dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 99 z 99
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Ja też rozważałem agilie, ale najbliższa betoniarnia oferująca go była ponad 100km ode mnie.
    Super wygląda podczas wylewania. Ładnie się rozpływa.

    Sąsiad chyba robi na tym styro co ja
    Z tego co kojarzę, to robi z tego co Ty, Yetico aqua coś tam, prawda?

  2. #82

    Domyślnie

    Liczyłeś ile bedzie Cie kosztoawć mkw sciany ?

  3. #83

    Domyślnie

    Nie, nie liczyłem tego.
    Postaram się to zrobić, aczkolwiek muszę policzyć wszystkie ściany i podzielić, bo w szkieleciaku, to nie tak łatwo

  4. #84
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo911 Zobacz post
    Nie, nie liczyłem tego.
    Postaram się to zrobić, aczkolwiek muszę policzyć wszystkie ściany i podzielić, bo w szkieleciaku, to nie tak łatwo
    Jak idzie to liczenie? Dziwne że się zdecydowałeś na daną technologię nie wiedząc ile będzie kosztować. Tak zazwyczaj mają bardzo majętni ludzie którym nie zależy na pieniądzach i kupują według własnych fanaberii. Tylko zazwyczaj tacy zlecają firmie wykonawczej wykonanie domu a nie sami się z tym bawią. Nie rozumiem po co ta zabawa? Dla oszczędności na ekipie a możliwe że się przepłaca za konstrukcje? Dla sentymentów? Dla sentymentów to można z rodzinką na wakacje do ciepłych krajów pojechać. No chyba że się ma nadmiar gotówki ale po co w takim razie oszczędności na ekipie? Zupełnie tego nie rozumiem.

  5. #85

    Domyślnie

    Pytanie było metr kwadratowy ściany, a tego nie liczyłem, bo mi nie było to do szczęścia potrzebne.
    Wybrałem technologię znając mniej więcej jej koszt za całość i to mi wystarczyło.
    Dlaczego samemu? Bo chcę mieć dom w tej technologii bez przepłacania za ekipę.
    Co do faktu, że czegoś nie rozumiesz, to już wiemy z innego tematu, więc na Twoim miejscu darowałbym sobie sarkazm...

  6. #86
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Mysław
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Marki
    Posty
    960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witam i będę zaglądał - ot choćby dlatego, że sam mam na myśli budowę domku w takiej konstrukcji (jak nie dla rodziców - ich cegła ma ponad 150 lat i dom się sypie... czas coś zmienić przy mocno ograniczonych kosztach - to dla siebie w jakimś wypoczynkowym otoczeniu - i nie mówię o kurortach )...

    Wspominałeś o elektroinstalacjach u mnie - a zwróciłeś uwagę na uziom dla Twojego domku i Twoich instalacji? - zwłaszcza, że konstrukcja drewniana...

    Druga sprawa - budujesz w końcu w pełni "sam" z elementów drewnianych, czy z prefabrykowanych elementów STEICO jak masz w projekcie?

    W drewnianej konstrukcji, energooszczędnej / pasywnej trzeba mocno zwracać uwagę na uszczelnienia, ale też z racji warunków klimatycznych i wilgoci - na odpowiednie izolacje i ochronę materiału i konstrukcji

    Pozdrawiam i powodzenia!
    Mysław
    --
    ENERGOOSZCZĘDNY PROJEKT - MOCNO INDYWIDUALNY
    Mój dziennik + wpisy odwiedzających


  7. #87

    Domyślnie

    Hej Mysław,
    witam u siebie

    Tak, zwróciłem uwagę na uziom. Przestudiowałem trochę zalecenia dra Musiała i u mnie jest uziom otokowy około 1m od budynku na głębokości 80 - 100cm, składa się on jakby z dwóch pól, bo pod budynkiem też pociągnąłem bednarkę dodatkowo łączącą obie strony. No i w płycie jest też krata wyrównawcza łącząca się z GSU i tym otokiem. Myślę, że wszystko zgodnie ze sztuką jest zrobione.

    Dom buduję w pełni "sam" z elementów Steico. W tej chwili "kroją" się poszczególne belki w fabryce i w drugiej połowie stycznia wszystkie elementy mają przyjechać pocięte już pod wymiar i popaczkowane wg poszczególnych ścian. Tak więc jak nie będzie przeszkód (pogoda chociażby), to za dwa tygodnie zaczynamy składać ściany parteru

    Teraz muszę trochę zorganizować "plac budowy", bo działka zrobiła się trochę podmokła...
    Planuję kupić płyty ażurowe i trochę "zabetonować" część działki, żeby było na czym palety z belkami ustawić.

  8. #88
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    I jak tam postępy? Przyjechała dostawa? Wszystko się zgadza?

  9. #89

    Domyślnie

    Na razie przyjechały problemy finansowe i się wszystko strasznie opóźniło
    Jak już w końcu ruszymy, to na pewno będę pisał i wrzucał jakieś zdjęcia, ale najpierw muszę się uporać z czy innym.

  10. #90
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo911 Zobacz post
    Na razie przyjechały problemy finansowe i się wszystko strasznie opóźniło
    Jak już w końcu ruszymy, to na pewno będę pisał i wrzucał jakieś zdjęcia, ale najpierw muszę się uporać z czy innym.
    Problem w tym że materiały są tak drogie że głowa boli czy coś innego?

  11. #91

    Domyślnie

    Nie, nie chodzi o materiały. Po prostu kłopoty finansowe i tyle.

    W międzyczasie rozebrałem szalunek płyty i trochę posprzątałem.

    Ponieważ nie mam jeszcze żadnego odpływu dla drenażu, to co weekend pompuję wodę z ostatniej studni.
    W zeszłą sobotę i niedzielę odpompowałem z niej jakieś 2 m3.
    Robota niestety nudna, bo pompa odpompowuje wodę w mniej jak minutę i trzeba czekać ze 20, żeby się ponownie napełniła i tak w kółko przez kilka godzin :/
    Dobrze, ze był szalunek do rozebrania, to miałem co robić. Ewentualnie mogłem nacieszyć oko trzema sarnami biegającymi za płotem

  12. #92
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Jak tam postępy?

  13. #93

    Domyślnie

    Postępów nie było, bo się nic nie działo, ale część problemów pokonana i wczoraj przyjechały pierwsze elementy ścian i stropu. Czekam jeszcze za wszystkimi elementami metalowymi (śruby, uchwyty, wieszaki, itp.) i ruszamy. Aczkolwiek za chwilę się syn rodzi, więc nie wiem jak z tym ruszaniem będzie

  14. #94

    Domyślnie

    Olo,

    czy moglbys napisac ile mniej wiecej kosztuje m.b takiej belki steico jak np na strop i slupek scienny- chodzi mi o rzad wielkosci.
    Stopki sa z drewna czy ze "sklejki" bo na zdjeciach wydaje sie ze dreno a w katalogu stoi jak byk ze sklejka?
    Ostatnio edytowane przez gambit565 ; 11-05-2018 o 20:41

  15. #95

    Domyślnie

    Jak wpiszesz steico na aledrogo w wyszukiwarce, to powinna być jedna oferta z cenami chyba wszystkich belek.
    Ja od nich nie brałem, ale da to Tobie jakiś pogląd na sprawę. Oczywiście traktuj te ceny orientacyjnie, bo te zawsze można negocjować. Poza tym są to ceny za pełne belki, a nie cięte pod konkretny projekt.

    Steico Joist jest na strop/krokwie/nadproża a Steico Wall na ściany.

    Stopki są z LVL czyli fornirów klejonych warstwowo (w sumie taka sklejka), ponoć wykazuje lepsze właściwości niż lite drewno. Kiedyś robili stopki z litego drewna C24, ale chyba teraz robią tylko z LVL. Belki ze stopkami z LVL mają niby lepsze parametry.

  16. #96

    Domyślnie

    znalazlem ta oferte i na pierwszy rzut oka w porowaniu do podobnej belki kronopola belka steico:
    -jest 2x wytrzymalsza
    -o 50% sztywniejsza

    i to przy cenie wyzszej o 20%

  17. #97

    Domyślnie

    Całkiem możliwe.
    Z tego co się orientuję to kronopol ma środnik z OSB grubości 10mm, z kolei steico ma środnik z płyty pilśniowej o grubości 6mm (Wall) lub 8mm (Joist), więc całkiem możliwe, że belki steico są lżejsze trochę.

  18. #98
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Furgas

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-687
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ciekaw jestem na jakim etapie są prace.

  19. #99
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar skrabi
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    hej,
    Czy cos sie ruszylo od ostatniego wpisu? Jestes zadowolny z prefabrykacji steico?
    Buduję drugi dom, tym razem szkieleciak.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony