dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 17
Pokaż wyniki od 321 do 329 z 329
  1. #321

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Oczywiście, że się da zrobić za 400zł tyłku musisz uspawać zbiornik że złomu
    Kolego - cena zbiornika jako takiego nie jest problemem. Czytaj proszę ze zrozumieniem.

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Da się to zrobić taniej..
    Dziękuję za informacje. Skontaktuję się na PW.

    Pozdrawiam,

    Tomek

  2. #322

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie, moja laguna chodzi ze sterownikiem pętli podłogowych TECH L9 i z tego sterownika dostaje sygnał praca lub postój. I czy normalne jest jeśli ze sterownika TECH L9 dostaje rozkaz pracy na wyświetlaczu laguny w miejscu temperatury pomieszczenia wyświetla się ON i kocioł ma zadane np 65 stopni to po przekroczeniu tej wartości dalej pracuje z mocą minimalną i tak do nawet do 85 stopni. Czy nie powinien się wygasić przy tych zadanych 65 stopniach pomimo że ma rozkaz ON ze sterownika podłogówki i odpalić po spadku o ustawioną histerezę?

  3. #323

    Domyślnie

    Pracuje prawidłowo - nie zapewniasz odbioru mocy minimalnej to pracuje na mocy minimalnej aż do temperatury przejścia w stan czuwania która jest określona na 85 st i odpala się znowu gdy wartość spadnie o histereza czy poniżej temp zadanej kotła. Zadana nie zawsze musi oznaczać temp wygaszenia. To trochę tak jakbyś jadąc samochodem ustawiał tempomat na 100 km i jeśli już osiągniesz te 100 km to tempomat wyłącza silnik. Tu silnik pracuje wyhamowany do mocy minimalnej ale pracuje a ty musisz zapewnić odbiór dla tej mocy minimalnej filozofia tego kotła polega na grzaniu pomieszczeń a nie samego siebie. Silnik zostaje zgaszony kiedy dojedziesz do celu a nie kiedy osiągniesz prędkość z którą chcesz jechac

  4. #324

    Domyślnie

    Witam
    Mam jeszcze pytanie czy dobrym pomysłem było by doprowadzenie do Laguny2 P18 powietrza bezpośrednio z zewnątrz, na przykład rurą fi50. Nie mam żadnego nawiewnika w kotłowni i zastanawiam się czy rąbać dziurę w ścianie np. fi 100. Na chwilę obecną uchylam trochę okno w kotłowni. Jednak trochę w nocy słychać szum zasysanego powietrza przez ten wlot z tyłu kotła, mam sypialnie zaraz za ścianą W instrukcji pisze że jest taka możliwość, tylko ciekawe co będzie jak zaciągnie np powietrze z zewnątrz mające -20 stopni. I co ze sprawnością kotła i spalaniem. Może macie jakiś pomysł na tłumik na wlocie powietrza aby tak nie szumiało.

    Pozdro

  5. #325
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    To lepiej zrób jakiś tłumik. Mróz jak mróz, najgorsze jest to, że przy połączeniu bezpośrednim będziesz zasysał wilgoć do kotła i powstanie taki rudawy nalot.

  6. #326

    Domyślnie

    Witam
    Im zimniejsze powietrze, tym mniej pary wodnej może zawierać więc sytuacja skraplania jest prawdopodobna raczej w lecie. Ale można zastosować jakieś zamknięcie rury dopływowej.

    pozdrawiam.

  7. #327

    Domyślnie

    Cytat Napisał woltrek88 Zobacz post
    Witam
    Mam jeszcze pytanie czy dobrym pomysłem było by doprowadzenie do Laguny2 P18 powietrza bezpośrednio z zewnątrz, na przykład rurą fi50.
    Ja Ci powiem tak – w kotłowni ma ZETKĘ – i wydawało mi się, że jest oki ale jak wywaliło -20*C i komin mi zamarzł przez co ciągnąć przestał, to nie pomogło wiele ZETKI rurą fi 100 pod kocioł przedłużenie – tylko przedłużenie z uchyleniem okna w kotłowni pomogło dopiero – a Ty jak sobie chcesz – skoro nie wyciągasz wniosków z tego co o tym napisałeś i różnic w spalaniu nie zauważasz też. Ja zdecydowanie wolę w kotłowni ziąb mieć a w sypialni spokojny sen – gdy bym ZETKĘ miał robić teraz, to bym ją zrobił fi 150 i taką samą rurą pod kocioł bym ją przedłużył – może dzięki temu okno w kotłowni mógłbym mieć zamknięte a nie uchylone jak teraz bez względu na temperatury zewnętrzne.

  8. #328

    Domyślnie

    Witam podpoiłem pod lagunę bezpośrednio rurę fi 50 do wlotu tam gdzie zaciąga, powietrze jest zasysane nad stropem kotłowni (strych dom parterowy) zawsze trochę lepiej niż przez ścianę i bezpośrednio z dworu. rury jest ze 3,5mb. Kocioł chodzi cichutko, na pierwszym biegu w ogóle nie słychać czy pracuję muszę sprawdzać na wyświetlaczu. Na spalaniu jako tako nie widać aby palił(a) więcej, może takie wrażenie że momentami wrzuca np. 2 bieg gdy przed montaże rury chodził by na 1 biegu. Ale mam możliwość zdjęcia tej rury i wtedy ciągnie normalnie po staremu z kotłowni i nie widać by jakoś drastycznie zmieniała się temperatura spalin na wylocie. Komora spalania czysta i nie widać aby coś mu nie grało. Może właśnie takie podłączenie daje jeszcze lepszą dawkę tlenu do spalania niż np. przez lekko uchylone okno kotłowni. lub nawiew w złym miejscu Chata 130m2 wszystko podłogówka spalanie podczas obecnej zimy na poziomie worek 15kg/24h

  9. #329

    Domyślnie

    Poczekaj trochę zmieni się wilgotność powietrza i wtedy zobaczysz.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

Strona 17 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony