dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 17
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 329
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Instrukcja jest po naszemu. A co widzisz niebezpiecznego w tymi NOMIS? Jestem ciekaw co palacz miał na myśli, bo wiesz, tutaj nie ma co zepsuć. Dość że kocioł wymaga corocznej obsługi (jest czyszczony przez serwisanta), to jeszcze zwykły użytkownik nic w nim nie ustawia, bo sterownik optymalizuje spalanie paliwa. Jak działa system Leonardo masz pokazane tutaj, jak w tym akurat przypadku piecyk dawkuje sobie paliwo/powietrze.




    Jak w aucie nie masz na komputerze polskiego menu, to też jest niebezpieczny w użytkowaniu?
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  2. #22

    Domyślnie

    Do obsługi kotła jest potrzebny angielski zaawansowany. Power on lub power off a alarmy z angielskiego alarm i tak są podawane jako kody typu alarm h1 więc trzeba sprawdzić w instrukcji która jest po polsku. Obsługa w języku angielskim tego sterownika jest dużo prostsza niż większości polskich sterownikow

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Puławiak to bardzo "biedny" albo bardzo mądry ten Twój sterownik jak tylko można go włączyć i wyłączyć
    Wie sam ile pomp jest podłączone, wie jakie mają być ustawione temperatury na CO, CWU, które obiegi grzewcze są aktywne itp?
    Chyba że on tylko obsługuje palnik a reszta go nie obchodzi?
    Nie widziałem sterownika który trzeba tylko włączyć i żeby wszystko ustawiało i działało samo ale może za mało jeszcze widziałem?
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Do obsługi kotła jest potrzebny angielski zaawansowany. Power on lub power off a alarmy z angielskiego alarm i tak są podawane jako kody typu alarm h1 więc trzeba sprawdzić w instrukcji która jest po polsku. Obsługa w języku angielskim tego sterownika jest dużo prostsza niż większości polskich sterownikow
    Fantastycznie że jest angielski no bo po arabsku byłby problem.
    Ciekawe co na to powiedział by Urząd Ochrony Konkurencj i Konsumentów zgodnie z "Ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych z poźniejszymi zmianami".

  5. #25

    Domyślnie

    pewnie jeszcze chwilę temu to co drugi piec i auto nie miało PL menu.
    USB jest to i z czasem Polski będzie
    a może i MP3
    mnie to bardziej martwi jak ja go do piwnicy wstawię bo mam na klatce po 1-2cm zapasu.
    drzwi da się zdjąć.
    A czy tą szarą część gdzie jest ekran zamontowany to ja sobie mogę odkręcić?
    Bo to by mi dało większe pole manewru i klatki schodowej nie musiał bym kuć w kilku miejscach.
    ..................................

  6. #26

    Domyślnie

    Że niby co musi mieć menu po Polsku ?
    Że instrukcje to rozumiem.
    ..................................

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Puławiak to bardzo "biedny" albo bardzo mądry ten Twój sterownik jak tylko można go włączyć i wyłączyć
    Wie sam ile pomp jest podłączone, wie jakie mają być ustawione temperatury na CO, CWU, które obiegi grzewcze są aktywne itp?
    Chyba że on tylko obsługuje palnik a reszta go nie obchodzi?
    Nie widziałem sterownika który trzeba tylko włączyć i żeby wszystko ustawiało i działało samo ale może za mało jeszcze widziałem?
    Był taki sterownik. To eCoal v.1.0
    Ustawia się w nim tylko temperaturę zadaną wody wychodzącej z kotła.
    Pracuje bez problemów już 10 sezonów, z kotłem OGNIWO EKO 35 kW, który spala corocznie 7 ton z ogonkiem węgla.
    Co prawda, to prawda... Pracuje w układzie z jedną tylko pompą. !8 grzejników, w tym 16 z termoregulatorami a 2 (w łazienkach) bez.
    Nie widziałeś go, bo za późno wziąłeś się za tę branżę. Ale cóż, ludzie woleli kombajny "do wszystkiego" i eCoal ewoluował w tym kierunku.
    Ukłony dla Redakcji

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Cała instrukcja jest po polsku, instalator odpala piec, ustawia wszystkie parametry, temperatury CO, CWU itd. i tak ma działać całym rokiem.
    Rozumiem że niektórzy by chcieli sterowanie Techa z opcją wyłączania światła w sypialni, ale takie rozwiązanie to miecz obosieczny. Rodzice mają Defro Sigme Uni i wiem jak to wygląda. Jak ktoś poświęci kilka dni i ustawi piec to bedzie działał całym sezonem. Problemy zaczynają się jak Kowalskiemu coś chodzi nie tak i próbuje to skorygować bo kody serwisowe sobie wygoogluje.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Nie widziałeś go, bo za późno wziąłeś się za tę branżę. Ale cóż, ludzie woleli kombajny "do wszystkiego" i eCoal ewoluował w tym kierunku.
    Panie Jacku może ciężko uchwycić to w czasie bo on pędzi jak szalony ale to już 7 lat
    Widziałem i widuję nadal
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    instalator odpala piec, ustawia wszystkie parametry, temperatury CO, CWU itd. i tak ma działać całym rokiem.
    Już pisałem że za dużo internetów się naczytałeś
    Gdyby było tak różowo takie fora by nie istniały, przejrzyj wątki tutaj na forum budowlanym, na info-ogrzewanie, itp.
    Skąd tyle wątków których tytuły zaczynają się słowami> RATUNKU!!!!!!!!!!!!!, POMOCY!!!!!!!!!!!!!!! ?
    Ale życzę Ci takiego instalatora
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Słuchaj kolego, dzięki temu że czytam, zaoszczędzilem sporo pieniążków i nie podjąłem kilku złych decyzji. Śledzę forum o którym piszesz i tematy pomocy, ratunku to zazwyczaj wina sterownika z pierdylionem funkcji z którymi nie radzi sobie ani użytkownik ani instalator, a to właśnie przez takie fuszery są w/w tematy. Ale trochę odbieglismy od tematu angielskiego menu prawda?
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOMIS Zobacz post
    Fantastycznie że jest angielski no bo po arabsku byłby problem.
    Ciekawe co na to powiedział by Urząd Ochrony Konkurencj i Konsumentów zgodnie z "Ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych z poźniejszymi zmianami".
    A to może podaj gdzie w ustawie jest napisane że menu musi być w języku polskim. Dtr ka to co innego

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    Słuchaj kolego, dzięki temu że czytam, zaoszczędzilem sporo pieniążków i nie podjąłem kilku złych decyzji. Śledzę forum o którym piszesz i tematy pomocy, ratunku to zazwyczaj wina sterownika z pierdylionem funkcji z którymi nie radzi sobie ani użytkownik ani instalator, a to właśnie przez takie fuszery są w/w tematy. Ale trochę odbieglismy od tematu angielskiego menu prawda?
    Posłuchaj teraz mnie Ty kolego.
    Kocioł na razie stoi na palecie a Tobie dopiero przyjdzie zderzyć się z rzeczywistością
    Na razie to jesteś na etapie "studiowania" internetu, DTRek i instrukcji.
    Własna kotłownia sprowadzi Cię do właściwego poziomu, czyli użytkownika, wtedy będziemy mogli porozmawiać na właściwym poziomie bo teraz jesteśmy w dwóch światach.
    Ty = teoria + foldery reklamowe + bełkot marketingowy sprzedawców
    ja = praktyka
    Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.
    Aha, jeśli sterownik jest tak "biedny" ( nie znam go ) i zajmie się tylko samym spalaniem to będziesz musiał dokupić jeszcze pierdylion innych gadżetów ( urządzeń ) które umożliwią Ci sterowanie całą resztą, jeśli jednak ma coś więcej to proponuję zakup jakiegoś słownika technicznego, angielski bądź włoski
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Posłuchaj teraz mnie Ty kolego.
    Kocioł na razie stoi na palecie a Tobie dopiero przyjdzie zderzyć się z rzeczywistością
    Na razie to jesteś na etapie "studiowania" internetu, DTRek i instrukcji.
    Własna kotłownia sprowadzi Cię do właściwego poziomu, czyli użytkownika, wtedy będziemy mogli porozmawiać na właściwym poziomie bo teraz jesteśmy w dwóch światach.
    Ty = teoria + foldery reklamowe + bełkot marketingowy sprzedawców
    ja = praktyka
    Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.
    Aha, jeśli sterownik jest tak "biedny" ( nie znam go ) i zajmie się tylko samym spalaniem to będziesz musiał dokupić jeszcze pierdylion innych gadżetów ( urządzeń ) które umożliwią Ci sterowanie całą resztą, jeśli jednak ma coś więcej to proponuję zakup jakiegoś słownika technicznego, angielski bądź włoski
    W Pl kilkadziesiąt już pracuje i jakos wpisów na forum z problemami nie ma. A w przypadku eliksa ten pierdylion to zawór zabezpieczenia powrotu na 55 st C i dowolny termostat pokojowy.

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Dobrze Karoka, porozmawiamy po sezonie grzewczym bo z lat praktyki wychodzi Ci niewiedza na temat włoskich konstrukcji, ale rozumiem, nie każdy musi znać się na wszystkim.
    Co do mnie, zawór 55 stopni i termostat są, wkład kominowy zamontowany już z końcówką pod wymiar czopucha. Muszę tylko dograć jedną rzecz na strychu a potem Pulawiak ogarnie resztę.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    =Puławiak;. A w przypadku eliksa ten pierdylion to zawór zabezpieczenia powrotu na 55 st C i dowolny termostat pokojowy.
    Czego boi się taka super konstrukcja znaczy kocioł skoro 55 stopni musi być na powrocie?
    Puławiak czy Ty też ludziom wmawiasz że jeden termostat załatwia panowanie nad temperaturami we wszystkich pomieszczeniach budynku?
    Może łyknie to pierwszy lepszy forumowicz który wpadnie na forum żeby znaleźć coś takiego ale tak samo jak ja wiesz i Ty że to tak nie działa
    Termostat pilnuje temperatury w jednym pomieszczeniu gdzie jest zamontowany i gdy temperatura w tym pomieszczeniu zostanie osiągnięta wyłącza pompę obiegową ( wtedy nie grzeje już nic ), gdy w tym pomieszczeniu temp. spadnie o wartość ustawionej histerezy pompa stratuje, czyż nie tak? Chyba że znowu wychodzi moja jakaś niewiedza o której pisze kolega eliks i termostat akurat z tym kotłem może mieć jakieś nadprzyrodzone możliwości?
    Może się to udać ale w jakimś małym domu czy mieszkaniu gdzie dobrze dobrano nośniki ciepła do poszczególnych pomieszczeń, powierzchnia otwarta i ktoś potrafi sobie poradzić z instalacją. Nie chcę tu pisać jak ludzie są zawiedzeni gdy w starszym domu ( nie koniecznie starym ) na 2 a nawet 3 kondygnacje ktoś zamontuje sobie jeden taki termostat.
    A miało być tak pięknie, bo na forum przecież pisali
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    Dobrze Karoka, porozmawiamy po sezonie grzewczym bo z lat praktyki wychodzi Ci niewiedza na temat włoskich konstrukcji
    Eliks czy ta konstrukcja będzie włoska, polska, niemiecka, ukraińska, japońska czy z wysp dziewiczych, cudów nie ma, tyle wiem i to mi wystarcza

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Czego boi się taka super konstrukcja znaczy kocioł skoro 55 stopni musi być na powrocie?
    Puławiak czy Ty też ludziom wmawiasz że jeden termostat załatwia panowanie nad temperaturami we wszystkich pomieszczeniach budynku?
    Może łyknie to pierwszy lepszy forumowicz który wpadnie na forum żeby znaleźć coś takiego ale tak samo jak ja wiesz i Ty że to tak nie działa
    Termostat pilnuje temperatury w jednym pomieszczeniu gdzie jest zamontowany i gdy temperatura w tym pomieszczeniu zostanie osiągnięta wyłącza pompę obiegową ( wtedy nie grzeje już nic ), gdy w tym pomieszczeniu temp. spadnie o wartość ustawionej histerezy pompa stratuje, czyż nie tak? Chyba że znowu wychodzi moja jakaś niewiedza o której pisze kolega eliks i termostat akurat z tym kotłem może mieć jakieś nadprzyrodzone możliwości?
    Może się to udać ale w jakimś małym domu czy mieszkaniu gdzie dobrze dobrano nośniki ciepła do poszczególnych pomieszczeń, powierzchnia otwarta i ktoś potrafi sobie poradzić z instalacją. Nie chcę tu pisać jak ludzie są zawiedzeni gdy w starszym domu ( nie koniecznie starym ) na 2 a nawet 3 kondygnacje ktoś zamontuje sobie jeden taki termostat.
    A miało być tak pięknie, bo na forum przecież pisali
    Pewnie kondensacji ze wzgledu na wysoką sprawność. W sumie mam kilka takich bez zabezpieczenia i są czyste i suche jak pieprz, ale jeśli producent kotła takowy zaleca to stosuje. Nie tylko ten jeden wielu zaleca stosowanie zabezpieczenia powrotu w ten czy inny sposób. Nie tylko wmawiam też tak robie a nawet u siebie mam tak zrobione i powiem Ci że działa u moich klientów też nie słyszałem narzekań na takie rowiązanie a wręcz ludzie sobie chwalą ale mogę też zrobić rozwiązania w oparcu o np głowice termostatyczne czy inne warianty czego dusza pragnie. Po osiągnieciu zadanej temperatury termoostat nie wyłacza pompy tylko kocioł - termostat steruje kotłem nie pompa ale można taką funkcje wyłączyc i po osiągnieciu temperatury na termostacie kocioł będzie pracował tylko z moca minimalną. A sterowanie mogę zrobić dla 2-3-5-10 kondygnacji co sobie klient życzy. - żaden problem.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Puławiak ja nie neguje potrzeby ochrony powrotu ale jak czytam 55 stopni to mi zaczyna taka "lampka" mrugać, dla mnie coś w tym jest, dlaczego aż tak wysoko.
    Jak rozumieć zapis ZALECA? na razie zaleca ale w razie draki gdyby kocioł zrobił "siura" może się okazać że jednak wymagał.
    A co do reszty czyli sterowania to wszystko idzie zrobić ale nie na jednym termostacie ( chyba że jak pisałem wyżej ) i robią się z tego o wiele większe pieniądze.
    Na przykład obecnie moje sterowanie w każdym pomieszczeniu indywidualnie ze strefami czasowymi co pół godziny to około 4 tysięcy pln.
    Oczywiście mogłem zrobić to taniej ale tak chciałem. Nie wyobrażam sobie jak miałbym to zrobic na przykład na jednym termostacie, nie mam pojęcia gdzie miałbym go dać.
    Może w dwóch pomieszczeniach byłoby coś około tego co miałby utrzymać termostat, w kilku za zimno i co najmniej w dwóch za gorąco.
    Wpada gostek na forum czyta że wystarczy jakiś tam jeden termostat i wszystko będzie cacy a tu się okazuje że jest ale jedna wielka lipa.
    Aha widać że jednak nie wystarczy do tego żeby wiedzieć jak jest po angielsku albo włosku włącz/wyłącz
    Sterownik kotła to tylko takie pudełko z elektroniką i "skacze" jak mu "zagrasz" czytaj zaprogramujesz, jeszcze aż takie mądre to one nie są żeby wszystko wiedziały
    Dobrej nocki życzę.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Z racji tego że termostat wisi u mnie na ścianie w salonie już dawno, a w każdym pokoju mam termometr, dobrze wiem ile nastawić żeby wszędzie było komfortowo. Poprzedni właściciel zostawił mi dwufunkcyjnego Junkersa, chociaż i tak palił w smieciuchu jak ja. Wiem również że 22 na termostacie oznacza srednio w domu koło 23 - 23,5 i to mi pasuje.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Strona 2 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony