dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KreatywniMJ

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Wilcza
    Kod pocztowy
    44-189
    Posty
    4

    Domyślnie

    A jakie ciekawe zmiany wprowadziliście wewnątrz budynku?? Mile widziane rysunki/zdjecia

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar triage
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-791
    Posty
    40

    Domyślnie

    hej teraz jestem w pracy wiec nie mam żadnych zdjęć
    ze zmian to chyba najbardziej istotna wywalenie ściany między kuchnią a salonem oraz rezygnacja ze spiżarni jedna wielka przestrzeń , pod schodami robimi pomieszczenie składzik tam docelowo będzie mała spiżarnia
    w garażu likwidujemy wnękę oraz w pokoju gościnnym przez co zyskujemy miejsce na pralkę w kotłowni z tego powodu rezygnujemy z pralni na piętrze powiększając łazienkę
    zmieniamy okna z hts na normalne, u góry bez zmian - zrezygnowaliśmy z 3 okien połaciowych( dachowych)

    ogrzewanie pompa ciepła gruntowa bez rekuperacji
    kolor stolarki złoty dąb jesteśmy na etapie wyboru firmy
    dach kryty blacho dachówka NOVATIK premium (imitacja płaskiej dachówki) kolor grafit, tynk na elewacji chcemy kość słoniową przy garażu z szarymi boniami

    ze zmian to na razie tyle ale pewnie coś urodzi się w trakcie jak masz pytania to pytaj
    pozdrawiam

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KreatywniMJ

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Wilcza
    Kod pocztowy
    44-189
    Posty
    4

    Domyślnie zmiany

    Cytat Napisał triage Zobacz post
    hej teraz jestem w pracy wiec nie mam żadnych zdjęć
    ze zmian to chyba najbardziej istotna wywalenie ściany między kuchnią a salonem oraz rezygnacja ze spiżarni jedna wielka przestrzeń , pod schodami robimi pomieszczenie składzik tam docelowo będzie mała spiżarnia
    w garażu likwidujemy wnękę oraz w pokoju gościnnym przez co zyskujemy miejsce na pralkę w kotłowni z tego powodu rezygnujemy z pralni na piętrze powiększając łazienkę
    zmieniamy okna z hts na normalne, u góry bez zmian - zrezygnowaliśmy z 3 okien połaciowych( dachowych)

    ogrzewanie pompa ciepła gruntowa bez rekuperacji
    kolor stolarki złoty dąb jesteśmy na etapie wyboru firmy
    dach kryty blacho dachówka NOVATIK premium (imitacja płaskiej dachówki) kolor grafit, tynk na elewacji chcemy kość słoniową przy garażu z szarymi boniami

    ze zmian to na razie tyle ale pewnie coś urodzi się w trakcie jak masz pytania to pytaj
    pozdrawiam

    Też zdecydowaliśmy się na zrobienie pralni w kotłowni
    Najbardziej ciekawi mnie czy zostawiacie wnęki na szafy, według projektu mają chyba 45 cm tylko, do tego przy samej szafie jest okno, więc może być problem z karniszem...

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar triage
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-791
    Posty
    40

    Domyślnie

    hej

    wnęki na szafy zostawiamy ale nie będzie tam szaf ponieważ z jednego pokoju zrobimy garderobę ogólnodostępną właśnie żeby nie mieć szaf w pokojach

    tez zastanawialiśmy się nad tymi oknami projektant tworząc ten dom w zamyśle miał umiejscowienie wszystkich okien od razu przy ścianach, na parterze pokrzyżowaliśmy jego plany i wyśrodkowaliśmy okna tak aby pokój gościnny i salon był bardziej ustawny

  5. #25
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kanarek7

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-237
    Posty
    7

    Domyślnie

    Hej mam pytanko. W zmianach zauważyłam, że na dole zrobiłeś pralnię od kotłowni. Mi tez podoba się to rozwiązanie! powiedz jak duże jest to pomieszczenie? jak szerokie? Czy wejdą obok siebie pralka i suszarka, czy będę musiała postawić jedną na drugą. Pozdrawiam

  6. #26
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KreatywniMJ

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Wilcza
    Kod pocztowy
    44-189
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kanarek7 Zobacz post
    Hej mam pytanko. W zmianach zauważyłam, że na dole zrobiłeś pralnię od kotłowni. Mi tez podoba się to rozwiązanie! powiedz jak duże jest to pomieszczenie? jak szerokie? Czy wejdą obok siebie pralka i suszarka, czy będę musiała postawić jedną na drugą. Pozdrawiam
    Według projektu 1.2m na 1.1m

  7. #27
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    GGrzesiek

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Bielany
    Kod pocztowy
    32-651
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczow i fanow Darleny.

    Triage musze przyznac ze przeczytalem wszystko co napisalas o swojej budowie i duzo wnioskow z tego wszytkiego wyciaglem. Zmiany rowniez w naszym projekcie beda. Jak u Was sprawa wyglada teraz? Podrzucisz kilka fotek prosze?

    Pozdrawiam
    Grzesiek

  8. #28
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zasepam

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-019
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    Od wiosny zaczynamy budowę domu wg projektu Darlena i mam prośbę czy ma ktoś z Was policzone ile potrzeba bloczków na fundamenty, na ściany oraz strop (teriva) Pozdrawiam Monika

  9. #29
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    GGrzesiek

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Bielany
    Kod pocztowy
    32-651
    Posty
    2

    Domyślnie

    Zastanow sie dobrze nad Teriva. Nie ma to jak tradycyjny monolit. Teriva moze i tansza ale jednak konkretny strop to jest to.

  10. #30
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rredox

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-691
    Posty
    2

    Domyślnie

    GGrzesiek, możesz wyjaśnić jakie masz konkretnie obiekcje co do Terriva? Zastanawiamy się nad zakupem tego projektu i ciekawi mnie jakie ten strop może mieć wad...

  11. #31
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kasiaidarekC

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    swarzędz
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam, tez myślimy o tym projekcie. Co do pralni w kotłowni to uważam że może być niewygodnie nosić pranie przez garaż. Ja my

  12. #32
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kasiaidarekC

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    swarzędz
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    7

    Domyślnie

    cd.... ja my

  13. #33
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kasiaidarekC

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    swarzędz
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    7

    Domyślnie

    ja myślę o pralni pod schodami. Też rezygnujemy z 2 okien hst. Tylko chcemy jeszcze zmienić Ytonga na poroton, co o tym my

  14. #34
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kasiaidarekC

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    swarzędz
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    7

    Domyślnie

    ...co o tym myślicie? Jeszcze materiał budowlany checmy zmienić na poroton Robena. A ogrzewanie pompa ciepła W-P z fotovoltaiką. W sobotę jadę do znajomego pogadać o pompie ciepła poniewaz takiej używa. Prosze o wasze opinie. Pozdrawiam

  15. #35
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kasiaidarekC

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    swarzędz
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    7

    Domyślnie

    Aha czy ktoś może dysponuje kosztorysem i ilością materiałów budowlanych do budowy?

  16. #36
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kasiaidarekC

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    swarzędz
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    7

    Domyślnie

    jei tak to proszę o przesłanie na [email protected]

  17. #37
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    konradzet

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Czestochowa
    Kod pocztowy
    42-224
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam Was Rowniez upatrzylem sobie darlene Tylko Podpowiedzcie W jakiej kwocie sie moge zamknac w surowym zamknietym? jestescie mi w stanie udzielic takiej informacji?

  18. #38

    Domyślnie

    Witam wszystkich, jak tam wasze domy, pewnie już dawno stoją, ostatnie posty z 2017 roku. Ja dopiero zamierzam kupić projekt, jest na etapie wszystkich pozwoleń. Można prosić o jakieś fotki, plusy i minusy tego projektu. Jakieś rady? jakie to przewidywalne koszty w stanie surowym otwartym i zamkniętym? Pozdrawiam wszystkich.

  19. #39

    Domyślnie

    A-r-o-n my jesteśmy w trakcie budowy (obecnie tynki wewnętrzne). Największą zmiana u nas to ściana kolankowa podnieśiona o 1 porotherm - i to był trafny wybór, oraz kominek przenieśiony na ścianę spizarki. reszta zmian bardziej kosmetyczne np wyśrodkowane okno tarasowe. Generalnie puki co jesteśmy zadowoleni i już się nie możemy doczekać

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony