dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ADI-mistrzu
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-119
    Posty
    109

    Domyślnie Kanalizacja i wodociąg - koszt podciągnięcia

    Witam was,

    W odległości 150m od mojej działki jest kanalizacja oraz wodociąg miejski. Po drodze do mojej działki są 3 budynki w trakcie budowy (razem ze mną to 4), rozmawiając z projektantem określił koszt wybudowania taniej sieci i podłączenia na 75 tys zł.

    Chciał bym wam się zapytać czy ta cena jest racjonalna i tak to wygląda? Nie mogę nigdzie znaleźć informacji ile kosztuje metr takiej sieci.

    Planuje podciągnąć sieć do mojej działki, tym bardziej że jest ostatnia i jest spora szansa że gmina przejmie sieć (ustalam tylko jaki % zwróci).

  2. #2

    Domyślnie

    Serio jakbym miał wydać 75 tysi na podstawowe media to bym się nie budował. Wiem że wszystko musi kosztować ale takie ceny to kosmos. Zrób sobie oczyszczalnie bio za kilka tys zł. Wodę ze studni głębinowej (jeśli jest woda) i wydasz 1/10 tego co proponują. No chyba że pomyliłeś przecinek ...
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ADI-mistrzu
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-119
    Posty
    109

    Domyślnie

    75k na 4 osoby po około 19tys. Jeśli gmina zwróci nawet te 50% to jest 9.5tys na kanalizację i wodę więc w takiej sytuacji wygląda to lepiej.
    Ale mimo to chciał bym po prostu podpytać kokoś kto się w tym bardziej orientuje niż ja czy cena jest rzeczywista czy raczej wyssana z palca?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Serio jakbym miał wydać 75 tysi na podstawowe media to bym się nie budował. Wiem że wszystko musi kosztować ale takie ceny to kosmos. Zrób sobie oczyszczalnie bio za kilka tys zł. Wodę ze studni głębinowej (jeśli jest woda) i wydasz 1/10 tego co proponują. No chyba że pomyliłeś przecinek ...
    Oczyszczalnia bio nie kosztuje kilka tysięcy tylko raczej kilkanaście.
    Studnia jak dobrze i płytko trafisz to kilka tysięcy. Jak trafisz głęboko albo z fatalną wodą to z uzdtatnieniem może CI wyjść i 15tys. Na obi rzeczy bym przyjął zakres od 15 to 25 tys.

    Co do pytania autora. Zależy od rodzaju kanalizacji. Jak brakuje spadków to buduje się kanalizacje pod/nadciśnieniowe. Wymagają albo przepompowni, albo studni z zaworem podcisnieniowym. U mnie zbudowana podciśnieniową. Koszt takiej jednej studzienki (na 3 domy jeśli są blisko) to kilkanaście tysięcy. Przepompowania ciut mniej ,ale za to każdy ma swoja na posesji najczęściej.
    Jak robiliśmy u siebie ~5 lat temu projekt kanalizacji na 4 domy, to całą papierkologia nas kosztowała koło 10tys,
    Za mało danych podałeś na temat tych 150m kanalizacji. Z przyłączami to czy bez. Jaki rodzaj kanalizacji. Cena może być rozsądna lub ktoś Was delikatnie chce naciągnąc zależnie od tych rzeczy o których pisałem,

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ADI-mistrzu
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-119
    Posty
    109

    Domyślnie

    Już piszę z tego co się dowiedziałem:
    - spadek prawy zerowy
    - jak gadałem z projektantem to kombinowali z jedną większą ale gmina odmówiła i wskazała aby zrobić mniejsze przepompownie przy domach (wcześniejsze jakieś 100m podciągnięte)

    Z tego co pamiętam to 75k to koszt łącznie z przyłączami i przepompowniami przy czterech posesjach. Oczywiście w tym wodociąg miejski.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał ADI-mistrzu Zobacz post
    Już piszę z tego co się dowiedziałem:
    - spadek prawy zerowy
    - jak gadałem z projektantem to kombinowali z jedną większą ale gmina odmówiła i wskazała aby zrobić mniejsze przepompownie przy domach (wcześniejsze jakieś 100m podciągnięte)

    Z tego co pamiętam to 75k to koszt łącznie z przyłączami i przepompowniami przy czterech posesjach. Oczywiście w tym wodociąg miejski.
    Projekt
    4x przepompownia kanalizacyjna
    Przyłącze wodne i kanalizacyjne
    150m sieci kanalizacyjnej i wodociągowej.

    Jeśli to na 4 domy to ja bym brał i się cieszył.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony