dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 234

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał isom Zobacz post
    TomekWaw chciałem zapytać o to w temacie, w którym wstawiłeś filmik, ale zaraz by się zaczęło "Niepotrzebny bajer i drogi" Ile realnie wytrzymują baterie w tym zamku Gerdy i jak z integracją do innych systemów ?
    O bateriach nie mogę jeszcze zbyt wiele powiedzieć, bo mam ten zamek w użytku dopiero od 2 miesięcy (kilka otwarć/zamknięć dziennie). Podawany przez urządzenie szacowany stan baterii trochę "pływa", ale waha się obecnie w granicach 80-85%. Nie wiem na ile wiarygodne są te szacunki, ale zapatruję się na to optymistycznie.

    Integracja po Z-wave (taką wybrałem wersję) do łatwych nie należy, bo zamek wymaga Z-wave Security (S1 lub S2). Popularny soft openzwave nie obsługuje tych trybów. Szczęśliwie do obsługi Z-wave u siebie używam jeszcze FHEM, a on obsługuje S1. Więc FHEM się z tym zamkiem łączy przez Z-stick Gen5 i zrzuca jego stany do MQTT, a stamtąd lecą już u mnie do Loxone. Sterowanie odbywa się dokładnie tak samo, tylko w przeciwnym kierunku.

    Nie mam wiedzy jak wyglądałaby integracja po Zigbee (taka wersja Danalock też istnieje). Do Zigbee używam Conbee, a tam są dopiero jakieś wczesne etapy integracji z Danalock i chyba nic pewnego. M.in. dlatego wybrałem wersję Z-wave.

    Bardzo mocno rozważałem też zamek Nuki bo integracja wydaje się łatwiejsza, ale trochę wystraszyły mnie opinie w necie o mocnym drenowaniu baterii zamka przez komunikację z bramką.
    Ostatnio edytowane przez TomekWaw ; 05-08-2020 o 15:52

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony