnie

    Cytat Napisał arrow00 Zobacz post
    Witam wszystkich,
    mam pytanie odnośnie możliwości podłączenia dodatkowego pojemnika na pellet do tego pieca.
    Czy możecie polecić jakieś konkretne rozwiązania, które współpracują z tymi piecami (mam Lagunę 2).

    Pozdrawiam,

    Tomek
    Zapytaj u swojego dostawcy/instalatora może ma jakieś rozwiązania
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  18. #318

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Zapytaj u swojego dostawcy/instalatora może ma jakieś rozwiązania
    No właśnie dostałem propozycję instalacji dodatkowego zbiornika za prawie 8000 PLN.
    Patrząc na ceny samych zbiorników, czy sterowanie i rurka do transportu pelletu jest taka droga?

    Pozdrawiam,
    Tomek

  19. #319

    Domyślnie

    Cytat Napisał arrow00 Zobacz post
    No właśnie dostałem propozycję instalacji dodatkowego zbiornika za prawie 8000 PLN.
    Patrząc na ceny samych zbiorników, czy sterowanie i rurka do transportu pelletu jest taka droga?

    Pozdrawiam,
    Tomek
    Da się to zrobić taniej..
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  20. #320
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Oczywiście, że się da zrobić za 400zł tyłku musisz uspawać zbiornik że złomu

Strona 16 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony