dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Trzeszczące panele podłogowe

    Witam,

    w nielicznych miejscach w moim mieszkaniu zaczęły trzeszczeć panele podłogowe. Panele były kładzione w nowym mieszkaniu, posadzka była równiutka, podkład korkowy 4mm, panele dość dobrej klasy 12mm AC4 z V-fugą. Po ponad 2 latach panele zaczęły trzeszczeć jak się po nich chodzi (głównie przy wejściu do łazienki). Jest to dość irytujący problem. Nie do końca wiem jak sobie z tym poradzić. Rozebrać panele w tym miejscu i ułożyć nowe ? Mam kilka paczek jeszcze tych paneli. Ekipa, która je kładła miała dość spore doświadczenie i ogólne wykonanie remontu było bardzo dobre.
    Czy macie jakieś pomysły jak się pozbyć trzeszczenia ? Może jest jakiś sposób aby uniknąć rozbierania podłogi ?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Wsłuchaj się dokładnie i próbuj znaleźć miejsce hałasu - takie trzeszczenie zwykle świadczy o ocieraniu paneli o ścianę, futrynę lub listwę łączącą - po prostu zostały położone ze zbyt małym dystansem w którymś miejscu i "złapały" trochę wilgoci lub minimalnie rozluźniły się na łączeniach, co spowodowało dodatkowe zmniejszenie odległości w w/w miejscach.
    Jak namierzysz przyczynę, to możesz np zdjąć listwę przyścienną i dociągnąć panele lub podkuć ścianę w miejscu ocierania.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  3. #3

    Domyślnie

    mam podobną sytuacje panel Balterio z v- fuga, podklad Premium Wood Sound,
    montaz fachowcy z salonu.

    Po montażu panel dość mocno "unosił" sie na całej powierzchni.
    Troszkę osiadł i... trzeszczenie panela, kazdego panela.
    Jak juz przejdę wszystkie miejsca - trzeszczenie zanika

    Czyli nowe panele za 127, podkład 27 do tego montaz przez certyfikowana firme i mam skrzypienie/trzeszczenie!

    Reklamacja odrzucona

    Widzę, że sa dni gdzie mniej skrzypi ale do szalu doprowadza!
    Osiadl panel potem jakby znow wzniosl się
    Dodam deweloperski stan,
    rowna betonowa posadzka,
    nieruchomość 2 lata

    i problem!

    Ktoś cos podpowie?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Nic nowego się nie dowiesz-trzeszczenie paneli najczęściej wynika ze zbyt małej dylatacji przy krawędziach. Ewentualnie jakiś ciężki mebel ogranicza "pływanie" podłogi, co z kolei może świadczyć o błędnie dobranym podkładzie.
    Jeśli skrzypienie nie zmienia się wraz z okresem grzewczym (zmiany wilgotności) to może być jeszcze uszkodzony jeden /kilka paneli - pooglądaj dokładnie okolice skrzypiącego miejsca, czy na łączeniach trzymają zamki.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  5. #5

    Domyślnie

    dylatacja 8 mm;
    podkład to chyba wyzsza półka;
    skrzypienie tylko za pierwszym razem przejscia potem na kilka h cisza.
    4 h nie uzytkuje podlogi i znów skrzypi
    Okres grzewczy mamy i skrzpia
    Zakladane pod koniec września wiec nie wiem co bedzie latem
    Unoszenie sie podlogi dziwi mnie - czy spowodowane zmiana wilgotności?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Jak najbardziej możliwe - szczególnie jeśli nowa posadzka (nie wysuszona do odpowiednich, podawanych na opakowaniu, parametrów wilgotnościowych) lub skrajnie różne warunki wilgotnościowe (vs magazyn sklepu) a panele kładzione "z marszu" bez "leżakowania" w docelowym miejscu.
    To, że podkład "z wyższej półki" nie świadczy o jego poprawnym zastosowaniu.
    Masz jakieś ciężkie meble w tym pomieszczeniu? Masz folię pod podkładem?
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 11-11-2017 o 11:02
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  7. #7

    Domyślnie

    Posadzka betonowa 2 lata nieruchomośc, 2 ptr

    Podklad z zintegrowana folia ale oprocz tego dodatkowo jest folia 0,2mm

    Aklimatyzacja w domu 38h

    Nic nie mam umeblowane

    Panel jest lekki banan
    Ale badania reklam.ocenili ze wszystko ok

    Montaz, certyfikowani.
    Aczkolwiek doczepic sie można:
    - aklimatyzacja 38h zamiast 48
    - folia hm do równo położonych nie zaliczylbym
    - podklad kladziony rownolegle do paneli, ja bym ulozyl prostopadle
    Podklad z rolki co ost kawalki popodwijane i to moze tez wplywac na podniesienie
    - roznoszone po podkładzie troche wióry po cięciu paneli max 2 mm
    Podsumowujac: folia zagnioty, podklad zrolowany, banan panel, lekkie zanieczyszczenia = moze byc treszczenie?!

    Jesli teraz trzeszcza czego mige sie spodziewac latem?
    Czarna wizja jaka moze byc - gory i doliny?
    To jest chore...kupuje dobra jakość i usluge a... odrzuca sie reklamacje bo wszystko ok

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Może zrób i wstaw tu fotkę tej podłogi - będzie łatwiej coś powiedzieć. Co rozumiesz przez "banan", górkę czy zagięcie poziome? Jakiej wielkości masz dylatacje dookoła (sprawdź dokładnie, szczególnie narożniki, przejścia rur do grzejników itp), są jakieś listwy przypodłogowe?
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  9. #9

    Domyślnie

    nie ma listew
    dylatacja jest ok
    wg wskazan 8mm

    banan - krawedzie krótsze panela sa zagiete lekko

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Jeśli panel wygięty/rozwarstwiony na krawędziach a z dylatacjami nie ma (i nie było- potrafią się znacznie zmienić zależnie od temp/wilgotności) problemu, to moim zdaniem masz uszkodzone panele - albo podczas montażu (zależnie od rodzaju zamków można źle spasować lub za mocno dobić) albo złapały wilgoć. Rozumiem, że zaraz po położeniu było ok.?
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  11. #11

    Domyślnie

    nie rozwarstwiony
    w ksztalcie banana, lekki łuk.

    Po montazu mocno uniesione
    Ocenili, ze osiada... ba osiadl po tygodniu i skrzypia
    Tydzień nie uzytkowalismy aby dac spokój wiec moze na drugi dzień juz skrzypialy
    Nie wiem

  12. #12

    Domyślnie

    A nie jest to kwestia wilgoci od łazienki? Skoro to tylko w tym miejscu?

  13. #13

    Domyślnie

    to nie jest przy łazience

    Wszedzie w pokojach

  14. #14

    Domyślnie

    Jesteś w stanie wrzucić kilka zdjęć? I napisz co to za seria paneli? W warunkach montażu Balterio mają taki paragraf, w którym informują, że można montować ich panele tylko na ich podkładach, chodzi tu bardziej o grubość niż firmę, nie wolno kłaść Balterio na podkładach grubszych niż 2,6 mm - to ich najgrubszy. Ale to co piszesz o podnoszeniu się i opadaniu to jakiś grubszy problem, jeśli są zachowane wszędzie dylatację, nie ma mebli i brak znaczących różnic w temperaturze i wilgoci to musi być wadliwy panel, pamiętaj, że zawsze możesz się odwołać od decyzji w sprawie reklamacji, lub zgłosić ponownie reklamację na inną wadę np: jeśli wcześniej zgłaszałeś skrzypienie to teraz zgłoś wybrzuszenia na krótkich bokach. Balterio to solidny producent i pewnie masz gwarancję na co najmniej 15 lat. Natomiast montażyści mają odpowiedzialność tylko 2 lata, więc jak chcesz reklamować sam montaż to pamiętaj o tym.

  15. #15

    Domyślnie

    Czyżby opinia o trzeszczących Balterio była prawdziwa? U znajomych jest to samo, ale w jednym miejscu posadzka pozostawia nieco do życzenia.
    W każdym bądź razie trzeszczy nie tylko tam
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciej83_btm Zobacz post
    Masz uszkodzone panele, albo podczas montażu (zależnie od rodzaju zamków można źle spasować lub za mocno dobić) albo złapały wilgoć. Może pora zastanowić się nad zmianą podłogi? Nie bawić się w żadne płyty laminowane, tylko dołożyć i kupić panele z prawdziwego drewna? Nie sklejka? Ja miałem podobny problem, wkurzyłem się i zainwestowałem w podłogi premium, z którymi od 5 lat nic złego się nie dzieje. A mam psy i trojkę dzieci Sprawdź firmę Wyszło najkorzystniej i jestem mega zadowolony.
    Pięknie. 8 postów, wszystkie reklamujące jedną firmę. Raz macie panele od 3 lat, raz deskę od 5. I drzwi.. Post oryginalny zostawiam ukryty by nie zapomnieć, która to firma zleciła taki spam..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony